سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: چطوری با ۵۵ امتیاز استرالیا، دعوت نامه کانادا گرفتم؟

1. Top | #1

تخصص
    Developer Programmer
    میزان امتیاز
    9

چطوری با ۵۵ امتیاز استرالیا، دعوت نامه کانادا گرفتم؟

من از اونجایی که کلا آدم کم حرفیم تقریبا هیچوقت تو بحث های گروه شرکت نداشتم ولی همیشه دنبال میکردم و از راهنمایی های دوستان استفاده میکردم. حتی تو یکی از دوره همی ها که دامون جان هم بود شرکت کردم و ایشون راجع به کیسم باهام مشاوره کردن. در هر حال الان که دعوت نامه کانادا گرفتم کمترین کاری که میتونم بکنم یه توضیح کامل راجع به داستانه، که شاید دوستان دیگه ای که شرایط مشابه من رو دارن بتونن استفاده کنن. از طرف دیگه، باید کم کم از گروه (ها) برم و روی کانادا و اپلیکیشنم تمرکز کنم. دیدن عکس های زیبای استرالیا حواس آدم رو پرت میکنه

چرا ۵۵ امتیاز استرالیا؟
    مدرک: فوق لیسانس علوم کامپیوتر
    سابقه کار: در اسسمنت همش حذف شد. در نظر بگیرید ۳ سال با بیمه.
    آیلتس: S 7, L 8.5, W 7.5, R 7.5 – Overall 7.5
    شغل: برنامه نویس

اینکه برا اسپانسرشیپ ویکتوریا اقدام کردم قبول نکردن و الان ظاهرا برنامه نویس های ۶۰ امتیازی دعوت نمیشن بماند.

- امتیاز کانادا؟
    حالا با وارد کردن مشخصات بالا تو سیستم محاسبه امتیاز کانادا میبینین که تبدیل میشه به ۴۷۵ امتیاز اکسپرس انتری (Express Entry):

سیستم اکسپرس انتری اینطوریه که شما با هر امتیازی میتونین وارد پول (pool) بشین و اونا هر سری تعدادی رو که میخوان دعوت کنن رو از بالاترین امتیاز شروع میکنن گرفتن و بعدش اعلام میکنن که پایینترین امتیاز دعوت شده چند بوده:

شما با بررسی روند امتیازهای دوره های گذشته، تعداد نفراتی که کانادا قصد داره هر سال دعوت کنه، و امتیاز خودتون میتونین یه حسی بگیرین از اینکه چقدر شانس دارین. (الان که من دارم اینو مینویسم امتیاز یهو خیلی بالا رفته ولی حبابه و میاد پایین).

برای افتادن تو پول چی لازم دارین؟
    مثل استرالیا کد رشتتون باید موجود باشه:

مثل استرالیا، مرحله شیرین اسسمنت که به نتیجش میگن ECA. اما! فقط مدرکتون رو ارزیابی میکنن و از سابقه کار خبری نیست. توضیح بیشتر و لیست سازمان های مجاز به ارزیابی اینجا اومده:

من به IQAS دادم و یکی از همکارام به WES. این مرحله یکم آزار دهدنس چون باید اپلیکیشن و مدارک رو براشون پست کنین و قسمت سختش اینه که ازتون میخوان که دانشگاهتون ریز نمره ها رو خودش مستقیم پست کنه اونجا. اما به هر حال شدنیه. اونا هم نتیجرو اول ایمیل و بعد پست میکنن دم خونه.

به غیر از اسسمنت باید مدرک زبان هم داشته باشین و شماره رفرنسشو ازتون میخوان.
    اینها و بقیه ادعا ها مثل سابقه کار کافیه که شما خودتون رو توی پول بندازین و تا یک سال اتوماتیک اونتو میمونین.
    پس به غیر از هزینه اسسمنت که فکر کنم ۲۰۰ دلار بود + پست شما و اونا، شما هزینه ی دیگه ای ندارین و امتحانش ضرر نداره. ثبت نام در job bank برای فعال شدن نهایی شما در پول لازمه.

معمولا ماهی دو یا سه بار راند دعوت انجام میشه و شما با لینکی که بالاتر دادم میتونین امتیاز هارو track کنین. در هر حال اگر دعوت شین براتون ایمیل میاد.

دعوت شدین. بعدش چی؟
    اینجا میشه مرحله lodge که منم توشم. الان که قانون عوض شده ۹۰ روز وقت میدن.

تکمیل دوباره فرم آنلاین و فراهم کردن انبوهی از مدارک:
    از شما میپرسن در ۱۰ سال گذشته کلا چیکار میکردین. سیستم نمیذاره شما حتی ۱ ماه هم خالی بذارین.
    از شما میپرسن در ۱۰ سال گذشته با ذکر تاریخ کجاها سفر کردین.
    تمام آدرس ها در ۱۰ سال گذشته با ذکر تاریخ.
    و کلی سوال دیگه.

اسکن تمامی صفحات پاسپورت.
    عکس پرسنلی.
    مدارک دانشگاه و نامه اسسمنت.
    نامه بانک – میانگین ۶ ماه گذشترو میخوان و مقدار لازم برای تعداد افراد اقدام کننده مشخصه:

سو پیشینه – شما برای هر کشوری که در مجموع رفت و آمد هاتون ۶ ماه اونجا بودین سو پیشینه میخواین که باید بعد از آخرین تاریخ خروجتون از اونجا باشه.
    نامه کار و فیش حقوقی اگر دارین که مثینکه اینجا سخت میگیرن. من بیمه هم خودم میخوام ارائه بدم محض احتیاط.
    مدیکال – که پزشکان مورد اعتمادشون تو سایت هست. دکتر پورمند خوبه و من پیشنهاد میدم:

هزینه که میشه ۱۰۴۰ دلار ولی نصفش مال حق PR هست که میتونین ندین و اگه قبول نشین بر میگردونن.

اگه این پست رو خوندین امیدوار باشین منم کارم به مشکل نخوره و ویزا بیاد.

امیدوارم که مفید بوده باشه. سوالی هم داشتین در خدمت هستم.

2. 9 کاربر مقابل از sinaza عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

broker (2016/12/13),ebi.ardi (2016/12/30),ebrahim19751354 (2016/12/14),EsiBlack (2017/11/10),hamsh (2016/12/13),Libra (2016/12/13),Mana-Amir (2016/12/13),Migrant (2016/12/13),sofy (2017/02/06)