سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 24

موضوع: ارزش دلار استراليا

1. Top | #11

تخصص
    مهندس مكانيك
    میزان امتیاز
    120
    نقل قول نوشته اصلی توسط احسان2015 نمایش پست ها
    درود فراوان،

نیت بنده مقایسه نسبی اقتصاد آمریکا و استرالیا نیست.
    اقتصاد هیچ کشوری قابل مقایسه با آمریکا نیست.

منظور بررسی کلی وضعیت اقتصاد استرالیاست.
    اگر ارزش پول را در نظر بگیریم، نرخ برابری واحد پولی استرالیا و کانادا تقریبا برابر است و یک روند را دارند. نسبت به سایر ارزها هم، این مقدار افت ارزشی که در مقابل دلار آمریکا شاهدش هستیم، وجود ندارد.

بنابراین شاید نتیجه این باشد که وضعیت اقتصادی استرالیا آنقدر هم وخیم نیست، ولی اقتصاد آمریکا در این سالها به شدت به ترمیم خود پرداخته.
    این سوال بنده است.

------------
    دوم اینکه، با شرایط فعلی و اینکه فرمودید واحد پولی استرالیا پس از 2 سال دیگر رشد خواهد کرد،
    آیا توصیه می کنید که بجای دلار استرالیا، دلار آمریکا را خریداری کنیم و در استرالیا هم حساب ارزی داشته باشیم؟
    در مقايسه ارزش پول بين دو كشور فاكتورهاي مهمي وجود دارد از جمله نرخ بهره، نرخ تورم، ميزان ذخاير ارزي، توليد ناخالص ملي و .... قدرت اقتصادي يك كشور و در نهايت مناسبات سياسي و تجاري آن كشور هم تاثير در اين فاكتورها دارد
    بنابراين در يك سيكلي با هم در ارتباط هستند و قابل تفكيك نيست

مسلما بر اساس تنوع صنايع در آمريكا و نيز بازيهاي مالي اين كشور در تعيين نرخ بهره و ... باعث قدرت گيري پولش شده است...(البته از ديد بنده!)

در مورد سوالي كه پرسيد
    من هميشه ترجيح مي دهم در كشوري كه زندگي مي كنم پولش را در حسابم داشته باشم
    بخصوص اينكه استراليا و يا كانادا يك كشور پيشرفته هست و مسلما بايد برنامه اي براي تقويت سرمايه هاي سرمايه گذاران خود داشته باشد و الان كه اين ارزش از بين رفته از ديد بنده تهديدي براي خروج سرمايه داران از اين كشور هست. بنابراين وقتي ارزي در كف قيميت هست ترجيح من اين هست كه آن پول را بگيرم و در ميان مدت و بلند مدت مسلما سودم بيشتر از روشي هست كه در كوتاه مدتو از روشهاي حمله ا ي چون روند رو به رشد دلار آمريكا خواهم برد

ولي باز هم بيشتر تحقيق كنيد
    شايد من علم كافي در اين زمينه نداشته باشم

شاد و تندرست باشيد

2. 2 کاربر مقابل از عليرضا اسماعيلي عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

M.S.T (2016/01/20),احسان2015 (2016/01/20)

3. Top | #12

تخصص
    مهندس
    میزان امتیاز
    42
    سلام دوستان – همانطور که می دانید از مدتی قبل از اجرایی شدن برجام تاکنون این مانیمکس برابری دلار استرالیا را در قبال ریال و دلار آمریکا بالا نگه داشته است. فقط چند روزی ارزش دلار استرالیا پایین آمد و بعد دوباره به حدود 2600 تومان برای انتقال از ایران به استرالیا برگشته است. من باید مقداری پول به استرالیا انتقال دهم. منتظرم ارزش دلار استرالیا در قبال ریال پایین بیاید و بعد این کار را بکنم. فکر می کنید در طی یکی دو ماه آینده می آید پایین یا نه؟ یعنی من منتظر باشم یا نه؟
    ممنون

4. Top | #13

میزان امتیاز
    286
    نقل قول نوشته اصلی توسط Gone نمایش پست ها
    همانطور که می دانید از مدتی قبل از اجرایی شدن برجام تاکنون این مانیمکس برابری دلار استرالیا را در قبال ریال و دلار آمریکا بالا نگه داشته است.
    در مورد پیش بینی بازار راستش اطلاعاتی ندارم ولی در مورد قیمت فقط خواستم بگم تا جایی که من میدونم قیمت دلار کلا خیلی پایین نیومد و مانیمکس این وسط هیچ کاره بود!

5. Top | #14

تخصص
    مهندس مكانيك
    میزان امتیاز
    120
    سلام
    خاطرتان باشد گفته بودم که نفت با یک الگوی کف دوقلو به سمت بالای 40 دلار (شاید 43 دلار) در حال حرکت هست و جناب دامون عزیز تشبیه کردند به کیم دوقولو....
    نفت همانی که گفتم را داره پی میگیره.....خط نک لاین کف دوقلو را هم زد و نفت به سمت بالا در حرکت هست.
    همچنین خاطرتان باشد گفتم که با یک کورولوشن زمانی مواد معدنی و فلزات اساسی هم به روند صعود برخواهند گشت. همین الان ببینید سنگ آهن و طلا و مس چه روند صعودی گرفته اند!!!
    اینها دلایل بنیادی و نیز تکنیکالی هم دارد
    ولی خاطرتان باشد گفتم که نسبت 0.724 رد شود درحقیقت به مقاومت کوتاه مدت غلبه کرده و انتظار رشد کوتاه مدت تا محدوده 0.76 تا 0.78 را برای این جفت ارز (دلار استرالیا نسبت به دلار آمریکا) دارم. اتفاقا در دو روز کندلهای قوی برای شکستن این مقاومت برداشته شد و شاید انتظار رشد کوتاه مدت تنها با در نظر گرفتن یک پولبک احتمالی وجود داشته باشد (البته میتواند پولبکی ه مد رکار نباشد!)
    علی ایحال باز توصیه میکنم همیشه خریدها پله ای و به قدر نیاز در هر مرحله ای باشد.
    شاد و تندرست باشید

6. 2 کاربر مقابل از عليرضا اسماعيلي عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

amirmz5 (2016/03/04),cinere (2016/03/04)

7. Top | #15

تخصص
    برنامه نویس
    میزان امتیاز
    32
    آقای اسماعیلی عزیز،
    انتظار دارید جفت AUD/USD تا چقدر دیگه بالا بره؟
    داده های اقتصادی آمریکا که خیلی راضی کننده هستند. پس چرا دلار استرالیا در حال افزایش هست؟ به دلیل قیمت نفت و طلا؟

8. کاربر مقابل از احسان2015 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

9. Top | #16

تخصص
    مهندس مكانيك
    میزان امتیاز
    120
    نقل قول نوشته اصلی توسط احسان2015 نمایش پست ها
    آقای اسماعیلی عزیز،
    انتظار دارید جفت AUD/USD تا چقدر دیگه بالا بره؟
    داده های اقتصادی آمریکا که خیلی راضی کننده هستند. پس چرا دلار استرالیا در حال افزایش هست؟ به دلیل قیمت نفت و طلا؟
    بله دلیلش همانی هست که گفتید
    من فکر میکنم فعلا محدوده 0.76 تا 0.78 را نشانه رفته ولی مستعد 0.82 در میان مدت هم هست!

10. Top | #17

تخصص
    مهندس مكانيك
    میزان امتیاز
    120
    سلام

با توجه به اينكه قيمتهاي جهاني رو به صعود هستند. بخصوص نمودار نفت وقتي خبر از يك رشد مي دهد (الگوي كف دو قولو و هدف 43 دلار)
    نمودار نفت را در زير ببينيد:

انتظار دارم كه رفتار جفت ارز استراليا به آمريكا فعلا روند صعودي بگيرد (دلار استراليا در مقابل آمريكا تقويت شود)

محدوده 0.77 تا 0.79 ميتواند هدف اين روند صعودي باشد.
    البته ميتواند يك پولبك به محدوده شكسته شده داشته باشد!

اگر ميخواهيد خيلي ساده اش را بدانيد
    من فكر مي كنم ديگه روياي دلار 2400 تومان استراليا را از سرتان بيرون كنيد
    شايد مدتها با موضوع تك نرخي قيمت دلار استراليا بين 2450 تا 2650 در نوسان باشد
    ولي در نهايت با رشد قيمتهاي جهاني شاهد تقويت دلار استراليا نسبت به دلار آمريكا خواهيم بود
    تصاوير پيوست شده تصاوير پيوست شده
    ویرایش توسط عليرضا اسماعيلي : 2016/03/08 در ساعت 12:22 AM

11. 3 کاربر مقابل از عليرضا اسماعيلي عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

amirmz5 (2016/03/09),mehran (2016/03/08),moom237 (2016/03/09)

12. Top | #18

تخصص
    مهندس مكانيك
    میزان امتیاز
    120
    سلام

بازار طبق پيش بيني در حال حركت هست
    نفت crufe oil future در 38.50 دلار اين هفته را به اتمام رساند

دلار استراليا به آمريكا هم عدد 0.7583 را به خود ديد و در 0.7564 آرميد

اهداف بالا را خواهد ديد و بعد بايد تحليل را بروز كرد

شاد وتندرست باشيد

13. کاربر مقابل از عليرضا اسماعيلي عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

LightMoon (2016/03/12)

14. Top | #19

تخصص
    مهندس مكانيك
    میزان امتیاز
    120
    آخرين تحليل اقتصادي خودم را نوشته بودم كه گفتم اينجا هم با شما عزيزان به اشتراك بگذارم. شايد بدردتان بخورد. هرچند ربطي به تاپيك ندارد الا قسمت دلارش!
    اگر ادمين عزيز خيلي بيربط ديد ميتواند پاك كند......

=====

سلام بر دوستان عزيز

مطلبي زير را براي آن دسته از سرمايه گذاران عزيزي مي نويسم كه اخيرا پا به بازارهاي اقتصادي گذاشته اند و سوالات زيادي در ذهنشان براي يافتن بهترين مسير سرمايه گذاري دارند. براي دوستاني هم كه سالها در اين بازارها بوده اند و تجربه كافي در اين زمينه دارند بعضا پارادوكسهاي ذهني بوجود مي آيد كه ادامه مسير سرمايه گذاري را با چالش روبرو مي كند. به عقيده بنده بهترين راه براي پاسخ به چنين مسائلي بررسي آماري روندهاي سالهاي گذشته مي باشد. البته مسلما با توجه به گستردگي موضوعات و پارامترهاي دخيل در رفتارهاي مالي و اقتصادي فعل و آينده نميتوان به صورت كلي اين موضوع را به آينده تعميم داد ولي براي يك كشوري همچون ايران كه در حال توسعه مي باشد و برنامه براي جهاني شدن و ورود به اقتصاد تجارت جهاني دارد ميتواند مسير كلي را بر اساس نتايج اين بررسي ترسيم نمود.

• بعضا شاهد اختلاف نظرهايي در محيطهاي تلگرامي يا فرومها و يا هر اجتماع ديگر با موضوع بحث مسائل اقتصادي هستيم و طرفين بنوعي در حال اثبات ادعاي خود مبني بر بهترين روش سرمايه گذاري هستند
    • مواقعي پيش مي آيد كه عزيزان سرمايه گذار در بازار سرمايه دچار سردرگمي از رفتار و موجهاي ايجاد شده در بازار سرمايه مي شوند و اختلاف نظرهاي متعددي پيرامون سهام بنيادي كه رشد نمي كنند ولي سهام ضرر ده رشد مي كنند بوجود مي آيد و يا بعضا روشهاي تحليل خود همديگر را زير سوال مي برند.
    • بعضا مشاهده مي شود كه برخي معتقد به رشد دلار هستند و برخي بورس را بهترين فرصت سرمايه گذاري براي آينده مي دانند
    • برخي از عزيزان كه معتقد هستند بايد ريسك ها را پايين آورد و معمولا علاقه خود را به سپرده گذاري بانكي و يا ملك بيشتر نشان مي دهند.
    • در برخي مواقع با شركتهاي سرمايه گذاري مواجه هستيم كه بنوعي تركيبي از روشهاي بالا را براي سرمايه گذاري انتخاب مي كنند و مجموعه اي از سپرده بانكي و اوراق مشاركت و سهام و ملك و ... را در سبد سرمايه گذاري خود قرار مي دهند.

در اين مطلب مي خواهم رفتار اين بازارها را در مقياس 7 سال گذشته در ايران مقايسه كنم فلذا بهتر است كار خود را با يك جدول تهيه شده از آمار ثبت شده ادامه دهم:

جدول بالا با فرضيات بالا تهيه شده است:
    1- سعي نمودم 10 سهم از گروههاي مختلف در بازار سرمايه را انتخاب نمايم تا ضمن مقايسه بين سهمها، ميانگين درستي از روند كلي بازار سرمايه را داشته باشيم
    2- كليه قيمتها به تومان مي باشد
    3- قيمت سهمها تعديل شده با درنظر گرفتن سود پرداختي و افزايش سرمايه و آورده مي باشند
    4- قيمت دلار و سكه قيمتهاي واقعي معامله شده در بازار تهران بوده است
    5- نرخ سود سپرده بانكي بر اساس سودهاي اعلامي بانك مركزي مي باشد
    6- قيمت هر متر مسكن در بلوار فردوس به عنوان محله متوسط به خوب و بر اساس قيمتهاي واقعي معامله شده درج شده است.
    7- فرض بر اين است كه سرمايه ورودي در هر بازاري خارج نشده و هر عايدي در آن بازار مجددا سرمايه جديدي شده و به سرمايه قبلي اضافه شده است.

اين جدول نتايج بسيار خوبي را در اختيار ما قرار مي دهد كه من به اختصار در زير قرار مي دهم:

نتيجه 1:
    بازار مسكن و سكه و دلار بصورت پله اي رشد مي كند و در 3 سال اخير در اين سه بازار رشدي ديده نشده است و حتي بعضا همراه با بازدهي منفي هم بوده است مخصوصا در قسمت مسكن!

نتيجه 2:
    روش سپرده گذاري بانكي يك روش بدون ريسك با عايدي متوسط محسوب مي شود كه با يك شيب سود تقريبا خطي ميتوان انتظار رشد سرمايه را داشت. حال بايد ميزان اين رشد را با ميزان تورم در كشور مقايسه كرد.

نتيجه 3:
    بيشترين بازدهي در بازهاي زماني مختلف به ترتيب به قرار زير بوده است:

بازه يكساله: 1- سهام 2- سپرده بانكي
    بازه دوساله: 1- سپرده بانكي 2- سهام
    بازه سه ساله: 1- سهام 2- سپرده بانكي
    بازده چهارساله: 1- سهام 2- سپرده بانكي
    بازده پنج ساله: 1- دلار 2- سهام
    بازه هفت ساله: 1- سهام 2- سكه و دلار
    همانگونه كه مشاهده مي شود سهام هميشه برتري خود را داشته است و در 4 رده بازه سرمايه گذاري در رديف اول قرار گرفته است و تنها در دو رديف بازده دو ساله و بازه 5 ساله به ترتيب سپرده و دلار بر سهام ارجحيت داشته است. در اين بازه ها هم دلايل بنيادي وجود داشته تا سرمايه گذار را هوشيار به اين موضوع كند. خفگان در كنترل نرخ ارز در بازه 5 ساله و از طرفي كنترل نقدينگي توسط دولت در بازه دو ساله دلايل بهتر بودن بازارهاي دلار و سپرده در بازه هاي اشاره شده مي باشند.

نتيجه 4:
    ميانگين بازدهي دو ساله بورس از ميانگين يكساله بورس كمتر هست و در حقيقت افرادي كه به ديد دوساله در بورس و انتهاي سال 92 وارد بازار سرمايه شده اند بنوعي در ضرر هستند و استراتژي معاملاتي خوبي براي سرمايه گذاري نداشته اند.

نتيجه 5:
    صنايع مختلف در بازار سرمايه بازدهي هاي مختلفي در بازه هاي زماني مختلف داشته اند. سهمي همچون والبر از گروه دارو بازدهي 710 درصدي در 7 سال داشته است و يك روش سرمايه گذاري بسيار ايده آل براي يك سرمايه گذار بلند مدتي داشته است چون در دوط 7 سال رشد پايدار و استواري داشته است و سرمايه گذار در هيچ مرحله نگران سرمايه خود نبوده است.

نتيجه 6:
    سهمي مثل خساپا در بازه 5 ساله تنها بازدهي 139 درصدي بخود ديده كه كمتر از بازدهي بازارهاي دلار و سكه و سپرده و ميانگين كل بازار سهام بوده است ولي در بازه زماني 7 ساله بالاترين بازدهي بين 10 سهم انتخابي با درصد بازدهي 739 درصد داشته است. سهم خودرو هم دقيقا به همين شكل بوده است.

نتيجه 7:
    سهمي همچون وبملت بغير از يك بازه 3 ساله در بقيه بازه هاي سرمايه گذاري بازدهي خوبي در مقايسه با ساير سهمها و بازارها نداشته است و سرمايه گذاري روي اين سهم عايدي خوبي براي سرمايه گذار نداشته و دليل رفتار و عرضه هاي سنگين حقوقيها شايد به اين علت باشد!

نتيجه 8:
    سهامي همچون ثمسكن دقيقا رفتارش مطابق با رفتار بازار مسكن بوده و رونق بازار مسكن مساوي با رونق سهام اين شركتهاست.

نتيجه 9:
    سهام مرتبط با قيمتهاي جهاني همچون فولاد و ومعادن و شپنا بازدهي هاي 1 يا 2 يا 3 ساله خوبي نداشته اند ولي در بازهاي بالاتر سودهاي خوبي داده اند. تحليل چنين گروههاي صرفا متاثر از قيمتهاي جهاني مي باشد و يك سرمايه گذار بايد ديدكلان به اين موضوعات داشته باشد.

نتيجه 10:
    اينكه مي گويند سهمي در بازار رشد نميكند و يا فلان سهم رشد انفجاري دارد. با بالا بردن بازه سرمايه گذاري رنگ و بوي ديگري مي بينيد بطوريكه رشد والبر و خساپا در 7 سال با هم برابر بودند در حاليكه اين روزها والبر حركت نمي كند ولي خساپا ميليوني معامله مي شود!
    با توجه به نتايج بالا شايد بهتر باشد بنوعي راحتر به مسائل نگاه كنيم و انعطاف در مقابل تغييرات و زودتر تصميم گرفتن براساس داده هاي بنيادي داخلي و خارجي و سوئيچ مناسب بين سهمها و بازارها مي تواند عايدي بيشتري را براي يك سرمايه گذار داشته باشد. براي مثال سوئيچ از بازار دلار بعد از گرفتن گين مناسب به سمت بازار سهام و انتخاب سهم مطمئن و ايجاد سبد از صنايع پيشرو مي تواند بالاترين عايدي را نصيب سرمايه گذار نمايد.

معمولا سرمايه هاي بزرگ به ديد بلند مدت وارد سهام مي شوند و سرمايه هاي كوچك براي استفاده از پتانسيلهاي رشد بازار در كوتاه مدت.
    برخي معتقد هستندكه حقوقي ها باعث رشد و نزول بازار هستند ولي بنده اعتقاد دارم كه حقوقيها صرفا در بلند مدت بالاترين بازدهي را از بازار مي گيرند و اين حقيقي ها يا بنوعي سرمايه هاي سرگردان به نام نقدينگي در بازار هست كه باعث رشد و نزول در بازار مي شود.
    و بالاخره براي دوستان عزيز اين توصيه را مي كنم كه بازار سرمايه بر اساس آمار بازدهي خوبي براي يك كشور در حال توسعه خواهد داشت. به شرطي كه اصول بازار سرمايه را رعايت كنيد. اين اصول از ديدگاه بنده به قرار زير مي باشند:
    1- سبدي از سهام شركتهاي آينده دار داشته باشيد
    2- بازه زماني مناسبي براي سرمايه گذاري انتخاب نموده و سعي كنيد اين بازه را بزرگتر كنيد تا سود بيشتري حاصل شود.
    3- انعطاف پذير باشيد و با روندها مبارزه نكنيد. اگر مسكن بالا ميرود ابتدايش معامله كنيد نه انتهاي رشدش. واگر بازار سرمايه در حال رشد هست سعي كنيد ابتداي آن را صاحب شويد و نه انتهايش را!
    4- با شايعات و هاي و هوي معامله نكنيد و صرفا بر اساس تحليل و بررسي و مشورت با افراد بادانش روش سرمايه گذاري خود را انتخاب كنيد.
    5- در نهايت اگر روش سرمايه گذاري خود را انتخاب كرديد به آن اعتقاد داشته باشيد و با كوچكترين منفي يا مثبتي از آن نهراسيد.
    6- سعي كنيد ديد جامعي از مسائل اقتصادي داخل كشور و دنيا داشته باشيد و اگر در بازار سرمايه فرصت چنين مطالعاتي را نداريد از مزاياي صندوقهاي سرمايه گذاري استفاده كنيد.

در نهايت ميخواستم به عنوان يك مهندس مكانيك و كسي كه دانش مهندسي را در دانشگاه كسب كرده است يك مطلب بگويم:

معنا و مفهوم بينهايت را فقط در علم اقتصاد و گستردگي مسائل پيرامون آن فهميدم.

اردتمند همه دوستان
    پيشناپيش فرارسيدن سال جديد را بر همه شما عزيزان تبريك مي گويم
    عليرضا اسماعيلي
    اسفند سال 1394

15. کاربر مقابل از عليرضا اسماعيلي عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

LightMoon (2016/03/14)

16. Top | #20

میزان امتیاز
    10
    با سلام
    حدود 15 روز پیش وزارت نفت عراق نامه ای با ضزب العجل یک روزه به تمام پیمانکاران فعال در زمینه توصعه میدان ابر غول پیکر رمیله داد و تمامی پروژه های استخراج و توصعه در عرض 24 ساعت کلپس کرد.
    ROO که وظیفه توصعه میدان نفتی را بر عهده داره اقدام به کاستن نیروی انسانی و سزمایه گذاری در میدان کرده
    این اقدام در پی تصمیم اپک برای فریز کردن تولید نفت در اپک انجام شد
    پیش بینی آقای اسماعیلی درست خواهد بود

17. کاربر مقابل از aminzeinali عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین