سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
صفحه 1 از 7 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 63

موضوع: اوضاع کار چطوره؟

1. Top | #1

تخصص
    Commercial Manager
    میزان امتیاز
    71

اوضاع کار چطوره؟

این پست رو تو وبلاگ زدم گفتم اینجا هم بزارم شاید به درد بخوره
    ---------------------------------------------------------------------
    یکی از سوالهایی که خیلی ها قبل از اومدن دارن اینه که اوضاع کار چطوره؟ راحت کار گیر میاد اونجا؟ اینه که تصمیم گرفتم یه پست راجع به این موضوع بنویسم.

اول از همه بگم توصیه من برای کسایی که تو مسیر مهاجرتن اینه که دنبال یه جواب دو کلمه ای آسون نگردین.

سوالهایی مثل مهاجرت خوبه یا نه؟ کار راحت گیر میاد یا نه؟ و از این دست جوابش اصلا آسون نیست

اگرم کسی جواب 2 کلمه ای بهتون داد زیاد روش حساب نکنید چون جواب این سوالها به 1001 عامل بستگی داره که برای هر کس متفاوته.

به هر حال تو این پست سعی میکنم یه جورایی به این سوال جواب بدم؛ امیدوارم مفید باشه.

همیشه گفتم تجربه مهاجرت یه چیز کاملا شخصیه
    به تعداد کسایی که مهاجرت میکنن روایت هست
    یکی کمتر راضیه یکی بیشتر یکی زودتر کار پیدا کرده یکی دیرتر
    اینکه اینجا زود کار پیدا میکنید یا دیر به 1001 عامل مختلف بستگی داره
    چند تا شو لیست میکنم:

زبان
    مهارتهای رفتاری (Soft Skill)
    سابقه کاری تو ایران (کجا کار کردین دولتی یا خصوصی یا شرکتهای خارجی بهترین حالت هم طبیعتا شرکتهای معروف خارجیه البته میدونم تعدادشون زیاد نیست تو ایران)

و چیزای دیگه
    حتی مسایلی مثل تطابق فرهنگی، اعتقادات شخصی، ظاهر, اعتماد به نفس و خودآگاهی و ... هم به نوبه خودش تاثیر داره)

هر چند مخالف کلی گویی هستم ولی به طور کلی

هر چی به فرهنگ اینجا نزدیکتر باشید کل پروسه مهاجرت و کاریابی راحت تر میشه.

دو تا مثال میزنم:

1. یکی تو 18 سالگی رفته یه دانشگاه خوب، حواسش به درس بوده و سطح اطلاعاتش تو حرفه خودش خوبه 22 سالگی شروع به کار کرده (سربازی نرفته یا خانوم بوده)
    بیشتر سابقش تو شرکتهای خارجی بوده و با فرهنگ کار تو شرکتهای بین المللی آشنا تره
    زبانش خیلی خوبه (مثلا آیلتس 8 ) و این سطح زبان واقعیشه نه با تکنیک های تست زنی و غیره ؛ تو شرکت مدیرش خارجی بوده و اینطوری زبانش بهتر شده
    راجع به استرالیا قبل از اومدن کلی مطالعه کرده و کلی اطلاعات عمومی راجع به اینجا داره که مثلا میتونه تو گپ زدن با همکارا اینجا مشارکت کنه

سایت seek رو قبل از اومدن خورده و دقیقا میدونه برای چه کاری و چه رده ای میخواد اپلای کنه
    به فرهنگ اینجا نزدیکه و مثلا عشق آبجو و ساحل و باربکیو (کباب بازیه)
    صورتش 6 تیغه و خوش لباسه
    تو سن 30 سالگی با حدود 8 سال سابقه عمدتا فنی و نه مدیریتی تو شرکتهای خارجی میرسه اینجا

طرفای ماه مارچ یا جولای هم میاد نه مثلا دسامبر یا ژانویه که همه جا تعطیه
    وضیعت کار هم تو حرفش خویه

فکر میکنین چقدر طول میکشه کار پیدا کنه؟ 1 ماه؟

به نظر من هم احتمالا حدود 1 ماه یا حتی کمتر

و حالا مثال دوم

یکی دو سال پشت کنکور بوده بعدم رفته فلان دانشگاه غیر انتفاعی و خیلی هم به درس توجه نکرده و خلاصه یه مدرکی تو 24 سالگی گرفته
    بعدم دو سال رفته سربازی
    بعدم با آشنا تو یه جای دولتی مشغول کار شده تو 26 سالگی
    کار مفیدش در روز نیم ساعت بود با این حال با رانت و آشنا یه سمت مدیریتی رسیده
    و کلا کارش در حد امضا و تایید و کاغذ بازی بوده نه کار فنی و هیچ آشنایی با فرهنگ کار در کشورهای توسعه یافته نداره
    زبانش معمولیه (مثلا آیلتس 6)
    از نظر فرهنگی هم زیاد به اینجا نزدیک نیست (فکر کنم گرفتین چی میگم) مثلا تو اون اداره تو ایران با دمپایی و جوراب میگشته
    خلاصه تو 27-8 سالگی هوس میکنه مهاجرت کنه
    میره یه کلاس زبان که تمرکزش رو امتحان آیلتسه و از طریق تکنیکهای تست زنی یه آیلتس 7 میگره
    خلاصه لاج میکنه و حدود 33 سالگی میرسه اینجا (با حدود 7 سال سابقه عمدتا غیر فنی)
    هیچ مطالعه قبلی نداره و تازه بعد از اینکه میرسه سایت seek رو برای بار اول باز میکنه

خودتون بگین فکر میکنین چقدر طول بکشه کار پیدا کنه؟ 6 ماه 1 سال؟ اصلا میتونه کار مرتبط بگیره؟

اصلا آیا تجربه این دو نفر در مهاجرت هیچ شباهتی به هم داره؟؟؟

نتیجه گیری رو میزارم به عهده خودتون.

در ضمن کاری ندارم که کدوم بهتره و از این داستانا شاید هر دو آدمهای خیلی خوبی باشن منظور فقط اینه که تجربه بعد از رسیدن به اینجا به طور مستقیم با گذشته هر کسی مرتبطه

امیدوارم مفید باشه این مثال ها و جوابی به سوال کوتاه و کلیشه ای:
    "اونجا راحت کار گیر میاد؟"

2. 20 کاربر مقابل از عمو سجاد عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

aliie62 (2015/10/14),Ally (2015/10/20),Amin65 (2015/10/19),Aminilo (2015/10/14),Ar4$H (2015/10/14),Dante (2015/10/17),Gabric (2015/10/14),Hamidreza (2015/10/15),hegza (2015/10/16),Mahyar (2016/12/29),mehdi2471 (2016/02/17),mehran (2015/10/14),mehrfar (2015/10/14),MFerri (2015/12/28),piroo (2015/10/15),saharb66 (2015/10/14),shohi (2015/10/21),shvt (2016/04/05),محمد (2015/10/14),دامون (2015/10/14)

3. Top | #2

تخصص
    Registered Migration Agent
    میزان امتیاز
    2598
    خوش اومدی سجاد جان

گلی به گوشه جمال بچه های قدیمی .
    Registered Migration Agent - Select Visa
    وبلاگ من :http://inside-australia.com/
    آدرس وبسایت شرکت : www.selectvisa.com

وکیل رسمی تایید شده اداره مهاجرت استرالیا
    MARN:1384623
    https://www.mara.gov.au/search-the-r...2-005056ab0eca

وکیل رسمی تایید شده سازمان مهاجرت نیوزلند
    LICENCE NUMBER: 201501180
    https://iaa.ewr.govt.nz/PublicRegist...mber=201501180

4. کاربر مقابل از دامون عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

عمو سجاد (2015/10/14)

5. Top | #3

میزان امتیاز
    174
    بسیار خرابه . تعداد آگهی ها بسیار کم . تعداد متقاضی بیکار و جویای کار بسیار زیاد . این که میگم حتی تو زمینه آی تی که زمانی بهترین بازار کار را داشت و هنوز هم بازار کارش از هر رشته دیگه ای بهتره صادقه . موضوع مهارت های فنی و ارتباطی تا دو سه سال پیش که جاب مارکت بهتر بود صدق میکرد . شما الان اگر خدای سخنوری و شوآف کردن هم باشید وقتی که کار آگهی نشه کار گیر نمیارید .

6. کاربر مقابل از رامتین123 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

Aminilo (2015/10/14)

7. Top | #4

تخصص
    industrial automation engineer,PLC programmer
    میزان امتیاز
    18
    نقل قول نوشته اصلی توسط رامتین123 نمایش پست ها
    بسیار خرابه . تعداد آگهی ها بسیار کم . تعداد متقاضی بیکار و جویای کار بسیار زیاد . این که میگم حتی تو زمینه آی تی که زمانی بهترین بازار کار را داشت و هنوز هم بازار کارش از هر رشته دیگه ای بهتره صادقه . موضوع مهارت های فنی و ارتباطی تا دو سه سال پیش که جاب مارکت بهتر بود صدق میکرد . شما الان اگر خدای سخنوری و شوآف کردن هم باشید وقتی که کار آگهی نشه کار گیر نمیارید .
    سلام
    ميشه بپرسم شما تو چه زمينه اي فعاليت مي كنيد كه اين رو ميگيد. منظورم آگهي نشدن كاره

8. Top | #5

تخصص
    مهندس معدن
    میزان امتیاز
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط عمو سجاد نمایش پست ها
    این پست رو تو وبلاگ زدم گفتم اینجا هم بزارم شاید به درد بخوره
    ---------------------------------------------------------------------
    یکی از سوالهایی که خیلی ها قبل از اومدن دارن اینه که اوضاع کار چطوره؟ راحت کار گیر میاد اونجا؟ اینه که تصمیم گرفتم یه پست راجع به این موضوع بنویسم.

اول از همه بگم توصیه من برای کسایی که تو مسیر مهاجرتن اینه که دنبال یه جواب دو کلمه ای آسون نگردین.

سوالهایی مثل مهاجرت خوبه یا نه؟ کار راحت گیر میاد یا نه؟ و از این دست جوابش اصلا آسون نیست

اگرم کسی جواب 2 کلمه ای بهتون داد زیاد روش حساب نکنید چون جواب این سوالها به 1001 عامل بستگی داره که برای هر کس متفاوته.

به هر حال تو این پست سعی میکنم یه جورایی به این سوال جواب بدم؛ امیدوارم مفید باشه.

همیشه گفتم تجربه مهاجرت یه چیز کاملا شخصیه
    به تعداد کسایی که مهاجرت میکنن روایت هست
    یکی کمتر راضیه یکی بیشتر یکی زودتر کار پیدا کرده یکی دیرتر
    اینکه اینجا زود کار پیدا میکنید یا دیر به 1001 عامل مختلف بستگی داره
    چند تا شو لیست میکنم:

زبان
    مهارتهای رفتاری (Soft Skill)
    سابقه کاری تو ایران (کجا کار کردین دولتی یا خصوصی یا شرکتهای خارجی بهترین حالت هم طبیعتا شرکتهای معروف خارجیه البته میدونم تعدادشون زیاد نیست تو ایران)

و چیزای دیگه
    حتی مسایلی مثل تطابق فرهنگی، اعتقادات شخصی، ظاهر, اعتماد به نفس و خودآگاهی و ... هم به نوبه خودش تاثیر داره)

هر چند مخالف کلی گویی هستم ولی به طور کلی

هر چی به فرهنگ اینجا نزدیکتر باشید کل پروسه مهاجرت و کاریابی راحت تر میشه.

دو تا مثال میزنم:

1. یکی تو 18 سالگی رفته یه دانشگاه خوب، حواسش به درس بوده و سطح اطلاعاتش تو حرفه خودش خوبه 22 سالگی شروع به کار کرده (سربازی نرفته یا خانوم بوده)
    بیشتر سابقش تو شرکتهای خارجی بوده و با فرهنگ کار تو شرکتهای بین المللی آشنا تره
    زبانش خیلی خوبه (مثلا آیلتس 8 ) و این سطح زبان واقعیشه نه با تکنیک های تست زنی و غیره ؛ تو شرکت مدیرش خارجی بوده و اینطوری زبانش بهتر شده
    راجع به استرالیا قبل از اومدن کلی مطالعه کرده و کلی اطلاعات عمومی راجع به اینجا داره که مثلا میتونه تو گپ زدن با همکارا اینجا مشارکت کنه

سایت seek رو قبل از اومدن خورده و دقیقا میدونه برای چه کاری و چه رده ای میخواد اپلای کنه
    به فرهنگ اینجا نزدیکه و مثلا عشق آبجو و ساحل و باربکیو (کباب بازیه)
    صورتش 6 تیغه و خوش لباسه
    تو سن 30 سالگی با حدود 8 سال سابقه عمدتا فنی و نه مدیریتی تو شرکتهای خارجی میرسه اینجا

طرفای ماه مارچ یا جولای هم میاد نه مثلا دسامبر یا ژانویه که همه جا تعطیه
    وضیعت کار هم تو حرفش خویه

فکر میکنین چقدر طول میکشه کار پیدا کنه؟ 1 ماه؟

به نظر من هم احتمالا حدود 1 ماه یا حتی کمتر

و حالا مثال دوم

یکی دو سال پشت کنکور بوده بعدم رفته فلان دانشگاه غیر انتفاعی و خیلی هم به درس توجه نکرده و خلاصه یه مدرکی تو 24 سالگی گرفته
    بعدم دو سال رفته سربازی
    بعدم با آشنا تو یه جای دولتی مشغول کار شده تو 26 سالگی
    کار مفیدش در روز نیم ساعت بود با این حال با رانت و آشنا یه سمت مدیریتی رسیده
    و کلا کارش در حد امضا و تایید و کاغذ بازی بوده نه کار فنی و هیچ آشنایی با فرهنگ کار در کشورهای توسعه یافته نداره
    زبانش معمولیه (مثلا آیلتس 6)
    از نظر فرهنگی هم زیاد به اینجا نزدیک نیست (فکر کنم گرفتین چی میگم) مثلا تو اون اداره تو ایران با دمپایی و جوراب میگشته
    خلاصه تو 27-8 سالگی هوس میکنه مهاجرت کنه
    میره یه کلاس زبان که تمرکزش رو امتحان آیلتسه و از طریق تکنیکهای تست زنی یه آیلتس 7 میگره
    خلاصه لاج میکنه و حدود 33 سالگی میرسه اینجا (با حدود 7 سال سابقه عمدتا غیر فنی)
    هیچ مطالعه قبلی نداره و تازه بعد از اینکه میرسه سایت seek رو برای بار اول باز میکنه

خودتون بگین فکر میکنین چقدر طول بکشه کار پیدا کنه؟ 6 ماه 1 سال؟ اصلا میتونه کار مرتبط بگیره؟

اصلا آیا تجربه این دو نفر در مهاجرت هیچ شباهتی به هم داره؟؟؟

نتیجه گیری رو میزارم به عهده خودتون.

در ضمن کاری ندارم که کدوم بهتره و از این داستانا شاید هر دو آدمهای خیلی خوبی باشن منظور فقط اینه که تجربه بعد از رسیدن به اینجا به طور مستقیم با گذشته هر کسی مرتبطه

امیدوارم مفید باشه این مثال ها و جوابی به سوال کوتاه و کلیشه ای:
    "اونجا راحت کار گیر میاد؟"
    چاره ای برای گروه دوم ندارید?
    دوره ای مدرکی حرفه ای صنعتی چیزی یاد بگیرن???

Sent from my GT-N5100 using Tapatalk
    Visa 476
    A.Shiveyar

9. Top | #6

میزان امتیاز
    174
    نقل قول نوشته اصلی توسط Vadi نمایش پست ها
    سلام
    ميشه بپرسم شما تو چه زمينه اي فعاليت مي كنيد كه اين رو ميگيد. منظورم آگهي نشدن كاره
    من برنامه نویسم.

10. کاربر مقابل از رامتین123 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

Aminilo (2015/10/14)

11. Top | #7

تخصص
    Commercial Manager
    میزان امتیاز
    71
    نقل قول نوشته اصلی توسط Aminilo نمایش پست ها
    چاره ای برای گروه دوم ندارید?
    دوره ای مدرکی حرفه ای صنعتی چیزی یاد بگیرن???

Sent from my GT-N5100 using Tapatalk

طبیعتا هر چه قدر به گروه اول نزدیک بشید شانس کار هم بیشتر میشه
    معمولا ادم از وقتی به فکر مهاجرت میافته تا زمان پروار چند سالی زمان داره
    این وقت خیلی خوبیه برای آماده شدن
    1. تقویت هر چه بیشتر زبان؛ به نمره آیلتس خالی دل نبندین، زبان رو بیشتر تقویت کنین، گوش دادن رادیوهای اینجا میتونه کمک خوبی باشه
    2. حتی الامکان به فکر تغییر کار به سمت کارای فنی در جاهای معتبر و اگه امکانش بود شرکتها یا نمایندگی های شرکتهای خارجی
    3. دنبال انجام کار فنی باشین و تقویت دانش حرفه ای نه کار راحت و بی دردسر
    و ....
    ویرایش توسط عمو سجاد : 2015/10/14 در ساعت 10:55 PM

12. 7 کاربر مقابل از عمو سجاد عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

Ally (2015/10/20),Amin65 (2015/10/19),Aminilo (2015/10/15),Gabric (2015/10/15),Mehnoosh-Mohamad (2015/10/15),saharb66 (2015/10/15),shohi (2015/10/21)

13. Top | #8

تخصص
    Commercial Manager
    میزان امتیاز
    71
    نقل قول نوشته اصلی توسط دامون نمایش پست ها
    خوش اومدی سجاد جان

گلی به گوشه جمال بچه های قدیمی .
    مخلصیم دامون جان

14. Top | #9

تخصص
    Commercial Manager
    میزان امتیاز
    71
    در ضمن چیزی که رامتین میگه هم تا حد زیادی درسته
    در حال حاضر استرالیا تقریبا در رکود اقتصادیه و احتمالا این اوضاع فعلا ادامه داره
    بهترین صنعت و بازار کار در حال حاضر صنعت ساختمانه و بدترین معدن و نفت و گاز
    اینم به خاطر کاهش شدید قیمت مواد خام و معدنی و نفته (Commoodities) که اقتصاد استرالیا شدیدا بهش وابسته است
    صنعت ساختمان هم ممکنه سال آینده با کاهش احتمالی قیمت و رکود بازار مسکن از رونق بیافته
    صنعت خودروی استرالیا هم که به کل تعطیل شد
    سایر صنایع هم کج و دار و مریزن

15. Top | #10

تخصص
    .Net Developer
    میزان امتیاز
    398
    این رکورد استرالیا رو با چه ملاکی میشه سنجید؟ مثلا در مورد نرخ بیکاری، با اینکه اخیرا به شکل کم سابقه ای به 6 رسیده ولی بازهم به نظر خیلی عدد بالای در مقایسه با مثلا کانادا نیست.
    GRANT: 19 Nov 2015
    LAND: 27 Mar 2016
    Job: 26 Apr 2016

صفحه 1 از 7 123 ... آخرینآخرین