سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 16 از 16

موضوع: How To Deal With Recruiters?

1. Top | #11

میزان امتیاز
    92
    pace appointment , Melbourne.
    ولی تخصصی حمل و نقله.
    شما اگر توی سیک بگردید کم کم رکروترهای تخصصی رشته ی خودتونو پیدا میکنید.
    هر جور شده برید ببینیدشون. باید ببیننتون وگرنه مارو با خیلی از ملیتهای دیگه اشتباه میگیرن

2. کاربر مقابل از freedom عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

h_izn (2016/05/14)

3. Top | #12

تخصص
    برنامه نویس
    میزان امتیاز
    15

ریکروتر

فرض کنین چند آگهی از یک ریکروتر می بینین که مثلا در یکیشون زبان برنامه نویسی VB رو گذاشته و در دیگری، #C و شما جفتشون رو هم بلدید
    فرض کنین رزومه تون مشکلی داشته و بعد از مدتی متوحه شدید و آپدیت کردید

عده ای از دوستان میگن، یه هر ریکروتر فقط یک بار باید رزومه بفرستی و در هر رزومه فقط مواردی رو قید کنی که اونا میخواستن. اگه هم رزومه ی دیگه واسشون بفرستی اصلا نگاش نمیکنن

اگه این حرف صحت داشته باشه، شانش پیداکردن کار تقریبا به صفر می رسه که من بعد از مدتی بفهمم رزومه م مشکل داشته و اصلاح کنم اما دیگه هیچ ریکروتری نگاش نخواهد کرد. از طرفی به همه ی چیزهایی که بلدی نمیتونی اپلای کنی چون احیانا چند تا پیشنهاد از سمت یک ریکروتر بوده

4. Top | #13

تخصص
    :)
    میزان امتیاز
    108
    پرسش و پاسخ تلگرامي در ادامه سوال قبل :

مهران:
    افشین جان ، یک توضیح بدم، تمام نکته هایی که من بهت گفتم رو نظر شخص من بدون، همه نظرات از همه افراد رو بشنو، در آخر "خودت" همه شون رو جمع بندی کن و اونهایی که برای "خودت" مناسب هست به عنوان درست در نظر بگیر

دوستان هر اپلای یک سرمایه گذاری هست که در صورتی که بد انجام بشه در واقع یک فرصت سرمایه گذاری برای 6 ماه تا دو سال از دست میره

رکروترها معمولا هر فرد رو توی دیتابیس شون میذارن و به راحتی هم نمیشه آپدیت اش کرد و معمولا اپلای های بعدی رو ایگنور می کنن، البته بازم میگم اینا نظرات شخصی هست

رضا:
    نه اینطور نیست که آپدیت نکنن ... رکروتر ها حتی اگر اطلاعات شما را داشته باشن از شما درخواست رزومه آپدیت میکنن و اگرم کار پیدا کرده باشین مجدد ازتون میپرسن تا دیتا بیس را اپدیت کنن! شما رزومه را میتونی 40 بار به رکروتر بفرستی چون اون بیزینسش اینه که واسه شما کار پیدا کنه! حتی اعلب بهت میگن مثلا اینها را عوض کن و اینها را بنویس و ... فقط مواظب شرکتهای اصلی باش چون وقتی برای اونها اپلای میکنی دیگه جایی واسه تغییر نیست! اونها دیگه دنبال کار پیدا کردن واسه تو نیستن بلکه دنبال نیرو پیدا کردن واسه خودشونن! رزومه همونطور که قبلا گفتم نباید یکدفعه پخش بشه چون دیگه نمیتونی جمعش کنی! باید تک تک بری جلو و نقص ها و کمبودها را رفع کنی!

قبلا هم البته گفتم که شخصا فکر میکنم تو کار آیتی واقعا رکروتر بی مصرف هستش! بیشتر فکوس باید روی شرکتهای اصلی باشه و اینکه اسکیل ست با نیاز اینجا سازگار بشه!

فرشيد:
    یعنی مستقیم با شرکت اصلی تماس بگیریم؟! ایا میشه رکرویتر رو دور زد؟

رضا:
    رکروتر را نمیشه دور زد ولی 90 درصد شرکتهای نرم افزاری مستقیم آگهی میدن و رکروتر اون آگهی را بر میداره میفرسته واسه شما!

هوتن:
    وقتی رکروتر اسم شرکت رو بهت گفت و ازت ایمیل تایید گرفت، قانونا دیگه نمیتونی مستقیم بری جلو.

فرشيد:
    درسته قانونیش اینه.. ولی چطور میشه شرکتهایی که نیاز به نیروی انسانی دارند رو پیدا کرد؟؟ مثلا سایت seek فقط مخصوص اگهی های رکرویترهاست یا شرکتهای اصلی هم اگهی میدن؟!

هوتن:
    شرکت های اصلی هم آگهی میدن ولی نسبت 20 به 80 هستش

باید بری تو سایت شرکتها و از طریق لینکداین کانکشنهای قوی پیدا کنی و از طریق اونا بری جلو

رضا:
    بهترین جا لینکد این هستش و سایت شرکتها!

مهران:
    من البته با رضا موافق نیستم، من خودم کارم رو با ریکروتر گرفتم و شرکت های بزرگ مثل شرکت ما تا 90 درصد جذب نیروشون از مسیر ریکروتر ها هست

الان مثلا تیم ما حدودا 4 هفته هست که برای حدود 4 تا پزیشن تقریبا روزی یکی دو تا مصاحبه انجام میده و تقریبا همه رزومه ها یا از Robert Half میاد یا PRA، چون شرکت ما با این دوتا کار میکنه

فرشيد:
    رکرویتر چقدر درصد میگیره؟

امين:
    دوستان اگر رکروتر کار پیدا کنه 25 درصد درآمد 1 سال رو از شرکت میگیره؟ یا این درآمد مادامی که شخص تو اون شرکت باشه به رکروتر داده میشه؟!

هوتن:
    ريكروتر از شما چیزی نمیگیره

فرشيد:
    پس اگه اینطور باشه تفاوتی نمیکنه که مستقیم لینک بشیم یا از طریق رکرویتر

Sent from my iPhone using Tapatalk

5. 5 کاربر مقابل از maryam.K عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

Ghalandar (2016/08/16),Libra (2016/09/14),mehran (2016/08/17),Migrant (2016/08/19),mohammad_eslami (2016/08/18)

6. Top | #14

تخصص
    :)
    میزان امتیاز
    108
    پرسش و پاسخ تلگرامي:

امين:
    رسول جان میشه لطفا به صورت کلی روند تعامل با رکروترها رو توضیح بدی. بنده اول ماجرا هستم و هنوز برخوردی نداشتم باشون

رسول:

How to deal with recruiters for Persians:

شرکت های ریکروتینگ رو بشناسید
    ریکروتر هایی که توی حوزه شما کار میکنند رو شناسایی کنید
    باهاشون تماس بگیرید
    خودتون رو معرفی کنید
    شرایط خودتون رو واضح توضیح بدین
    ازشون راهنمایی بخواین
    رزومه تون رو نگاه میکنند
    اگر نکته مثبتی دیدن دعوتتون میکنن
    به عنوان پتنشیال امپلوییی باهاتون وقت بوک میکنن
    راهنمایی تون میکنن
    اگر لازم باشه بهتون میگن کدوم مشاغل شانس بیشتری دارین
    جطوری رزومه برای اون شغل آماده کنید
    رنج حقوقی درخواستی رو مپرسن
    اگر بدونید که چه بهتر
    اگر نمیدونید واضح بپرسید. توضیح میدن بهتون
    بعدش اگر کار متناسب با شما پیدا کردن بهتون ایمیل میدن و ازتون رزومه آپدیت شده بر اساس جاب دیکسریپشن ارسالی میخوان
    بعدش ازتون اجازه میگرین که شما رو به مشتریشون با حقوق معلوم و مدت اعلام شده معرفی کنند.

بر اساس احترام متقابل و خیلی Transparent اگر تعامل کنید مطمئن باشید جواب میگیرید.
    من هم در برهه ای از زمان میخواستم بچه زرنگ بازی در بیارم. دودره کنم ریکروتر ها رو دیدم نمیشه. و مهمتر از همه بلک لیست میکنن شما رو.
    الان من هیچ تماسی از Hays دریافت نمیکنم. یکی از بزرگترین ریکروتر های حوزه کاریم

مثل رسول نباشید

بهنام:
    آره این بلک لیست رو یه ریکرویتر دیگه گفت که دوستم بود، حتی گفت شاید به دوستاشون هم بگن، که دیگه مسیبت میشه
    باید اعتقاد داشت که کار ما دست اینها گیره، از طرفی اونها هم کارشون دست ما گیره، پس یه ارتباط دو طرفه هست که باید درست پیش بریم

رسول:

یه نکته مهم دیگه که یادم رفت

در مواجهه با ریکروتر ها خودتون رو مستاصل و عاجز و جویای هر کاری ولو با حقوق کم نشون ندین. به دو دلیل.
    اول اینکه از استیصال شما سواستفاده میکنند و قیمت خیلی پایین بهتون میگن
    دوم اینکه شما رو آدم Assertive و با اعتماد بنفسی نمیبینن.

بعضی ریکروتر ها زنگ میزنن میپرسن فرآیند کاریابیتون چطور پیش میره با کجا ها کار میکنی یا الان جایی اپلای کردی من میخوام بدونم.
    خیلی واضح بهشون بگین منظورتون از فهمیدن این موضوع چیه؟ و با یه من دلیلی به دادن اطلاعات در این مورد به شما نمیبینم به صحبت خاتمه بدین.

اینا از جمله ریکروتر های بی عرضه ای هستن که چون نمیتونن آگهی کار بگیرن آگهی های کار رو از شما میپرسن. بعد به عنوان ریکروتر با یه عالمه نیرو با اونجا تماس میگیرن و ختم کلام شما و یه عالمه کارجوی دیگه سرشون بی کلاه میمونه.

این ریکروتر ها همون کفتار / لاشخور های خودمون هستن )

الهام:
    اینا رو از لینکداین میشه پیدا کرد ؟لونه شون کجاست؟

رسول:

چند تا راه هست
    بهترینش اینه شما برا اساس شغل و کشور / شهر سرچ کنید

مثلا Recruiter رو سرچ کنید
    تمام کسایی که با عنوان شغلی رکروتر هستند رو لیست میکنه. میتونید روشون کلیک کنید و شرکت هایی که اینارو استخدام کردن پیدا کنید

روی اسم شرکت کلیک کنید پروفایل لینکداین شرکت رو بهتون نشون میده که میتونید ببینید چقدر معروفن و تو چه حوزه هایی کار میکنند.

راه زیاده. باید آستین بالا بزنید

Sent from my iPhone using Tapatalk

7. Top | #15

تخصص
    مهندس
    میزان امتیاز
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط رامتین123 نمایش پست ها
    من مدتهاست که به این نتیجه رسیدم که سر و کله زدن با ریکروتر ها فقط اتلاف وقته . اگر ببینیم آگهی از طرف ریکروتر هست براش اقدام نمیکنم . اگر هم از لینکدین یا از روی رکوردهای گذشته تو دیتابیسشون باهام تماس بگرند میگم که من از طریق ریکروارها دنبال کار نمیگردم و دیگه باهام تماس نگیرن . آخرین تجربه ای که داشتم یک آگهی بود که حوری نوشته نوشته شده بود که من تشخیص ندادم که از طرف ریکروتره . خلاصه باهام تماس گرفت و جوری هم حرف زد که اول متوجه نشدم ریکوتر هست . تو حرفاش گفت که هر جا تا حالا مصاحبه رفتم را بهش بگم (این جمله برای من معنیش اینکه که طرف هیچ کاری تو دستش نیست و آگهیش هم فیک بوده و فقط دنبال اینکه که از مردم اطلاعات بکشه بیرون که کدوم شرکت داره استخدام میکنه تا اگر تونست بازاریابی بکنه) . منم بدون که خیلی تلاش برای مودب بودن بکنم بهش گفتم که بهش اصلاً مربوط نیست که من برای کدوم کار اقدام کردم و یا کجا مصاحبه رفتم و رزومه و سایر اطلاعاتی که تو رزومم بوده را همین الان باید از دیستابیشون پاک کنه .
    کار بسیار خوبی کردی، منم چندبار تو این دام افتادم اما بعدش دیگه فهمیدم به هیچ کدومشون نباید اعتماد کرد، هیچ دلیلی‌ نداره که بهشون توضیح بدیم کدوم شرکت اپلای کردیم

8. Top | #16

میزان امتیاز
    37
    I have been digging through Linkedin and have come across your profile which is perfectly suited to a few opportunities I currently have. I work alongside many reputable companies; both Builders and Developers and would love to talk to you regarding them. Hi ...., I appreciate that you're working right now and chances are happily so, that said often when we are happy and comfortable in our current roles we aren't well informed with what’s happening out in the market. As mentioned, I would love to have a discussion with you to give you an indication of what opportunities are out there and if you're still uninterested, then at the very least you will have confirmed for yourself that your current role is best suited to your current and future career aspirations.When would be best for me to call you?

من راستش خیلی دنبال کار جدید نیستم ولی چند وقت قبل یه ریکروتر بهم پیغام داده که رزومه من رو دیده و چند تا کار مناسب برای من سراغ داره و حتی اگه نخوام کارم رو هم عوض کنم می تونم لااقل بهش فرصت بدم که شاید بتونه نظرم رو جلب کنه با پیشنهاداتش .
    خوب من هم قبول کردم و براش این جواب پاپینی رو فرستادم ولی دیگه ازش خبری نشد !!!

Hi Jules,Thanks so much for reaching out. I’m available to speak at 8:00 AM till 10:00 AM tomorrow ( Friday 13/01/2017) and the day after tomorrow (Sat 14/01/2017) and also from 12:30 to 13:00 . If you can not reach me during these times you can call me at 12:30 till 13:00 Weekdays from Monday 16/01/2017 till Friday 20/01/2017 . You can reach me on my mobile .....Please let me know if you need anything else in the meantime.Looking forward to discussing the role with you!....

حالا امروز یکی دیگه با یه اسم دیگه و از یه جای دیگه دقیقا مشابه همون متن بالایی رو برای فرستاده و گفته کی وقت داری !!؟؟؟؟
    می خواستم ببینم بنظرتون کجای جواب دفعه قبلم اشتباه بوده و شما معمولا تو جواب چی می نویسین؟
    Start:Jul 2014
    Ielts
    16-Aug-2014 (R=6.5 ,W=6.5 ,L=6.0 ,S= 6.0 ,Overall=6.5) Azad University
    29-Jan-2015 (R=8.0 ,W=7.0 ,L=7.0 ,S= 7.0 ,Overall=7.5) Irsafam
    asseessment:
    Stareted :6-Jul-2014
    Result : 14-May-2015
    EOI submission:23-May-2015
    Victoria Sponsership request submitted: Jun 7 2015
    Invitation received on:13-Jul-2015
    Lodge:17-Jul-2015
    CO Assignment : 24-Aug-2015