سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 16

موضوع: How To Deal With Recruiters?

1. Top | #1

تخصص
    اطلاعاتی وارد نشده
    میزان امتیاز
    478

How To Deal With Recruiters?

سلام دوستان ...

این تاپیک رو ایجاد کردم برای بحث روی چم و خم این مرحله از مهاجرت ... شاید آخربن مرحله از مهاجرت!
    همونطور که احتمالاً هممون میدنیم برای کار پیدا کردن تو استرالیا خواه ناخواه باید از سد فیلتری به اسم Recruiter بگذریم ... درواقع این موسسات کاریابی هستند که نقش اصلی رو تو رسوندن نیروی متخصص به کمپانی های مقصد بر عهده دارن و اکثر کمپانی ها هم طبق پالیسیشون باید با این موسسات کار کنند برای جذب نیروی متخصص کار. پس این مرحله یک مرحله قبل از مصاحبه فنی است.

حالا اینکه تو این بازار رقابتی چطوری و طبق چه متودی فرد خودش رو ببره تو Short List این افراد تا بتونه مصاحبه فنی بگیره از شرکت مورد نظر ، این خودش یه داستانیه که من الآن توش گیر کردم

از بچه ها اگر نکاتی به ذهنشون میرسه بیان بگن بی زحمت یا از تجربه های خودشون تو این مرحله بگن ممنون میشیم ...

2. 5 کاربر مقابل از mohammad_eslami عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

Babakbj (2016/05/12),freedom (2015/09/03),hajar4632000 (2015/09/05),milade (2016/11/09),shirazi (2017/02/01)

3. Top | #2

میزان امتیاز
    656
    نقل قول نوشته اصلی توسط Gabric نمایش پست ها
    سلام دوستان ...

این تاپیک رو ایجاد کردم برای بحث روی چم و خم این مرحله از مهاجرت ... شاید آخربن مرحله از مهاجرت!
    همونطور که احتمالاً هممون میدنیم برای کار پیدا کردن تو استرالیا خواه ناخواه باید از سد فیلتری به اسم Recruiter بگذریم ... درواقع این موسسات کاریابی هستند که نقش اصلی رو تو رسوندن نیروی متخصص به کمپانی های مقصد بر عهده دارن و اکثر کمپانی ها هم طبق پالیسیشون باید با این موسسات کار کنند برای جذب نیروی متخصص کار. پس این مرحله یک مرحله قبل از مصاحبه فنی است.

حالا اینکه تو این بازار رقابتی چطوری و طبق چه متودی فرد خودش رو ببره تو Short List این افراد تا بتونه مصاحبه فنی بگیره از شرکت مورد نظر ، این خودش یه داستانیه که من الآن توش گیر کردم

از بچه ها اگر نکاتی به ذهنشون میرسه بیان بگن بی زحمت یا از تجربه های خودشون تو این مرحله بگن ممنون میشیم ...
    مطابق آمار فقط 5 درصد کسایی که کار پیدا میکنن رو رکورترها بردن سر کار /25 درصد هم مربوط به سایتهای کاریابی مثل سیک و ایندید و.. هست 70 درصد به نتورک و .. ربط داره
    در نتیجه خودت رو گرفتار این مساله نکن ، از راههایی که برای کار پیدا کردن توصیه اکید میشه فالو آپ کردن ارسال رزومه ، تلفن زدن به شرکتها حتی رکورترها و حتی مراجعه حضوری به شرکتها ، همچنین پیدا کردن رفیق در همه جا ، لینکدین، شاپینگ ، چه میدونم جیم و یاهر جایی که میرین ، اینا همش شانس رو بالا میبره ، و دونستن یه سری نرم افزارهایی که اینجا تو بورسه خیلی کمک میکنه ، این پروسه میتونه کمتر از 1 ماه طول بکشه یا 6 ماه یا بیشتر ، شانس هم هست ، نا امیدی و خونه نشستن و غصه خوردن کاری از پیش نمیبره ، بهر حال تو کلاسهای اسکیل مکس در ارتباط با رکورترها و نوشتن رزومه و ... مطالب قابل قبولی ارایه میشه که میشه ازش استفاده کرد

4. 3 کاربر مقابل از mazdak2536 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

afsahi (2015/09/04),freedom (2015/09/03),milade (2016/11/09)

5. Top | #3

میزان امتیاز
    175
    من مدتهاست که به این نتیجه رسیدم که سر و کله زدن با ریکروتر ها فقط اتلاف وقته . اگر ببینیم آگهی از طرف ریکروتر هست براش اقدام نمیکنم . اگر هم از لینکدین یا از روی رکوردهای گذشته تو دیتابیسشون باهام تماس بگرند میگم که من از طریق ریکروارها دنبال کار نمیگردم و دیگه باهام تماس نگیرن . آخرین تجربه ای که داشتم یک آگهی بود که حوری نوشته نوشته شده بود که من تشخیص ندادم که از طرف ریکروتره . خلاصه باهام تماس گرفت و جوری هم حرف زد که اول متوجه نشدم ریکوتر هست . تو حرفاش گفت که هر جا تا حالا مصاحبه رفتم را بهش بگم (این جمله برای من معنیش اینکه که طرف هیچ کاری تو دستش نیست و آگهیش هم فیک بوده و فقط دنبال اینکه که از مردم اطلاعات بکشه بیرون که کدوم شرکت داره استخدام میکنه تا اگر تونست بازاریابی بکنه) . منم بدون که خیلی تلاش برای مودب بودن بکنم بهش گفتم که بهش اصلاً مربوط نیست که من برای کدوم کار اقدام کردم و یا کجا مصاحبه رفتم و رزومه و سایر اطلاعاتی که تو رزومم بوده را همین الان باید از دیستابیشون پاک کنه .

6. 4 کاربر مقابل از رامتین123 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

afsahi (2015/09/04),afshin_zavar (2015/11/02),Brissy (2016/11/10),freedom (2015/09/03)

7. Top | #4

میزان امتیاز
    419
    حالا يه تلاشي ميكردي شما واسه مودب بودن !

Sent from my iPhone using Tapatalk

8. Top | #5

تخصص
    اطلاعاتی وارد نشده
    میزان امتیاز
    478
    نقل قول نوشته اصلی توسط رامتین123 نمایش پست ها
    من مدتهاست که به این نتیجه رسیدم که سر و کله زدن با ریکروتر ها فقط اتلاف وقته . اگر ببینیم آگهی از طرف ریکروتر هست براش اقدام نمیکنم . اگر هم از لینکدین یا از روی رکوردهای گذشته تو دیتابیسشون باهام تماس بگرند میگم که من از طریق ریکروارها دنبال کار نمیگردم و دیگه باهام تماس نگیرن . آخرین تجربه ای که داشتم یک آگهی بود که حوری نوشته نوشته شده بود که من تشخیص ندادم که از طرف ریکروتره . خلاصه باهام تماس گرفت و جوری هم حرف زد که اول متوجه نشدم ریکوتر هست . تو حرفاش گفت که هر جا تا حالا مصاحبه رفتم را بهش بگم (این جمله برای من معنیش اینکه که طرف هیچ کاری تو دستش نیست و آگهیش هم فیک بوده و فقط دنبال اینکه که از مردم اطلاعات بکشه بیرون که کدوم شرکت داره استخدام میکنه تا اگر تونست بازاریابی بکنه) . منم بدون که خیلی تلاش برای مودب بودن بکنم بهش گفتم که بهش اصلاً مربوط نیست که من برای کدوم کار اقدام کردم و یا کجا مصاحبه رفتم و رزومه و سایر اطلاعاتی که تو رزومم بوده را همین الان باید از دیستابیشون پاک کنه .
    مرسی ... اما این اعتماد به نفس رو اون اولش که اومده بودی و کار نداشتی هم داشتی؟ (البته منظور بدی ندارم، واقعاً سوال شد واسم این)
    چون من میدونم خیلی از آگهی های سیک کلاً فیکه! ولی خوب بالاخره ممکنه یه رکروتر از 10 تاشون 1 کار دستش داشته باشه ، نه؟

9. Top | #6

میزان امتیاز
    175
    نقل قول نوشته اصلی توسط Gabric نمایش پست ها
    مرسی ... اما این اعتماد به نفس رو اون اولش که اومده بودی و کار نداشتی هم داشتی؟ (البته منظور بدی ندارم، واقعاً سوال شد واسم این)
    چون من میدونم خیلی از آگهی های سیک کلاً فیکه! ولی خوب بالاخره ممکنه یه رکروتر از 10 تاشون 1 کار دستش داشته باشه ، نه؟
    نه اصلاً . مثلاً اون اوایل وقتی میگفتن که برای مصاحبه برم دفترشون یا مثلاً تست بدم با کله میرفتم . ولی الان حتی چند بار اونهایشون که از شرکت های معتبر هم بودن بهم گفتن که برای مصاحبه بیا و گفتم وقت ندارم . من کلاً اعتقادی به کار ریکروتر ها ندارم . به نظر من اگر شرکتی هم از اینها میخواد که براش برنامه نویس پیدا کنه وضعیتش خرابه . چون اکثراً سواد فنی ندارن یا بسیار ضعیف هستند و جز پارمترهای بسیار ظاهری که از دیدگاه من معیار درستی نیست قدرت ارزیابی هیچی را ندارن .

10. 2 کاربر مقابل از رامتین123 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

afshin_zavar (2015/11/02),mohammad_eslami (2015/09/03)

11. Top | #7

میزان امتیاز
    175
    نقل قول نوشته اصلی توسط احسان_نقشه بردار نمایش پست ها
    حالا يه تلاشي ميكردي شما واسه مودب بودن !

Sent from my iPhone using Tapatalk
    نه احسان جان . راستش من با همه چیز اینجا کنار اومدم ولی سوسول شدن موضوعیه که هیچ رقمه باهاش کنار نمیام . به نظر من از رفتار و کردار مرد باید بوی باروت به مشام برسه . میخواد ایران باشه میخواد خارجه .

12. 3 کاربر مقابل از رامتین123 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

afsahi (2015/09/04),freedom (2015/09/03),shirazi (2017/02/01)

13. Top | #8

میزان امتیاز
    4
    بوی باروت؟!

14. Top | #9

میزان امتیاز
    92
    سلام. میخوام تجربه ی خودم رو از رکروتر اینجا بگم.
    منداشتم فقط برای شرکتهای خصوصی که توی سیک آگهی گذاشته بودن اپلای میکردم که یه آگهی سر تا پا فیک از یه رکروتر تخصصی رشته ی خودم که شرکت کوچیکی هم داره دیدم و براش اپلای کردم.
    همون روز زنگ زد و برای فرداش قرار گذاشت.
    رفتم پیشش با هم رزومه ام رو بررسی کردیم.
    آخرش گفت باید از جونیور شروع کنی و راه دیگه ای هم نداری. البته خودم اینو میدونستم و مشکلی با این قضیه نداشتم.
    آخرش سه هفته بعد من کار پرمننت خودم رو با معرفی از طریق رکروتر پیدا کردم.
    این شغل رو حتی توی سایتشون هم آگهی نکرده بودن چه برسه به سیک .
    تجربه ی من از رکروتر خوب بود.

15. 2 کاربر مقابل از freedom عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

Babakbj (2016/05/12),Mahyar (2016/12/29)

16. Top | #10

تخصص
    مهندس عمران
    میزان امتیاز
    10
    سلام میشه معرفی کنید این رکروتر رو ؟ توی کدومم شهرهست ؟
    حامد

Visa 189
    VET: 28-05-2015
    IELTS 7.5 : 7-11-2015
    EOI : 18-12-2015
    invitation Letter:21-01-2016
    lodge:13-03-2016
    CO : Marlon - GSM Adelaide Team ( ask forpc & medical & military service & form 80 ) : 07-04-2016

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین