سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 15

موضوع: اولین سفر خارجی به استرالیا

1. Top | #1

تخصص
    -
    میزان امتیاز
    4

اولین سفر خارجی به استرالیا

سلام دوستان .
    من چند ماه دیگه برای تحصیل میرم استرالیا . و این اولین پرواز خارجیه منه
    ایرلاینم احتمالا اماراته و layover احتمالا بیشتر از چند ساعتی نیس .
    با توجه به اینکهه اولین پروازمه حسابی استرس دارم .
    اگه بشه میخوام بدونم دقیقا که از هواپیما اومدم بیرون باید کجا برم و چی کار کنم ؟

2. Top | #2

تخصص
    -
    میزان امتیاز
    213
    تو دوبی تا از هواپیما پیاده شدید تابلویی که روش نوشته Transfer رو دنبال کن. به هیچ وجه سمت Arrival نرو.
    بعد باید از سکوریتی رد شی.
    روی کارت پروازت (boarding pass) - اونی که مال پرواز دوبی به یکی از شهرهای استرالیا هست- شماره Gate رو پیدا کن و برو سمت گیتی که باید بری.
    حواست باشه زرق و برق مغازه های داخل فرودگاه حواست رو پرت نکنه حتی اگر زمان زیاد داشته باشی. اول همیشه گیتت رو پیدا کن و مطمئن شو که کجاست و بعد با خیال راحت میتونی بری بگردی.
    برای اطمینان تابلوی اطلاعات پروازها رو حتما چک کن. بعضی اوقات امکان داره شماره گیت عوض شده باشه.
    سعی کن 45 دقیقه قبل از پرواز دم گیت باشی. boarding time تو کارت پرواز معمولا نوشته شده و میتونی بر اساس اون تایم در محل حاضر باشی.
    توصیه های ایمنی: کارت پرواز و پاسپورتت رو دو دستی بچسب یه وقت گمشون نکنی.
    بعد هم به سلامتی سوار میشید و 13 - 14 ساعت اون بالا هستید. اگر دیدی پرواز خلوته بعد از take off یه جا پیدا کن که چند تا صندلی خالی باشه تا بتونی استراحت کنی.
    اگر بازم سوالی داشتی خوشحال میشم کمک کنم.

موفق باشی و سفر به سلامت.
    ویرایش توسط Libra : 2016/09/13 در ساعت 06:13 PM

3. 5 کاربر مقابل از Libra عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

ali_la9 (2016/10/30),ebrahim.jalili (2016/09/07),ensiyeh (2016/12/27),Migrant (2016/09/03),salahiparvin (2016/09/03)

4. Top | #3

تخصص
    -
    میزان امتیاز
    213
    من البته واسه پرواز کانکشن رو توضیح دادم. تو مقصد نهایی هم که پیاده شدید آسونه، سمتی که نوشته Arrival باید برید. به سمت سالنی که نوشته Baggage reclaim برید... به قسمت کنترل که می رسید پاسپورتتون رو مهر می زنند، بعد می تونید برید چمدونتون رو از روی نقاله بردارید. بعد از اون قسمت Custom هست که باید Incoming passenger card که توی هواپیما بهتون میدن پر کنید رو داشته باشید به همراه پاسپورت، کارت رو چک می کنند و اگر مورد خاصی رو علامت زده باشید ازتون راجع بهش می پرسند. اگر هم لازم باشه داخل چمدون رو چک می کنند. این مربوط به یک سری مواردی هست که همراه خودتون میارید. اشکالی نداره با خودتون مثلا تنقلات و سبزی خشک و .... بیارید ولی مهم اینه که حتما declare کنید! حقیقت رو بهشون بگید فوقش اینه که نمیزارن ببرید و ازتون می گیرن. اینجا رو حتما مطالعه کنید قبل از بستن چمدون و جمع کردن بار سفرتون:
    https://www.border.gov.au/Trav/Ente/...-bring-it-back

بعد از اون هم سوار اتوبوس یا تاکسی میشید و به سمت شهر حرکت می کنید.

درضمن اگر تو سایت فرودگاهی که مقصد نهاییتون هست برید می تونید تو قسمت International Arrival اطلاعات رو دقیق تر داشته باشید. مثلا برای فرودگاه سیدنی:
    http://www.sydneyairport.com.au/prep...rocedures.aspx

یا فرودگاه ملبورن:
    http://melbourneairport.com.au/fligh...-arrivals.html
    ویرایش توسط Libra : 2016/09/03 در ساعت 04:55 AM

5. 7 کاربر مقابل از Libra عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

ali_la9 (2016/10/30),ebrahim.jalili (2016/09/07),hamsh (2016/09/14),Migrant (2016/09/03),nastarin (2016/09/13),salahiparvin (2016/09/03),ssaeeds (2016/11/04)

6. Top | #4

تخصص
    -
    میزان امتیاز
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط Libra نمایش پست ها
    من البته واسه پرواز کانکشن رو توضیح دادم. تو مقصد نهایی هم که پیاده شدید آسونه، سمتی که نوشته Arrival باید برید. به سمت سالنی که نوشته Baggage reclaim برید... به قسمت کنترل که می رسید پاسپورتتون رو مهر می زنند، بعد می تونید برید چمدونتون رو از روی نقاله بردارید. بعد از اون قسمت Custom هست که باید Incoming passenger card که توی هواپیما بهتون میدن پر کنید رو داشته باشید به همراه پاسپورت، کارت رو چک می کنند و اگر مورد خاصی رو علامت زده باشید ازتون راجع بهش می پرسند. اگر هم لازم باشه داخل چمدون رو چک می کنند. این مربوط به یک سری مواردی هست که همراه خودتون میارید. اشکالی نداره با خودتون مثلا تنقلات و سبزی خشک و .... بیارید ولی مهم اینه که حتما declare کنید! حقیقت رو بهشون بگید فوقش اینه که نمیزارن ببرید و ازتون می گیرن. اینجا رو حتما مطالعه کنید قبل از بستن چمدون و جمع کردن بار سفرتون:
    https://www.border.gov.au/Trav/Ente/...-bring-it-back

بعد از اون هم سوار اتوبوس یا تاکسی میشید و به سمت شهر حرکت می کنید.

درضمن اگر تو سایت فرودگاهی که مقصد نهاییتون هست برید می تونید تو قسمت International Arrival اطلاعات رو دقیق تر داشته باشید. مثلا برای فرودگاه سیدنی:
    International Arrival Procedures | International Arrivals | Prepare | Sydney Airport

یا فرودگاه ملبورن:
    International Arrivals At Melbourne Airport | Melbourne Airport
    وااااااااااااااای واقعا ممنون . الان واقعا خیالم راحت تره . واقعا کمک بزرگی کردین . این قسمت وسابل چمدون هم عالی بود . مررررسی
    ویرایش توسط شادی : 2016/09/03 در ساعت 05:03 AM

7. Top | #5

تخصص
    -
    میزان امتیاز
    213
    خواهش می کنم. چون منم اکثرا سفرهایی که رفتم، بخصوص اولین بار، تو راه تنها بودم واقعا درک می کنم که کمی استرس داشته باشی ولی جای نگرانی نیست هر جا گیر افتادید می تونید از کارکنان فرودگاه سوال بپرسید. ولی به مسافرها راحت اعتماد نکنید.
    امیدوارم در راه تحصیل موفق باشید.

8. 2 کاربر مقابل از Libra عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

ali_la9 (2016/10/30),ebrahim.jalili (2016/09/07)

9. Top | #6

تخصص
    -
    میزان امتیاز
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط Libra نمایش پست ها
    خواهش می کنم. چون منم اکثرا سفرهایی که رفتم، بخصوص اولین بار، تو راه تنها بودم واقعا درک می کنم که کمی استرس داشته باشی ولی جای نگرانی نیست هر جا گیر افتادید می تونید از کارکنان فرودگاه سوال بپرسید. ولی به مسافرها راحت اعتماد نکنید.
    امیدوارم در راه تحصیل موفق باشید.
    ممنون واقعا اینقد متنتون کمکم کرد که الان پرینتش گرفتم واقعا به یه همچین چیزی احتیاج داشتم
    امیدوارم شما هم هر جاهستین موفق باشین
    ممنون به خاطر کمک بزرگتون

10. Top | #7

تخصص
    کارشناس آی تی
    میزان امتیاز
    3
    منم ممنونم به خاطر توضیحات و لینکای مفیدی که گذاشتین

11. Top | #8

تخصص
    هوافضا
    میزان امتیاز
    3
    با سلام
    من ویزای اقامت موقت 18 ماهه دارم
    میخوام بلیت بگیرم هفته بعد برم استرالیا
    آیا باید حتما بلیت رفت و برگشت بگیرم؟

12. Top | #9

تخصص
    plant Engineer
    میزان امتیاز
    12
    نقل قول نوشته اصلی توسط شادی نمایش پست ها
    سلام دوستان .
    من چند ماه دیگه برای تحصیل میرم استرالیا . و این اولین پرواز خارجیه منه
    ایرلاینم احتمالا اماراته و layover احتمالا بیشتر از چند ساعتی نیس .
    با توجه به اینکهه اولین پروازمه حسابی استرس دارم .
    اگه بشه میخوام بدونم دقیقا که از هواپیما اومدم بیرون باید کجا برم و چی کار کنم ؟
    سلام شادی خانم،
    به سلامتی،خوشبختانه libra خوب توضیح داد، فقط من بگم که تو فرودگاه دبی یکسری میزهایی وجود داره که علامت i به معنی اطلاعات هست، اگه بلیط رو تو جای مخصوص اسکن کنی، بار کد رو میگم، بهت کل اطلاعات و گیت پرواز رو میده، اگر هم نخواستی کانتر ها و پرسنل شرکتی که ازش بلیط خریدی رو پیدا کن، مثلا امارات، اونا کامل کمکت میکنن. خیلی هم زیادن. و نکته دیگه اگه میخوای به خانوادت پیام بدی از مسئول گیت بخواه که پسورد اینترنت مجانی رو برات وارد کنه که وای فای داشته باشی.
    سفر سلامت

Sent from my C6903 using Tapatalk
    ویرایش توسط aminzeinali14 : 2016/11/07 در ساعت 10:30 PM

13. کاربر مقابل از aminzeinali14 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

شادی (2016/11/09)

14. Top | #10

تخصص
    plant Engineer
    میزان امتیاز
    12
    نقل قول نوشته اصلی توسط حامی نمایش پست ها
    با سلام
    من ویزای اقامت موقت 18 ماهه دارم
    میخوام بلیت بگیرم هفته بعد برم استرالیا
    آیا باید حتما بلیت رفت و برگشت بگیرم؟
    حامی جان،
    ایرلاین امارات اگه ویزای دایم نداشته باشی بهت بلیط یکسره نمیفروشه، تا اونجایی که من میدونم چون از من سوال کردن چرا بلیط یکسره بوک کردی، شما حق نداری این کار رو بکنی، بهش گفتم اقامت دایم دارم و قبول کرد

Sent from my C6903 using Tapatalk
    ویرایش توسط aminzeinali14 : 2016/11/07 در ساعت 10:28 PM

15. کاربر مقابل از aminzeinali14 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

حامی (2016/11/08)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین