سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: ABN بگیریم یا نگیریم؟

1. Top | #1

تخصص
    مهندس
    میزان امتیاز
    56

ABN بگیریم یا نگیریم؟

سلام،

من اولین بار که کار مدل contract را شروع کردم همان شرکتی که کار را برایم پیدا کرد ( احتمالاً recruitment agency بود ) گفت که میتوانم با خودشان قرارداد را امضاء کنم و در اصل حقوق من از طرف کارفرما به این شرکت داده میشد و سپس از طریق این شرکت به حساب من پرداخت میشد ولی من ABN نداشتم.
    حالا که میخواهم قرارداد دوم را شروع کنم این سوال برایم پیش اومده که داشتن بیزنس نامبر بدون اینکه شرکتی ثبت کنیم چه مزایا یا ایرادهایی میتونه داشته باشه؟

روی سایتهای دولتی موارد زیر را پیدا کردم که خیلی برایم مفهوم نیست و امیدوارم دوستان باتجربه اینجا کمک کنن تا من بتونم تصمیم بگیرم برای کار بعدی مثل دفعه اول اقدام کنم یا ABN برای خودم بگیرم.

نوشته شده که اگر ABN داشته باشم امتیازات زیر رو داره ولی من متوجه نمیشم که برای یک متخصص کامپیوتر موارد زیر چه کاربردی میتونه داشته باشه، مثلاً اینکه مورد اول چه سودی داره؟

• 1- Avoid Pay as You Go (PAYG) tax on payments you receive
    • Claim Goods and Services Tax (GST) credits -2
    • Claim energy grants credits -3

سپاس از راهنمایی دوستان
    ویرایش توسط captainm : 2016/09/29 در ساعت 06:14 PM

2. Top | #2

میزان امتیاز
    89
    نقل قول نوشته اصلی توسط captainm نمایش پست ها
    سلام،

من اولین بار که کار مدل contract را شروع کردم همان شرکتی که کار را برایم پیدا کرد ( احتمالاً recruitment agency بود ) گفت که میتوانم با خودشان قرارداد را امضاء کنم و در اصل حقوق من از طرف کارفرما به این شرکت داده میشد و سپس از طریق این شرکت به حساب من پرداخت میشد ولی من ABN نداشتم.
    حالا که میخواهم قرارداد دوم را شروع کنم این سوال برایم پیش اومده که داشتن بیزنس نامبر بدون اینکه شرکتی ثبت کنیم چه مزایا یا ایرادهایی میتونه داشته باشه؟

روی سایتهای دولتی موارد زیر را پیدا کردم که خیلی برایم مفهوم نیست و امیدوارم دوستان باتجربه اینجا کمک کنن تا من بتونم تصمیم بگیرم برای کار بعدی مثل دفعه اول اقدام کنم یا ABN برای خودم بگیرم.

نوشته شده که اگر ABN داشته باشم امتیازات زیر رو داره ولی من متوجه نمیشم که برای یک متخصص کامپیوتر موارد زیر چه کاربردی میتونه داشته باشه، مثلاً اینکه مورد اول چه سودی داره؟

• 1- Avoid Pay as You Go (PAYG) tax on payments you receive
    • Claim Goods and Services Tax (GST) credits -2
    • Claim energy grants credits -3

سپاس از راهنمایی دوستان
    احتمالا payg رو حتما می دونید چیه. وقتی شما کارمندی داشته باشید که بهش حقوق می دین چیزی که اتفاق می افته شما میاین و با پیمنتی که انجام میدین همون جا تکس رو از حقوقش کم می کنین. مورد اول میگه که وقتی بهتون پرداختی میشه دیگه تکسی ازش کم نمی شه. ولی به این معنی نیست که مالیات ندین. باید خودتون مالیاتش رو بدین .
    مورد دوم و سوم به سقف مالیاتی شما بر می گرده که در آخر سال مالی میان و تکس ریترن لاج می کنین. وقتی شما برای ارزش افزوده (GST) و سوخت میان خرج میکنین بعدا می تونین این رو تو سقف مالیاتی تون ادعا کنید و بخشی از مالیاتی رو که دادین رو احتمالا برگردونن. عفو مالیاتی می خورید. برای اطلاعات بیشتر لینک میزارم
    https://www.xero.com/au/small-busine...ly-for-an-abn/

https://www.ato.gov.au/Business/Fuel...credit-scheme/

https://www.ato.gov.au/Business/PAYG-withholding/
    https://www.elodge.com.au/Tax-Inform...t-is-PAYG.aspx

خوب جواب سوالتون حالا :دی
    به نظرم بستگی داره که حال داری بیفتی تو جریانات مالی یا نه. وقتی اونها پول رو میدن به کاریاب که اونها بدن شما معمولا یک یا دو درصد رو به خاطر انجام کارهای مالیاتیت ازت کم می کنن. که خوب در هرصورت یه مقداری میشه. مثلا برای یه پرداختی ۱۰۰۰۰دلار درماه میشه ۱۰۰دلار بی زبون برای انجام کارهای payrollشما. حالا ببین این صد دلار رو میخای زنده کنی یا نه.
    ویرایش توسط Newlife : 2016/10/02 در ساعت 12:30 AM
    CDR application, EA: 20/02/2015
    Positive Outcome: 13/05/2015, ANZSCO code: 233612
    ------------
    TOEFL iBT(09/05/2015): L29/R27/S26/W28>Proficient
    -------------
    EOI: 25/06/2015
    Invitation 189: 03/08/2015
    Lodge: 18/08/2015
    CO allocation: 23/10/2015 ( F80, F1221, evidence of employment, CV and medical
    2nd CO: 07/12/2015 ( asked to reupload F80, F1221 & educational qualifications
    skilled support email: 11/01/2016, asked for contact details of my friends living in oz
    Grant: 04/03/2016

3. کاربر مقابل از Newlife عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

captainm (2016/10/09)