سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
صفحه 1 از 4 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 32

موضوع: بحث و تبادل نظر در مورد قوانین فروم

 1. Top | #1

  تاریخ عضویت
  10 2014
  نوشته ها
  73
  میزان امتیاز
  43

  Post بحث و تبادل نظر در مورد قوانین فروم

  در این بخش draft اولیه قوانین فروم مطرح میشود تا در مورد آن به تصمیم گیری بپردازیم . قبل از شروع کار رسمی انجمن این بحث بسته خواهد شد و دریافت پیشنهاد در مورد قوانین به تاپیک دیگری منتقل خواهد گردید.

 2. Top | #2

  تاریخ عضویت
  10 2014
  نوشته ها
  73
  میزان امتیاز
  43
  لطفا نظرات خود را اعلام فرمایید:

  قوانین سایت


  با تشکر از اينکه سايت ما را جهت مشاهده و فعالیت انتخاب کرده ايد. به لحاظ حفظ قانون سايت و همچنين راحتي کاربران اين قوانين وضع شده*اند و کاربران مي بايست طبق آن عمل کنند. در غير اين صورت مسئولين سايت اين حق را دارند که موضوعات ، مقالات ، اخبار و تمامي توضيحات و در برخي مواقع اكانت آن کاربر را از سايت حذف یا ویرایش نمايند. اين قوانين به صورت کامل در زير منتشر شده*اند و ممكن است به مرور زمان تغییر یابند. این قوانین برای تمام کاربران و مسئولین سایت یکسان می*باشد. لطفاً با دقت این قوانین را مطالعه و اجراء نمایید تا جو دوستانه و صمیمی انجمن حفظ شود.

  بند 1 : تمامي کاربران مي بايست در هنگام ثبت نام در سايت ، از کلمات مناسب جهت استفاده در نام کاربري خود استفاده نمايند. در صورت مشاهده*ی خلاف این امر، اکانت آن کاربر در اسرع وقت مسدود خواهد شد. حتی*المقدور سعی شود از حروف انگلیسی به جای فارسی برای نام کاربری استفاده شود تا در آینده با مشکلی مواجه نشوید.

  بند 2 : تمامی کاربران می*بایست در هنگام ارسال پست در انجمن از الفاظ مناسب استفاده کنند و در تمام احوال، نسبت به دیگر کاربران برخورد شایسته و مناسب داشته باشند. در صورت مشاهده*ی خلاف این امر یا گزارش دیگر کاربران، بار اول اخطار داده خواهد شد و در صورت تکرار، اکانت کاربر به صورت موقت مسدود خواهد گردید و در صورت مشاهده* نشدن تغییر در رفتار کاربر خاطی، دسترسی وی به صورت دائمی قطع خواهد شد.

  بند 3 : در صورت بوجود آمدن هرگونه سوال و یا مشکلی در زمینه*ی کاری سایت و انجمن، به تاپیک ثابت سوالات و مشکلات کاربران مراجعه شود و از ایجاد تاپیک جداگانه در بخش*های نامربوط خودداری کنید، در صورت مشاهده، تاپیک حذف و به کاربر اخطار داده خواهد شد.

  بند 4 : از ارسال تاپیک با موضوع*های تکراری خودداری نمایید. قبل از ایجاد هرگونه تاپیک با هر مضمونی، از گزینه*ی جستجوی انجمن استفاده کنید و در صورت موجود نبودن تاپیک یکسان، اقدام به ارسال پست نمایید. تاپیک*های تکراری در صورت مشاهده،* حذف و به ارسال کننده*ی آن اخطار داده خواهد شد.

  بند 5 : در صورت استفاده از موضوعاتی که در سایت*های دیگر مشاهده کرده*اید، حتماً در انتها نام منبع را در انتهای پست، ذکر کنید.

         
  بند 6 : قبل از ایجاد امضاء کاربری به تاپیک مربوط به قوانین امضاء مراجعه کرده و طبق آن عمل کنید. در صورت مشاهده*ی خلاف این امر، با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.

  بند 7 : تمامی کاربران نباید بیشتر از یک حساب کاربری در انجمن ایجاد نمایند. در صورت مشاهده*ی این امر، تمامی حساب*های کاربری فرد خاطی مسدود و دسترسی وی به انجمن برای همیشه قطع خواهد شد.

         تبصره*ی 7-1 : اگر کاربری در صورت فراموش کردن اطلاعات کاربری خود، مجبور به ایجاد حساب کاربری دیگری شد؛ به تاپیک سوالات و مشکلات مراجعه کند و نام کاربری قبلی خود را اعلام نماید تا اقدامات لازم برای بازیابی حساب کاربری قبلی وی انجام شود.

  بند 8 : لطفاً در هنگام جواب دادن به سوالات از به کار گيري الفاظ و جملاتي که باعث دلسردي کاربر سوال کننده شود خودداري فرماييد. اين را بدانيد کساني هستند که سوالهايشان بسيار ابتدايي مي باشد. لذا از به کارگيري کلماتي که باعث شود کاربر به جاي گرفتن جواب سوال خود دلسرد شود اکيداً خودداري فرماييد.

  بند 9 : از ارسال پست*هایی با متنی صرفا تبلیغاتی و تجاری داخل انجمن*ها خودداری نمایید. در صورت مشاهده*ی تخلف، بعد از ارائه هشدار ، دسترسی کاربر به صورت دائمی قطع می*گردد.

  بند 10 : مسئوليت تمامي فايلها و يا تصاوير و ... كه از طريق سايت رد و بدل ميشوند بر عهده كاربر فرستنده مي*باشد و سايت در قبال اين گونه مسايل هيچ تعهدي در زمينه سالم بودن آنها، ويروسي نبودن آنها و ... ندارد. ما به شما پيشنهاد مي*كنيم حتما پس از دريافت فايلها و ... آنها را قبل از استفاده توسط نرم افزارهايي كه كار ويروس يابي و اسكن فايلها را بر عهده دارند، چك نماييد.

  بند 11 : چنانچه تاپيک و يا پيغامي* از کاربران توسط مديري در انجمن حذف و يا ويرايش شد در صورت داشتن سوال در اين رابطه، لطفا براي مدير آن انجمن يک پيغام خصوصي* ارسال کرده و سوال خود را به صورت خصوصي* مطرح کنيد تا آن مدير نيز در اينباره شما را راهنمايي* و جواب سوالات شما را بطور کامل بدهد. در صورت مطرح کردن سوال در اين رابطه و يا جويا شدن علت موضوع در انجمن هاي عمومي*، آن ارسال و يا تاپيک زائد سريعا حذف خواهد شد و به کاربر خاطی اخطار داده می*شود.

  بند 12 : در صورت ملاحظه هرگونه مسايل خلاف قوانين انجمن از يک کاربر در صورت تمايل ، از دکمه گزارش جهت را براي مدير آن انجمن استفاده نمائيد تا سريعا به موضوع رسيدگي* شود، چنانچه کاربري خود بجاي مدير در زمينه اي تصميم گيري و شخصا با کاربر ديگري برخورد کند سريعا ارسال کاربر تذکر دهنده حذف و به او اخطار داده خواهد شد.

  بند 13 : هرگونه بحثي* که موجب انحراف تاپيک ها از مسير اصلي* خود بشود که به نوعي برخلاف قوانين انجمن باشد در صورت تشخيص مديران، در صورت لزوم تاپيک و يا بحث هاي اضافه حذف خواهد شد. بنابراين کاربران موظف هستند از تاپيک هاي ارسال شده خود مراقبت کنند و از منحرف شدن آن جلوگيري کنند. در صورتي* که کاربري باعث انحراف تاپيک هاي ارسالي* شما شد ميتوانيد لينک تاپيک را براي مدير آن انجمن ارسال نمائيد تا در صورت لزوم با آن کاربر برخورد شود.

  بند 14 : در صورتي كه ميخواهيد از مباحث و آموزشهايي كه در اين انجمن ذكر شده است در جايي ديگر و يا در سايت خود استفاده كنيد ذكر نام سايت و نام نويسنده مطلب الزاميست.

  بند 15 : از ارسال پست*های متعدد و بدون کاربرد (Spam) خودداری نمایید. در صورت مشاهده*ی اینگونه موارد، تمامی* پست*ها پاک شده و به کاربر خاطی اخطار داده خواهد شد و در صورت تکرار این تخلف، دسترسی وی در مرحله*ی اول به صورت موقت و در مراحل بعدی به صورت دائمی قطع خواهد شد.

  بند 16 : در صورت مشاهده*ی پست یا تاپیکی که از آن برداشتی توهین*آمیز به قوم یا نژاد یا مذهب خاصی شود، سریعاً حذف و دسترسی کاربر به صورت دائمی قطع خواهد شد.

  بند 17 : از ارسال هرگونه پست خلاف موازین و قوانین دولت ایران و استرالیا به شدت خودداری نمایید. در صورت مشاهده*ی تخلف، پست مربوطه حذف و دسترسی کاربر بعد از ارائه هشدار به صورت دائمی قطع خواهد شد.

  بند 18 : از ایجاد بحث*های سیاسی و مذهبی در انجمن خودداری نمایید. در صورت مشاهده*ی تخلف، دسترسی کاربر بعد از ارائه هشدار به صورت دائمی قطع خواهد شد.

  بند 19 : در صورت مشاهده*ی برخورد توهین*آمیز و تخلف از مدیران هر بخش انجمن، مراتب را به مدیران سایت با پیغام خصوصی گزارش دهید تا در صورت صحت داشتن این امر، با مسئول خاطی برخورد شود.

  بند 20 : درصورتیکه فعالیت کاربر یا کاربرانی را مصداق ترول تشخیص دادید ، مراتب را به مدیر انجمن اطلاع دهید تا در مورد این مسئله طبق موازین تصمیم گیری شود .

 3. Top | #3

  تاریخ عضویت
  11 2014
  نوشته ها
  97
  میزان امتیاز
  217
  نکات من :
  1 - به نظر می رسه در سراسر متن دو سه کلمه به جای هم استفاده شده اند. اگر انجمن به جای فروم به کار برده شده دیگه انجمنها مصداق پیدا نمی کنه. پیشنهاد من اینه که در مقدمه قانون یه مفاهیم قراردادی تعریف بشه یه چیزی مثل این:
  "انجمن جامعه باز ایرانیان استرالیا که از این به بعد در این متن انجمن خوانده می شود ..."
  2 - بند 12 و 13 یه کم احتیاج به روغن کاری برای روانی متن دارند
  3 - استفاده از * در متن دلیل خاصی داره؟
  شاد باشید - علی

 4. کاربر مقابل از Ally عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

  دامون (2014/11/10)

 5. Top | #4

  تاریخ عضویت
  11 2014
  نوشته ها
  289
  محل سکونت
  Shiraz, Iran
  تخصص
  Construction Project Manager
  میزان امتیاز
  626
  فكر مي كنم ستاره‌ها فاصله منجمد بودند كه به دليلي به ستاره تبديل شدند...... بهتره در صورتي كه امكان حل مشكل نيست از همون فاصله معمولي استفاده بشه

  اگرچه اين قوانين جنبه نيمه رسمي دارند و نبايد خيلي حساسيت روي متن اونها داشت، اما به نظرم كلماتي كه جنبه‌ي قطعي قوانين رو از بين مي برند و يه مقدار شكل تعارف به اونها مي دند چندان با روح قانون بودن متن همخوان نيست.... مثلاً لطفا در بند 8
  به علاوه ادبيات استفاده شده در بندها هم بهتره با هم هماهنگ باشه.... معمولاً در قانون شخص خاصي مخاطب قرار نمي گيره و عمدتاً از افعال مجهول استفاده مي شه.... اما اين جا در موارد متعددي از افعال دوم شخص استفاده شده است كه چندان مناسب نيست......

  به نظرم خوبه براي تعليق موقت در نظر گرفته شده در بند 2 زمان معين بشه

  بعضي از كلمات نياز به بازنگري دارند.... براي نمونه در بند 7 به جاي هريك بهتر است از هيچ يك استفاده شود.... موارد مشابه متعددي در متن وجود دارد

  به طور كلي پيشنهاد مي كنم بندهاي در نظر گرفته شده براساس نوع موضوع دسته بندي شوند..... مبناي اين دسته بندي مي تواند شامل الزامات، ممنوعيت‌ها، نحوه برخورد با تخلفات و .... باشد

  به هر حال از زحمات شما سپاسگزارم

 6. 3 کاربر مقابل از mhd.hdr عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

  Ally (2014/11/11),Jamal&Sarah (2014/11/11),دامون (2014/11/10)

 7. Top | #5

  تاریخ عضویت
  10 2014
  نوشته ها
  1,249
  محل سکونت
  سیدنی
  تخصص
  Registered Migration Agent
  میزان امتیاز
  2629
  من فکر میکنم قشنگ باشه اگر نظرات جمع بشوند و اعمال بشن روی قوانین تا به مرور به نسخه شسته رفته تری برسیم . حدی هم از نظر تعداد کاربران تعیین بشه که هر وقت فروم به آن تعدد کاربر رسید ، قوانین به رای گذاشته بشه . به نظرم قانن خوب قاننیه که راه برای تغییرش حتی بعد از تصویب رو هم در خودش داشته باشه . فکر میکنم چنین بندی هم باید اضافه بشه .

 8. 2 کاربر مقابل از دامون عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

  mhd.hdr (2014/11/11),Mr.Puaro (2014/11/27)

 9. Top | #6

  تاریخ عضویت
  11 2014
  نوشته ها
  289
  محل سکونت
  Shiraz, Iran
  تخصص
  Construction Project Manager
  میزان امتیاز
  626
  آين موضوع رو مي شه به شيوه اي كه در نظام هاي پارلماني هست دنبال كرد... اين كه اگر كسي پيشنهادي براي تغيير بخشي از قانون داشته باشه بتونه اون رو به صورت يك نظرسنجي مطرح كنه و روي اون بحث بشه.... همزمان يه راي گيري هم در همون نظر سنجي وجود داشته باشه كه اگر موضوع به سطح معيني از آرا (حداقلي از شركت كننده و طبيعتاً حداقلي از نظر موافق) برسه بتونه اعمال بشه..... البته باز تاكيد مي كنم كه حداقل شركت كننده اينجا خيلي مهمه.... در واقع نمي شه صرفاً بر اكثريت آرا اتكا كرد... بلكه اين موضوع بايد بتونه بخش مهمي از بدنه ي اعضا رو هم به خودش جلب كنه كه در موردش اظهار نظر كنن... همين مساله خودش زمان مناسب براي اعمال اصلاحيه رو هم مي تونه تعيين كنه

  البته اين فقط يه روشه.... قطعاً روش هاي ديگري هم مي تونه باشه

  ضمناً شايد بد نباشه يه روش يا معياري هم براي تعيين اعضاي فعال و غير فعال انجمن تعيين كنيد..... در واقع اگر قرار بر اين باشه كه برخي مسايل به تعداد اعضا وابسته بشه (مثلاً همين درصد شركت كنندگان و ...) طبيعتاً بايد كسي كه ابتداي تشكيل انجمن عضو شده اما ديگه وارد نشده از تعداد خارج بشه... در غير اين صورت نمي شه از معيار درصد اعضا استفاده كرد.

 10. 2 کاربر مقابل از mhd.hdr عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

  Ally (2014/11/11),دامون (2014/11/11)

 11. Top | #7

  تاریخ عضویت
  10 2014
  نوشته ها
  1,249
  محل سکونت
  سیدنی
  تخصص
  Registered Migration Agent
  میزان امتیاز
  2629
  نقل قول نوشته اصلی توسط mhd.hdr نمایش پست ها
  آين موضوع رو مي شه به شيوه اي كه در نظام هاي پارلماني هست دنبال كرد... اين كه اگر كسي پيشنهادي براي تغيير بخشي از قانون داشته باشه بتونه اون رو به صورت يك نظرسنجي مطرح كنه و روي اون بحث بشه.... همزمان يه راي گيري هم در همون نظر سنجي وجود داشته باشه كه اگر موضوع به سطح معيني از آرا (حداقلي از شركت كننده و طبيعتاً حداقلي از نظر موافق) برسه بتونه اعمال بشه..... البته باز تاكيد مي كنم كه حداقل شركت كننده اينجا خيلي مهمه.... در واقع نمي شه صرفاً بر اكثريت آرا اتكا كرد... بلكه اين موضوع بايد بتونه بخش مهمي از بدنه ي اعضا رو هم به خودش جلب كنه كه در موردش اظهار نظر كنن... همين مساله خودش زمان مناسب براي اعمال اصلاحيه رو هم مي تونه تعيين كنه

  البته اين فقط يه روشه.... قطعاً روش هاي ديگري هم مي تونه باشه

  ضمناً شايد بد نباشه يه روش يا معياري هم براي تعيين اعضاي فعال و غير فعال انجمن تعيين كنيد..... در واقع اگر قرار بر اين باشه كه برخي مسايل به تعداد اعضا وابسته بشه (مثلاً همين درصد شركت كنندگان و ...) طبيعتاً بايد كسي كه ابتداي تشكيل انجمن عضو شده اما ديگه وارد نشده از تعداد خارج بشه... در غير اين صورت نمي شه از معيار درصد اعضا استفاده كرد.
  ممنون دکتر جان . خوشحالم که با هم توی یک صفحه ایم .
  روی این موارد بحث شده . یکی از اموری که خیلی روش وقت گذاشتیم قضیه reputaion کاربرهاست . خلاصه بگم که کاربرها از طریق مدت عضویت ، تعداد پست ، تعداد تشکرهایی که ازشون شده و.. میتونند امتیاز داشته باشند . به این ترتیب میشه تمیز داد بین کاربرهای فعال و غیر فعال . بنا بر اینه که مدیریت این فضا کاملا باز باشه ، یعنی من دامون یا جمال یا علی شهنازی یا محمد که از ابتدا روی این پروژه درگیر بودیم قراره مثل کاربرهای دیگه که بعد از ما وارد شدند حق رای و تحمیل خواسته هامون رو داشته باشیم .
  از نظر تکنیکی امکان رای گیری بین اعضایی که از سطح امتیازی بالاتر از حد مشخص شده ای برخوردارند هم هست .
  من فکر میکنم این مسائل خوبه که جزو قوانین از ابتدا مشخص بشه . یه جور قانون اساسی که روش رای میگیریم از همه حاضرین و بعد ملاک اجرا و حتی تغییر قوانین هم خود این قانون خواهد بود .
  چند تا خط قرمز ست :
  - هیچ فرد و کاربری به صرف زودتر رسیدن و یا خرید دامین و انجام امور برنامه نویسی و ... بر بقیه رجحانی نداره
  - همه قوانین میتونند که تغییر کنند ، یعنی باید امکان تغییر در انها برای کاربران فعال آینده وجود داشته باشه
  - خط قرمزهای اساسی مثل رعایت قانون ایران و استرالیا ، عدم انجا مبحث سیاسی و .. باید ملاک باشند .

  بقیه موارد قانون رو میشه روش بحث کرد ، چرا که نه ؟

 12. 2 کاربر مقابل از دامون عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

  Ally (2014/11/11),mhd.hdr (2014/11/11)

 13. Top | #8

  تاریخ عضویت
  11 2014
  نوشته ها
  289
  محل سکونت
  Shiraz, Iran
  تخصص
  Construction Project Manager
  میزان امتیاز
  626
  ممنون از شما دامون عزيز....
  من هم از فضاي جديدي كه توسط شما و ساير دوستان راه اندازي شده بسيار خوشحال و سپاسگزارم.....
  و بابت مسايل مايگرنت هلپ متاسف.... (بهتره فراموش بشن اون داستان‌ها)

  اميدوارم اينجا تجربه‌اي متفاوت باشه تا حداقل به خودمون ثابت كنيم كه توان اجتماعي لازم براي زندگي در يك جامعه ي مناسب و متناسب رو داريم و با مهاجرت فقط محل زندگي رو عوض نمي كنيم...
  اميدوارم بتونم من هم نقشي هرچند بسيار كوچك در كنار همه ي اعضاي اين جامعه‌ي داشته باشم.....

  نكته اي كه به نظرم مي رسه اينه كه براي رسيدن به معيارهاي قطعي هرچقدر مسايل عددي تر بشن موضوع روشن تر مي شه.... مثلاً اين كه چه تعداد و يا درصدي از آرا براي اعمال يك تغيير جزيي و يا اساسي مبنا خواهد بود..... و مهم تر از اون اين كه زمان خاتمه ي راي گيري در مورد يك چنين مسايلي كي در نظر گرفته مي شه..... (با مشخص نشدن اين موضوع عملاً راي گيري نمي تونه مبناي تصميمات جدي قرار بگيره)

 14. کاربر مقابل از mhd.hdr عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

  دامون (2014/11/13)

 15. Top | #9

  تاریخ عضویت
  10 2014
  نوشته ها
  1,249
  محل سکونت
  سیدنی
  تخصص
  Registered Migration Agent
  میزان امتیاز
  2629
  اميدوارم اينجا تجربه‌اي متفاوت باشه تا حداقل به خودمون ثابت كنيم كه توان اجتماعي لازم براي زندگي در يك جامعه ي مناسب و متناسب رو داريم و با مهاجرت فقط محل زندگي رو عوض نمي كنيم...
  نفس کلام راه افتادن این فضا همینه دکتر جان .

  من فکر میکنم باید از همه امکانات اطلاع رسانی فروم برای رای گیریهای مهم استفاده کرد . میشه اطلاعیه در بالای فروم گذاشت ، موضوع را مهم کرد و یا حتی برای کاربران ایمیل فرستاد. الان مهم اینه که روی اصل موضوع به نتیجه برسیم که رای گیریها نیاز به اتمام زمانی دارند و نیز لازمه که درصد مشخصی در آن شرکت کنند .

 16. Top | #10

  تاریخ عضویت
  07 2019
  نوشته ها
  3
  محل سکونت
  USA
  تخصص
  USA
  میزان امتیاز
  0

صفحه 1 از 4 123 ... آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •