سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

موضوع: چه میزان پول در بدو ورود به استرالیا همراه داشته باشم؟

1. Top | #1

تخصص
    Developer
    میزان امتیاز
    0

چه میزان پول در بدو ورود به استرالیا همراه داشته باشم؟

درود
    میخواستم ببینم در بدو ورود چه میزان پول برای شروع زندگی یک زوج در استرالیا کافیه؟
    یکی از دوستان میگفت بیشتر از هفت. هشت هزار دلار با خودتون نبرید، چون باعث میشه تنبل بشید و درست و حسابی دنبال کار نرید. تجربیات شما چیه دوستان؟
    ویرایش توسط shahpour : 2016/02/07 در ساعت 06:59 PM

2. Top | #2

تخصص
    بیکار
    میزان امتیاز
    2
    بستگی داره که چقدر زبانتون خوبه و تخصصتون مورد نیازه و چقدر بلدید که کار پیدا کنید. اگه مطمئنید که 2 ماهه کار پیدا میکنید همون 7 8 هزار دلار رو ببرید. 2 ماهه کار مرتبط پیدا کردن خیلی سخته و بیشتر برای مهندسای کامپیوتری که سابقه خوب کاری دارن و زبانشون هم فوق العادست ممکنه. فلذا شما حتما بیشتر پول ببرید که اسباب آسایش خودتون و همسرتون رو فراهم کنید. البته اگر هم پول کم آوردید نگران نباشید چون میتونید با یه کار ساده سطح پایین مثل کار توی سوپرمارکت یا فست فودی درآمد معقولی کسب کنید و هزینه هاتون رو کاور کنید.

3. کاربر مقابل از mohammadagha عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

shahpour (2016/02/08)

4. Top | #3

تخصص
    Developer
    میزان امتیاز
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadagha نمایش پست ها
    بستگی داره که چقدر زبانتون خوبه و تخصصتون مورد نیازه و چقدر بلدید که کار پیدا کنید. اگه مطمئنید که 2 ماهه کار پیدا میکنید همون 7 8 هزار دلار رو ببرید. 2 ماهه کار مرتبط پیدا کردن خیلی سخته و بیشتر برای مهندسای کامپیوتری که سابقه خوب کاری دارن و زبانشون هم فوق العادست ممکنه. فلذا شما حتما بیشتر پول ببرید که اسباب آسایش خودتون و همسرتون رو فراهم کنید. البته اگر هم پول کم آوردید نگران نباشید چون میتونید با یه کار ساده سطح پایین مثل کار توی سوپرمارکت یا فست فودی درآمد معقولی کسب کنید و هزینه هاتون رو کاور کنید.

درود
    حقیقتش ما با مدرک خانمم که فوق لیسانس میکروبیولوژی هست و شش سال سابقه کار داره اقدام کردیم. شرایط خودم اینه
    لیسانس برنامه نویسی دارم ولی حدود دوازده سال سابقه برنامه نویسی دارم و با تکنولوژی های زیر کار کردم
    C#
    asp.net
    WPF
    Win Forms
    Html
    CSS
    Javascript
    node.js
    Angualr
    Ember
    Relational Databases
    Document base Databases
    حدودی جاوا
    حدودی Ruby
    Agile Development
    و خیلی تکنولوژی های دیگه
    چندتایی هم کار OutSource با کانادا و آمریکا داشتم. زبانم هم در حد ایلتس شش هست. بنظرتون شرایط کار برای کسی با مشخصات من چطوره؟
    ویرایش توسط shahpour : 2016/04/25 در ساعت 06:34 AM

5. Top | #4

تخصص
    بیکار
    میزان امتیاز
    2
    بنظر من اگه اینطوری بخواید توی استرالیا رزومه بدید که بگید همه چی بلدید، خیلی شانس کار پیدا کردنتون کم میشه. شوخی میکنم ولی خب باید موقعی که رفتید ایشالا توی زمینه خاصی رزومه بدید. چون همونطور که میدونید در استرالیا هم مثل همه جای دنیا همه کاره = هیچ کاره. ولی شرایط کاری برای رشته نرم افزار نسبتا خوبه و نگران نباشید. حسابی رو زبانتون کار کنید.

6. کاربر مقابل از mohammadagha عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

shahpour (2016/02/08)

7. Top | #5

میزان امتیاز
    286
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahpour نمایش پست ها
    درود
    حقیقتش ما با مدرک خانمم که فوق لیسانس میکروبیولوژی هست و شش سال سابقه کار داره اقدام کردیم. شرایط خودم اینه
    دیپلم برنامه نویسی دارم ولی حدود دوازده سال سابقه برنامه نویسی دارم و با تکنولوژی های زیر کار کردم
    C#
    asp.net
    WPF
    Win Forms
    Html
    CSS
    Javascript
    node.js
    Angualr
    Ember
    Relational Databases
    Document base Databases
    حدودی جاوا
    حدودی Ruby
    Agile Development
    و خیلی تکنولوژی های دیگه
    چندتایی هم کار OutSource با کانادا و آمریکا داشتم. زبانم هم در حد ایلتس شش هست. بنظرتون شرایط کار برای کسی با مشخصات من چطوره؟
    اگر ۱۲ سال سابقه کار واقعی دارین و با این تکنولوژی ها هم خوب کار کرده باشین (یعنی واقعا مفاهیم رو بدونین و نه فقط کپی-پیست از stackoverflow) راحت باید بتونین کار پیدا کنین. ضمنا برای یک برنامه نویس با ۱۲ سال سابقه، تکنولوژی هایی که نام بردین خیلی طبیعی هست و به همدیگه هم تا حدود زیادی مرتبط هستند و من مشکلی درش نمیبینم که بخواد به قول دوستمون شانستون رو کم کنه یا بخواین محدودش کنین.
    به نظر من فقط زبانتون احتمالا ضعیفه که باید روش حسابی کار کنین.
    اگر بتونین رزومه درست بنویسین و زبانتون هم مخصوصا از نظر speaking و listening مشکل نداشته باشین، کار پیدا کردن نباید سخت باشه.

8. 4 کاربر مقابل از Nerd عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

mehran (2016/02/09),mehrfar (2016/02/21),mesteralee (2016/02/16),shahpour (2016/02/08)

9. Top | #6

تخصص
    Developer
    میزان امتیاز
    0
    سپاس هم از محمد آقا و هم نرد عزیز

10. Top | #7

تخصص
    Software Enginner
    میزان امتیاز
    82
    سلام به همه دوستان. امروز دقیقا میشه دو ماه که من و همسرم ملبورن هستیم. در مورد هزینه هایی که ما داشتیم مینویسم واستون. اول اینکه ماه اول هزینه هاتون به نسبت بالاست و بعدش روی روال میفته. ما ماه اول مجبور به خریدن یسری وسایل خونه شدیم که بخاطر کریسمس و سال نو همش تو حراج بود. ما mattress خریدیم 400 دلار که قیمت اولش 750 دلار بود ازش راضی هستیم ولی جز قیمت های پایین تشک های خوب بود. پتو و بالشت و کاورشون و پروتکتور تشک روی هم 120 دلار که اگه حراج نبود 200 تا میشد. بشقاب و کلا ظرف و ظروف 6 نفره شد 70 تا از کی مارت. قابلمه و ماهیتابه 100 تا. اتو 16 دلار . جاروبرقی 59 تا که قیمت اولش 169 تا بود یسری خرید ریزمیزه دیگه هم داشتیم در کل واسه اینا 1000 تا خرج شد بقیه وسایلم خونمون داشت مثه یخچال و مایکروفر و نهارخوری. خودمونم بدون اجاره ماه اول 2000 تایی هزینه خورد و خوراک و رفت و امدمون کردیم. ولی از ماه دوم. هزینه خورد و خوراکمون 500 دلار در ماه و غذای بیرون 130 دلار شد. قبض برق ماه اول شد 50 دلار. البته ما کولر اینا نداشتیم . تلویزیون و ماشین لباسشویی هم نداریم. هزینه موبایل نفری 40 دلار ماهیانه. هزینه رفت و امد فعلا ماه دوم 100 دلار شددر کل ماه دوم با اجاره 2300 تا هزینه شد. از لحظه ورود تا الان با پول بوند خونه 7500 دلار هزینه کردیم. به نظرم اول کار داشتن 7 الی 8 هزار واسه دو ماه کمه و استرس زاست تازه ما خیلی وسیله خونمون داشتیم و نخریدیم

Sent from my SM-J700F using Tapatalk
    subclass 476
    Lodge: 2 Feb 2015............Case officer: 4 March 2015..............Medical and PCC sent: 10 March 2015...........Visa Grant: 12 March 2015

Subclass 189
    EOI submitted: 15 Feb 2017
    Point claimed: 65
    Software engineer
    Invited: 15 March 2017 ..........Lodge: 19 March 2017......Co Contacted :31 March 2017...Provided documents:10 Ari 2017...
    Visa Grant: waiting

11. 15 کاربر مقابل از mehrfar عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

aliie62 (2016/02/16),aus_2015 (2016/03/06),Beh.Eli (2016/12/12),cinere (2016/02/17),Gone (2016/02/16),habib (2016/03/05),Mehnoosh-Mohamad (2016/12/02),mehran (2016/02/18),mesteralee (2016/02/16),Nerd (2016/02/16),piroo (2016/02/17),reza016 (2016/08/15),shahpour (2016/02/22),احسان2015 (2016/02/17),عليرضا اسماعيلي (2016/07/31)

12. Top | #8

میزان امتیاز
    286
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrfar نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان. امروز دقیقا میشه دو ماه که من و همسرم ملبورن هستیم. در مورد هزینه هایی که ما داشتیم مینویسم واستون. اول اینکه ماه اول هزینه هاتون به نسبت بالاست و بعدش روی روال میفته. ما ماه اول مجبور به خریدن یسری وسایل خونه شدیم که بخاطر کریسمس و سال نو همش تو حراج بود. ما mattress خریدیم 400 دلار که قیمت اولش 750 دلار بود ازش راضی هستیم ولی جز قیمت های پایین تشک های خوب بود. پتو و بالشت و کاورشون و پروتکتور تشک روی هم 120 دلار که اگه حراج نبود 200 تا میشد. بشقاب و کلا ظرف و ظروف 6 نفره شد 70 تا از کی مارت. قابلمه و ماهیتابه 100 تا. اتو 16 دلار . جاروبرقی 59 تا که قیمت اولش 169 تا بود یسری خرید ریزمیزه دیگه هم داشتیم در کل واسه اینا 1000 تا خرج شد بقیه وسایلم خونمون داشت مثه یخچال و مایکروفر و نهارخوری. خودمونم بدون اجاره ماه اول 2000 تایی هزینه خورد و خوراک و رفت و امدمون کردیم. ولی از ماه دوم. هزینه خورد و خوراکمون 500 دلار در ماه و غذای بیرون 130 دلار شد. قبض برق ماه اول شد 50 دلار. البته ما کولر اینا نداشتیم . تلویزیون و ماشین لباسشویی هم نداریم. هزینه موبایل نفری 40 دلار ماهیانه. هزینه رفت و امد فعلا ماه دوم 100 دلار شددر کل ماه دوم با اجاره 2300 تا هزینه شد. از لحظه ورود تا الان با پول بوند خونه 7500 دلار هزینه کردیم. به نظرم اول کار داشتن 7 الی 8 هزار واسه دو ماه کمه و استرس زاست تازه ما خیلی وسیله خونمون داشتیم و نخریدیم

Sent from my SM-J700F using Tapatalk
    در مورد قبض برق برای ما (آپارتمان متوسط دو خوابه تو ملبورن) توی این یک سال بین ۵۰-۶۰ دلار تا ماکزیموم ۲۵۰ دلار (توی جولای) بوده. البته ما خیلی مراعات نمیکنیم و مثلا توی زمستون تقریبا تمام مدت تهویه روشنه.
    در مورد هزینه رفت و آمد (ملبورن) هم اگر فقط حمل و نقل عمومی استفاده کنین حداقل تعرفه ۲ دلار و ۷۰ سنت و سقف روزانه ۷ دلار و ۸۰ سنت هست (در طول یک روز هرچقدر از اتوبوس و ترم و قطار استفاده کنین از این ۷.۸۰ بالاتر نمیره)
    ویرایش توسط Nerd : 2016/02/16 در ساعت 02:21 PM

13. 9 کاربر مقابل از Nerd عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

aliie62 (2016/02/16),behrooz1360 (2017/02/06),cinere (2016/02/17),mehran (2016/02/18),mehrfar (2016/02/16),mesteralee (2016/02/16),piroo (2016/02/17),shahpour (2016/02/22),احسان2015 (2016/02/17)

14. Top | #9

تخصص
    کارشناس فنی، مهندسی شیمی (بیوتکنولوژی محیط زیست)
    میزان امتیاز
    0

چه میزان پول در بدو ورود به استرالیا همراه داشته باشم؟

سلام دوستان بزرگوار.
    من دارم با ویزا ۴۷۶ میام استرالیا. از الان دارم همه مدارکم رو آماده میکنم که بلافاصله اومدم برای ۱۸۹ اقدام کنم تا ۱۸ ماهی که اونجام کارای پی آر ام درست بشه انشاالله. من اولش نمیدونم چقدر باید پول بیارم؟ خیلی ها میگن اوایل کار غیر مرتبط و casual انجام بدم خرج روزمرم در میاد تا بتونم به مرور جا بیفتم و کار مرتبط پیدا کنم. رشتم مهندسی شیمی گرایش بیوتکنولوژی محیط زیست هست و تخصصم در زمینه تصفیه آب و فاضلاب هست.
    ترجیحا دوست دارم تو شهر سیدنی یا ملبورن ساکن شم درسته گرونی هست ولی خوب موقعیت کاریش هم زیادتره. به نظرتون برای اطمینان حداقل چند ماه باید از جیب بخورم و چقدر پول باید بیارم؟
    ممنون میشم راهنماییم کنین.
    ویرایش توسط mpakzadeh : 2016/02/21 در ساعت 05:48 AM دلیل: چقدر پول بیارم در بدو ورودم؟

15. Top | #10

تخصص
    :)
    میزان امتیاز
    108
    پرسش و پاسخ تلگرامي:

اسفنديار:
    دوستان بالاخره پول كَش اي ميشه با خودمون بياريم ميزانش چقدره ؟ ١٠ هزار تا يا ٢٠ هزار تا

منظورم پول نقد يه كه در اولين وروود ميشه آورد ، من ميدونم قبلاً قانوني بود كه مهاجران ( مخصوصاً ايرانيها بخاطر مسائل تحريمي ) تنها تا سقف ٢٠ هزار تا ميتونستند بيارن ، كه گويا اين قانون برداشته شده .
    اين رو هم ميدونم كه بايستي حتماً مقدار پول رو به درستي اعلام كنيم . اما آيا محدوديتي وجود داره ؟ و چقدره ؟ ممنون ميشم اگر راهنمايي كنيد ، در ضمن روز تعطيلتون به خير و شادي

ادي:
    هنگام ورود به استرالیا هرنفر که بالای ده هزار تا همراهش هست باید اعلام کنه
    خروج از ایران رو دقت نکردم ولی ظاهرا پنج هزار دلار آمریکا سقفشه که البته کی به کیه

دريا:
    ما همون ۱۰ هزار دلار نفری آوردیم، توی فرودگاه ایران که کسی کاری نداشت اونجا هم ازمون پرسیدن اگه دوتایی باهم زیر ۲۰ هزارتا دارید اوکیه ولی بیشترم بود فکر نکنم مشکلی بود فقط باید بهشون اعلام میکردی. ما فکر میکردیم ایران گیر بدن که اصلا کاری نداشتن.

اسفنديار:
    مرسي از اطلاعاتتون.

Sent from my iPhone using Tapatalk