سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: تغییر نحوه زندگی بین ایران و استرالیا .

1. Top | #1

تخصص
    Registered Migration Agent
    میزان امتیاز
    2629

تغییر نحوه زندگی بین ایران و استرالیا .

چکیده ای از بحثهای گروه تلگرام را به اینجا منتقل میکنم .

2. کاربر مقابل از دامون عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

Mehnoosh-Mohamad (2015/12/09)

3. Top | #2

تخصص
    Registered Migration Agent
    میزان امتیاز
    2629
    سینا :
    ٥:٣٠ صبح امروز پاشدم به زورررر
    بعد ملت اوزي اون ساعت صبونه خورده از جيم و پياده روي و دوچرخه برميگشتن!

واقعا ماجرا داره ديگه تا خودتو وفق بديد با لايف استايل اينجا
    ما زودتر از ١٠-١١ نميريم بخوابيم
    اينا ٩ شب تو خواب عميقن
    ٥ صبم فرش بيدارن

Inspiration:
    نه...من این مدل خودمون رو دوست دارم...یادم نمیاد یه شب زودتر از یازده خوابیده باشم... من شهری که شبهای زنده داره دوست دارم افسرده میشم زود بخوابن همه شهر سوت و کور بشه

بابک:
    [In reply to Inspiration]
    زندگي واقعا عوض ميشه، ولي شما اگه ٧ صبح پا شده باشي و واقعا ٨ ساعت كار كرده باشي (زمان مصرف نكرده باشي ) بعد هم كه از كار مياي بري ورزش و بعد برگردي خونه يه دو روز تا ١٠ ماكزيموم ميتوني بيدار بموني زوري ولي فردا صبحش كه نتونستي از خواب بياي بيرون خودتون همون ٩ ديگه خوابيدين

چون اينجا ساكته بعد از ٨ شب و هيچ صدايي نمياد. ايران نيست ١١ شب پرايده بياد تو كوچه ويراژ بده صداي عربده نوحه اش بلند يا دوبس دوبس موزيكش. محيط مثل اپارتمان نيست شما هزارتا چراغ روشن ببيني از پنجره. خونه ها ويلاييه و بزرگ. شما فقط محيط خودت رو ميبيني

سینا :
    [In reply to Babak]
    اره واقعا اين خيلي تاثير داره
    من شب كه ٩ اينطورا برميگردم خونه واقعا شايد ٥ تا ماشينم تو مسيرم نبينم
    ملت همه خونه ان و اماده خواب!

اين سكوت و خلوتي شب ادمو كلا خوابالو ميكنه

Gabric:
    اين توصيف بابك درسته براي سابرب ها ...
    من تو برج زندگي ميكنم و تو يه منطقه پر از عرب و هندي ...
    هنوزم صداي اون پرايده مياد البته نه مداحي و نه به دفعات تهران ...

من فكر ميكنم خود فرد كه لايف استايلش رو انتخاب ميكنه ... محل زندگي لزوماً تعيين كننده نيست ... شما ميتوني ساعت ٨-٩ پاشي بري سمت سيتي و اطرافش هم پول خرج كني هم زمان هم انرژي و زندگي شلوغي بسازي ...

دامون:
    ما كه تازه ساعت ٩-١٠ به بعد كه پسرمون ميخوابه تازه ميرسيم كارهامون رو بكنيم و سريالي ببينيم و ... شخصا در مقابل تغيير لايف استايل و ساعت خواب شديدا مقاومت كرديم و پيروز بوديم اين چند سال
    محل زندگي هم مهمه ، سال ٢٠١٠ تا أواخر ٢٠١١ ما توي سابرب چسبيده به سيتي بوديم . خيلي راحت هفته اي دو سه شب تا دو و سه صبح بيرون بوديم . اما بعدش رفتيم تو سابرب ، اين بيرون رفتنها كمتر و كمتر شد چون سخت بود هر شب سوار قطار بشيم و.. . با ماشين هم نميتوني بري چون تو برگشت صلاحيت رانندگي نداري

Gabric:
    درسته ، خوشبختانه استراليا حتي شهرستاناش همينجور كه بابك و دامون ميگن همه مدل لايف استايلي رو به شما عافر ميده ... شمايي كه شباي پر نور و شلوغ درست داري بيا سيتي و اطرافش خونه بگير و شمايي هم كه برعكس آرامش شب رو درست داري سابرب هست براتون ...
    انقدر سخت نگيريد اين مسائل رو

بابک:
    خب لايف استايل ايران اينجوري بود كه ارامش نداشت! يعني شما همش در حال بدو بدو بودي و ميومدي خونه و محيط كوچيك اپارتماني (ارايش شده اكواريومي!) بعدش ميديدي بيرون سر و صدا و اگه لازم بود فعاليتي كنين تو خونه چندان شدني نبود. بايد ميرفتين بيرون . ببينين بيرون چخبر چون تو خونه هيچ خبري نيست. چند تا هم رفيق صميميتون ول حاضر و اماده.
    اينجا اما نه. شما اولا سكوت مطلق دارين و بكريارد بسيار زيباتون كه بچه ها راحت توش بازي ميكنن ، استخر ممكنه داشته باشه خونه كه از سر كار مياي شيرجه توش ، پاراگولا رو داري كه زيرش تي وي گذاشتي و در حال خوردن الجو و يا شرابت داري اونور باربي كيوت رو هم درست ميكني، خونه ٤ يا ٥ خوابه بزرگ هست كه رو هر مبلي نيم ساعت ولو شي خودش جديده. من كه تازه تو پاركينگ ميز اسنوكر هم گذاشتم. بيرون براي من واقعا خبري نيست
    حالا شما سعي كنين اون فرهنگ تا بوق شب تو خيابون بودن و با ماشين نصف شب رفتن پيزا خوردن رو پياده كنين. اشكالي نداره. اونم من گاهي انجام ميدم ولي لازمه بدونين بيرون همچين خبري هم نيست. اره شبهاي اخر هفته بله كازينو ديسكو همه چي تا صبح به فنا بريم ولي طول هفته بيرون خبري نيست كه شما هي بخواي با ضرب چك و لقت خودتون رو بيدار نگه دارين يا برين بيرون ببينين چه خبره
    فرهنگ دور دور و ماشين بازي و بنزين مفت سوزوندن هم بدليل باز بودن محيط نيازي بهش نبوده كه شكل بگيره. كسي بطور معمول نميره تو ماشين بنزين بسوزونه دور بزنه الكي تو خيابون كه حالا با دوستش يه زماني رو بگزرونن. ميتونن برن بار. كه هميشه بازه. اگه خانواده هم باشن كه راحت ميرن خونه همديگه چون خونه ها فضا داره. اون فرمت روزهاي هفته ول تابيدن اينجا كاربري نداره
    يادم ميره هي اينم بگم، حتي تو خود مركز شهر هم فرهنگ تو خيابون بي جهت راه رفتن يا مردم رو نگاه كردن وجود نداره چون هيچوقت نيازي به اين نبوده. پس اينكه شما وسط شب و طول هفته يهو بخواي بري مركز شهر دلت باز شه كلا سوال بر انگيزه

آرش :
    خب البته به شغل افراد هم بستگی داره. صبح اگر ۵ باید بزنی بیرون معلومه نمیشه تا دیر وقت بیدار بود. یه جورایی فرقش با ایران اینه که ایران نمیشه زود خوابید. کلی اتفاق خوب رو آدم از دست میده. کلا فرهنگ ست شده روی دیر وقت. مهمونی شام میخوای بری از ۹ زودتر بری صاحبخونه هنوز حموم نرفته کلا آدم بخواد زود بخوابه از جامعه جدا میشه تو ایران ولی استرالیا حق انتخاب هست شما. البته باز هم میگم نوع شغل هم مهمه. من یه هفته وسط زمستون توملبورن هر شب بعد حدود ۱۲ میومدیم خونه چون خیلی خوش میگذشت تو شهر و کاملا هم زنده بود ولی این فکر نکنم روال زندگیم بشه اونجا. دیسترکشن کلا کم هست که بخواد آدم رو به زور بیدار نگه داره دیر وقت. تو ایران داداش خودم شب دیر میخوابید و صبح زود میرفت سر کار ولی خب اونجا کلا چرت میزد. اگه آدم از صبح زود تا عصری واقعاً کار کنه جون براش نمیمونه بخواد تا دیروقت بیدار بمونه.
    بابک:
    [In reply to Arash Eghdamian]
    لپ كلام رو گفتي ارش جون اون ته متنت. شما رسما اينجا ٨ ساعت كار بايد بكني راست ١٠ ساعت كار ميريزن سرت. بعد بخواي چرت بزني دو روز دووم نمياري

دامون :
    بابک جان واسه همینه همیشه میگیم تجربیات آدمها بر اساس نوع کارشون ، محل زندگیشون و اخلاقیاتشون منحصر به فرده . مثلا در مورد من . هیچ وقت در طول مدتی که برای بقیه در استرالیا کار میکردم ساعت کاریم زودتر از 9:30 شروع نمیشده . 80 درصد اوقات هم حداکثر فاصله ام با محل کار حدود نیم ساعت بوده ( مدتی که سیتی بودیم ، 15 دقیقه پیاده ). شرکتهایی که کار کردم هم همه تقریبا در مورد ساعت ورود فلکسیبل بودن و میتونستی مثلا ده بری سر کار و به جای 5:30 ، 6 کارت رو تموم کنی . اتفاقا من هیچوقت تو این مدت فشار کاری زیاد نداشتم ، میزارم به حساب شانسم ولی در روز با 4 ساعت کار مفید همیشه جزو بهترین کارمندها بود . واقعیت اینه که هیچوقت لازم نبوده زودتر از 8:30 از خواب بیدار بشم . از طرف دیگه سیستم بدنم روی 5-6 ساعت خواب از نوجوونی ست شده ( درست و غلطش و اینکه در اینده چه بلایی سرم میاد رو نمیدونم ) . اما خب منطقا کسی که ساعت 5:30 باید از خونه بزنه بیرون ، ورزش روزانه با فشار انجام میده و کارش هم در محل کار اور لوده ، بخواد هم نمیتونه دیر تر از ساعت 10-11 بخوابه . در مورد اینکه چه کارهایی میشه کرد بعد از ساعت 11-12 شب هم تجربه خودم رو میزارم که شاید کمک کنه برات "سوال برانگیز" نباشه .
    توی حول و حوش مرکز شهر سیدنی چند تا اسپات هست که میتونی شبها تا دروقت در اونها سر کنی . مشخصا حداقل تا حدود ساعت 1-2 صبح در روزهای هفته و تا 4-5 صبح در شب جمعه و شنبه .
    یکیش خود خیابون جرج استریت از حدود Martin place تا the Rocks و بعد هم کنارHarbour side و اپرا هاوس . چند تا bar ، Fine dining و کلاب و دیسکو هست که میتونی توشون خوش بگذرونی . غذا بخوری ، مشروب بخوری ، خودت رو با Gambling Machine ها سرگرم کنی ، دوباره بری یه ابجو بخوری و با اسنک . بیلیارد بازی کنی ، حتی یه اسپات ویدویو گیم 24 ساعته هم میشناسم . بیای کنار هاربر اگر هوا خوب باشه بشینی به آب زل بزنی و با یارت گپ بزنی و... در مورد ویکند که صحبتی ندارم . عملا این منطقه راهپیماییه تا خود 4 صبح . از اون به بعد شروع میکنه به کمتر شدن ولی تا 6 من تجربه داشتم که تو خیابون باشیم و هنوز آدمها از شب قبل مونده باشن .
    یکی دیگش خیابون Oxford Street که کلی بار و کلاب و ... داره ( سعی کن وارد کلابهایی که جلوش پرچم rainbow هست نشی )
    یکی دیگه Kings Cross که شاید چندان خانوادگی نباشه و پاتوق نایت کلاب رو های سیدنیه .
    یکی دیگه که اتفاقا ما تو اون اسپات بودیم ، حول و حوش Darling Harbour سیدنیه . غیر از بارها و رستورانها و تک و توک کلابهایی که عمدتا همون روزهای هفته تا 12-1 راحت باز بودند و ویکند تا دو صبح . مثلا ما یه رستوران و کافه 24 ساعته کنار خونمون داشتیم که اتفاقا پاتوق باحالی بود . یا از همه مهمتر تو اون منطقه ، پیاده میتونی تا کازینوی استار بری که همیشه 24 ساعتست . فقط هم قمار نیست ، میدونی که بار و رستوران و ... دور و بر کازینو و توش زیاده و همیشه زندست . در ضمن ، اون منطقه خاص و کلا هر منطقه ای که یکی دو تا دانشگاه و خوابگاه دانشجویی دور و برش هست ، مطمئن باش همیشه جاهایی برای خوش گذرونی جوونها هست .

4. 10 کاربر مقابل از دامون عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

ali_la9 (2016/10/19),amirmz5 (2015/12/11),cinere (2015/12/10),Dante (2015/12/14),farid (2015/12/10),hamsh (2015/12/09),mata (2015/12/17),mehdi2471 (2016/02/28),piroo (2015/12/10),worthy (2015/12/22)

5. Top | #3

تخصص
    Network Security
    میزان امتیاز
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط دامون نمایش پست ها
    چکیده ای از بحثهای گروه تلگرام را به اینجا منتقل میکنم .
    سلام
    خواهشا لینک گروه تلگرام رو بذارید که من و بقیه دوستان هم بتونن عضو بشن و استفاده کنند. خیلی خوبه قبل از مهاجرت بیشتر با فضای شهرها و فرهنگ استرالیا آشنا بشیم.
    خیلی ممنون

6. کاربر مقابل از farzad2016 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

ssaeeds (2016/01/12)