سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 24

موضوع: ارزش دلار استراليا

1. Top | #1

تخصص
    مهندس مكانيك
    میزان امتیاز
    120

ارزش دلار استراليا

با سلام خدمت دوستان و هم فرومي هاي عزيز
    با مشورت مديريت محترم سايت و پيشنهاد دوستان اين تاپيك را ايجاد كردم تا دوستان بتوانند نظرات خود را درخصوص ارزش دلار استراليا، پيش بيني هاي اقتصادي از آينده و هر گونه مطالب مرتبط در اين خصوص چه از لحاظ بنيادي و چه بلحاظ تكنيكالي در اين تاپيك منعكس نمايند.

ابتداي اين تاپيك و با رنگ متمايز هم اعلام كنم كه مسلما مطالب اين تاپيك صرفا نظرات شخصي خواهد بود و مسلما ملاك تصميم گيري شما در معاملات نخواهد بود

بررسي بيشتر هر فرد و نيز تشخيص هر فرد نسبت به مسائل اقتصادي اولويت اول هر كسي در اين خصوص خواهد بود. چون بازارهاي مالي هميشه همراه با ريسك بالا مي باشد و تخمين و پيش بيني اين بازارها واقعا كاري بسيار سخت و تقريبا غير ممكن هست

پس با رعايت اين نكته انشاا.. در كنار هم بتوانيم تجربيات خودمان را به اشتراك بگذاريم و با هدف اينكه در تبديلات بين دلار استراليا و ريال ايران بيشترين سود را داشته باشيم انشاا.. اين تاپيك را شروع ميكنيم.

ارادتمند/اسماعيلي

2. 8 کاربر مقابل از عليرضا اسماعيلي عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

amirmz5 (2016/01/18),cinere (2016/01/17),Fanik (2016/01/20),M.S.T (2016/01/16),Mehnoosh-Mohamad (2016/01/17),mehrdad (2016/01/17),worthy (2016/01/20),احسان2015 (2016/01/16)

3. Top | #2

میزان امتیاز
    47
    با درود
    سایت زیر برای اطلاع از قیمت انواع ارزها مناسبه. منتها نیاز به قند شکن دارین.
    IRR exchange rates in Iran's free market - Bonbast.com

4. Top | #3

تخصص
    مهندس مكانيك
    میزان امتیاز
    120
    سلام

اين پيروزي ديپلماسي را به همه دوستان و ايرانيان عزيز تبريك ميگم
    آغاز يك كار بسيار مهم هست ولي اداره آن از آن مهمتر
    دستاورد بزرگي هست و يك پوست اندازي اساسي ولي ادامه مسير نياز به همت بيشتر دارد
    اميد به اينكه با تدبير بيشتر اين تولد سياسي مسيري روشن براي پيشرفت اقتصادي و بهبود زندگي ايرانيان عزيز باشد

من خوشحالم كه مردم ايران خوشحال هستند

و اما تغييرات متناسب با دنياي ارز با چنين اتفاقي چگونه خواهد بود را بايد كمي كننكاش كنيم
    ديروز بازارهاي جهاني نسبت دلار استراليا به دلار آمريكا را با عدد 0.686 بسته است

هميچنين دلار آمريكا ديروز در بازار ايران 3580 معامله ميشد!
    با اين حساب قيمت پايه دلار استراليا 2455 تومان مي بود كه من با توجه به اينكه اين نوع ارز با توجه به غير رسمي بودن آن تلرانس يك درصدي براي آن قائل خواهم بود كه عدد 2480 ميرسيم. ولي مقاومت در بازار ارز وجود داشته و دلار استراليا در محدوده 2520 تا 2540 فروخته ميشد! و اين گپ ايجاد شده ميتواند با تاخير پوشش پيدا كند.

با توجه به شرايط نموداري اين نسبت بين دلار آمريكا و استراليا داره ميره به سمت 0.65
    اگر دلار آمريكا هم هيجاني يا عمدي در اثر رفع تحريمها به سمت محدوده 3400 تا 3500 برود...با قبول حاشيه ها براي ارز استراليا
    شايد در محدوده 2300 تا 2400 هم بشود دلار استراليا خريد!
    همانطوريكه كه قبلا در تلگرام عرض كردم خريد ارز مي بايست بصورت پله اي باشد تا مبادا گران خريده باشيد و مبادا ارزان فروخته باشيد!

فعلا ريال ايران داره در مقابل ارزهاي جهاني با ارزش مي شود كه من فكر ميكنم بر اساس قيمت نفت اين موضوع مقطعي باشد!
    ولي از طرفي از 900 هزار ميليارد تومان نقدينگي براي حدود 110 هزار ميلياردتومان با آزاد شدن 30 ميليارد دلار پشتوانه پيدا مي كند! اين ارزش پيدا كردن ريال ميتواند دليلش اين باشد. يعني از قيمت سقف 3730 تومان ميتواند 12 تا 15 درصد افت داشته باشيم كه شايد به اعداد 3300 هم برسيم. دليل آن هم شايد تنها و تنهاوجود ارز بالا نزد مردم باشند كه ديگر علاقه اي براي سرمايه گذاري روي اين ارز نخواهند داشت.ولي به مرور زمان وقتي اون 30 ميليارد دلار هم خرج شد همه مي فهمند كه نفت 25 دلاري داره با ما چه ميكنه!
    حواستان به اين موضوع باشد!

همچنين اين موضوع را هم يادآوري كنم كه نويد نسبت 0.64 را به دوستان داده بودم كه خواهد رسيد
    ولي اگر محدوده 0.63 تا 0.65 از دست برود به احتمال زياد تغيير در فاكتور بنيادي اقتصاد استراليا افتاده هست و شايد نسبت 0.5 را هم در بازار شاهد باشيم..........
    اين يعني سلام به دلار 2000 توماني استراليا!
    چون اعتقاد دارم تا يكسال آينده شايد دلار آمريكا نتواند 4200 تومان را به بالا برود!

نمودارهاي زير را با هم مرور كنيم:

همانطوريكه در نماي نزديك در تايم فريم هفتگي مي بينيم با يك گپ معنا داري حمايت در 0.69 از بين رفته و احتمال نزول بيشتر است!

اگر در نماي دور به همين چارت نگاه كنيم نمودار زير را مي بينيم:

محدوده 0.63 تا 0.65 اولين محدوده حمايتي اين جفت ارز هست و انتظار دارم كه در اين محدوده فعلا معامله شود وشايد پك پولبك به سمت خط روند 15 ساله داشته باشد.....
    خط روند 15 ساله هم متاسفانه به سمت پايين شكسته هست كه ميتواند دو هدف را نشانه برود:
    1- نزول بشتري تا سطوح 0.5 داشته باشيم
    2- اشتباه و هيجان معاملاتي و ميتواند سريعتر به سمت بالاي خط انتقال يابد

بايد ديد كه چه بر سر اقتصاد استراليا خواهد آمد.......
    تصاوير پيوست شده تصاوير پيوست شده

5. 7 کاربر مقابل از عليرضا اسماعيلي عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

captainm (2016/04/14),Dante (2016/01/17),Hosein (2016/02/05),Mehnoosh-Mohamad (2016/01/17),mehrdad (2016/01/17),احسان2015 (2016/01/17),دامون (2016/01/19)

6. Top | #4

تخصص
    برنامه نویس
    میزان امتیاز
    32
    نقل قول نوشته اصلی توسط عليرضا اسماعيلي نمایش پست ها
    بايد ديد كه چه بر سر اقتصاد استراليا خواهد آمد.......
    درود بر شما.ابتدا تشکر فراوان دارم از اطلاعات مفیدی که در اختیار ما قرار می دهید.دوم اینکه طبق روال سابق روند (روانی) نزولی ارز تا قبل از واقعه بود و از امروز ظهر و پس از امضای برجام دوباره ارز گران شد.در بازار شیراز دلار آمریکا رو 3640 تا 3650 و دلار استرالیا رو 2550 تا 2570 می فروختند.دلار استرالیا بسیار کمیاب بود و فقط یکی از صرافان موجود داشت (احتمالا بقیه از همین صراف خرید و با قیمت بالاتری می فروختند).یکی دیگر از صرافان میگفت باید شب گذشته برای خرید مراجعه می کرم، چون هجوم زیادی برای فروش وجود داشت. اما امروز بازار بسیار آرام و خلوت بود.البته ممکنه دوباره پیش از رفع هم تحریمی (مثلا سویفت) دوباره ارز یه کاهش روانی داشته باشه، اما شخصا گمان نمی کنم دلار زیر 3600 امکان تثبیت داشته باشه (کما اینکه دیشب هم تنها برای ساعاتی به زیر 3600 سقوط داشت) و احتمالا تا آخر سال همان حول و حوش 3700 خواهد بود.و سوم مسئله همین قسمتی است که از شما کوت کردم.فکر می کنید دلیل این افت ارزش واحد پولی استرالیا در مقابل آمریکا، اقتصاد استرالیا باشد و یا این دلار (و اقتصاد) آمریکاست که رشد فزاینده ای رو تجربه می کنه؟با تشکر
    ویرایش توسط احسان2015 : 2016/01/17 در ساعت 10:27 PM

7. کاربر مقابل از احسان2015 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

8. Top | #5

تخصص
    مهندس مكانيك
    میزان امتیاز
    120
    وقتي نسبي نگاه ميكنيم اقتصاد آمريكا نسبت به اقتصاد استراليا سنجيده مي شود و ماحصل آن مي شود نرخ ارزشان
    وقتي آمريكا در تمام صنايع و تكنولوژيها حرف اول دنيا را مي زند ولي در يكي كم آورد آن يكي را رو ميكند ولي استراليا تنها اكتفا به چند صنعت خاص كرده و اين باعث ركود در اين كشور در شرايط ركود جهاني مي شود و نتيجه آن هم ضعيف شدن پولش هست...

البته اينها نظر من هست

البته اعتقاد دارم به مرور و بعد از دو سال قدرت پول استراليا در مقابل آمريكا حتما و قطعا رشد خواهد كرد!

دلايلش را بعد خدمت شما عرض خواهم كرد

9. 2 کاربر مقابل از عليرضا اسماعيلي عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

worthy (2016/01/20),احسان2015 (2016/01/18)

10. Top | #6

تخصص
    برنامه نویس
    میزان امتیاز
    32
    نقل قول نوشته اصلی توسط عليرضا اسماعيلي نمایش پست ها
    وقتي نسبي نگاه ميكنيم اقتصاد آمريكا نسبت به اقتصاد استراليا سنجيده مي شود و ماحصل آن مي شود نرخ ارزشان
    وقتي آمريكا در تمام صنايع و تكنولوژيها حرف اول دنيا را مي زند ولي در يكي كم آورد آن يكي را رو ميكند ولي استراليا تنها اكتفا به چند صنعت خاص كرده و اين باعث ركود در اين كشور در شرايط ركود جهاني مي شود و نتيجه آن هم ضعيف شدن پولش هست...

البته اينها نظر من هست

البته اعتقاد دارم به مرور و بعد از دو سال قدرت پول استراليا در مقابل آمريكا حتما و قطعا رشد خواهد كرد!

دلايلش را بعد خدمت شما عرض خواهم كرد
    درود فراوان،

نیت بنده مقایسه نسبی اقتصاد آمریکا و استرالیا نیست.
    اقتصاد هیچ کشوری قابل مقایسه با آمریکا نیست.

منظور بررسی کلی وضعیت اقتصاد استرالیاست.
    اگر ارزش پول را در نظر بگیریم، نرخ برابری واحد پولی استرالیا و کانادا تقریبا برابر است و یک روند را دارند. نسبت به سایر ارزها هم، این مقدار افت ارزشی که در مقابل دلار آمریکا شاهدش هستیم، وجود ندارد.

بنابراین شاید نتیجه این باشد که وضعیت اقتصادی استرالیا آنقدر هم وخیم نیست، ولی اقتصاد آمریکا در این سالها به شدت به ترمیم خود پرداخته.
    این سوال بنده است.

------------
    دوم اینکه، با شرایط فعلی و اینکه فرمودید واحد پولی استرالیا پس از 2 سال دیگر رشد خواهد کرد،
    آیا توصیه می کنید که بجای دلار استرالیا، دلار آمریکا را خریداری کنیم و در استرالیا هم حساب ارزی داشته باشیم؟

11. کاربر مقابل از احسان2015 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

12. Top | #7

میزان امتیاز
    107
    زمانیکه بحث ارزش دلار استرالیا مطرح میشه قیمت های متفاوت در حواله کردن پول وجود داره. فارق از بحث ارزش اصلی و سود صرافی ها بحث حواله سیاه (منبع پول مشخص نیست) و حواله سفید مطرح میشه که قیمت دلار در این دو متفاوت و به ترتیب در اولی کمتر از دومی است.
    سوال من اینه که انتخاب حواله سیاه چه تبعاتی برای من که یک شماره حساب به صرافی میدم و پول به حسابم واریز میشه میتونه داشته باشه؟

Sent from my iPhone using Tapatalk
    CDR Sent Date: 22-07-2013
    Assessment Result Date: 12-11-2013
    Assessed as: Engineering Technologist
    TehranIELTS: L8 R9 W7 S7 Overall 8
    EOI Submitted 189-65 Point: 03-07-2015
    Invitation: 06-07-2015
    Lodged: 23-07-2015
    CO Allocated: 21-09-2015
    PCC & Medical: 28-09-2015
    Visa Granted: 05-11-2015

13. 2 کاربر مقابل از amirmz5 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

M.S.T (2016/01/19),عليرضا اسماعيلي (2016/01/20)

14. Top | #8

تخصص
    Registered Migration Agent
    میزان امتیاز
    2629
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirmz5 نمایش پست ها
    زمانیکه بحث ارزش دلار استرالیا مطرح میشه قیمت های متفاوت در حواله کردن پول وجود داره. فارق از بحث ارزش اصلی و سود صرافی ها بحث حواله سیاه (منبع پول مشخص نیست) و حواله سفید مطرح میشه که قیمت دلار در این دو متفاوت و به ترتیب در اولی کمتر از دومی است.
    سوال من اینه که انتخاب حواله سیاه چه تبعاتی برای من که یک شماره حساب به صرافی میدم و پول به حسابم واریز میشه میتونه داشته باشه؟

Sent from my iPhone using Tapatalk
    یه مثال عرض میکنم .

یه باند مواد مخدر یا یه سری پولدار طرفدار سلفیها در استرالیا چطور پولشون رو از استرالیا خارج میکنند و به خاور میانه میرسونن ؟ مسلما پولهاشون تو بانک نیست چون پول کار خلاف ، حتما به صورت کشه . مثلا آقای عبدالله میخواد 200 هزار دلار رو بفرسته یا برای خانوادش تو عراق و یا برای کمک به داعش . با آقای XوY در غرب سیدنی تماس میگیره و اونها میگن که مثلا براش از طریق ایران میفرستن اما اگر قیمت تبدیل دلار استرالیا به دینار عراق 770 هست . بهش 500 میدن و عبدالله هم مسلما از این معامله راضیه . آقای X هم با صرافی Y در تهران یا کوالالامپور در تماسه . یه شماره حساب در ایران بهشون داده و وقتی دلار استرالیا قیمتش 2550 هست ، به ایشون قیمت 2400 میده .
    هدفشون معمولا ما مهاجر ها هستیم .
    ما به خاطر قیمت بهتر شماره حساب بی زبون استرالیا رو میدیم به صرافی Y و اینور ریال رو بهش تحویل میدیم که ده هزار دلار پول به حسابمون بیاد .
    عبدالله با یه آی دی جعلی توی یک روز 200 هزار دلار رو به صورت کش به 30 تا حساب مختلف که ما مهاجرها معرفی کردیم میریزه و پولش از طریق ایران میرسه به عراق و خوشحاله .
    بانک هم ترنزکشنهای کشش رو باید به AUSTRAC ( مبارزه با پول شویی) گزارش میده . مشخص میشه که این 200 هزار دلار چطور خورد شده تو حسابهای مختلف . خب ،AUSTRAC دستش به کجا بنده ؟ به من و شما که میاد سراغمون .

پی نوشت یک : در مورد جرمش بخونید :Australian Institute of Criminology - Charges and offences of money laundering ، میلغ بلاای هزار دلار تازه اگر فقط تسهیل کننده باشید ( مثل موردی که عرض شد ) ، 12 ماه زندان داره
    پی نوشت دو : داستانی که عرض کردم ، کاملا واقعی بود و سال گذشته اتفاق افتاده بود و توسط AUSTRAC کشف شده بود .
    پی نوشت سه : ممکنه که این کار انجام بشه و AUSTRAC نفهمه و یا سراغتون نیاد
    پی نوشت چهار : مورد دیدم که به خاطر ترنزکشنی که یک سال و نیم پیش به مبلغ سه هزار دلار انجام داده بوده ، اومدن سراغش .
    پی نوشت 5 : فکر نکنید همه آدمهایی که تو آمریکا به جرم کمک به تروریست محاکمه میشن ، واقعا عاشق چشم و ابروی داعش و ج .ا بودند . خیلیهاشون مثل من و شمان
    پی نوشت 6 : اگر هم اینکار رو میکنید ، هزار جور سند و مدرک برای جواب دادن احتمالی به مامور زبون نفهم AUSTRAC جمع کنید . اگر میتونید از صرافی در ایران رسید بگیرید . ترنزکشنی که به ححسابش میزنید و .. رو داشته باشید یه جا سندش رو
    پی نوشت 7: تنها راه مطمئنی که میشناسم ،فقط و فقط داشتن یک رسید از صرافی است که از AUSTRAC شماره رجیستریشن داره و موظفه بابت هر هزار دلاری که استرالیا از کسی میگیره ، کارت شناسایی معتبر چک کنه و گزارش بده .

15. 7 کاربر مقابل از دامون عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

amirmz5 (2016/01/20),kamran63 (2016/01/19),M.S.T (2016/12/04),mehran (2016/01/19),rira2011 (2016/01/19),احسان2015 (2016/01/20),عليرضا اسماعيلي (2016/01/20)

16. Top | #9

میزان امتیاز
    52
    نقل قول نوشته اصلی توسط دامون نمایش پست ها
    یه مثال عرض میکنم .

یه باند مواد مخدر یا یه سری پولدار طرفدار سلفیها در استرالیا چطور پولشون رو از استرالیا خارج میکنند و به خاور میانه میرسونن ؟ مسلما پولهاشون تو بانک نیست چون پول کار خلاف ، حتما به صورت کشه . مثلا آقای عبدالله میخواد 200 هزار دلار رو بفرسته یا برای خانوادش تو عراق و یا برای کمک به داعش . با آقای XوY در غرب سیدنی تماس میگیره و اونها میگن که مثلا براش از طریق ایران میفرستن اما اگر قیمت تبدیل دلار استرالیا به دینار عراق 770 هست . بهش 500 میدن و عبدالله هم مسلما از این معامله راضیه . آقای X هم با صرافی Y در تهران یا کوالالامپور در تماسه . یه شماره حساب در ایران بهشون داده و وقتی دلار استرالیا قیمتش 2550 هست ، به ایشون قیمت 2400 میده .
    هدفشون معمولا ما مهاجر ها هستیم .
    ما به خاطر قیمت بهتر شماره حساب بی زبون استرالیا رو میدیم به صرافی Y و اینور ریال رو بهش تحویل میدیم که ده هزار دلار پول به حسابمون بیاد .
    عبدالله با یه آی دی جعلی توی یک روز 200 هزار دلار رو به صورت کش به 30 تا حساب مختلف که ما مهاجرها معرفی کردیم میریزه و پولش از طریق ایران میرسه به عراق و خوشحاله .
    بانک هم ترنزکشنهای کشش رو باید به AUSTRAC ( مبارزه با پول شویی) گزارش میده . مشخص میشه که این 200 هزار دلار چطور خورد شده تو حسابهای مختلف . خب ،AUSTRAC دستش به کجا بنده ؟ به من و شما که میاد سراغمون .

پی نوشت یک : در مورد جرمش بخونید :Australian Institute of Criminology - Charges and offences of money laundering ، میلغ بلاای هزار دلار تازه اگر فقط تسهیل کننده باشید ( مثل موردی که عرض شد ) ، 12 ماه زندان داره
    پی نوشت دو : داستانی که عرض کردم ، کاملا واقعی بود و سال گذشته اتفاق افتاده بود و توسط AUSTRAC کشف شده بود .
    پی نوشت سه : ممکنه که این کار انجام بشه و AUSTRAC نفهمه و یا سراغتون نیاد
    پی نوشت چهار : مورد دیدم که به خاطر ترنزکشنی که یک سال و نیم پیش به مبلغ سه هزار دلار انجام داده بوده ، اومدن سراغش .
    پی نوشت 5 : فکر نکنید همه آدمهایی که تو آمریکا به جرم کمک به تروریست محاکمه میشن ، واقعا عاشق چشم و ابروی داعش و ج .ا بودند . خیلیهاشون مثل من و شمان
    پی نوشت 6 : اگر هم اینکار رو میکنید ، هزار جور سند و مدرک برای جواب دادن احتمالی به مامور زبون نفهم AUSTRAC جمع کنید . اگر میتونید از صرافی در ایران رسید بگیرید . ترنزکشنی که به ححسابش میزنید و .. رو داشته باشید یه جا سندش رو
    پی نوشت 7: تنها راه مطمئنی که میشناسم ،فقط و فقط داشتن یک رسید از صرافی است که از AUSTRAC شماره رجیستریشن داره و موظفه بابت هر هزار دلاری که استرالیا از کسی میگیره ، کارت شناسایی معتبر چک کنه و گزارش بده .
    دامون جان حالا اگه یه صرافی هر دو قیمت رو ارائه بده یعنی دلار سیاه داره حالا هر چی هم ما بگیم سفید باشه لطفاً چه تضمینی وجود داره که واقعاً این کار رو انجام بده و بعداً مشکلی به وجود نیاد؟
    Software Engineer (261313) Visa 189
    ACS Skill Assessment Request: 04-03-2013
    ACS Skill Assessment Positive: 09-05-2013
    EOI Submited: 10-05-2013
    Invitation: 02-12-2013
    Lodge: 30-12-2013
    PCC and Medical Sent: 19-01-2014
    Case Officer : Rikki-Lee Rundle
    Adelaide team 23
    Request for a new PCC (first one expired): 04-02-2015
    New PCC Sent: 17-03-2015
    Visa Grant: 20-04-2015

17. 3 کاربر مقابل از Ar4$H عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

M.S.T (2016/01/20),worthy (2016/01/20),عليرضا اسماعيلي (2016/01/20)

18. Top | #10

تخصص
    مهندس مكانيك
    میزان امتیاز
    120
    سلام و عرض ادب
    هيجانات پسا تحريم از بين بره منطقا بايد دلار استراليا در شرايط فعلي بين 2450 تا 2500 معامله بشود

ولي بشخصه منتظر ديدن 2400 تومان و حتي پايين تر هم هستم......
    شايد پله اول خريد بين 2400 تا 2500 صحيح باشد
    ولي پله دوم من بين 2300 تا 2400 خواهد بود

اعتقاد دارم در كوتاه مدت ميتواند اين محدوده را ببيند
    هدف جفت ارز استراليا به آمريكا 0.65 هست در شرايط فعلي و اگر دلار آمريكا روند صعودي نگرديد (كه من فعلا متصور نيستم كه روند بگيرد) در اين صورت دلار استراليا ميتواند 2380 را ببيند!!

باز مجددا عرض مي كنم محدوده 0.63 تا 0.65 محدوده حمايتي اين جفت ارز هست و اگر آنجا حمايت شود ميتوان اميد به صعود داشت ولي اگر حمايت نشود احتمال ديدن نسبت 0.5 در ميان مدت هم وجود دارد . يعني دلار استراليا 2000 تومان !!!!

البته نفت به قيمت 30 سال اخيرش رسيده است و الان يه بشكه دوغ چيزي حدوده 50 دلار گرانتر از نفت هست! و اين نتيجه مديريت نظام سهامداري بر جهان هستي هست!
    نتف با اين قيمت دلار را تهديد مي كند و مگر اينكه اخوين در نظام جمهوري اسلامي با رفع تحريمها و با پيدا كردن مشتريان قبلي توليد خودشان را بالا ببرن!

شاد و تندرست باشيد
    ویرایش توسط عليرضا اسماعيلي : 2016/01/20 در ساعت 02:14 PM

19. 3 کاربر مقابل از عليرضا اسماعيلي عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

amirmz5 (2016/01/20),mehran (2016/01/21),احسان2015 (2016/01/20)

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین