سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
صفحه 1 از 10 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 93

موضوع: ويزاي توريستي برأي أعضاي خانواده

 1. Top | #1

  تاریخ عضویت
  10 2014
  نوشته ها
  1,249
  محل سکونت
  سیدنی
  تخصص
  Registered Migration Agent
  میزان امتیاز
  2629

  ويزاي توريستي برأي أعضاي خانواده

  یکی از دغدغه هایی که مهاجران ایرانی در استرالیا با آن دست به گریبان هستند ، ملاقات عزیزان خود در این سرزمین زیباست . در این چند پاراگراف سعی میکنیم در مورد پروسه اخذ ویزای ویزیت برای خانواده درجه اول ، توضیحاتی ارائه کنیم .ویزای Visitor با ساب کلاس 600 دارای چهار شاخه اصلیست که با عناوین Tourist stream، Sponsored Family stream ، Business Visitor stream ، Approved Destination Status stream شناخته میشوند که در این مقال بر روی دو شاخه ای که مرتبط با دریافت ویزا برای خانواده و دوستان درجه اول است ، تمرکز خواهیم داشت .

  شرایط اصلی اخذ این ویزا ؟
  برای اقدام از طریق tourist Stream آفیسرهای اداره مهاجرت چند شرط اصلی را مد نظر دارند .آفیسر ابتدا باید پاسخ به دوسوال اساسی را داشته باشد : آیا دلایل کافی برای بازگشت متقاضی به کشور مبدا بعد از اتمام دوره ویزا وجود خواهد داشت (600.211) ؟ آیا متقاضی از عهده هزینه های خود جهت سفر و اقامت در استرالیا بر خواهد آمد یا خیر (600.212)آیا خانواده من این شرایط را خواهند داشت ؟جهت بررسی تمایل متقاضی به بازگشت به کشور مبدا بعد از مدت انقضای ویزا ، آفیسرهای اداره مهاجرت برحسب شرایط فرد و نیز گزارشهای رسیده در مورد شرایط کشور تصمیم میگیرند . نکاتی که معمولا در نظر گرفته میشود از قرار زیر است :
  • آیا متقاضی شغل ثابت و درارای درآمد مناسب دارد و آیا در برگشت از سفر این شغل را حفظ خواهد کرد؟
  • املاک و اموال قابل ذکر در کشور مبدا
  • شرایط اقتصادی و اجتماعی کشور مبدا – متاسفانه این شرایط در مورد کشور ایران به صورت ریسک بالا طبقه بندی میشود . مخصوصا در مورد شرایط اقتصادی.
  • آیا فرد متقاضی اقوام درجه اولی در کشور مبدا خواهد داشت در طول سفر به استرالیا که باعث بشود تمایل به بازگشت داشته باشد . در این بررسی تعداد اقوام درجه اول در استرالیا با تعداد این افراد در کشور مبدا مورد مقایسه قرار میگیرد.
  • سابقه سفر به کشورهایی که از نظر شرایط ارائه ویزا سخت گیری دارند – به طور مثال سفر به اتحادیه اروپا ، آمریکا ، کانادا و … و رعایت شرایط ویزا در این سفرها .
  • آیا مدت زمان ویزای مورد تقاضا با قصد ارائه شده همخوانی دارد . به طور مثال ، درخواست زمان شش ماهه ویزا برای ملاقات خواهر در استرالیا چندان منطقی نیست .
  • خبر بد برای هموطنان پناهنده اینست که سابقه مهاجرتی نزدیکان فرد متقاضی نیز بررسی میشود و در صورت وجود دلایلی دال بر احتمال درخواست پناهندگی و … توسط متقاضی با توجه به سابقه خانواده ، سخت گیری بیشتری بر روی پرونده اعمال خواهد شد .

  شرایط برای بررسی مسائل مرتبط با نحوه تامین هزینه های سفر ، بسیار مشخص تر بررسی میشود . امکان اینکه بلیط رفت و برگشت خریداری شود و به عنوان یکی از مدارک ارائه شود وجود خواهد داشت ( در صورت رد شدن ویزا ، معمولا با پرداخت جریمه ، امکان بازگشت این بلیط وجود دارد ) . همچنین ارائه موجودی حساب بانکی در ایران و راه دیگر نیز تاکید دعوت کننده بر تقبل هزینه های متقاضی در استرالیا به همراه ارائه پرینت حساب بانکی یا فیش حقوقی خود و یا همسردر جهت اثبات توانایی مالی دعوت کننده ، خواهد بود.

  تعیین میزان شانس پرونده ؟
  جواب روشنی برای این سوال وجود ندارد . آیتمهایی که در بالا ذکر شدند هر کدام وزن مثبت و منفی مشخصی داشته و البته در نهایت با در نظر گرفتن برآیند این وزن ، اگر به حد مناسبی از بر اورد رسیدید ، میتوانید اقدام کنید . فاکتورهایی مانند آفیسری که پرونده را بررسی میکند و نیز شرایط سیاسی و اقتصادی کشور مبدا در زمان اقدام نیز از عهده شما خارج هستند ولی تاثیر خواهند داشت .بعضی از فاکتورهای مثبت و منفی به طور مشخص وزن بالاتری دارند . به طور مثال در صورتیکه متقاضی قبلا سفری به استرالیا و یا چند کشور اروپایی یا آمریکا داشته باشد و بدون نقض شرایط ویزا ، به کشور مبدا برگشته باشد ، آفیسر برای این فاکتور وزن بالایی را در نظر خواهد گرفت . در مقابل اگر فرد متقاضی تعداد زیادی از اقوام و آشنایان خود را در استرالیا داشته باشد ویا در هنگام سفر با خود همراه کند ، به دلیل کم بودن وابستگی به کشور مبدا ، آفیسر با شک و تردید به پرونده نگاه خواهد کرد .هیچ عدد و رقم مشخصی در مورد میزان مناسب مبلغ موجود در حساب بانکی یا تعداد اسناد و املاک وجود ندارد . به نظر نگارنده ، اگر یکی از مهمترین فاکتورهای مثبت پرونده شما این مورد است ، حتما حداکثر موجود ارائه گردد .یکی از مدارکی که میتواند به شما در بالا بردن شانس این پرونده کمک کند ، ارائه Submission مناسب است . منظور در حقیقت نامه ایست که به صورت تیتروار و با استناد به مدارک ارائه شده ، به آفیسر کمک میکند که شرایط قانونی دریافت ویزا را برای متقاضی لحاظ کند.چه مدارکی ارائه شود ؟

  هر مدرکی که در اثبات احراز شرایط راهگشا خواهد بود ، میتواند ارسال گردد. به اختصار سعی میکنیم لیستی را برای شما ارائه کنیم . البته مدارکی خارج از لیست ارائه شده نیز ممکن است از طرف شما مورد استفاده قرار گیرد.
  • پاسپورت متقاضی
  • مدارک دال بر رابطه خویشاوندی – میتوانید از ترجمه شناسنامه و یا عقد نامه استفاده کنید . در مورادی که تغییر نام وجود دارد و یا اطلاعا شناسنامه ها همخوانی ندارد . لازم است مدارک تکمیلی نیز ارائه گردد .
  • دعوتنامه – طبق توضیحات داده شده
  • مدارک دال بر اشتغال در یکسال گذشته مانند فیش حقوقی ، نامه سابقه کار و یا بیمه – در موارد خود اشتغالی ، نیز به ارائه پروانه ها و اجاره نامه و … وجود دارد . همچنین در مورد بازنشستگان عزیز ، مدارک دریافت حقوق بازنشستگی و در صورت امکان ترجمه دفترچه بیمه .
  • مدارک دال بر سفرهای خارجی مانند اسکن ویزا و اسکن صفحات پاسپورت دارای مهر ورود و خروج به کشورها
  • ترجمه اسناد مالکیت
  • گردش سه ماهه از حساب بانکی
  • گواهی تایید مرخصی برای بازه درخواست شده جهت سفر از کارفرما
  • پاسپورت و اسکن لیبل ویزا یا نامه گرنت ویزای دعوت کننده
  • در صورت وجود ، فیش حقوقی و یا bank statement دعوت کننده یا پارتنر
  • اگر بلیط تهیه شده ( توصیه میشود) ، itinerary بلیط

  مدارک فارسی باید توسط مترجم رسمی و با تایید دادگستری و وزارت خارجه و یا مترجم دارای مهر ناتی ، ترجمه و تایید گردند . در صورت اقدام آنلاین لازم است که مدارک در محل مناسب آپلود شوند . پیشنهاد میشود که فایلها در حجم حداکثر 300 کیلوبایت برای هر صفحه اسکن شوند . برای ترجمه ها همه صفحات اسکن شده و در نهایت به صورت یک فایل pdf واحد برای هر سند ، تجمیع گردند.

  چگونه دعوتنامه مناسب ارسال کنیم ؟
  یک نمونه استاندارد دعوتنامه را میتوانید از این آدرس دانلود کنید . پیشنهاد میشود که دعوتنامه در حضور JP و با تایید ایشان امضا شود . اسکن این دعوتنامه به عنوان یکی از مدارک ارائه میگردد.

  چه تفاوتی بین عناوین Tourist stream و Sponsored Family stream وجود دارد ؟
  اگر با ویزای اقامت دائم یا شهروندی در استرالیا حضور دارید و حداقل دوسال از اقامت شما گذشته است ، میتوانید برای اقوام درجه اول خود درخواست ویزایی با اسپانسری خود را بکنید . جهت این امر لازم است فرم مجزایی با شماره 1149 توسط اسپانسر تکمیل و امضا و در پرونده آپلود شود .به طور طبیعی به دلیل دریافت Bond توسط اداره مهاجرت و نیز بررسی آن در داخل استرالیا ،سخت گیری بر روی این نوع پرونده ها کمتر است . معمولا برای دعوت از خواهر و برادر پیشنهاد میشود که از این نوع ویزا اقدام گردد . در صورت تایید شرایط دیگر ارائه ویزا توسط آفیسر ، از اسپانسر درخواست ارائه Bond میشود که این مقدار میتواند از صفر تا پانزده هزار دلار استرالیا باشد . این Bond به صورت اتوماتیک و بعد از خروج دارنده ویزا از استرالیا و برگشت به کشور مبدا ، به اسپانسر باز گردانده میشود .در صورتیکه ، دارنده ویزا از شرایط ویزای خود عدول کند ، در شرایط عادی این مبلغ توسط اداره مهاجرت ضبط شده و فرد اسپانسر کننده تا پنج سال امکان درخواست این نوع ویزا برای هیچ کدام از اقوام خود را نخواهد داشت.مدت اعتبار ویزا ؟

  معمولا درخواستی که برای ویزای خواهر و برادر ارائه میشود باید با مفهوم Touristو Visit همخوانی داشته باشد . پیشنهاد نمیشود که این بازه بیش از 45 روز در نظر گرفته شود .برای پدر و مادر افرادی که اقامت دائم یا شهروندی استرالیا را دارند تمهیدات خاصی دیده شده است . در حالت عادی و برای بار اول ، امکان درخواست ویزای یکساله وجود دارد . در صورتیکه قبلا سفری به استرالیا داشته باشند ، میتوانید درخواست ویزای سه ساله ارائه کنید و در صورتیکه پدر و مادر شما پرونده ویزای Parent در اداره مهاجرت داشته باشند ، معمولا با ویزای 5 ساله موافقت میشود . البته در این نوع ویزاهای مدت دار شرایط خاصی باید لحاظ شود . که مهمترین آن اینست که دارنده ویزا در هر بازه 18 ماهه تنها 12 ماه آن را در استرالیا حضور داشته باشد . این بدان معناست که در صورت حضور یکساله در استرالیا باید متقاضی حداقل شش ماه را در خارج از این کشور سپری کند .

