سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 14

موضوع: انواع بیمه مناسب ایرانیان خرج از کشور

1. Top | #1

تخصص
    mining engineer
    میزان امتیاز
    37

انواع بیمه مناسب ایرانیان خرج از کشور

سلام دوستان
    مدتی بود در مورد انواع بیمه های آتیه مناسب برای مهاجران ایرانی پرس و جو میکردم . بیمه ایران و پارسیان خدمات نسبتا خوبی برای بیمه عمر درنظر گرفتن که از تو سایتشون خوندم
    میخواستم نظر دوستان صاحب نظر رو در این مورد بدونم که آیا به صرفه است بصورت سالیانه مبلغی رو به عنوان بیمه عمر پرداخت کنیم تا در دوران بازنشستگی خیالمون راحت باشه ( البته بحث خیال راحت نسبی هست) ... یا اینکه نه متلا اگه حق بیمه تامین اجتماعی پرداخت کنیم مقرون به صرفه تر خواهد بود ...؟؟؟
    ممنون میشم دوستان همفکر کنند

2. کاربر مقابل از piroo عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

moein2013 (2015/09/11)

3. Top | #2

میزان امتیاز
    162
    سلام
    بنظر من بیمه تامین اجتماعی مناسبتر خواهد بود. برای بیمه تامین اجتماعی با فرض اینکه همین الان بخواید بازنشته بشید بیمه تا سقف 6برابر پایه حقوق تامین اجتماعی پرداخت میکنه(6* 710). این یعنی اینکه کسی که الان باز نشسته بشه و میانگین حقوق 2 سال (و یا به عبارتی 5 سال) آخرش 4200000 باشه و براش بیمه پرداخت کرده باشه میتونه حقوق بازنشستگی 4200000 تومان بگیره. این عدد هر سال طبق افزایش سالیانه تامین اجتماعی افزایش خواهد یافت. شما میتونید فعلا پرداخت حداقلی رو در نظر بگیرید( 30 درصد 710هزارتومان) و 5 سال آخر رو با حداکثر بپردازید که باز میشه 30 درصد حداکثر پرداختی( فعلا 30 درصد 4200000) و بعد از بازنشستگی ازش استفاده کنید و هر سال هم طبق افزایش تامین اجتماعی به دریافتی شما اضافه خواهد شد. مثلا اگه شما 10 سال دیگه بازنشسته بشید و پایه حقوق تامین اجتماعی اون موقع ماهیانه 3 میلون باشه شما این امکان رو دارید تا از حقوق حدود ماهی 18 میلیون باز نشستگی استفاده کنید( به شرط اینکه قانون 5 سال آخر رو رعایت کرده باشید). ارزش واقعی این 18 میلیون در 10 سال آینده با فرض تورم 20 درصد حدود 2 میلیون الان خواهد بود.
    ولی بیمه عمر بدین صورت نیست و با فرض اینکه شما بخواید مثلا طرح 15 ساله بگیرید و همین میزان پرداختی که برای بیمه تامین اجتماعی میدادید (30 درصد 700هزار تومان)رو طی 15سال بپردازید و 20 درصد هم هر سال بهش اضافه کنید بعد از 15 سال بیمه به شما حدود 250 میلون یکجا میده که شاید الان بنظر زیاد برسه ولی این عدد بسیار فریبنده هست و اگه میانگین تورم و در نتیجه کاهش ارزش ریال رو 20 درصد سالیانه در نظر بگیرید در 15 سال دیگه ارزش واقعی 250 میلیون حدود 10 میلیون الان خواهد بود که بسیار عدد کمی هست و دیگه افزایش سالیانه هم در کار نخواهد بود.
    البته بیمه عمر مزیتی که داره اینه که اگه شما در این بین فوت کنید اون مبلغ به خانواده تون میرسه.
    در کل بنظر من بیمه تامین اجتماعی بخصوص برای افرادی که توی ایران چندین سال سابقه بیمه دارن بسیار بهتر از بیمه عمر پارسیان و یا کارآفرین و... خواهد بود.
    امیدوارم توضیحات و مثالهایی که زدم قابل درک باشه.
    ویرایش توسط Mehnoosh-Mohamad : 2015/09/11 در ساعت 08:39 PM
    Mohammad (Mike) Akrami
    Visa190-VIC
    lodge:15 April 2015
    Visa Grant: 30 Sep 2015
    َIn Melbourne from:Feb 2016
    خدایا حال ما خوب است. حال بقیه رو هم خوب کن...

4. 6 کاربر مقابل از Mehnoosh-Mohamad عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

aliie62 (2015/09/17),amirmz5 (2015/09/12),Hana (2015/09/11),M.S.T (2015/09/11),mehran (2015/09/11),redemption (2015/09/12)

5. Top | #3

تخصص
    Civil Engineer
    میزان امتیاز
    192
    سلام
    من و خانوم بیمه عمر کردیم. من خیلی از بیمه عمر سر در نمیارم اما خانومم نماینده بیمه پاسارگاد هستن و بعد از اینکه شرایط بیمه های مختلف رو بررسی کردیم تصمیم گرفتیم بیمه تامین اجتماعی خودمون رو که تا الان شرکت برامون واریز میکرد به صورت خویش فرما ادامه بدیم و برای اطمینان از دوران بازنشستگی ، بیمه عمر هم کردیم .
    فقط دوستان حتما تمام شرایط بیمه عمر رو مطالعه کنن چون گویا خیلی ریزه کاری داره و اینکه حتما حق بیمه رو یا به صورت سالانه و یا به صورت 6 ماهه بگیرن چون در انتها فرقش خیلی میشه.
    به هرحال هر سوالی هم داشتید فکر میکنم خانومم بتونن کمک کنن. اگر کسی سوالی داشت این شماره کاریشون هست
    09126436651

6. کاربر مقابل از M.S.T عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

Mehnoosh-Mohamad (2015/09/11)

7. Top | #4

تخصص
    طراح وب سایت
    میزان امتیاز
    2
    البته این مسئله ای که شما فرمودین رو من از یک کارگذار بیمه پرسیدم که میشه مثلا چند سال بیمه با حداقل دستمزد رو پرداخت کرد و در چند سال آخر مونده به بازنشستگی یه رقم بالا برای دستمزد در نظر گرفت که بشه از میانگین اونا یه حقوق بازنشستگی خوب داشت ؟ ایشون جواب دادن تامین اجتماعی یه رشد این شکلی رو غیر منطقی میدونه و قبول نمی کنه . البته منطقی هم هست طرف تا دیروز دستمزد یه کارگر ساده رو می گرفته و در انتهای دوره کاری برای مثال حقوق یک مهندس یا دکتر رو بخواد دریافت کنه .
    جدای بر اون که من نمی دونم تامین اجتماعی امکاناتی مثل :
    پرداخت از کار افتادگی
    امکان گرفتن وام بدون ضامن از پرداخت ها وسود پس انداز شده خودتون
    افزایش درصد حق بیمه پرداختی سالیانه دلخواه
    پرداخت مبلغی در قبال فوق در اثر حادثه یا فوت عادی علاوه بر مبلغ سرمایه گذاری شده و سود اون
    دریافت مبالغ سپرده گذاری شده به همراه سود در هر زمان دلخواه
    رو پشتیبانی می کنه یا نه ؟ اما مسائلی که گفتم رو بیمه های عمر اغلب با یک سری تفاوت های جزئی ساپورت می کنن .
    خود همون بیمه گذار می گفت من چند وقتی هست که بیمه خویش فرمای خودم رو قطع کردم و حق بیمه رو در بیمه عمر سرمایه گذاری کردم و به جای دفترچه تامین اجتماعی از دفترچه بیمه سلامت استفاده می کنم .

8. Top | #5

تخصص
    طراح وب سایت
    میزان امتیاز
    2
    نقل قول نوشته اصلی توسط M.S.T نمایش پست ها
    سلام
    من و خانوم بیمه عمر کردیم. من خیلی از بیمه عمر سر در نمیارم اما خانومم نماینده بیمه پاسارگاد هستن و بعد از اینکه شرایط بیمه های مختلف رو بررسی کردیم تصمیم گرفتیم بیمه تامین اجتماعی خودمون رو که تا الان شرکت برامون واریز میکرد به صورت خویش فرما ادامه بدیم و برای اطمینان از دوران بازنشستگی ، بیمه عمر هم کردیم .
    فقط دوستان حتما تمام شرایط بیمه عمر رو مطالعه کنن چون گویا خیلی ریزه کاری داره و اینکه حتما حق بیمه رو یا به صورت سالانه و یا به صورت 6 ماهه بگیرن چون در انتها فرقش خیلی میشه.
    به هرحال هر سوالی هم داشتید فکر میکنم خانومم بتونن کمک کنن. اگر کسی سوالی داشت این شماره کاریشون هست
    09126436651
    دلیل فرق کردن هم اینه که اگه شما سالیانه حق بیمه رو اول سال به بیمه بدین پول شما دقیقا یکسال پیش بیمه می مونه و باهاش سرمایه گذاری و سود آوری میکنه و اگه ماه به ماه حق بیمه رو به بیمه بپردازین قسط اول شما 12 ماه دست بیمه می می مونه و اقساط بعدی 11 ماه ، 10 ماه و ... در نتیجه پول شما زمان کمتری دست بیمه بوده و در نتیجه سود انتهایی هم که به شما پرداخت میشه کمتر خواهد بود

9. کاربر مقابل از beny عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

M.S.T (2015/09/11)

10. Top | #6

میزان امتیاز
    162
    نقل قول نوشته اصلی توسط beny نمایش پست ها
    البته این مسئله ای که شما فرمودین رو من از یک کارگذار بیمه پرسیدم که میشه مثلا چند سال بیمه با حداقل دستمزد رو پرداخت کرد و در چند سال آخر مونده به بازنشستگی یه رقم بالا برای دستمزد در نظر گرفت که بشه از میانگین اونا یه حقوق بازنشستگی خوب داشت ؟ ایشون جواب دادن تامین اجتماعی یه رشد این شکلی رو غیر منطقی میدونه و قبول نمی کنه . البته منطقی هم هست طرف تا دیروز دستمزد یه کارگر ساده رو می گرفته و در انتهای دوره کاری برای مثال حقوق یک مهندس یا دکتر رو بخواد دریافت کنه .
    جدای بر اون که من نمی دونم تامین اجتماعی امکاناتی مثل :
    پرداخت از کار افتادگی
    امکان گرفتن وام بدون ضامن از پرداخت ها وسود پس انداز شده خودتون
    افزایش درصد حق بیمه پرداختی سالیانه دلخواه
    پرداخت مبلغی در قبال فوق در اثر حادثه یا فوت عادی علاوه بر مبلغ سرمایه گذاری شده و سود اون
    دریافت مبالغ سپرده گذاری شده به همراه سود در هر زمان دلخواه
    رو پشتیبانی می کنه یا نه ؟ اما مسائلی که گفتم رو بیمه های عمر اغلب با یک سری تفاوت های جزئی ساپورت می کنن .
    خود همون بیمه گذار می گفت من چند وقتی هست که بیمه خویش فرمای خودم رو قطع کردم و حق بیمه رو در بیمه عمر سرمایه گذاری کردم و به جای دفترچه تامین اجتماعی از دفترچه بیمه سلامت استفاده می کنم .
    بله. اون کارگزار بیمه درست فرمودن. در حالت عادی تامین اجتماعی میانگین 2 سال آخر رو مبنا قرار میده. ولی اگه جهش ناگهانی در پرداخت بیمه صورت گرفته باشه میانگین 5 سال آخر رو در نظر میگیره. اگه دقت کنید توی توضیحات بالا هم به این مورد اشاره کردم.(2 سال یا به عبارتی 5 سال). حتی این مشکل رو هم میشه اینطوری حل کرد که توی 5-6 سال آخر بصورت تساعدی پرداخت بیمه رو اضافه کرد.
    پارسیان : سيستم استعلام بيمه نامه هاي عمروسرمايه‌گذاري
    ببینید این لینک محاسبه بیمه بانک پارسیان هست. شما بیاید همون اعدادی که گفتم رو با این نرم افزار محاسبه کنید. خودتون میبینید که عددی که بدست میاد شاید الان چشمگیر بنظر برسه ولی برای 15 یا 20 سال دیگه اصلا مبلغ قابل اتکایی نیست.
    Mohammad (Mike) Akrami
    Visa190-VIC
    lodge:15 April 2015
    Visa Grant: 30 Sep 2015
    َIn Melbourne from:Feb 2016
    خدایا حال ما خوب است. حال بقیه رو هم خوب کن...

11. 3 کاربر مقابل از Mehnoosh-Mohamad عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

Hana (2015/10/05),M.S.T (2015/09/11),prznasim (2016/05/23)

12. Top | #7

تخصص
    mining engineer
    میزان امتیاز
    37
    ممنونم از دوستان بابت همفکری
    من چند نکته رو متوجه شدم که سوالاتی واسم پیش اومد
    ببینید شما فرض کنید بیست سال حق بیمه تامین اجتماعی میدید و باز نشسته میشید خود تامین اجتماعی هرسال یه چند درصدی به حقوق اضافه میکنه و در راستای اون نرخ دلار در سی سال گذشته روندی صعودی داشته طبق تجربه پس در آینده خواهد داشت خوب به نظر شما به صرفه است که بیست سال حق بیمه بدیم و بعدش ماهی کمتر از هزار دلار گیرمون بیاد ؟؟ در حالی در سن بالا نیاز به پولی بیشتر از آون هست .(با فرض اینکه دلار بشه بیشتر 4هزار تومان)
    دوم اینکه بیمه تامین اجتماعی هیچ گونه هزینه ای بابت بیماری های صعب العلاج نمیده ...
    البته من با این موافقم که پول بیمه عمر بعد از بیست سال بی ارزش خواهد بود ولی نکته تامین هزینه بیماری های سخت حایز اهمیت هست

13. Top | #8

تخصص
    مهندس معمار
    میزان امتیاز
    0
    سلام
    لظفا یکی منو راهنمایی کنه؟؟؟
    من رشته ام معماریه و کارم مرتبط با ساختمانه.می خوام از استرالیا درب وارد کنم آیا بیمه خاصی به من تعلق می گیره با نه؟
    عکس دربها تو این سایتی که می فرستم مشابه اون چیزیه که می خوام از اونجا وارد کنم.لطفا منو راهنمایی کنید.ممنونم
    درب ضد سرقت

14. Top | #9

تخصص
    SAP
    میزان امتیاز
    96
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mehnoosh-Mohamad نمایش پست ها
    سلام
    بنظر من بیمه تامین اجتماعی مناسبتر خواهد بود. برای بیمه تامین اجتماعی با فرض اینکه همین الان بخواید بازنشته بشید بیمه تا سقف 6برابر پایه حقوق تامین اجتماعی پرداخت میکنه(6* 710). این یعنی اینکه کسی که الان باز نشسته بشه و میانگین حقوق 2 سال (و یا به عبارتی 5 سال) آخرش 4200000 باشه و براش بیمه پرداخت کرده باشه میتونه حقوق بازنشستگی 4200000 تومان بگیره. این عدد هر سال طبق افزایش سالیانه تامین اجتماعی افزایش خواهد یافت. شما میتونید فعلا پرداخت حداقلی رو در نظر بگیرید( 30 درصد 710هزارتومان) و 5 سال آخر رو با حداکثر بپردازید که باز میشه 30 درصد حداکثر پرداختی( فعلا 30 درصد 4200000) و بعد از بازنشستگی ازش استفاده کنید و هر سال هم طبق افزایش تامین اجتماعی به دریافتی شما اضافه خواهد شد. مثلا اگه شما 10 سال دیگه بازنشسته بشید و پایه حقوق تامین اجتماعی اون موقع ماهیانه 3 میلون باشه شما این امکان رو دارید تا از حقوق حدود ماهی 18 میلیون باز نشستگی استفاده کنید( به شرط اینکه قانون 5 سال آخر رو رعایت کرده باشید). ارزش واقعی این 18 میلیون در 10 سال آینده با فرض تورم 20 درصد حدود 2 میلیون الان خواهد بود.
    ولی بیمه عمر بدین صورت نیست و با فرض اینکه شما بخواید مثلا طرح 15 ساله بگیرید و همین میزان پرداختی که برای بیمه تامین اجتماعی میدادید (30 درصد 700هزار تومان)رو طی 15سال بپردازید و 20 درصد هم هر سال بهش اضافه کنید بعد از 15 سال بیمه به شما حدود 250 میلون یکجا میده که شاید الان بنظر زیاد برسه ولی این عدد بسیار فریبنده هست و اگه میانگین تورم و در نتیجه کاهش ارزش ریال رو 20 درصد سالیانه در نظر بگیرید در 15 سال دیگه ارزش واقعی 250 میلیون حدود 10 میلیون الان خواهد بود که بسیار عدد کمی هست و دیگه افزایش سالیانه هم در کار نخواهد بود.
    البته بیمه عمر مزیتی که داره اینه که اگه شما در این بین فوت کنید اون مبلغ به خانواده تون میرسه.
    در کل بنظر من بیمه تامین اجتماعی بخصوص برای افرادی که توی ایران چندین سال سابقه بیمه دارن بسیار بهتر از بیمه عمر پارسیان و یا کارآفرین و... خواهد بود.
    امیدوارم توضیحات و مثالهایی که زدم قابل درک باشه.
    ممنون از اطلاعات فوق العاده ای که منتقل کردین...

یه چند تا نکته هم من اضافه کنم اگه اجازه میدین. چون منم خیلی دنبال این هستم که بیمه رو ادامه بدم و چند روز پیش با رییس بیمه یکی از شعبه های تهران مشورت کردم بابت این قضیه.
    یکی اینکه نیاز نیست 30% در نظر بگیرین. بیمه اختیاری 26% و بیمه خویش فرما در سه مدل 12% و 14% و 18% وجود داره که ظاهرا 2درصد هم حق دولت به اونها اضافه میشه...
    اونطور که برای من توضیح دادن (امیدوارم اشتباه متوجه نشده باشم) این دو مدل اختیاری و خویش فرما مشابه هم هستند فقط یکم اولی امکاناتش بیشتره.
    اما تو خویش فرما تو مدل 12% شما اگه خدای نکرده قبل از بازنشستگی فوت کنین هیچ مستمری به خانواده شما تعلق نمی گیره.
    تو مدل 14% شما اگه خدای نکرده قبل از بازنشستگی فوت کنین مستمری به خانواده شما تعلق می گیره.
    تو مدل18% به غیر از حق مستمری، حق از کار افتادگی هم به شما تعلق میگیره اگر که خدای نکرده قبل از بازنشستگی اتفاقی براتون بیفته.

همونطور که یکی از دوستان فرمودن نمیشه سالهایی آخر یکهو حق بیمه رو افزایش داد بلکه هر دو سال یک بار حداکثر 10% میشه به اون اضافه کرد.
    بنابراین اگه با کف حقوق شروع کنین بعیده در سالهای آخر بشه به سقف رسوندش.
    و این بود انشای من

15. Top | #10

تخصص
    FPGA-VHDL
    میزان امتیاز
    0
    سلام. واقعا برای من سوال پیش اومده که خیلی از سیستم حمایتی دولت استرالیا تعریف میشه و اینکه بازنشستگی داریم میدیم باز هم نیاز هست که برای بازنشستگی خودمون توی ایران که هیچ حساب کتابی نداره و واقعا 20-30 سال بعد معلوم نیست چه اتفاقی میاقته هم سرمایه گذاری کنیم؟ همین پول رو نمیتونیم به سوپرمون اضافه کنیم تا مطمعن تر بازنشسته بشیم؟ آیا واقعا حقوق بازنشستگی و خدماتی که دولت توی بازنشستگی ارائه میده از شرایط ایران بدتره؟
    من هنوز نیومدم استرالیا ولی خیلی تعجب میکنم که ماها همه داریم از سیستم ایران فرار میکنیم میریم یه جای بهتر ولی انگار باز هم باید وابسته باشیم به سیستم ایران

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین