سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: در شرف رفتن

1. Top | #1

تخصص
    -
    میزان امتیاز
    24

در شرف رفتن

با سلام خدمت همه دوستان،

احتمالا همه دوستان در شرف رفتن با گروه تلگرامی «در شرف رفتن» آشنا باشند یا حتی عضوش باشند. توی این گروه تجارب خیلی خوبی به صورت متن و فایل صوتی تبادل میشه. بنابراین ضروری دیدم جایگاهی برای این تجارب در فروم قرار بدم تا ماندگار بشند. برای شروع فایل های صوتی منتشر شده در سال 2017 رو قرار میدم. سعی کردم تا نام گذاری فایل ها به نوعی کار برچسب رو انجام بده. فرمت فایل ها OGG هستش و با اکثر پخش کننده ها قابل پخش هست.
    امیدوارم برای دوستان مفید باشه. خوب خواهد شد که دوستان عضو گروه مطالب ارسالی خودشون توی تلگرام برای ماندگاری و استفاده سایرین رو توی تاپیک قرار بدند.

موضوعات صحبت شده در فایل های زیر:
    1. ایرلاین
    2. گمرک
    3. پرواز
    4. سیم کارت
    5. مصاحبه
    6. جت لگ
    7. اجاره خانه

لینک دانلود:

https://www.dropbox.com/sh/629d86yom...1O2yXqroa?dl=0
    ویرایش توسط aliie62 : 2017/02/04 در ساعت 06:26 PM
    چشم ها را باید شست، جور دیگر باید دید.

2. 2 کاربر مقابل از aliie62 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

m.muhammadi (2017/02/04),maryam.K (2017/02/06)

3. Top | #2

تخصص
    Architect
    میزان امتیاز
    1
    سلام

آدرس تلگرام گروه در شرف رفتن رو دادید؟؟؟

4. Top | #3

تخصص
    -
    میزان امتیاز
    24
    نقل قول نوشته اصلی توسط Poroshat نمایش پست ها
    سلام

آدرس تلگرام گروه در شرف رفتن رو دادید؟؟؟
    لطفا برای آقای جانقربانی با شناسه تلگرام @MohammadrezaJanghorbani پیام بفرستید.
    چشم ها را باید شست، جور دیگر باید دید.

5. Top | #4

تخصص
    مهندس برق
    میزان امتیاز
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط aliie62 نمایش پست ها
    باسلام چنین شناسه ای وجودنداره

6. Top | #5

تخصص
    Architect
    میزان امتیاز
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط aliie62 نمایش پست ها
    خیلی ممنون.

7. Top | #6

تخصص
    مهندس عمران
    میزان امتیاز
    2
    سلام. این گروه که وجود نداره !!!

8. Top | #7

تخصص
    مهندسی کشاورزی
    میزان امتیاز
    20
    شک داشتم این مطلب رو اینجا بنویسم یا نه اما از اونجایی که هزینه و راحتیه سفر برای خیلی از اعضای این گروه دغدقه هست این مطلب آف تاپیک رو اینجا مینویسم.

برای انتخاب هتل و هاستل و رزرو اون توی هر جای دنیا میتونید از سایت: Booking.com: 1,142,510 hotels worldwide. 113+ million hotel reviews. استفاده کنید. انواع هتلها و هاستل ها با تخفیف و همینطور با فیدبک توریستایی که اونجا رفتند توی این سایت موجود هیت. البته تخفیف همیشه و برای هر هتلی مهیا نیست. براتون با توجه به بودجتون هتل ها رو لیست میکنه و شما میتونید با توجه به دسترس پذیری به نقاط مختلف شهر, تمیزیه هتل, و رنکی که توسط توریستها داده شده هتل مورد نظرتون رو انتخاب کنید. عکس از داخل اتاق ها و خود هتل هم گذاته شده که به تصمیم گیریتون کمک شایانی میکنه.

این نکته رو برای دوستانی میگم که قصد سفر با نازلترین بودجه رو دارند.
    سایت https://www.couchsurfing.com/ سایت بسیار معتبر و شناخته شده ای برای اهل سفر هست. شما به وسیله ی این سایت میتونید توی خونه ی خودتون مهمون و توریست داشته باشید و یا موقع سفر به شهر های دیگه از مهمانپذیری بقیه افراد عضو در این سایت توی هر جا از دنیا استفاده کنید.
    دو نکته در مورد این سایت و استفاده از اون:
    1: کسب درآمد از طریق این سایت غیر مجاز هست پس هزینه ای بابت اقامت توی خونه ی فرد میزبان از شما گرفته نمیشه.
    2: در مورد امنیت هم تمامیه افراد دارای فیدبک از هاستهاشون هستند و اگر فردی خطر ناک یا دچار مشکلی باشه توی فیدبکها حتما بهش اشاره میشه.
    این سایت هم توسط چند تا خانم جهانگرد ایرانی نوشته شده و مطالب خوبی در مورد استفاده از این سایت میده. کوچ‌سرفینگ، میزبان و مهمان در کوچ‌سرفینگ، اقامت رایگان

در مورد پرواز و حمل و نقل:
    حتما سایتهایی مشابه سایتهای بالا وجود داره اما من فقط با این یکی آشنا هستم : https://www.skyscanner.net/ برای پیدا کردن پروازهای ارزون قیمت.

در مورد سفر به استانبول تا جایی که من تجربه دارم پروازهای داخلیه کشورها خیلی ارزونتر از پروازهای بین المللیشون هست, برای این منظور فقط کافیه از مرز خودتون رد بشید و به شهر ایغدیر یا وان(وان از تبریز قطار داره و اتوبوس هم زیاد از تهران و تبریز به این سمت میره, فاصله از تبریز با تشریفات گمرکی تقریبا 6 ساعت. به شخصه اتوبوس رو بیشتر توصیه میکنم توی این مسیر تا قطار با توجه به تجربه ی شخصیم) برید و پرواز وان به استانبول رو بگیرید. قیمت خیلی متفاوت خواهد بود. برای رزرو اون پروازها هم میتونید از نمایندگیهای ترکیش داخل ایران کمک بگیرید( در مورد رزرو اینترنتیه این پرواز اطلاعی ندارم )

ببخشید که زیاد آف تاپیک صحبت کردم, امیدوارم که ازشون استفاده کنید و برام انرژی مثبت بفرستید.
    ویرایش توسط mashoseinaqa : 2017/02/11 در ساعت 11:12 PM

9. Top | #8

تخصص
    -
    میزان امتیاز
    213
    یه توصیه ای هم من به اونایی که میخوان برن می کنم شاید بد نباشه تو گروه تلگرامتون هم این مطلب رو بگذارید. حتما توی راه و بخصوص روزهای اولی که رسیدید نگذارید بدنتون dehydrated بشه پس حتما آب زیاد مصرف کنید. راه طولانیه و با احتساب توقف چند ساعته در فرودگاه، 24 ساعت شاید در سفر باشید. بعد از رسیدن حتما به تغذیه تون خیلی توجه کنید. شاید روزهای اول مجبور باشید غذاهای فست فود زیاد مصرف کنید ولی بهتره ازش دوری کنید و غذاهای سالم بخورید. وقت برای امتحان کردن غذاها و رستورانهای جدید زیاد هست. اگر خونه اقوام یا جایی اقامت دارید که امکان آشپزی دارید حتما غذاهای ساده که شامل پروتئین و سبزیجات باشه رو در برنامه غذایی تون از همون روزهای اول ورودتون بگذارید و کمتر از غذاهای آماده پروسس شده که تو فروشگاه ها زیاد پیدا میشه استفاده کنید. اگر هم مشکلی داشتید و نمی خواهید برای مراجعه به دکتر هزینه کنید، داروخانه ها هم می تونند کمک موثری باشند، بهتر از اینه که به مشکلتون بی اعتنا باشید. سلامتی خیلی مهمه برای اینکه آدم یک راه تازه رو شروع کنه، و حداقل دیگه مشکلی به مسائل اول مهاجرتش اضافه نشه پس باید بهش توجه داشت.

اگر لندینگ شما ماه مارچ (عید) و ماه های نیمه اول تقویم شمسی هست، حتما بعد از ورود ویتامین D تهیه و مصرف کنید. چون شما یک پاییز و زمستون رو تو ایران پشت سر گذاشتید و حالا میرید برای راند دوم سرما. توی خود ایران اکثر مردم، بخصوص خانم ها، با کمبود ویتامین D مواجه هستند چون به خاطر آلودگی هوا و نوع پوشش و لباس، آفتاب مستقیم به پوستشون نمی خوره. حالا در نظر بگیرید یک سال تو همچین وضعیتی باشید. ویتامین D توی روحیه هم موثره و کمبودش باعث کسل بودن و افسردگی هم میشه. پس این موضوع رو هم در نظر بگیرید. البته از طریق تغذیه (مصرف ماهی) میشه این ویتامین رو دریافت کرد ولی مکمل ها راه سریع تری برای دریافت ویتامین ها هستند.
    در ضمن پیاده روی روزانه و ورزش منظم رو فراموش نکنید و هیچ وقت اینها رو به بعدا موکول نکنید.
    موفق باشید.

10. 2 کاربر مقابل از Libra عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

mehran (2017/02/16),Migrant (2017/02/14)