سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: آشنایی با ویزا و انواع آن

1. Top | #1

میزان امتیاز
    29

طول مدت بررسی ویزاهای مختلف

سلام
    جدول زیر که از سایت اداره مهاجرت برداشته شده ظاهراً نشان میدهد که برای هر مدل ویزا چقدر باید معطل بمونیم. فقط موردی که توجه من را جلب کرد این هست که در مورد ویزای 189 نوشته شده 3 ماه! آیا هرکسی که مدارکش کامل باشد و EOI را انجام داده باشد فقط 3 ماه معطل میشه تا ویزایش صادر بشه؟! تا جایی که من میدونم دوستان من بیش از این زمان در نوبت بودند.
    تصاوير پيوست شده تصاوير پيوست شده
    ویرایش توسط mohajer0 : 2015/07/25 در ساعت 01:14 PM

2. کاربر مقابل از mohajer0 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

persianshout (2015/06/18)

3. Top | #2

میزان امتیاز
    3

اطلاعات کد رشته ها، زمان مراحل و وضعیت جامعه بازان در Excel

با سلام به همه دوستان

با توجه به بحثی در در گروه تلگرام شکل گرفت و استقبال دوستان سفارش شد که موضوعی ایجاد بشه که دوستان اطلاعات مربوط به کد رشته اسس شده و زمان مراحل انجام مهاجرت خودشون رو ذکر کنند. این امر کمک میکنه که در آینده افراد دید درستی از زمان مراحل کار داشته باشند.
    در صورتی که صلاح میدونید اطلاعات جدیدی اضافه بشه لطفا زحمتش رو بکشید و اینجا اعلام کنید.

https://docs.google.com/spreadsheets...it?pli=1#gid=0

امیدوارم این حرکت ادامه پیدا کنه و اطلاعات مشابهی همانند اطلاعات پرواز، چک لیست های مسافرت ، موارد ضروری قیل و بعد مهاجرت و ... رو بصورت منسجم بتونیم داشته باشیم.

با تشکر

4. 3 کاربر مقابل از m_ah85 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

inspiration (2015/11/16),M.S.T (2015/08/01),persiangulf (2015/08/02)

5. Top | #3

تخصص
    دامپزشک
    میزان امتیاز
    0
    با سلام من برای ویزای 190 ایالت کواینزلند حدود دو هفته پیش لاج کردم . در سایت مهاجرت در لینک زیر Skilled migration visa processing times مدت بررسی ویزا را تنها 3 ماه اعلام نموده است. با توجه به صحبتهای دوستان که حداقل چیزی حدود 6 ماه باید طول بکشد آیا واقعا این پروسه کلا در همین 3 ماه تکمیل می گردد؟
    Processing times – skilled migration applications affected by processing priorities

The below table describes the processing times for skilled migration visa subclasses.

Priority Group Number Visa Subclass Processing Time
    1 RSMS
    (subclass 119, 857) Skilled Regional
    Low risk – 5 months
    High risk – 8 months
    SkillSelect
    (subclass 187)
    6 months
    2 ENS
    (subclass 121, 856)
    Low risk – 5 months
    High risk – 8 months
    SkillSelect
    (subclass 186)
    6 months
    3 SMP
    (subclass 176, 475, 487, 886)
    12 months
    SkillSelect SMP
    (subclass 190 and 489)
    3 months
    4 Nominated Occupation on the SOL – Schedule 1
    (subclass 175, 495, 496, 861, 862, 863, 880, 881, 882, 883, 885 and 176, 475, 487 if not SMP)
    18 months
    SkillSelect Independent and Family Sponsored
    (subclass 189 and 489)
    3 months
    5 All visas listed in priority 3 and 4 that are not SMP or Nominated Occupation on the SOL – Schedule 1 Assessment will commence when all cases in priority groups 1-4 are finalised

6. Top | #4

میزان امتیاز
    108
    خیلی خوب میشه اگه جناب دامون بر اساس تجارب کلاینت هاشون یه تخمینی از مدت زمان لاج تا گرنت 3 تا ویزاهای اسکیل (489 ، 190 و 189) تو شرایط فعلی بزنه ...
    البته شکی نیست که مورد به مورد ممکنه فرق کنه ولی دونستن بازه ی مورد نظر که هر ویزا طول میکشه میتونه خیلی کمک کنه ...

7. Top | #5

میزان امتیاز
    24
    سلام. به نظرم تاپيك خوبيه و هر كسي هم اگر توضيح بده چه كارايي كرده و در چه مرحله اي بعد از لاج هست عالي ميشه.
    من خودم اواخر مي 2015 لاج كردم اواسط جولاي مديكال و PCC درخواست كردن ازم. يك هفته اي فرستادم و اواخر جولاي دوباره ازم فرم 80 خواستن. اونم بلافاصله فرستادم. 2 روز بعدش عذر خواهي كردن و گفتن يادشون رفته و از من فرم 1221 و رزومه هم خواستن كه اونا رو هم سريع فرستادم. سه روز پيش يه ايميل تحت عنوان skilled support از اداره مهاجرت فرستاده شد و از من در مورد 2 دوره گپ بين پايان دبيرستان تا ابتداي دانشگاه و انتهاي دانشگاه تا شروع سربازي اطلاعات خواسته بود كه چيكار مي كردم. اون فرم ها رو هم پر كردم و فرستادم. ديروز دوباره ايميل زده كه آدرس دقيق محل خدمت سربازي رو بايد قيد ميكردي و من اون رو هم بلافاصله براشون فرستادم. حدود 3 ماه و خورده اي از تاريخ لاج و حدود 1 ماه و نيم از مديكال ميگذره و اين انتظار كشنده تمومي نداره ....

8. 2 کاربر مقابل از mehdi2471 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

afsahi (2015/09/07),Newlife (2016/01/29)

9. Top | #6

تخصص
    کارمند
    میزان امتیاز
    0

آشنایی با ویزا و انواع آن

ویزا به مدرکی اطلاق می‌شود که به گذرنامه الصاق می‌شود و نشان می‌دهد که درخواست شما مبنی بر ورود به خاک کشور متبوع مورد پذیرش قرار گرفته و واجد شرایط آن هستید که برای هدفی خاص به آن کشور وارد شوید. ویزا معمولاً به صورت برچسب یا مهر بر روی پاسپورت الصاق یا زده می‌شود. ویزا انواع گوناگونی به شرح زیر دارد:
    ویزای ترانزیت
    ویزای ترانزیت یا عبوری معمولاً برای 5 روز یا کمتر اعتبار دارد و برای عبور موقت از یک کشور برای رفتن به کشوری ثالث کاربرد دارد.
    ویزای ترانزیت هوایی
    برخی از کشورها این نوع ویزا را برای عبور از فرودگاه‌های خود اجباری کرده‌اند و مسافرین مجبورند برای یک توقف چند ساعته جهت تعویض هواپیما این ویزا را اخذ کنند.
    ویزای توریستی
    برای سفر تفریحی به مدتی محدود است که هیچ گونه فعالیت کاری و تجاری در این مدت مجاز نمی‌باشد.
    ویزای تجاری
    برای انجام کارهای تجاری در یک کشور به ویزای تجاری نیاز است. این ویزا برای استخدام رسمی یا دائم کافی نیست. استخدام رسمی یا دائمی به «ویزای کاری» نیاز دارد.
    ویزای موقت کارگری
    برای استخدام تأیید شده در کشور میزبان می‌باشد. اخذ این نوع ویزا عموماً سخت‌تر است اما مدت اعتبار آن در مقایسه با ویزای تجاری بیشتر است.
    ویزای همسر یا ویزای شریک زندگی
    این نوع ویزا به همسر، شریک مدنی زندگی یا شریک زندگی غیر‌رسمی فردی داده می‌شود که مقیم یا تبعه کشوری معین است تا زوج یا زوجه وی نیز بتواند در آن کشور مستقر شود.
    ویزای دانشجویی
    ویزایی است که به دارنده آن اجازه تحصیل در یک مؤسسه آموزش عالی در کشور صادر‌کننده ویزا را می‌دهد.
    ویزای تعطیلات کاری
    به افراد جوانی که در تعطیلات بین کشور‌های مختلف در سفر هستند این امکان را می‌دهد تا در زمان سفر یک کار موقت را عهده‌دار شوند.
    ویزای دیپلماتیک (ویزای رسمی)
    ویزایی است که معمولاً فقط در اختیار دارندگان گذرنامه‌های دیپلماتیک قرار می‌گیرد.
    ویزای روزنامه نگاری
    ویزایی است که برخی کشورها مانند کوبا، ایـران، کره شمالی، عربستان سعودی، ایالات متحده آمریکا، و زیمبابوه از خبرنگارانی می‌خواهند که از طرف سازمان خبری خود به این کشورها سفر می‌‌کنند.
    ویزای ازدواج
    ویزایی است که برای یک مدت محدود قبل از ازدواج یا شراکت مدنی ازدواج با فرد مورد نظر بر اساس یک رابطه اثبات شده با تبعه‌ای از کشور مقصد اعطا می‌شود.
    ویزای مهاجرتی
    این ویزا به کسانی اعطا می‌شود که قصد دارند به کشور صادر‌کننده ویزا مهاجرت کنند. ویزای مهاجرتی معمولاً برای یک بار سفر صادر می‌شود، چرا که دارنده ویزا بعد از مدتی (بسته به کشوری که قرار است به آن مهاجرت کند) یک کارت شناسایی اقامت دائم دریافت می‌کند و می‌تواند هر چند بار که می‌خواهد به آن کشور وارد شود.
    ویزای بازنشستگی
    این نوع ویزا را فقط معدودی از کشور‌ها مانند استرالیا، آرژانتین، تایلند، و پاناما به کسانی که اولاً نشان دهند یک منبع درآمد خارجی دارند و ثانیاً قصد کار کردن در کشور صادر‌کننده ویزا را نداشته باشند اعطا می‌کنند. در برخی موارد محدودیت‌های سنی اعمال می‌شود.
    ویزای الکترونیکی
    این ویزا در کامپیوتر ذخیره می‌شود و به طور الکترونیکی با شماره پاسپورت مرتبط ‌می‌‌گردد. در ویزای الکترونیکی، قبل از سفر هیچ گونه برچسب یا مهری در پاسپورت الصاق یا درج نمی‌شود. استرالیا پیشگام صدور این نوع ویزا بود.

10. Top | #7

تخصص
    mechanical engineer
    میزان امتیاز
    0

ويزاي ١٩٠ يا ٤٨٩

سلام داداش من ٥٥ امتياز مياره. ( ٧ سال سابقه كار و ايلتس ٦ - مهندس ميكانيك ) . خود من ملبورن زندگي مي كنم و ميتونم ٥ امتياز بهش بدم كه براي ٤٨٩ فاميلي واجد شرايط بشه ولي شنيدم كه روي اين ويزا خيلي نميشه حساب كرد چون زود پر ميشه. كسي تجربه اي داره كه چقدر امكانش هست كه دعوتنامه بگيره؟
    دارم فكر ميكنم كه اگه اسپانسري نورثن تريتوري رو بگيره براي ١٩٠ واجد شرايط ميشه. اینجوري شايد شانسش بيشتر شه. كسي تجربه اش رو داره؟ ممنون از دوستان
    ویرایش توسط amirali : 2016/06/27 در ساعت 09:31 PM

11. Top | #8

تخصص
    مهندس
    میزان امتیاز
    56
    اين لينك يه جدول داره كه امار تعداد دعوتنامه هاي ارسالي در يك سال گذشته براي اين ويزا توش هست. تعداد كن هست و شانس 190 بيشتر ولي شما ميتونيد براي هردو ويزا اقدام كنيد و هركدوم كه نوبتش شد را انجام بده
    https://www.border.gov.au/WorkinginA...d-results.aspx

Sent from iPad
    Software Engineer: Visa 189 > ACS: 07/9/2015 > EOI: 06/9/2015 > Invitation: 22/1/2016 > Lodge: 15/2/2016 > Visa Grant: 25/4/2016