سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: قوانین مرتبط با انتقال پول بین ایران و استرالیا

 1. Top | #1

  تاریخ عضویت
  12 2014
  نوشته ها
  2
  میزان امتیاز
  12

  قوانین مرتبط با انتقال پول بین ایران و استرالیا

  با سلام و خسته نباشید .
  این بخش را در جهت بحث و تبادل نظر در مورد قوانین سختگیرانه رد و بدل پول با ایران ایجاد میکنم . به امید اینکه ضمن آشایی با قوانین جاری در کشور استرالیا ، از بروز مشکلات احتمالی برای هموطنان عزیز جلوگیری شود
  صرافی انتخاب - Select Deal
  info@selectdeal.com.au
  WWW.SelectDeal.com.au
  1300318673

 2. 3 کاربر مقابل از المیرا پیمان عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

  mhd.hdr (2015/07/13),shohi (2015/07/13),محمد (2014/12/07)

 3. Top | #2

  تاریخ عضویت
  12 2014
  نوشته ها
  2
  میزان امتیاز
  12

  دولت استرالیا از مارچ 2012 بر اساس قانون ضد تروریسم و ضد پولشویی و در تبعیت از تحریم های بین المللی علیه ایران، مقررات نسبتا سختگیرانه ای علیه ایرانیان مقیم استرالیا و نقل و انتقال مبالغ بالا بین دو کشور وضع نموده است.در همین زمینه با پرسش های متعدد هم وطنان عزیز روبرو بوده ایم که به منظور صرفه جویی در وقت، به سوالات مهم و مشترک مشتریان عزیز، پاسخ کوتاه و دقیق داده شده است:
  • منظور از 20 هزار دلار برای هر تراکنش چه پریود زمانی است؟ آیا منظور هر روز، هفته، ماه و یا سال است؟

  در قانون جدید به صورت مشخص اعلام شده است که منظور تمام عمر و یا به صورت Life Time است. به عبارت دیگر تا زمان لغو تحریم های بین المللی علیه ایران و یا لغو این قانون توسط دولت استرالیا، هر ایرانی کلا می تواند کمتر از 20هزار دلار را بدون مجوز بین استرالیا و ایران منتقل نماید.


  • من پاسپورت استرالیایی دارم و می خواهم به ایران بیشتر از 20 هزار دلار پول منتقل کنم. آیا باید مجوز دریافت کنم؟

  بله، صرف نظر از ملیت و تابعیت شما، انتقال وجوه بیشتر از 20 هزار دلار بین استرالیا و ایران نیاز به اخذ مجوز دارد.


  • آیا می توانم بدون دریافت مجوز، مبلغ 20 هزار دلار از صرافی مانیمکس و مبالغ 20 هزار دلار دیگر را از صرافی های دیگر منتقل نمایم؟

  خیر، کلیه صرافی های مجاز در استرالیا، ملزم به گزارش کامل همه تراکنش های مالی به اداره AUSTRAC هستند. بنابراین خرد کردن وجوه بزرگ بین صرافی ها، عملا به منزله دور زدن مقررات رسمی دولت استرالیا بوده و عواقب قانونی و جرایم و مجازاتهای سنگین ضد پولشویی را در پی خواهد داشت.


  • من یک سال قبل جمعا حدود 20 هزار دلار در 3 مرحله به ایران بدون مجوز منتقل کرده ام. آیا اکنون برای انتقال مبلغ 5 هزار دلار نیاز به اخذ مجوز دارم؟

  پاسخ: بله، در صورتی که مجموع تراکنش های قبلی شما به 20 هزار دلار رسیده است، جهت انتقال مبالغ جدید نیاز به اخذ مجوز دارید.


  • آیا می توانم مبلغ 60 هزار دلار را به چندین حساب مختلف خودم نزد بانکهای مختلف استرالیا بدون مجوز منتقل کنم ؟

  خیر، این مجوز برای افراد با مدارک هویتی صادر می شود و کلیه حسابهای بانکی هر فرد مربوط به شخص محسوب می شود. بنابراین معرفی حسابهای بانکی مختلف از یک فرد، نمی تواند سقف انتقال بدون مجوز را افزایش دهد.


  • من در دو سال گذشته به تناوب حدود 50 هزار دلار از ایران به استرالیا از طریق مانیمکس منتقل کرده ام. آیا برای من مشکلی پیش خواهد آمد؟

  قانون ضدتحریمی ایران، از مارچ 2012 تا جولای 2014 ابهامی از نظر فاصله زمانی بین تراکنش ها داشت که با توجه به سوال بسیاری از ایرانیان، این قانون به تازگی به صورت مشخص اعلام کرده که منظور از هر تراکنش، یک بار برای همیشه است. بنابراین تراکنش های کمتر از 20 هزار دلار قبل از
  جولای 2014 با توجه به ابهام قبلی در قانون مشکل خاصی برای شما ایجاد نخواهد کرد.


  • من و همسرم حساب مشترک بانکی داریم. آیا می توانیم مجموعا 40 هزار دلار به این حساب مشترک پول از مبدا ایران منتقل کنیم؟

  بله، هر فرد 18 سال به بالا می تواند تا سقف 20 هزار دلار بدون مجوز بین ایران و استرالیا پول منتقل کنید. شما و همسرتان می توانید با ارائه مدارک شناسایی هر دو، مجموعا 40 هزار دلار به حساب مشترک منتقل نمایید.


  • من عموما از طریق بازار ارز مانیمکس وجوه موردنیازم را منتقل می کنم. آیا برای برداشت از حساب ریالی یا دلاری معادل بیشتر از 20 هزار دلار از بازار نیاز به اخذ مجوز دارم؟

  بله، بازار ارز مانیمکس نیز دقیقا تحت نظارت و کنترل قوانین ضد پولشویی و ضد تروریسم دولت استرالیاست و مانند حواله های سریع، از قوانین دولت در این زمینه تبعیت می کند. بنابراین برای انجام معامله و انتقال بیشتر از 20 هزار دلار در بازار نیز نیاز به اخذ مجوز مربوطه از DFAT دارید.


  • برای دریافت مجوز چگونه باید اقدام کنم؟

  امکان اپلای کردن برای مجوز به صورت انلاین وجود دارد. برای این منظور می توانید در وب سایت رسمی DFAT (Depatment of Foreign Affairs and Trad) رجیستر کنید و مدارک موردنیاز را آپلود کنید.
  • برای دریافت مجوز چه مدارکی مورد نیاز است؟

  مدارک موردنیاز برای این مجوز اطلاعات کامل گیرنده و فرستنده مبلغ در استرالیا و ایران شامل مدارک هویتی، آدرس دقیق پستی، شماره تماس، ایمیل، اطلاعات بانکی در هر دو کشور، مبلغ مورد نظر برای انتقال و شرحی از دلیل انتقال این مبلغ موردنیاز است.
  • آیا مانیمکس می تواند این مجوز را برای من بگیرد؟

  بله، مانیمکس نماینده رسمی DFAT برای اخذ مجوز قانونی انتقال مبالغ بالا می باشد. لطفا با ما در تماس باشید (elmira@moneymex.com)


  • چقدر طول می کشد تا این مجوز صادر شود؟

  بسته به میزان تقاضاهای رسیده به DFAT معمولا اخذ این مجوز بین یک تا دو ماه زمان می برد.


  • آیا برای درخواست مجوز، سقف مبلغی مشخصی تعیین شده است؟

  خیر، سقف مشخصی برای دریافت مجوز اعلام نشده است. بسته به میزان مورد نظر شما و دلیل قانونی که برای انتقال مبلغ اعلام می کنید، می توانید بین 20 هزار دلار تا میلیونها دلار، درخواست صدور مجوز نمایید.


  • آیا مجوز صادر شده تاریخ انقضا دارد؟

  بله، بسته به درخواست شما، ممکن است بین 3 ماه تا دوسال برای انتقال مبلغ مورد نظر شما زمان تعیین شده باشد.


  • من برای مبلغ 500 هزار دلار از ایران به استرالیا مجوز دریافت کرده ام. آیا باید حتما کل این مبلغ را یکجا به استرالیا منتقل کنم ؟

  خیر، شما تا زمان انقضای زمان مجوز می توانید تا سقف 500 هزار دلار تعیین شده به استرالیا، یک جا و یا به تناوب در مبالغ مختلف پول منتقل کنید. الزامی به انتقال کل این مبلغ نیست اما بیشتر از این مبلغ نمی توانید پول منتقل کنید.


  • آیا برای دریافت این مجوز باید هزینه ای پرداخت کنم ؟

  خیر، دریافت این مجوز رایگان است و هزینه ای ندارد. اما مبلغی به عنوان ودیعه تا زمان دریافت مجوز و انتقال اولین بخش از پول نزد مانیمکس نگهداری می شود.
  ویرایش توسط المیرا پیمان : 2014/12/06 در ساعت 10:56 AM
  صرافی انتخاب - Select Deal
  info@selectdeal.com.au
  WWW.SelectDeal.com.au
  1300318673

 4. 9 کاربر مقابل از المیرا پیمان عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

  freedom (2014/12/07),mhd.hdr (2014/12/07),mohammad_eslami (2015/03/07),shohi (2015/07/13),tannaz_b (2015/02/13),محمد (2014/12/07),هانیه (2015/03/05),worthy (2016/01/10),شیرین گو (2016/01/10)

 5. Top | #3

  تاریخ عضویت
  07 2015
  نوشته ها
  72
  تخصص
  مهندس
  میزان امتیاز
  75
  سوای محدودیت 20 هزاردلاری فوق الذکر، بطور کلی سقف هر بار انتقال وجه از ایران به استرالیا چقدر باشد تا بی جهت گرفتار مسائل بوروکراتیک اداره مالیات و سیستم بانکی و... نشویم؟! بخصوص برای افرادی که تازه مهاجرت می کنند و قصد دارند پس انداز خود در ایران را به اینجا منتقل کنند و در بیشتر مواقع در چندماه اول پس از ورود حتی مشغول بکار هم در استرالیا نیستند.
  دوستی به نقل از وکیلش می گفت در مدت یکسال اول پس از ورود سختگیری خاصی نمی کنند. این نقل قول صحیح است؟

  Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

 6. Top | #4

  تاریخ عضویت
  11 2014
  نوشته ها
  289
  محل سکونت
  Shiraz, Iran
  تخصص
  Construction Project Manager
  میزان امتیاز
  626
  نقل قول نوشته اصلی توسط Mint نمایش پست ها
  سوای محدودیت 20 هزاردلاری فوق الذکر، بطور کلی سقف هر بار انتقال وجه از ایران به استرالیا چقدر باشد تا بی جهت گرفتار مسائل بوروکراتیک اداره مالیات و سیستم بانکی و... نشویم؟! بخصوص برای افرادی که تازه مهاجرت می کنند و قصد دارند پس انداز خود در ایران را به اینجا منتقل کنند و در بیشتر مواقع در چندماه اول پس از ورود حتی مشغول بکار هم در استرالیا نیستند.
  دوستی به نقل از وکیلش می گفت در مدت یکسال اول پس از ورود سختگیری خاصی نمی کنند. این نقل قول صحیح است؟

  Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

  اين موضوع رو من از افراد مختلفي شنيدم كه احتمالش تقريباً نزديك به صفر هست كه شما در سال اول audit‌ بشيد.
  ضمن اين كه براي بار اول خيلي راحت مي شه مدارك و دلايلي آورد كه اين پول پس انداز بوده (مثلاً از محل فروش منزل به دست اومده، يا سپرده بانكي بوده و امثال اون)
  براي رفع دردسرها هم كافيه مجوز dfat رو بگيريد.
  هم خودتون مي تونيد بگيريد و هم صرافيها اكثراً رايگان اين كار رو انجام مي دن. البته حدود 2 ماه طول مي كشه.
  پشت درياها شهري ست..... قايقي بايد ساخت.......
  Subclass 189
  Lodge:2014-05-02
  Visa Granted: 2015-02-04

 7. کاربر مقابل از mhd.hdr عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

  shohi (2015/07/13)

 8. Top | #5

  تاریخ عضویت
  01 2016
  نوشته ها
  1
  تخصص
  Mechanical Engineering
  میزان امتیاز
  0
  سلام .
  اولا ممنون از اطلاعاتی که در خصوص انتقال وجه از طریق وبلاگ جامعه باز ایرانیان گرفتم .
  در حال مطالعه امکان انتقال ارز حاصل از فروش آپارتمان از تهران به ملبورن هستم و نزدیک یکسال از ورودم میگذرد و از طریق همسرم و با ویزای Spouse اینجا مشغول کار و حساب مشترک بانکی داریم .
  1 ممنون میشم اگر لینک و یا متن اصلی قانون Life Time اداره DFAT برای انتقال حداکثر 20 هزار دلار رو داشته باشم . در کجا گفته شده فقط یک بار میشود وجه بابت سرفصلهای مشخص نظیر هزینه پزشکی یا تامین معیشت و یا غیره داشته باشیم و چرا نمیشود اگر به طور مثال برای خرید منزل یا ابزار کار نیاز به پول و انتقال آن بود دیگر برای ضرورتهای پزشکی این امکان صلب شود .
  2 فرمودید انتقال پول از محل فروش منزل با مبدا خارج استرالیا خصوصا برای افرادی نظیر من که تازه مهاجرت کرده اند بشرط ارائه مستندات و رعایت قوانین DFAT و صداقت در نحوه انتقال ارز مشکلی از نظر مالیاتی نخواهد داشت . آیا امکان دسترسی به متن قانونی هست که بعنوان استندا داشته باشم تا چنانچه پس از انتقال وجه و سپردن به بانک اینجا و در نهایت ذکر در اظهارنامه مالی پایان سال دچار مشکل نشوم . و به عنوان دفاع به مامور مالیاتی ارائه دهم .
  با نهایت احترام و سپاس
  شیرین گو

 9. Top | #6

  تاریخ عضویت
  07 2015
  نوشته ها
  72
  تخصص
  مهندس
  میزان امتیاز
  75
  خب ظاهرا" محدودیت های تحریمی علیه ایران عملا" و رسما" برداشته شده و نیاز به اخذ مجوز از DFAT یا رعایت سقف حواله تا 20 هزاردلار نیست.
  آیا همچنان مورد خاصی هست که باید رعایت کرد؟

  Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

 10. Top | #7

  تاریخ عضویت
  03 2016
  نوشته ها
  13
  تخصص
  مدیرصرافی انتخاب
  میزان امتیاز
  14
  لازم است خدمت دوستان عرض کنم که این محدودیت خوشبختانه رفع شده است و اتباع ایران با استفاده از مبادی رسمی و دارای مجوز از سازمان Austrac استرالیا میتوانند به مبلغ مورد نیاز ، نقل و انتقال انجام دهند .

 11. Top | #8

  تاریخ عضویت
  05 2017
  نوشته ها
  2
  تخصص
  معدن
  میزان امتیاز
  0
  مرسی از بحث خوب شما استفاده کردم.
  ویرایش توسط dinashad63 : 2017/06/20 در ساعت 01:27 PM

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •