سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 14 از 14

موضوع: انواع بیمه مناسب ایرانیان خرج از کشور

1. Top | #11

میزان امتیاز
    286
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad_sammak نمایش پست ها
    خیلی از سیستم حمایتی دولت استرالیا تعریف میشه
    به نظر من که تعریفی نداره و تا بحال هم ندیدم کسی تعریف کنه! سیستم حمایتی دولت استرالیا فقط در این حد هست که اگر پول نداشتین از گشنگی تلف نشین. بقیه اش دیگه با خودتونه.

2. Top | #12

تخصص
    FPGA-VHDL
    میزان امتیاز
    0
    جدا از قضیه حمایتی بالاخره ما قراره اونجا بازنشستگی پرداخت کنیم و بعد از بازنشسنگی بهمون حقوق بدن مثل ایران. واقعا این حقوق اینقدر کم هست که نیاز به حقوق بازنشستگی از ایران هم داریم؟ و بعد از بازنشستگی نیاز داریم باز هم مثل ایران کار کنیم تا امورات بگذره؟همه دنیا همینطوره یا فقط استرالیا؟ اگر پول بیشتر برای سوپر بدیم ارزشش بیشتر نیست تا تو ایران بیمه بدیم؟

3. Top | #13

میزان امتیاز
    286
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad_sammak نمایش پست ها
    جدا از قضیه حمایتی بالاخره ما قراره اونجا بازنشستگی پرداخت کنیم و بعد از بازنشسنگی بهمون حقوق بدن مثل ایران. واقعا این حقوق اینقدر کم هست که نیاز به حقوق بازنشستگی از ایران هم داریم؟ و بعد از بازنشستگی نیاز داریم باز هم مثل ایران کار کنیم تا امورات بگذره؟همه دنیا همینطوره یا فقط استرالیا؟ اگر پول بیشتر برای سوپر بدیم ارزشش بیشتر نیست تا تو ایران بیمه بدیم؟
    اینجا بازنشستگیش مثل ایران نیست و کسی به شما حقوق بازنشستگی نمیده. همون پول خودتون که پس انداز کرده بودین (سوپر) رو بهتون پس میدن (کم یا زیاد). همه دنیا هم اینطوری نیست ولی سیستم مشابه استرالیا هم یکی از سیستمهای متداول هست.

4. Top | #14

تخصص
    FPGA-VHDL
    میزان امتیاز
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط Nerd نمایش پست ها
    اینجا بازنشستگیش مثل ایران نیست و کسی به شما حقوق بازنشستگی نمیده. همون پول خودتون که پس انداز کرده بودین (سوپر) رو بهتون پس میدن (کم یا زیاد). همه دنیا هم اینطوری نیست ولی سیستم مشابه استرالیا هم یکی از سیستمهای متداول هست.
    خوب تو ایران هم در واقع همون هست و شما الان پول میدید بعدا همون رو بهتون میدن. از نظر بازنشستگی من بررسی کردم سیستم استرالیا بعد از دانمارک بهترین هست(البته تو رنکینگ ها) و بعد از اون هلند و فنلاند و سوئیس و ....
    اگر پول هم بدیم برای بیمه تامین اجتماعی تو ایران در نهایت مبلغ زیادی دستمونو نمیگیره ولی من با بیمه عمر حساب کردم اگر سالیانه 1000 دلار استرالیا بدیمبرای بیمه عمر بعد از 30 سال حدودا 475 میلیون تومن بهمون میده. نمیدونم نرخ دلار استرالیا 30 سال بعد چقدر میشه اما به پول الان تقریبا میشه 176000 دلار ولی شاید با نرخ تورم 30 ساله تو استرالیا و افزایش قیمت دلار این مبلغ حتی به اندازه اون 30000 دلاری که در طی این 30 سال پرداخت کردیم هم نباشه.
    به نظر من بهترین راه سرمایه گذاری برای بازنشستگی افزایش مبلغ سوپر سالیانه باشه تا سرمایه گذاری توی ایران چون حداقل فقط یک نرخ تورم بهش میخوره نه هم نرخ تورم و هم موازنه ارزی-ریالی

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12