سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 17

موضوع: ویزای آمریکا از استرالیا

1. Top | #1

تخصص
    مهندس عمران
    میزان امتیاز
    1

ویزای آمریکا از استرالیا

سلام دوستان، کسی از کنسولگری آمریکا در ملبورن برای ویزای توریستی اقدام کرده (با داشتن ویزای دائم استرالیا)؟

2. Top | #2

میزان امتیاز
    380
    سلام

چه جالب می خواستم این تاپیک و باز کنم که تجربه امو شیر کنم ولی شک داشتم مفید هست یا نه!
    من از سیدنی افدام کردم و گرفتم ویزامو.

خب توی وبسایتش یه بخش داره که چیا ببرید با خودتون که شامل ایناس ولی به اینا ممکنه محدود نشه:

- پرینت گرنت اقامتتون
    - بانک استیتمنت (هرچی بیشتر بهتر)
    - نامه سابقه کار یا چیزی که اینجا کار مکینید یا درس میخونید.
    - اگه دوست و اشنایی دارید یه دعوت نامه ازشون بگیرید
    - یه برنامه سفر بنوسید که کجاها میرید و چه کار میخواهید بکنید و کجا اقامت خواهید داشت (Itinerary)
    - اگه تو فرم DS 160 سابقه کاری از ایران دارید یا بانک استیمنت پدر و مادر که بگن شمارو ساپورت میکنه هم میتونید ببرید.
    - پرینت پرداخت وقت سفارت

خلاصه هر چیزی که ثابت کنه شما قصد برگشت دارید. من تمام این مدارک همراهم بود ولی اصلا یه برگه هم از من نگرفت ولی خب برای محکم کاری باید همراهتون باشه. همه اون 5-6 نفری که جلوی من بودن ویزاشون approve شد.

موقع وقتتون میرید سفارت و پذیرش میشید و میپرسن عکستون برای کمتر از 6 ماهه؟ شما میگید بله.
    توی صف میایستید تا از سکیوریتی رد بشید و لوارمتونو میگیرن و میزارن توکمدشون تا برید تو بخش دیگه که اثر انگشتتونو بگیرن و شماره بدن بهتون تا افیسر صدا کنه.
    3-4 افیسر مثل باجه های بانک پشت شیشه نشستن و میکرو فون دارن و صداشون برای شما پحش میشه و فقط یه جای کوچیک برای انتقال پاسپورت هست.

سوالایی که پرسید بیشتر بر اساس فرم DS 160 ای بود که پر کرده بودم:

1- اولین باره میری؟
    2- چرا میری؟ گردش و دیدن دوستام
    3- کدوم شهر و ایالت میری؟
    4- سربازی رفتی تو ایران؟ نه
    5- چرا نه؟ میتونستم پول بدم خارج بشم و قانونی خارج شدم.
    6- تو فرم زدی کار میکردی، شرکت خصوصی بود یا دولتی؟ خصوصی
    7- اقامت داری؟ بله
    8- چند وفته استرالیا هستی؟ 2 سال
    9 تاحالا خارج شدی ار اسنرالیا؟ نه
    10- ایران رفتی از اون موقع؟ نه
    11- پدر مادرت اینجا اومدن؟ بله تازه برگشتن
    12- پدرو مادرت تو ایران زندگی میکنن؟ بله

در حین تمام این سوالات تایپ میکرد و میپرسید. افیسراش ادمای خوب و مثبتی بودن. خلاصه بعد از این سوالای راحت گفت که ok your visa is approved
    بعد پاسمو گرفت گفت تا 5 روز کاری میاد دم در خونت. باید کسی دم در حتما تحویلش بگیره وگرنه برمیگرده سفارت دردسر داره دیگه.

بعدش کارتون که تموم شد، میری لوازمتو میگیری و میری خونه و 3 روز بعدش 9 صبح اومد .

ویزاتونو بدون مشکل میدن، چون دیگه اقامت استرالیا داریم و اینجا زندگی میکنیم، اون حلش میکنه.

- وبسایت سفارت رو خوب بخونید
    - موقع وقت گرفتن حواستون باشه که فقط دوبار میتونید عوض کنید وقتتونو، پس مثل من بازی نکنید با وقتا ممکنه دردسر شه )
    دوست منم رفته بود پرث، اونم بدون سوال زیاد بهش ویزارو داده بودن.

امیدوارم مفید باشه
    موفق باشی
    ویرایش توسط cinere : 2016/07/09 در ساعت 12:27 PM دلیل: اطلاعات تکمیلی
    PTE-A Brisbane(25/07/2015): L70/R79/S65/W82 ->Proficient
    EOI Submitted 189 - 60 Points: 27/07/2015
    Invitation: 07/09/2015
    Lodge: 13/09/2015
    Visa Granted: 28/11/2015

3. 10 کاربر مقابل از cinere عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

afshin.s86h (2017/05/07),amirgazar (2016/07/09),hamsh (2016/07/09),kamal (2016/09/01),Libra (2016/07/10),mehdi2471 (2016/07/09),Shahramkhan (2016/09/12),محمد (2016/09/13),ترمه (2016/07/19),عليرضا اسماعيلي (2016/07/24)

4. Top | #3

تخصص
    مهندس عمران
    میزان امتیاز
    1
    Awesome, can you please give more information, such as; the required documents and your status in Oz(citizen, PR or Temp) and interview question. Thank you in advance!

5. Top | #4

تخصص
    مهندس عمران
    میزان امتیاز
    1

ویزای آمریکا از استرالیا

نقل قول نوشته اصلی توسط cinere نمایش پست ها
    سلام

چه جالب می خواستم این تاپیک و باز کنم که تجربه امو شیر کنم ولی شک داشتم مفید هست یا نه!
    من از سیدنی افدام کردم و گرفتم ویزامو.

خب توی وبسایتش یه بخش داره که چیا ببرید با خودتون که شامل ایناس ولی به اینا ممکنه محدود نشه:

- پرینت گرنت اقامتتون
    - بانک استیتمنت (هرچی بیشتر بهتر)
    - نامه سابقه کار یا چیزی که اینجا کار مکینید یا درس میخونید.
    - اگه دوست و اشنایی دارید یه دعوت نامه ازشون بگیرید
    - یه برنامه سفر بنوسید که کجاها میرید و چه کار میخواهید بکنید و کجا اقامت خواهید داشت (Itinerary)
    - اگه تو فرم DS 160 سابقه کاری از ایران دارید یا بانک استیمنت پدر و مادر که بگن شمارو ساپورت میکنه هم میتونید ببرید.
    - پرینت پرداخت وقت سفارت

خلاصه هر چیزی که ثابت کنه شما قصد برگشت دارید. من تمام این مدارک همراهم بود ولی اصلا یه برگه هم از من نگرفت ولی خب برای محکم کاری باید همراهتون باشه. همه اون 5-6 نفری که جلوی من بودن ویزاشون approve شد.

موقع وقتتون میرید سفارت و پذیرش میشید و میپرسن عکستون برای کمتر از 6 ماهه؟ شما میگید بله.
    توی صف میایستید تا از سکیوریتی رد بشید و لوارمتونو میگیرن و میزارن توکمدشون تا برید تو بخش دیگه که اثر انگشتتونو بگیرن و شماره بدن بهتون تا افیسر صدا کنه.
    3-4 افیسر مثل باجه های بانک پشت شیشه نشستن و میکرو فون دارن و صداشون برای شما پحش میشه و فقط یه جای کوچیک برای انتقال پاسپورت هست.

سوالایی که پرسید بیشتر بر اساس فرم DS 160 ای بود که پر کرده بودم:

1- اولین باره میری؟
    2- چرا میری؟ گردش و دیدن دوستام
    3- کدوم شهر و ایالت میری؟
    4- سربازی رفتی تو ایران؟ نه
    5- چرا نه؟ میتونستم پول بدم خارج بشم و قانونی خارج شدم.
    6- تو فرم زدی کار میکردی، شرکت خصوصی بود یا دولتی؟ خصوصی
    7- اقامت داری؟ بله
    8- چند وفته استرالیا هستی؟ 2 سال
    9 تاحالا خارج شدی ار اسنرالیا؟ نه
    10- ایران رفتی از اون موقع؟ نه
    11- پدر مادرت اینجا اومدن؟ بله تازه برگشتن
    12- پدرو مادرت تو ایران زندگی میکنن؟ بله

در حین تمام این سوالات تایپ میکرد و میپرسید. افیسراش ادمای خوب و مثبتی بودن. خلاصه بعد از این سوالای راحت گفت که ok your visa is approved
    بعد پاسمو گرفت گفت تا 5 روز کاری میاد دم در خونت. باید کسی دم در حتما تحویلش بگیره وگرنه برمیگرده سفارت دردسر داره دیگه.

بعدش کارتون که تموم شد، میری لوازمتو میگیری و میری خونه و 3 روز بعدش 9 صبح اومد .

ویزاتونو بدون مشکل میدن، چون دیگه اقامت استرالیا داریم و اینجا زندگی میکنیم، اون حلش میکنه.

- وبسایت سفارت رو خوب بخونید
    - موقع وقت گرفتن حواستون باشه که فقط دوبار میتونید عوض کنید وقتتونو، پس مثل من بازی نکنید با وقتا ممکنه دردسر شه )
    دوست منم رفته بود پرث، اونم بدون سوال زیاد بهش ویزارو داده بودن.

امیدوارم مفید باشه
    موفق باشی
    Thanks so much! I hope I get it too! Can u please tell me how long is the visa valid for, with how many entires?

Sent from my iPhone using Tapatalk
    ویرایش توسط amirgazar : 2016/07/09 در ساعت 01:12 PM

6. Top | #5

تخصص
    computer
    میزان امتیاز
    0
    کسانی که پاسپورت استرالیا دارند باید ویزای الکترونیکی بگیرن. توصیه میشه قبل از سفر وارد سایت ets اگه اسمشو درست نوشته باشم بشن و فرم ویزا رو پر کنن تا مشکلی در هنگام ورود پیش نیاد و هزینش هم ۱۴ دلار هستش. البته در هنگام ورود به امریکا هم در کمتر از چند دقیقه اینکار انجام میشه ولی به خصوص برای ایرانی های دو تابعه ای حتما توصیه میشه سه روز قبل از.سفر اینکار انجام بشه به خصوص اینکه اگه پنج سال قبل ایران رفتن نیاز به صدور ویزا توسط سفارت را دارند .و بین یک تا سه ماه طول خواهد کشید . اما به صورت کلی سیتیزن های استرالیا ویزای الکترونیکی را باید بگیرند . واستثایی وجود ندارد . به غیر از تجاری که دارای کارت بیزنس می باشند .

Sent from my Hol-U19 using Tapatalk

7. Top | #6

تخصص
    مهندس عمران
    میزان امتیاز
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط sasanmohammadi16 نمایش پست ها
    کسانی که پاسپورت استرالیا دارند باید ویزای الکترونیکی بگیرن. توصیه میشه قبل از سفر وارد سایت ets اگه اسمشو درست نوشته باشم بشن و فرم ویزا رو پر کنن تا مشکلی در هنگام ورود پیش نیاد و هزینش هم ۱۴ دلار هستش. البته در هنگام ورود به امریکا هم در کمتر از چند دقیقه اینکار انجام میشه ولی به خصوص برای ایرانی های دو تابعه ای حتما توصیه میشه سه روز قبل از.سفر اینکار انجام بشه به خصوص اینکه اگه پنج سال قبل ایران رفتن نیاز به صدور ویزا توسط سفارت را دارند .و بین یک تا سه ماه طول خواهد کشید . اما به صورت کلی سیتیزن های استرالیا ویزای الکترونیکی را باید بگیرند . واستثایی وجود ندارد . به غیر از تجاری که دارای کارت بیزنس می باشند .

Sent from my Hol-U19 using Tapatalk
    Ah Iranian dual citizens cannot use visa waver program any more even if you haven't been to Iran for 30 yrs!

http://m.state.gov/md251577.htm

8. Top | #7

میزان امتیاز
    380
    سوال: مدت اعتبار ویزاتون رو به همراه تعداد مجاز عبورش؟

جواب:
    اگه روز approve شدن ویزا که همون روز مصاحبه اس رو در نظر بگیریم، مدت اعتیار ویزام حدود 3 ماه بود و سینگل انتری بود. در واقع فک کنم قبل از تاریخ expiry ویزا باید ورود میزدم و همین طور هم خارج میشدم.

درمورد داشتم پاسپورت استرالیایی هم باید بگم که ایرانیا درهر صورت باید برن ویزا بگیرن. به بخشی داره تو سایت سفارت که چک میکنه که نیاز هست ویزا بگیرید یا نه، اونجا میتونید بزنید و چک کنید.

9. کاربر مقابل از cinere عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

محمد (2016/09/14)

10. Top | #8

تخصص
    مهندس عمران
    میزان امتیاز
    1
    سوال: مدت اعتبار ویزاتون رو به همراه تعداد مجاز عبورش؟

جواب:
    اگه روز approve شدن ویزا که همون روز مصاحبه اس رو در نظر بگیریم، مدت اعتیار ویزام حدود 3 ماه بود و سینگل انتری بود. در واقع فک کنم قبل از تاریخ expiry ویزا باید ورود میزدم و همین طور هم خارج میشدم.

درمورد داشتم پاسپورت استرالیایی هم باید بگم که ایرانیا درهر صورت باید برن ویزا بگیرن. به بخشی داره تو سایت سفارت که چک میکنه که نیاز هست ویزا بگیرید یا نه، اونجا میتونید بزنید و چک کنید.
    Tnx for the reply, one of my friends got American tourist visa with Australian passport, they gave her a 10 year visa.

11. Top | #9

میزان امتیاز
    380
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirgazar نمایش پست ها
    Tnx for the reply, one of my friends got American tourist visa with Australian passport, they gave her a 10 year visa.

اره یکی دوتا هندی و همین اوزی جلوی من بودن که افیسر رسما میگفت ویزا چند ساله میخوای و سنگل باشه یا مولتیپل؟

به دوتا هندی به درخواستشون ویزای 5 ساله و 10 ساله داد! ولی این آپشنا برای من نبود دیگه.

12. Top | #10

تخصص
    مهندس
    میزان امتیاز
    56
    اره یکی دوتا هندی و همین اوزی جلوی من بودن که افیسر رسما میگفت ویزا چند ساله میخوای و سنگل باشه یا مولتیپل؟

به دوتا هندی به درخواستشون ویزای 5 ساله و 10 ساله داد! ولی این آپشنا برای من نبود دیگه.
    چقدر جالب! یعنی به نظر شما اگر ایرانیهایی که میرن برای گرفتن ویزای توریستی، پاسپورت استرالیایی داشته باشن، به ایرانیها هم ویزای 5 یا 10 ساله توریستی میدن؟

سپاس از جوابتون
    Software Engineer: Visa 189 > ACS: 07/9/2015 > EOI: 06/9/2015 > Invitation: 22/1/2016 > Lodge: 15/2/2016 > Visa Grant: 25/4/2016

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین