سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

موضوع: ویزا برای فرصت مطالعاتی

1. Top | #1

تخصص
    اطلاعاتی وارد نشده
    میزان امتیاز
    478

ویزا برای فرصت مطالعاتی

سلام ...

ممنون میشم اگر کسی مراحل گرفتن فرصت مطالعاتی رو میدونه بگه ما هم بدونیم ...

شرایط پدر من که میخوام براش اقدام کنم از لحاظ درجه علمی چیز خوبیه (خیلی خوب) و رشته حقوق ...

میخواییم از بورسی که حالا نمیدونم دانشگاهش تو ایران میده یا دانشگاه مقصد تو استرالیا استفاده کنیم!

ممنون

2. Top | #2

تخصص
    مهندسی
    میزان امتیاز
    13
    این سوال من هم هست و من هم میخوام بعد از ورود به استرالیا، با همین روش، والدینم برای مدتی به استرالیا بیان
    تا جایی که یادمه، یه بار دانشگاه تهران همه جا اعلام کرده بود که دانشجویان دکترا یا اساتیدی که میخوان فرصت مطالعاتی برن بیان اعلام کنن ولی اینکه به صورت ساختار یافته چه روندی داره نمیدونم...البته مطمئنم کسی که هیئت علمی باشه خودش بهتر میدونه فرصت مطالعاتی تو ایران چه روندی داره...
    ولی به طور کلی اینکه بدونیم اگر والدینمون عضو هیئت علمی باشن چطوری میتونن با شرایط ویژه حالا فرصت مطالعاتی یا روش دیگه به استرالیا بیان خیلی عالی میشه

3. Top | #3

میزان امتیاز
    10
    با سلام خدمت دوستان عزيز
    در مورد اين تاپيك من چون تجربه ي حضور در استراليا-پرت. دانشگاه كرتين را داشتيم تجربياتمو شر ميكنم. البته بايد بگم كه همسرم دانشجوي دكترا بودن اما من چون خودم كلا باعث و باني ماجرا بودم و درگير اطلاعاتم كامله.
    اولين مرحله اينه كه شما تصميم بگيرين براي ديدن يك كشور خارجي بريد براي فرصت مطالعاتي يا نه واقعا دليل اصليتون همون درستونه. در هر صورت دليلش مهم نيست. مهم اينه كه شما تصميم داريد بريد. بهترين روش براي اين كار و سرعت بخشيدن به اين پروسه لينك زدن هست. يعني شما از طريق استاد راهنماتون در ايران استاد آشنايي در يكي از دانشگاههاي استراليا پيدا كنيد يا از طريق دوستان و دانشجوياني كه فرصت رفته اند و پرس و جو....در بدترن حالت اگر آشنا پيدا نشد اينه كه خودتون بايد بريد توي سايت دانشگاههاي ايالت يا شهر مورد نظرتون و ايميل بزنيد به اساتيدي كه در فيلد شما هستند و با مطرح كردن موضوع مقالتون و يا مقاله هايي كه كار كردين اونها را قانع كنيد كه شما را براي فرصت بپذيرند. اما بهترين حالت همون لينك زدن از طريق اساتيد ايرانتون هست.
    بعداز اينكه استاد مربوطه پيدا شد و موافقت كرد دانشگاه مبدا براي شما ايميل ميزنه و يه سري و مدارك و فرم پر ميكينيد و براشون ميفرستين و اونها هم تاييد ميكنند. مثلا يك نامه اي كه از شما ميخوان اين هست كه دانشگاه ايران شما بايد يك نامه بدهد كه كليه مخارج شما به مبلغ فلان را براي شش ماه ميدهندو در واقع دانشگاه استراليا ميخواهد مطمئن شوند كه شما از لحاظ مالي تامين هستيد و سربار اونها نخواهيد شد. دانشگاه همسر من در ايران يك نامه سوري دادن و در واقع هيچ پولي به ماتعلق نگرفت چون همسر من دانشجوي سال چهارم بودن و اين پول به دانشجويان تا قبل از سال سه تعلق ميگيره . ضمنا براي فرصت رفتن بايد امتحان جامع دكترا را داده باشيد. در نهايت وقتي نامه نگاريهاتون با دانشگاه استراليا اوكي شد شما در سايت دپارتمان مهاجرت براي ويزاي OCCUPATIONAL TRAINEE 1402 اقدام ميكنيد. متاسفانه لاج آنلاين نيست و از بيرون استراليا بايد مدارك دستي پست شوند. مدارك شامل ترجمه سند ازدواج اگر ميخواين خانواده رو ببرين و شناسنامه ها و مهمتر از همه اون نامه اسپانسري دانشگاه استراليا و ....خيلي حواستون باشه كه فرصت مطالعاتي دكترا حتما حتما كتگوري آكيوپيشنال تريني باشه چون اين سابكلاس402 سه تا شاخه داره و اون دو تاي ديگه را بعضي اشتباه انتخاب ميكنند و كل پروسه برگشت ميخوره و دچار مشكل ميشين. توي سايت دپارتمان مدارك و فرمهاي مربوطه ويزاي 402 را ديگه توضيح داده كامل ميكنيد و ميفرستين. براي ما اون مقطع اطلاعت دپارتمان در رابطه با اين ويزا شفاف نبود زمان ما به طوري كه ما اول مداركو فرستاديم آدلايد چون توي سايت نوشته بود. بعد از آدلايد به ما ايميل زدن كه اشتباه فرستادين و بايد بفرستين دفتر هوبارت تاسماني و كل پروسه دچار تعويق شد. چند روز بعد از اشتباه ما سايت اومد آدرس را بروز و اصلاح كرد و نوشت هوبارت. كل مدارك فرصت مطالعاتي بايد بره هوبارت نه آدلايد. خلاصه وقتي فرستادين و آفيسر دار شدين و اونها مداركتونو بررسي كردن ازتون به ترتيب يه چيزهايي ميخوان....مديكال و ...پرينت حساب بانكيو ...اينها ميخوان و در نهايت بعد از پست مدارك 12 هفته بعد ويزاتون گرنت ميشه. ويزاي 402 به اپليكنت اصلي اجازه كار نميده و پارتنر هم بيست ساعت اجازه كار در هفته داره. دانشگاه استراليا هيچ گونه كمك هزينه اي نميده. كل هزينه هاي زندكي را بايد با خودتون ببريد. مين اپلينت حتي اجازه كار كژوال هم نداره. كلا بايد تحقيق كنه. درس بخونه و مقالاتشو آماده كنه. اما براي دانشگاه استراليا شما جز استاف هستيد و مثل يك استاد باهاتون بخورد ميشه و اتاق بهتون ميدن و ...كامپيوتر و ...اين ويزا شش ماهه است كه احتمال داره دپارتمان هفت ماهش بكنه براي يكم اينور اونور شدن و البته به تقاضاي شما و تاييد استاد و دانشگاه مبدا قابل تمديده اما شما يكبار ديگه بايد اپلاي كنيد يكماه مونده به اتمام ويزاي قبليتون.
    توي اينترنت هم اگر سرچ كنيد احتمالا مطالب ديگري سايردوستان نوشته اند كه حتما مفيد خواهد بود.
    اميدوارم هر كسي در اين مسير پا گذاشت موفق بشه.

4. 4 کاربر مقابل از shirin13582003 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

cinere (2016/02/29),m.danesh.n (2016/03/15),mohammad_eslami (2016/02/29),عليرضا اسماعيلي (2016/03/09)

5. Top | #4

میزان امتیاز
    10
    توي اين پروسه خداروشكر همه چيز شفافه يعني اگر بتونيد يك استاد پيدا كنيد و چه بهتر كه ايراني باشه همه چيز حله و در وافع تلاشها و پيگيريهاي اون استاد هست كه تسريع ميكنه پروسه رو. و هر مدركي يا هر نامه اي بخوان دقيق به شما اطلاع ميدن و شما تهيه ميكنيد و همه چيز اوكي پيش ميره. و معمولا چون قرار نيست به شما هيچگونه هزينه اي بدن معمولا راحت قبول ميكنن و تازه خوشحال هم ميشن كه شما باهاشون كار كنيد و علمتونو به اشتراكبزاريد. اما از زمان لاج و در واقع پست به شرط كامل بودن مدارك ذر شده در چك ليست فقط 12 هفته طول ميكشه ويزا گرنت بشه. براي ما 12 هفته و دوروز.

6. 4 کاربر مقابل از shirin13582003 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

aus_2015 (2016/02/29),cinere (2016/02/29),mohammad_eslami (2016/02/29),عليرضا اسماعيلي (2016/03/09)

7. Top | #5

تخصص
    اطلاعاتی وارد نشده
    میزان امتیاز
    478
    نقل قول نوشته اصلی توسط shirin13582003 نمایش پست ها
    توي اين پروسه خداروشكر همه چيز شفافه يعني اگر بتونيد يك استاد پيدا كنيد و چه بهتر كه ايراني باشه همه چيز حله و در وافع تلاشها و پيگيريهاي اون استاد هست كه تسريع ميكنه پروسه رو. و هر مدركي يا هر نامه اي بخوان دقيق به شما اطلاع ميدن و شما تهيه ميكنيد و همه چيز اوكي پيش ميره. و معمولا چون قرار نيست به شما هيچگونه هزينه اي بدن معمولا راحت قبول ميكنن و تازه خوشحال هم ميشن كه شما باهاشون كار كنيد و علمتونو به اشتراكبزاريد. اما از زمان لاج و در واقع پست به شرط كامل بودن مدارك ذر شده در چك ليست فقط 12 هفته طول ميكشه ويزا گرنت بشه. براي ما 12 هفته و دوروز.
    مرسي ازت ...
    من پدرم عضو هيئت علمي دانشگاهشونه و استاد تمامه (پروفسور) ... و از خودش شنيدم دانشگاهشون هزينه ١ سال اقامتشون رو ميده بهشون در صورتي كه دانشگاهي تو استراليا (يا هر كشوري) پيدا كنه كه بخوادشون.
    حالا شما ميگيد اين ويزا ٦ ماهه است چي ميشه اگه ما بخواييم ١ ساله درخواست بديم؟

Sent from my iPhone using Tapatalk

8. Top | #6

میزان امتیاز
    10
    من الان نميدونم آيا فرصت مطالعاتي رفتن دانشجو و استاد تمام شبيه بهمم ميشه يانه. براي اطمينان ويزاي 402 را سرچ كنيد و كتگوريهاشو بخونيد چون طبق ان كتگوريها همسر من كه دانشجو بودن اسم دسته شون ميشد Occupational trainee , مدت ويزاي ما6 ماه بود كه البته دانشگاه همسرم گفته بود شش ماه كافيه. پس قاعدتا اگر دانشگاه پدرتون همون اول نامه شونو بر طبق يكسال تنظيم كنند احتمالا مقصد هم موافقت ميكنن و مشكلي ندارن با اين موضوع. چون تنها نگراني مقصد هزينه هاي شماست كه با ارايه مدرك از دانشگاه ايران مبني بر پوشش هزينه ها براي يكسال قطعا موافقت خواهد شد.
    ويزاي 402 دو تا كتگوري ديگه هم داشت Resaerch trainee و يك چيزديگه كه الان يادم نيست. اين ها رو بخونيد شايد پدر شما توي اون دودسته قرار بگيرند چون استاد تمام هستند. اما سابكلاس ويزا 402 است و كليه شرايط حق كار و همه چز توضيح داره توش. فقط يك نكته اگر پدرتان در دسته اول يعيني آكيوپيشنال تريني مثل ما قرار بگيرند مجازن همسر و خانواده با خودشون ببرن دو تا كتگوري ديگه اجازه بردن خانواده نميدهد. دپارتمان كامل توضيح داده.

9. 2 کاربر مقابل از shirin13582003 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

mohammad_eslami (2016/03/01),sma1368 (2016/04/03)

10. Top | #7

میزان امتیاز
    9
    نقل قول نوشته اصلی توسط shirin13582003 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزيز
    در مورد اين تاپيك من چون تجربه ي حضور در استراليا-پرت. دانشگاه كرتين را داشتيم تجربياتمو شر ميكنم. البته بايد بگم كه همسرم دانشجوي دكترا بودن اما من چون خودم كلا باعث و باني ماجرا بودم و درگير اطلاعاتم كامله.
    اولين مرحله اينه كه شما تصميم بگيرين براي ديدن يك كشور خارجي بريد براي فرصت مطالعاتي يا نه واقعا دليل اصليتون همون درستونه. در هر صورت دليلش مهم نيست. مهم اينه كه شما تصميم داريد بريد. بهترين روش براي اين كار و سرعت بخشيدن به اين پروسه لينك زدن هست. يعني شما از طريق استاد راهنماتون در ايران استاد آشنايي در يكي از دانشگاههاي استراليا پيدا كنيد يا از طريق دوستان و دانشجوياني كه فرصت رفته اند و پرس و جو....در بدترن حالت اگر آشنا پيدا نشد اينه كه خودتون بايد بريد توي سايت دانشگاههاي ايالت يا شهر مورد نظرتون و ايميل بزنيد به اساتيدي كه در فيلد شما هستند و با مطرح كردن موضوع مقالتون و يا مقاله هايي كه كار كردين اونها را قانع كنيد كه شما را براي فرصت بپذيرند. اما بهترين حالت همون لينك زدن از طريق اساتيد ايرانتون هست.
    بعداز اينكه استاد مربوطه پيدا شد و موافقت كرد دانشگاه مبدا براي شما ايميل ميزنه و يه سري و مدارك و فرم پر ميكينيد و براشون ميفرستين و اونها هم تاييد ميكنند. مثلا يك نامه اي كه از شما ميخوان اين هست كه دانشگاه ايران شما بايد يك نامه بدهد كه كليه مخارج شما به مبلغ فلان را براي شش ماه ميدهندو در واقع دانشگاه استراليا ميخواهد مطمئن شوند كه شما از لحاظ مالي تامين هستيد و سربار اونها نخواهيد شد. دانشگاه همسر من در ايران يك نامه سوري دادن و در واقع هيچ پولي به ماتعلق نگرفت چون همسر من دانشجوي سال چهارم بودن و اين پول به دانشجويان تا قبل از سال سه تعلق ميگيره . ضمنا براي فرصت رفتن بايد امتحان جامع دكترا را داده باشيد. در نهايت وقتي نامه نگاريهاتون با دانشگاه استراليا اوكي شد شما در سايت دپارتمان مهاجرت براي ويزاي OCCUPATIONAL TRAINEE 1402 اقدام ميكنيد. متاسفانه لاج آنلاين نيست و از بيرون استراليا بايد مدارك دستي پست شوند. مدارك شامل ترجمه سند ازدواج اگر ميخواين خانواده رو ببرين و شناسنامه ها و مهمتر از همه اون نامه اسپانسري دانشگاه استراليا و ....خيلي حواستون باشه كه فرصت مطالعاتي دكترا حتما حتما كتگوري آكيوپيشنال تريني باشه چون اين سابكلاس402 سه تا شاخه داره و اون دو تاي ديگه را بعضي اشتباه انتخاب ميكنند و كل پروسه برگشت ميخوره و دچار مشكل ميشين. توي سايت دپارتمان مدارك و فرمهاي مربوطه ويزاي 402 را ديگه توضيح داده كامل ميكنيد و ميفرستين. براي ما اون مقطع اطلاعت دپارتمان در رابطه با اين ويزا شفاف نبود زمان ما به طوري كه ما اول مداركو فرستاديم آدلايد چون توي سايت نوشته بود. بعد از آدلايد به ما ايميل زدن كه اشتباه فرستادين و بايد بفرستين دفتر هوبارت تاسماني و كل پروسه دچار تعويق شد. چند روز بعد از اشتباه ما سايت اومد آدرس را بروز و اصلاح كرد و نوشت هوبارت. كل مدارك فرصت مطالعاتي بايد بره هوبارت نه آدلايد. خلاصه وقتي فرستادين و آفيسر دار شدين و اونها مداركتونو بررسي كردن ازتون به ترتيب يه چيزهايي ميخوان....مديكال و ...پرينت حساب بانكيو ...اينها ميخوان و در نهايت بعد از پست مدارك 12 هفته بعد ويزاتون گرنت ميشه. ويزاي 402 به اپليكنت اصلي اجازه كار نميده و پارتنر هم بيست ساعت اجازه كار در هفته داره. دانشگاه استراليا هيچ گونه كمك هزينه اي نميده. كل هزينه هاي زندكي را بايد با خودتون ببريد. مين اپلينت حتي اجازه كار كژوال هم نداره. كلا بايد تحقيق كنه. درس بخونه و مقالاتشو آماده كنه. اما براي دانشگاه استراليا شما جز استاف هستيد و مثل يك استاد باهاتون بخورد ميشه و اتاق بهتون ميدن و ...كامپيوتر و ...اين ويزا شش ماهه است كه احتمال داره دپارتمان هفت ماهش بكنه براي يكم اينور اونور شدن و البته به تقاضاي شما و تاييد استاد و دانشگاه مبدا قابل تمديده اما شما يكبار ديگه بايد اپلاي كنيد يكماه مونده به اتمام ويزاي قبليتون.
    توي اينترنت هم اگر سرچ كنيد احتمالا مطالب ديگري سايردوستان نوشته اند كه حتما مفيد خواهد بود.
    اميدوارم هر كسي در اين مسير پا گذاشت موفق بشه.
    دوست عزیز سلام
    اطلاع دارید که اگر کسی در دانشگاهی در خارج کشور مشغول اخذ مدرک فوق لیسانس باشه میتونه با انتخاب یک استاد در استرالیا تز یا همون پایان نامه رو با این ویزا بیاد انجام بده؟

11. Top | #8

میزان امتیاز
    10
    نقل قول نوشته اصلی توسط moj.86 نمایش پست ها
    دوست عزیز سلام
    اطلاع دارید که اگر کسی در دانشگاهی در خارج کشور مشغول اخذ مدرک فوق لیسانس باشه میتونه با انتخاب یک استاد در استرالیا تز یا همون پایان نامه رو با این ویزا بیاد انجام بده؟
    سلام
    تا حالا همچين كيسي نشنيدم.
    و نديدم. اطلاع هم ندارم. اما اصلا هدفتون از اينكار چي هست و چرا خواين اين كارو بكنيد؟ شما ميتونيد بعد از فوقتون براي دكترا استراليا اپلاي كنيد و اگر پروپوزال قوي داشته باشيد هم تقريبا خوب مي پذيرند.
    معمولا دانشجويان دكترا ميرن فرصت . تا حالا نشنيدم در مقطع فوق فرصت برن.

12. Top | #9

تخصص
    دانشجو
    میزان امتیاز
    0
    سلام
    مرسی از توضیحات دقیقتون.
    من دانشجوی دکتری هستم و با یه استاد تو دانشگاه Curtin نامه نگاری کردم و ایشون قبول کردن که برای فرصت مطالعاتی اونجا برم. منتها خود استاد روال کار رو نمیدونه و از من میپرسه که چه چیزی از سمت دانشگاه ما نیاز داری.
    شما میتونین اسم مدارک و فرمهای اولیه ای که دانشگاه
    Curtin از شما خواست رو بهم بگین که من هم از اونها بخوام این فرمها رو برام بفرستن؟
    خیلی خییلی ممنونم.