  آیا تست پزشکی و بیمه خصوصی لازم است ؟
  در صورتیکه فرد متقاضی ، تایید کند که در محیطهای بیمارستانی حضور خواهد داشت ( به طور مثال ، دعوتنامه به منظور حضور متقاضی برای تولد فرزند باشد ) و یا سن متقاضی از 75 سال بالاتر باشد و یا درخواست ویزای یکساله و بالاتر ارائه شود . معمولا درخواست عکس از قفسه سینه انجام میشود .در این صورت ، معمولا آفیسر پرونده با شما تماس خواهد داشت و با ارائه HAPID درخواست انجام تست پزشکی خواهد داشت . مراکز پزشکی که در ایران میتوانید جهت این امر به آنها مراجعه کنید در این لینک قابل مشاهده خواهند بود . توجه کنید که تماس و وقت قبلی معمولا الزامیست .در صورتیکه درخواست ویزاهای بلند مدت برای خانواده را داشته باشید ، از شما درخواست میشود که تمهیدات لازم جهت تهیه بیمه خصوصی برای پدر و مادر در داخل استرالیا انجام شود . این نوع خاصی از بیمه خصوصیست که باید در مراجعه به دفاتر بیمه در داخل استرالیا ( یا آنلاین) خریداری شود و معمولا پرداخت ماه اول آن اجباریست و میتوان به طریقی آن را تنظیم کرد که بعد از ورود متقاضی به استرالیا روز شمار آن شروع گردد . به طور مثال میتوانید از این لینک استفاده کنید .

  چگونه اقدام کنیم ؟
  از چند ماه گذشته خوشبختانه امکان لاج کردن این نوع پرونده به طریق آنلاین برای ایرانیان برقرار شده است . به این منظور شما باید در ابتدا از طریق این صفحه : https://online.immi.gov.au/ola/app برای خود اکانتی به نام immiAccount در سیستم اداره مهاجرت ایجاد فرمایید و سپس با انتخاب گزینه New Application à Visitor à Visitor Visa (600) درخواست ایجاد پرونده این نوع ویزا را ارائه کنید . در ادامه از شما اطلاعات مورد نیاز دریافت میشود و بعد از پرداخت هزینه ( 130 دلار استرالیا در حال حاضر) ، میتوانید پرونده خود را به جریان بیندازید .بعد از اتمام ورود اطلاعات و واریز هزینه پرونده ، بهتر است در اولین فرصت ( ظرف یک یا دوروز) کلیه مدارک لازم را آپلود کنید .

  ویرایش توسط دامون : 2014/12/04 در ساعت 07:33 PM

 2. 7 کاربر مقابل از دامون عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

  mehran (2016/08/18),piroo (2015/12/31),shima (2015/04/01),محمد (2014/12/08),Vahid14 (2015/01/25),روزبه (2014/12/05),عليرضا اسماعيلي (2016/01/11)

 3. Top | #2

  تاریخ عضویت
  12 2014
  نوشته ها
  48
  محل سکونت
  Melbourne
  میزان امتیاز
  175
  تو مایگرنت هلپ نوشتم و گفتم اینجا هم بنویسم که بدونید !

  یه مورد خیلی جالب

  مادر زن من اصولا چشم دیدن من رو نداره خودم براش 2 دسامبر اپلای کردم (آنلاین) و همه مدارک بجز دعوتنامه را فرستادم و اتچ کردم. امروز ( 4 دسامبر) برای خانمم فرم دعوتنامه را پر کردم و فرستادم برد اداره پلیس مهر و امضا کرد و برگردوند که توی لیست مدارکش اسکن و اتچ کنم.یعنی هنوز کسی دعوتش نکرده. ایمیلم را که باز کردم دیدم 2 روزه بهش ویزا داده اند !!! اونم بدون اینکه کسی دعوتش کنه !!!!!!!!
  نتیجه اخلاقی از این داستان اینه که من احتمالا قاچاقی ویزا گرفتم یا از دستشون در رفتم

 4. 5 کاربر مقابل از spark عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

  piroo (2015/12/31),محمد (2014/12/08),ترمه (2015/07/05),دامون (2014/12/05),روزبه (2014/12/05)

 5. Top | #3

  تاریخ عضویت
  10 2014
  نوشته ها
  1,249
  محل سکونت
  سیدنی
  تخصص
  Registered Migration Agent
  میزان امتیاز
  2629
  بار اولشون بوده كه تشريف ميارن ؟


  Sent from my iPhone using Tapatalk

 6. Top | #4

  تاریخ عضویت
  12 2014
  نوشته ها
  48
  محل سکونت
  Melbourne
  میزان امتیاز
  175
  بله دامون جان. تعجب منم از همینه ! دعوتنامه از ارکان اصلی ویزا دادنه ! طرف صبر نکرده که ما حتی اسکنش کنیم!!! این نشاندهنده شانس من و مادر خانممه

 7. Top | #5

  تاریخ عضویت
  10 2014
  نوشته ها
  1,249
  محل سکونت
  سیدنی
  تخصص
  Registered Migration Agent
  میزان امتیاز
  2629
  اینکه شانس خوب شما بوده یا نه رو باید روش بحث کرد . به هرحال مادر خانمت داره میاد ، تاج سرت داره میاد .

  اتفاقا دعوتنامه مدرک اصلی نیست . دعوتنامه معمولا ، دو دلیل داره . اول اینکه اثبات بشه که اقوامی در استرالیا دارند که میخوان پذیرای ایشون باشند و دوم به خاطر بحث ساپورت مالی و .. .
  اگر شما مدارکی مثل پاس استرالیاییتون به علاوه ترجمه شناسنامه ها برای اثبات رابطه خویشاوندی و احتمالا فیش وحقوقی خودتون رو فرستده باشید . عملا intention شما برای آفیسر احراز شده . در مورد بحث هزینه های سفر هم احتمالا مدارک توانایی مالی مادرخانمتون رو خوب ارائه کردید و احتیاجی به اثبات ساپورت شما از ایشون نبوده .

 8. Top | #6

  تاریخ عضویت
  12 2014
  نوشته ها
  48
  محل سکونت
  Melbourne
  میزان امتیاز
  175
  دامون

  مدارکی که براشون اتچ کردم به این شرح بود : 1-پاسپورت 2-ترجمه کارت ملی 3-ترجمه شناسنامه 4-گواهی تغییر نام خانمم 5-فیش حقوق بازنشستگی مادر خانم 6-ترجمه سند خانه اش در ایران


  توی قسمت مربوطه در خصوص تامین مالی مسافرت هم براش نوشته بودم که ما مثل شیر ساپورتش میکنیم و فقط باید شما ویزا بدهید.بلیطش را هم خودمون میخریم.هیچ خرجی اینجا نخواهد داشت.
  درسته که اصولا میونه ما با هم از اول هم خوب نبوده ولی من در کل خوشحالم که میتونه بیاد و اینجا را ببینه. خداییش هر چی بتونیم باید برای والدینمون انجام بدیم.

 9. Top | #7

  تاریخ عضویت
  12 2014
  نوشته ها
  196
  محل سکونت
  Perth
  تخصص
  Computer Network Engineer
  میزان امتیاز
  748
  من دو هفته پيش اقدام كردم. براي پدر و پدرخانومم. كلا ٥ روز طول كشيد. من رفتم online.immi.gov.au يه اكانت رجيستر كردم و خودم فرم و اينها رو پر كردم و هزينه رو پرداخت كردم. تمام مدارك رو هم اونها براي من ايميل كردند و من اپلود كردم. بار اولشون هست و ويزاي سه ماهه گرفتن. ويزاي ٦٠٠ رو اقدام كردم


  Sent from my iPhone using Tapatalk
  "A lion doesn't concern himself with the opinions of a sheep"
  Tywin Lannister

 10. کاربر مقابل از babaak عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

  دامون (2014/12/24)

 11. Top | #8

  تاریخ عضویت
  11 2014
  نوشته ها
  3
  محل سکونت
  Sydney
  میزان امتیاز
  0
  سلام
  سوال من اینه که ما کمتر از یکماهه رسیدیم و هنوز شغلی نداریم / بخاطر داشتن پچه نوزاد اگر مادرم بتونه بیاد اینجا و به ما کمک کنه شرایطمون خیلی بهتر میشه. تو دعوت نامه اگر اطلاعات شغلی و آدرس محل کار و اینا رو ننویسم به نظرتون شانس گرفتن ویزا آیا هست ؟
  مادرم خونه داره- بازنشسته هست و حساب بانکی خوبی در ایران داره . . . در ضمن خواهر من هم متاهل بوده و در ایران هست

  سوال دیگه اینکه حداکثر زمانی که تو دعوت نامه میشه درخواست کرد برای این ویزا چقدر هست ؟ مثلا اگر بنویسیم 6 ماه چطوره ؟

  از دوستی شنیدم میشه مراجعه کرد به مدیکرسنتر و عنوان کرد بخاطر شرایط سخت نگهداری از بچه افسرده شدم و اوضاع روحی مناسبی ندارم و بهمراه گواهی مدیکر ممکنه سریعتر و راحتتر ویزا صادر بشه ؟ بنظر چقدر ممکنه صحیح باشه این داستان ؟
  ویرایش توسط aidin-parastoo : 2015/03/28 در ساعت 02:26 PM
  Visa Granted: 16/01/2015
  Location: Sydney

 12. Top | #9

  تاریخ عضویت
  10 2014
  نوشته ها
  1,249
  محل سکونت
  سیدنی
  تخصص
  Registered Migration Agent
  میزان امتیاز
  2629
  نقل قول نوشته اصلی توسط aidin-parastoo نمایش پست ها
  سلام
  سوال من اینه که ما کمتر از یکماهه رسیدیم و هنوز شغلی نداریم / بخاطر داشتن پچه نوزاد اگر مادرم بتونه بیاد اینجا و به ما کمک کنه شرایطمون خیلی بهتر میشه. تو دعوت نامه اگر اطلاعات شغلی و آدرس محل کار و اینا رو ننویسم به نظرتون شانس گرفتن ویزا آیا هست ؟
  مادرم خونه داره- بازنشسته هست و حساب بانکی خوبی در ایران داره . . . در ضمن خواهر من هم متاهل بوده و در ایران هست

  سوال دیگه اینکه حداکثر زمانی که تو دعوت نامه میشه درخواست کرد برای این ویزا چقدر هست ؟ مثلا اگر بنویسیم 6 ماه چطوره ؟

  از دوستی شنیدم میشه مراجعه کرد به مدیکرسنتر و عنوان کرد بخاطر شرایط سخت نگهداری از بچه افسرده شدم و اوضاع روحی مناسبی ندارم و بهمراه گواهی مدیکر ممکنه سریعتر و راحتتر ویزا صادر بشه ؟ بنظر چقدر ممکنه صحیح باشه این داستان ؟
  سلام

  به نظر من با اين شرايط لازم نيست حرفي از كار بزنيد ، در مورد افسردگي و .. هم خودتونرو اديت نكنيد . فقط صحبت از كمك مادرتون براي نگهداري بچه تا زماني كه بتونيد childcare پيدا كنيد و اينكه ميخوايد دنبال كار بگرديد و ...

  سعي كنيد مدارك مالي سمت ايران كامل باشه ، سپرده سه ماهه بالا . بليط خريداري شده . نشان دادن درآمد از ايران ، سند ملكي و أرزش گذاريشده .
  درخواست ويزا براي يكسال كنيد .

  موفق باشيد

 13. Top | #10

  تاریخ عضویت
  07 2015
  نوشته ها
  2
  تخصص
  web developer
  میزان امتیاز
  0
  سلام دوستان
  من 10 ماه هست که اومدم سیدنی و می خوام برای پدر و مادرم ویزا بگیرم. می خواستم از دوستانی که تجربه اش رو دارن چندتا سوال بپرسم.
  با توجه به اینکه فقط 10 ماهه اینجام پس ویزای sponsered احتمالا نمی تونم بگیرم درسته؟
  برای ویزای تورستی می تونم درخواست ویزای 5 ماهه بدم یا حداکثر 3 ماهه می دن؟
  برای هر کدوم از پدر و مادرم باید یه اکانت بسازم یا می تونم یک اکانت به اسم خودم بسازم و برای هر دو تو یک اپلیکیشن درخواست بدم؟
  آیا باید هردو حساب بانی و ملک در ایران داشته باشنو هردو ترجمه بشه یا فقط پدرم کفایت می کنه؟
  اگه بلیط 5 ماهه برگشت بگیرم و مثلا با دو ماه موافقت کنن کلی باید جریمه بدم، راهکاری براش هست؟
  ببخشید که سوالام زیاد شد.

  پیروز باشید

صفحه 1 از 10 123 ... آخرینآخرین

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •