سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 16

موضوع: مشکلات زندگی در استرالیا از نگاه افراد مقیم

1. Top | #1

تخصص
    Registered Migration Agent
    میزان امتیاز
    2629

مشکلات زندگی در استرالیا از نگاه افراد مقیم

در گروه تلگرام تعدادی از دوستان مقیم استرالیا تصمیم گرفتند که از نگاه خودشون مشکلات زندگی در استرالیا را ارائه کنند .
    مطالب مطرح شده به این تاپیک اضافه میگردد.

2. کاربر مقابل از دامون عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

3. Top | #2

تخصص
    میزان امتیاز
    2629
    من از منظر یک مهاجر ایرانی میگم ، شاید بعضی از آیتمهای من برای یک مهاجر بریتیش و یا چاینیز خیلی میک سنس نکنه .

1- دور بودن جغرافیایی استرالیا ازاکثر قسمتهای دنیا و بالاخص ایران
    2- کمبود ظرفیت و بالطبع اون رقابتی بودن ثبت نام بچه ها در مدارس و مهد کودکهای خوب – حداقل در محله ما اینطور بوده . برای ثبت نام پسرمون در سه مهدکودک اول منطقه صفهای شش ماهه تا یکساله وجود داشت و هزینه آوت آف پاکت این مهدکودکها برای یک خانواده که حقوق بالای 140 هزار تا در سال داشته باشه به طور میانگین روزانه 65 دلار هست . همچنین مدارس خصوصی خوب هم هزینه بالایی دارند و هم اینکه صفهای ثبت نام طولانی .
    3- اگر حساسیت به مسائل درسی و علمی بچه داشته باشید ( عرف مشخص یک خانواده ایرانی) ، هم باید خودتون خیلی وقت بزارید و هم اینکه خود بچه همکاری کنه . از این نظر طراحی سیستم آموزشی با نیازهای ما همخوانی نداره .
    4- اینکه تو طول هفته کاری تقریبا همه جا بعد از ساعت 6-7 تعطیله . عملا زندگیت به این سمت میره که طول هفته کار –خونه و فقط آخر هفته بتونی برنامه ای برای دیروقت داشته باشی . البته این روتین برای خانواده ها لزوما چیز بدی نیست اما واسه فرهنگ ما کمی جا نیفتاده . ما بعد از این همه سال که رسما ایران زندگی نمیکنیم ، هنوز هم برامون جا نیفتاده که اگر دوشنبه شب دلمون گرفت و دوست داشتیم بزنیم بیرون و چهار تا آدم ببینیم و یه چرخی بزنیم و یه کافه ای رستورانی چیزی بشینیم ، باید تا جمعه شب صبر کنیم .
    5- چون دیر شروع کردیم ، عملا پس انداز بازنشستگیمون اونقدر نخواهد بود که کفاف زندگی خیلی خوب رو دز اون سن و سال بده گر اینکه در فرصت مناسبی از زندگی کارمندی بزنیم بیرون و فکر درآمد دیگه ای باشیم تا پس انداز خوبی برای خودمون ایجاد کنیم و احیانا سرمایه گذاری سود ده برای تامین هزینه های زندگی در آینده .
    6- عدم آشنایی با سیستم درمانی استرالیا باعث مشکلات زیادی برامون میشه . نقش جی پی خیلی مهمه و تا جایی که من دیدم تا وقتی که یه جی پی مورد اعتماد پیدا نکنیم همیشه با سیستم مشکل خواهیم داشت .
    7- با زندگی کارمندی اگر دو درامده نباشیم ، امکان پس انداز خوب وجود ندارد مگر اینکه حقوقهای خیلی بالا بگیریم که در اون صورت عدم امنیت شغلی بالاتر خواهد رفت
    8- فعلا بحث بازار کار برای بعضی رشته های مخصوصا در حوزه خدمات مهندسی
    9- اقلیت ایرانی به اندازه کانادا ، امریکا و اروپا در اینجا شناخته شده نیست ( البته برای بعضیها مزیت حساب میشه )
    10- سنگین بودن اجاره خانه و هزینه خرید مسکن مخصوصا در شهر سیدنی

4. 11 کاربر مقابل از دامون عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

aliie62 (2015/11/23),ali_la9 (2016/10/20),amirmz5 (2015/11/23),cinere (2015/12/10),Dante (2015/11/23),Mehnoosh-Mohamad (2015/11/23),mehran (2015/11/22),saharb66 (2015/11/22),taromi (2015/11/23),worthy (2015/11/22),عليرضا اسماعيلي (2015/11/22)

5. Top | #3

تخصص
    کارمند
    میزان امتیاز
    9
    سلام دامون جان...
    خب اینطور که شما گفتی استرالیا هم پوچ! هر جا بریم وضعیت بدتر میشه که! این شرایط که شما گفتی آدمو یاد لب دریا و آفتابه و ... میندازه.

6. کاربر مقابل از taromi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

7. Top | #4

تخصص
    میزان امتیاز
    2629
    نقل قول نوشته اصلی توسط taromi نمایش پست ها
    سلام دامون جان...
    خب اینطور که شما گفتی استرالیا هم پوچ! هر جا بریم وضعیت بدتر میشه که! این شرایط که شما گفتی آدمو یاد لب دریا و آفتابه و ... میندازه.
    سلام

بله اگر به دنبال پارادایز باشیم ، از نظر من مهاجرت کار نادرستیه .
    من این مطالب رو عرض نکردم که شما را مایوس کنم . برای همه آیتمهایی که عرض شد میشه راه حل داشت ، هدف اینه که با مشکلات احتمالی آشنایی داشته باشید و با برنامه ریزی مهاجرت کنید

8. 2 کاربر مقابل از دامون عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

taromi (2015/11/23),عليرضا اسماعيلي (2015/11/22)

9. Top | #5

تخصص
    کارمند
    میزان امتیاز
    9
    ممنون از پاسختون ...
    ما قصدمون ادامه تحصیله که متاسفانه در ایران امکانش نیست و تخصصی که من دنبالشم رو نداریم وگرنه حتما ایران می موندم . استرالیا هم یکی از اولویتهای منه. میدونم بهشت نیست ولی واقعا نمیشه بدون حاشیه زندگی نمود آیا؟!!!!

10. کاربر مقابل از taromi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

11. Top | #6

میزان امتیاز
    286
    ممنون از پاسختون ...
    ما قصدمون ادامه تحصیله که متاسفانه در ایران امکانش نیست و تخصصی که من دنبالشم رو نداریم وگرنه حتما ایران می موندم . استرالیا هم یکی از اولویتهای منه. میدونم بهشت نیست ولی واقعا نمیشه بدون حاشیه زندگی نمود آیا؟!!!!
    اگر صرفا برای ادامه تحصیل میخواین و به زندگی بعد از اون در استرالیا فکر نمیکنین، به نظر من استرالیا اصلا گزینه مناسبی نیست. اگر فضولی نیست میتونم بپرسم شما چه رشته ای هستین؟

12. Top | #7

تخصص
    کارمند
    میزان امتیاز
    9
    سلام
    فکر موندن دارم ولی باید بیشتر درباره استرالیا تحقیق کنم. اولا مسئله بورسیه ام درست بشه و بتونم یه بورس خوب از دانشگاهاش بگیرم و ثانیا ببینم میتونم با شرایط اونجا خودمو وفق بدم. چرا میگید گزینه خوبی نیست؟ برام تشریح میکنید. ممنون

13. Top | #8

میزان امتیاز
    286
    سلام
    فکر موندن دارم ولی باید بیشتر درباره استرالیا تحقیق کنم. اولا مسئله بورسیه ام درست بشه و بتونم یه بورس خوب از دانشگاهاش بگیرم و ثانیا ببینم میتونم با شرایط اونجا خودمو وفق بدم. چرا میگید گزینه خوبی نیست؟ برام تشریح میکنید. ممنون
    چون هزینه تحصیل بالاست و بورسیه سخت میشه گرفت، دانشگاههای خوبش زیاد نیستند. خود استرالیا هم کشور صنعتی محسوب نمیشه و این روی رشته های فنی هم تاثیر داره.
    البته این موضوع تو رشته های مختلف ممکنه فرق کنه. مثلا من برای رشته خودم (کامپیوتر) اگر بخوام مقایسه کنم، آلمان رو خیلی بهتر میدونم ولی شاید در مورد رشته شما موضوع فرق کنه.

14. کاربر مقابل از Nerd عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

taromi (2015/11/23)

15. Top | #9

تخصص
    Computer Network Engineer
    میزان امتیاز
    748
    سلام
    مشكلات استراليا از نظر من به چند دسته اصلي تقسيم ميشه كه من الان اصليهاش رو مينويسم. اگرچه كه شايد يكنفر فكر كنه اين مشكلات تنها به استراليا مربوط نيست و مربوط به مهاجرته كه از جهاتي درست هم هست

١- كسب ثروت و پس انداز. قبلش بگم منظورم رفاه نيست. مهاجري كه تمام زندگيش رو نقد ميكنه و مياد اينجا با احتساب كار يابي ( چه مجرد و چه متاهل ) داراي يك كيفيت متوسطي از زندگي خواهد شد كه از هم رتبه اون در ايران بالاتره. اين سطح ولي پس از اينكه مهاجر از شرايط مقايسه با ايران خارج شد و شروع كرد خودش رو با دنيا وفق دادن ، بالا بردنش راحت نيست! به اعتقاد من براي پس انداز مناسب داشتن ، (كه نتيجه اون امكان خريد خونه ، استرس كمتر و غيره است) حتما بايد دو نفر كار كنند. عموم افرادي رو كه ميبين بسيار موفق هستن يكي از دلايلش اينه كه هر دو كار ميكنند. خانواده هاي تك درامده و يا افراد مجرد در بهترين حالت تنها توانايي سيو كردن مثلا ١٥٠٠$ در ماه رو دارند. اين رقم براي برنامه ريزي هاي بزرگ مثل خريد خونه بسيار متزلزل هست

٢- بچه - مهاجر معمولا دست نگه داشته و بعد از وارد شدن به استراليا بچه دار بشه. بچه دار شدن براي بطور مثال من به اين معنيه كه خانم من حداقل دو سال نره سر كار. ما هم كه امكان خانواده مقيم رو نداريم كه پدري مادري دورمون باشه کمک کنه بچه رو بزرگ كنه. اين به اين معنيه كه من درامدم X هزاردلار در سال كم ميشه و برعكس به هزينه هام افروده ميشه. هزينه مهدكودك شيرين ٥٠$ هست روزانه. شركت هم حالا چند ماه مرخصي با حقوق بيس زايمان بده. عموم استراليايي ها هم بعد از بچه دار شدن ميبينين چند سالي دست از كار ميكشن تا بچه بزرگتر بشه و بعد بر ميگردن سر كار. اين البته به فرش موندن مادر و اطلاعاتش بر ميگرده بعد از چندسال كه الزاما به معني بدست اوردن همون درامد قبلي نيست. در ضمن هزينه تحصيل بچه بسيار بسيار بالاست. رقمش رو خودتون سرچ كنين

٣- تربيت بچه- كوتاه اينكه اينجا بچه ها بسيار اهميت دارند. از نگاه من كه باهاشون هستم اهميت ارامش بچه ها خيلي بر روي مسايل مهمتر تربيتي سايه انداخته كه ياعث شده نسل جوان و تينيجر استراليا بسيار اسپويل بنظرم بياد

٤- پليس . امنيت استراليا بالاست بطور كلي چون مردم رعايت ميكنن ولي كم اتفاق افتادن جرم دليل بر امنيت شما نيست. پليس با زير ١٨ سال رسما كاري نداره و اونها اگه به پستشون بخورين ياغي هستن. پليس بسادگي براي بعضي كارها كه براش هزينه كاغذ بازي اينها داره بي محلي ميكنه ، تاخير ميكنه (حتي در تجربه دزدي از خونه !) و سعي ميكنه درگير نشه ولي چيزي كه براش پول در مياره مثل جريمه سرعت با تمام نيرو درگيرشه! درگير شدن و شكايت كار هزينه بريه.

٤/١ وكالت - شما بسادگي ممكنه ببينين كه يه شركتي يا فردي داره تو قراردادش بازي در مياره. دليلش اينه كه هزينه وكيل و دادگاه بالاست و اونها هم ميدونن و ازش استفاده ميكنن. حتي ممكنه حق با شما باشه ولي پيگيريش اينقدر هزينه داره كه اصلا ممكنه نيارزه. همين باعث ميشه كه بي خيال شين. براي همين اون دقت كشورهاي تراز یک رو در اجراي بند بند رو نميبينين و به اعتقاد من كلا ريلكس هستن

٥- بازنشستگي. به نظرم استراليا شرايط مناسب براي بهره مند بودن از يه ارامش مالي اون دوران رو نداره. هزينه ها خيلي سنگينه و شايد درامد كافي نباشه. خيلي از استراليايي ها هم در اون دوران ميرن يه كشور ارزونتر و دلار استراليايي خرج ميكنن

مشكلات ديگه هم هست ولي بنظرم اونها فرعي و كم اهميتن، مثل اينترنت و چيزهاي ديگه
    شاد باشيد
    ویرایش توسط babaak : 2015/11/23 در ساعت 01:08 PM
    "A lion doesn't concern himself with the opinions of a sheep"
    Tywin Lannister

16. 10 کاربر مقابل از babaak عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

ali_la9 (2016/10/20),cinere (2015/12/10),Dante (2015/11/23),ladi.heji (2015/11/23),M.S.T (2015/11/23),Mehnoosh-Mohamad (2015/11/23),mehran (2015/11/24),Newlife (2015/11/23),taromi (2015/11/23),عليرضا اسماعيلي (2015/11/23)

17. Top | #10

تخصص
    Software
    میزان امتیاز
    24
    خیلی از مسایل اصلی رو دوستان گفتن. یک مضوعی که کمتر به چشم میاد مسئله خارجی بودن و تبعیض ناشی از تفاوت فرهنگی و ظاهری هست. ممکنه با خودتون بگید که استرالیا که یه جورایی بیشترشون مهاجرن، که کاملا هم درسته. اما موضوع اینه که تهداد زیادی از اروپامهاجرت کردن و شکل هم هستن .

من شخصا فکر میکردم که این چبزا اینجا نباشه، حتی تا سال اولی که اینجا بودم متوجه نمیشدم و گاهی که یکی از دوستام این صحبت رو میکرد با خودم میگفتم به خاطر استرس حساس شده.
    منظور اون نژاد پرستی تابلو و مشخصی که خیلی از ما میشناسیم نیست، اون اینجا تقریبا نیست. چیزی که اینجا هست یک جورایی خیلی مشخص نیست و تشخیص دادنش سخته چون حسشون رو پنهان میکنن، اما تو زندگی روزمره تاثیر میگذاره. مثل کار گرفتن و پیشرفت کاری، رفتار پلیس و کلا خدماتی ها با شما، رفتار همکارها و غیره.
    مثلا اون پلیس که شمارو جریمه میکنه و یا موقع دزدی شدن خونت بی اهمیتی میکنه یک احتمالی هست که ریشه قضیه اینجا باشه.
    موقعی من کامل با ماهیت این موضوع آشنا شدم که با چند استرالیایی صمیمی شدم، عین صحبت یکیشون وقتی ازش راجع به این موضوع پرسیدم :" بعضی استرالیایی ها از مهاجرت بی رویه از کشورای جهان سوم به اینجا ناراضی هستن و ایده ای دارن اینه که شیوه زندگی استرالیایی (Australian way of life) داره از بین میره"
    یکی دیگه میگفت که :"این کار رو میکنن که شما احساس ناخواسته بودن کنی و خودت رو دیپرت کنی،اهمیت نده، کم نیار و زندگیتو بکن"
    یکی هم میگفت ما اینطوری هستیم و هرکی راضی نیست میتونه بره.

باهمه این اوصاف، توی اینجا آدمای خیلی خوب هم زیاد هست. خدا نصیب نکنه تو ایران کارتون گیر خدمات دولتی بیفته که اونا بدون تبعیض بیچارتون میکنن. حداقل اینجا احتمال بالایی هست طرفتون خوب باشه و گیر آدم ناجور نیفتین.
    ضمنا با اینکه این رو جزو معایب استرالیا میدونم، با این وجود از زندگی توی اینجا راضی هستم و از امکاناتی که در اختیارم گذاشته شده خیلی قدردان هستم. به شخصه تو ایران هیچ آینده مشخصی نداشتم اما اینجا در مسیر پیشرفت قرار گرفتم. این پیشرفت هم بدون کمک چند استرالیایی خوب که کلی روم حساب کردن و امکانات بهم دادن و همه جوره ساپورتم کردن امکان نداشت.
    مخصوصا اگر استعداد دارید و اهل کارو زحمت هستید اینجا از ایران براتون میتونه بهتر باشه.

اگر بیشتر خواستید راجع به این موضوع بدونید این مقالات رو توصیه میکنم بخوننین:
    University suppressed study into racism on buses and 'victimised' its co-author | Australia news | The Guardian
    Australians are racist and unfriendly, say migrants
    The Firsthand Racism I Experienced in Australia | Violeta Ayala

18. 9 کاربر مقابل از Mizrahi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

ali_la9 (2016/10/20),Dante (2015/11/23),ladi.heji (2015/11/23),M.S.T (2015/11/23),Mehnoosh-Mohamad (2015/11/23),mehran (2015/11/24),saharb66 (2015/11/23),taromi (2015/11/23),عليرضا اسماعيلي (2015/11/23)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین