سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 31

موضوع: کنترل مناسب ارتباطات بچه ها

1. Top | #21

میزان امتیاز
    92
    نقل قول نوشته اصلی توسط Nerd نمایش پست ها
    کدوم پیشفرض من؟ من حرفهای خودتون رو تکرار کردم. من فقط تکرار کردم که شما دوست ندارین کسی اجازه satanist بودن رو داشته باشه و همینطور دوست ندارین که کسی اجازه group sex داشته باشه. البته از اونجا که به مسایل اسلامی معتقد هستین حدس زدم که احتمالا با چند همسری مشکلی ندارین که ظاهرا حرف من رو هم تایید کردین. میشه لطفا توضیح بدین دقیقا در چه مورد من اشتباه کردم و طبق پیشفرض خودم (و نه صحبتهای شما) صحبتی کردم؟ دقیقا کدوم پیشفرض من درباره شما غلط بوده؟
    اینکه من group sex و چند همسری رو نزدیک به هم دونستم و یا اعتقاد به هر مذهبی رو از دید قانون یکسان دونستم ربطی به قضاوت درباره شما نداره و این میتونه نتیجه گیری اشتباه من باشه (که البته هنوز قانع نشدم که اشتباه بوده)
    ضمنا من نگفتم که چند همسری و group sex دقیقا یک چیز هستن که شما تفاوتهاش رو بیان کردین. من گفتم هر دوش انتخاب افراد در روابط جنسی هستند که با نرم جامعه میتونه فرق داشته باشه ولی یکیش از دید شما مورد قبوله و یکیش نیست.
    من در مورد فرزند خودم نگرانی خودم رو حتما دارم ولی این نگرانی به اینکه در جامعه اجازه هر کاری وجود داره یا نه ربطی نداره. قرار نیست قوانین جامعه جلوی فرزند من رو بگیره. اگر من فرزندم رو درست تربیت کنم، خودش انتخاب درست میکنه.

من نمیگم که کسی نباید اعتراض داشته باشه ولی بعضی مسایل به نظرم بیشتر به صورت یک تناقض به نظر میرسن. من فقط دارم توضیح میدم که چرا فکر میکنم این تناقض وجود داره.
    در مورد گروههای همجنس گرا، میشه بگین انقادتون به چه دلیلی هست؟ من خیلی دنبال مسایل این گروهها نبودم ولی هیچ وقت هم به نظرم نرسید که این گروهها آزادی اضافه تری از سایر افراد جامعه داشته باشن. خیلی دوست دارم بدونم شما انتقادتون از چه نظری هست (مخصوصا که مذهبی هم نیست برام جالب تر شد)
    نمیدونم شما از کجای ابراز نگرانی من این رو متوجه شدین که من حقی برای کسی در این زمینه ها قائل نیستم.
    از نظر من که هیچی از نظر خود خدا هم هیچ اجباری در ایمان آوردن به خدا و عبادتش وجود نداره.
    ولی منم این اجازه رو نمیتونم به فرزندم بدم که بخواد زیر لوای آزادی و هپی بودن هر کاری رو انجام بده.
    کل بحث من روی همین قسمت هست که درسته که من این اجازه رو نمیدم ولی به معنی این نیست که اجبارش کنم. بلکه با سازوکارهای تربیتی و مطالعاتی تلاشم رو میکنم ولی نتیجه اش دیگه با خداست.
    حالا هر پدر و مادری یه آرزوی خاص برای فرزندش داره و تلاش میکنن در سایه ی تربیتهای خاص خودشون به اون نتیجه ای که میخوان برسن.
    که امیدوارم همه بتونن آینده ی خوبی با بچه هاشون بسازن و داشته باشن.
    راستی من دلگیر هم نشدم.
    دو تا انسان بالغ باید بتونن بدون ناراحتی راجع به دو تا دیدگاه کاملا جدا با هم صحبت کنن.

2. کاربر مقابل از freedom عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

aliie62 (2015/11/30)

3. Top | #22

میزان امتیاز
    286
    نقل قول نوشته اصلی توسط freedom نمایش پست ها
    نمیدونم شما از کجای ابراز نگرانی من این رو متوجه شدین که من حقی برای کسی در این زمینه ها قائل نیستم.
    از نظر من که هیچی از نظر خود خدا هم هیچ اجباری در ایمان آوردن به خدا و عبادتش وجود نداره.
    ولی منم این اجازه رو نمیتونم به فرزندم بدم که بخواد زیر لوای آزادی و هپی بودن هر کاری رو انجام بده.
    کل بحث من روی همین قسمت هست که درسته که من این اجازه رو نمیدم ولی به معنی این نیست که اجبارش کنم. بلکه با سازوکارهای تربیتی و مطالعاتی تلاشم رو میکنم ولی نتیجه اش دیگه با خداست.
    حالا هر پدر و مادری یه آرزوی خاص برای فرزندش داره و تلاش میکنن در سایه ی تربیتهای خاص خودشون به اون نتیجه ای که میخوان برسن.
    که امیدوارم همه بتونن آینده ی خوبی با بچه هاشون بسازن و داشته باشن.
    راستی من دلگیر هم نشدم.
    دو تا انسان بالغ باید بتونن بدون ناراحتی راجع به دو تا دیدگاه کاملا جدا با هم صحبت کنن.
    بحث من سر این نبود که شما این حق رو قایل هستین یا نیستین و اگر هم چنین برداشتی از حرفهام شده اشتباه از من بوده و عذرخواهی میکنم.

یک بار دیگه هم میگم من فقط بحثم اینه که این آزادی هایی که شما نگرانش هستین، اسمش آزادی بدون مرز نیست چون مرز وجود داره و این آزادی ها روی دیگه همون آزادی هایی هست که من و شما داریم ازش استفاده میکنیم و ازشون راضی هستیم. مثل همون آزادی مذهب که هم به شما آزادی میده مذهب خودتون رو داشته باشین و هم به statnist ها.
    اگر هر برداشت دیگه ای از حرفهام شده، احتمالا حرفهام رو بد بیان کردم.

4. Top | #23

تخصص
    Software
    میزان امتیاز
    24
    درسته من شماره رو اشتباه زده بودم اون مال یک چی دیگه بود. شماره درست 8:12 اما کلا پاک کردم شمام اگر از توی نقل قول من پاک کنید عالی میشه ، موافقم اینجا برای مطرح کردن این مسایل جای مناسبی نیست. فقط جهت شفاف کردن موضع میگم که کلا جنگ و درگیری بر اساس عقاید مذهبی رو اشتباه میدونم.
    اینکه ابران بر اساس دستور اسلام هست رو به نظر من حداقل نزدیکترین هست. اساتید حوزه که عمرشون رو در مطالعه این دین گذاشتن اون نظام رو طراحی کردن و مسلما افراد معمولی و یا استاد ریاضی نبودن.

من به شخصه تنها نگرانی که از تربیت بچه دارم اینه که در معرض تبعیض قرار بگیره. فکر کنید کسی رو که اینجا بدنیا اومده رو هم سناش همش بهش بگن تو کجایی هستی، بدلیل ظاهرش. یا اینکه با همون مسلمونای افراطی یکیش کنن به دلیل شباهت ظاهری. برای خودم پیش اومده که فکر کردن مسلمون هستم، وقتی گفتم نیستم جوابشون این بوده که "پس چرا شکل اونا هستی". یا وقتی میبینن که از ایران اومدم، باید براشون توضیح بدم که ایران اقیلت غیر مسلمان هم داره، اونوقت جوابشون اینه که چرا شما رو نکشتن... حالا بیا برای اینا توضیح بده که نه تنها مارو نکشتن بلکه نماینده هم داریم تو مجلس...

5. Top | #24

میزان امتیاز
    92
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mizrahi نمایش پست ها
    درسته من شماره رو اشتباه زده بودم اون مال یک چی دیگه بود. شماره درست 8:12 اما کلا پاک کردم شمام اگر از توی نقل قول من پاک کنید عالی میشه ، موافقم اینجا برای مطرح کردن این مسایل جای مناسبی نیست. فقط جهت شفاف کردن موضع میگم که کلا جنگ و درگیری بر اساس عقاید مذهبی رو اشتباه میدونم.
    اینکه ابران بر اساس دستور اسلام هست رو به نظر من حداقل نزدیکترین هست. اساتید حوزه که عمرشون رو در مطالعه این دین گذاشتن اون نظام رو طراحی کردن و مسلما افراد معمولی و یا استاد ریاضی نبودن.

من به شخصه تنها نگرانی که از تربیت بچه دارم اینه که در معرض تبعیض قرار بگیره. فکر کنید کسی رو که اینجا بدنیا اومده رو هم سناش همش بهش بگن تو کجایی هستی، بدلیل ظاهرش. یا اینکه با همون مسلمونای افراطی یکیش کنن به دلیل شباهت ظاهری. برای خودم پیش اومده که فکر کردن مسلمون هستم، وقتی گفتم نیستم جوابشون این بوده که "پس چرا شکل اونا هستی". یا وقتی میبینن که از ایران اومدم، باید براشون توضیح بدم که ایران اقیلت غیر مسلمان هم داره، اونوقت جوابشون اینه که چرا شما رو نکشتن... حالا بیا برای اینا توضیح بده که نه تنها مارو نکشتن بلکه نماینده هم داریم تو مجلس...
    مطالب اساتید حوزه کاملا درسته هم از لحاظ عقلی و هم احکام اسلامی. منتها اجرایی شدن قوانین هم مهمه و نحوه ی اجراش مهمتر.
    چه فایده شما یه تپه قانون خوب داشته باشید با اجرای بد؟
    این مسایل تبعیض و اینها هست و وجود داره و نمیشه انکارش کرد و فقط باید برای بچه ها توضیح قانع کننده داد و با افرادی که در معرض این مسایل بودن و از این موانع عبور کردن آشناشون کرد. و تا اونجایی که میشه بچه ها رو از فضای مجازی دور نگه داشت. بالاخره مدیا توی استرالیا کاملا به ضرر مسلمانها و افرادی از خاورمیانه هست و شما توی صفحه ی فیس بوک نخست وزیر استرالیا به راحتی میتونید احساسات استرالیایی ها رو نسبت به خودتون متوجه بشید. قضاوت من توی این هشت ماه خیلی معتبر نیست ولی چیزایی که تا اینجا دیدم هم اونهایی رو دیدم که اصرار دارن بگن تو خیلی خوشبختی که اینجایی و هم اونهایی که ایران رو میشناسن و میگن تو خوشبختی که ایرانی هستی. ولی از ماست که بر ماست. وقتی رفتم کتابخونه و دیدم از ایران فقط یه کتاب از ایران هست و اونم از عباس کیارستمی و هر چی زشتی و سیاهی و دشمنی با دنیا بوده رو توی عکسها آورده، اگر شما جای استرالیایی ها باشید چه حسی بهتون دست میده؟ یا مثلا وقتی بهت میگن ما دیشب فیلم مستند دیدیم که زنهای ایرانی رو اونجوری میکردن و تو چه خوش شانسی که اینجا تونستی بیای، بعد شما میبینید که این مستند توسط یه مستند ساز خارج از ایران و جویای شهرت درست شده چه احساسی بهتون دست میده؟
    توی ایران ظلم هست، بی عدالتی هست ولی اینقدر هم سیاه نیست که افراد جویای نام بیان و اینقدر سیاهی نشون بدن که طرف فکر کنه توی ایران اقلیتها رو میکشن!!!
    اینجا یه خوبی که داره آدم سطح مطالعه اش بیشتر میشه و راه حلهاش هم بیشتر.
    من اون مطلب رو هم پاک کردم.

6. کاربر مقابل از freedom عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

Mehnoosh-Mohamad (2015/11/30)

7. Top | #25

تخصص
    Computer Network Engineer
    میزان امتیاز
    748
    freedom گرامی
    من این بحث شما رو خوندم.
    بشخصه ، موارد دینی چون تنها توسط علوم محدود مربوطه اون (مثل الاهیات و بخشی از فلسفه.. ) قابل پیگیری هست و هنوز توسط سایر علوم (مانند ریاضی و فیزیک و شیمی و هندسه و ..) قابل محاسبه نیست برام منطقی نیست. اما نظر شما و اعتقاداتتون برای من محترم و صحتش برای شما درست. تنها یه سوال برای من پیش اومده که می خوام نظرتون رو بدونم.

از این جهت که شما موارد دینی رو قبول دارید و روشون تاکید هم دارید و اگر فرزند شما دنباله رو اون موارد باشه امنیت خاطر بیشتری برای شما فراهم میکنه ، تربیت آسونتر و سالمتر و همگنی رو برای شما همراه خواهد داشت و همچنین باعث میشه شما و فرزندتون دیالوگ مشابه ای با هم داشته باشید ، سوالم اینه که چرا توی همین استرالیا فرزندتون رو به مدرسه اسلامی نمی فرستید؟

AIC یه ارگانیزیشن بزرگه اینجا که من کار بعضی از کارهای کامپیوتر چندتایی از کالجهاشون رو انجام دادم. فرم تربیتی اونجا ، چیزی که من مشاهده کردم تماما همون مواردیه که ما مشاهده و تجربه کردیم . همون فرم آموزشهای اخلاقی و دینی رو به دانش آموز میدن که سراغ داریم. چرا فرزندتون رو اونجا نمی فرستید؟

فرستادن فرزندتون یه مدارس دیگه در شرایطی که شما دارید و حساسیتی که از لحاظ دینی دنبال مبکنبن رو توصیه نمیکنم.
    فرزند شما در مدارس اسلامی افراد مشابه با خط فکری شما رو بیشتر خواهد دید و شانس اینکه دوست از بین اونها انتخاب کنه بسیار بیشتر خواهد بود تا مدارس معمولی. در مدارس معمولی اون در اقلیت خواهد بود. فارغ از همه اون هزینه های فکری و زمانی که شما می خواین خارج از مدرسه خودتون رو وقفش بکنین و انجام بدید ( تا فاصله بین تجربه خونه و اجتماعش رو براش پر کنین و توضیح بدید و همونطور که گفتین از موانع عبورش بدید )، اون برای فرار از اقلیت درون مدرسه، در زمانی که سنش بالاتر رفت ، شانس اینکه اتفاقا رودرروی شما قرار بگیره بسیار بسیار بالاست . فراموش نکنین اینجا ایران نیست که همه افراد دورش یه فرمت باشن. الان همه افراد دورش فرمتشون جور دیگه است و اونه که با بقیه فرق داره و باید هزینه تفاوت بده

شما باید واقع بین باشید و تصمیم بگیرید می خواهید فشار رو از روی فرزندتون با امید نتیچه زمان گذاری و تربیتی کم کنین و یا با هزینه کمتر و احتمال بالاتر تغییر شرایط موجود اطراف و ارتباطاتش ؟
    به هر دلیلی و از روی بچگی ، دوستان فرزند شما در مدرسه فرزندتون رو کرنر گذاشتن و مسخره اش کردن شما هیچ توجیهی نمی تونین بیارین براش که دلیلش برای اون اهمیت داشته باشه. تازه نفرت هم ایجاد میکنه چون هرگز فراموشش نخواهد کرد (و باور بفرمایید من میبینم چه وحشی بازی پنهانیه تو مدارس بین بچه ها هست). شما اصلا حتی بعدا از دید فرزندتون مقصر هم قلمداد خواهید شد. اگر به هر دلیلی فرزند شما ببینه بچه های به اصطلاح کوول مدرسه تو حرفاشون از مسلمونها بد میگن یا اصلا یه عادت فرزندتون رو مسخره می کنن، در انتهای روز تنها فرزند شماست که باید هزینه فکری پرداخت کنه ، تظاهر کنه و همه اینها رو حتی باید بدور از حتی چشم شما انجام بده فارغ از همه اون تلاشی که شما خودتون رو آماده کردید انجام بدید.

حالا سوالم همونطور که مطرح کردم اینه که چرا فرزندتون رو به مدرسه اسلامی نمیفرستید که با حفظ همون ارزشهای مورد نظرتون در محیطی قرار بگیره که شبیه تر و همخوان تر با تفکرات شماست و مسلما هموار کننده تربیت آسانتر برای شما؟
    ویرایش توسط babaak : 2015/11/30 در ساعت 04:15 PM
    "A lion doesn't concern himself with the opinions of a sheep"
    Tywin Lannister

8. کاربر مقابل از babaak عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

ladi.heji (2015/11/30)

9. Top | #26

میزان امتیاز
    92
    نقل قول نوشته اصلی توسط babaak نمایش پست ها
    freedom گرامی
    من این بحث شما رو خوندم.
    بشخصه ، موارد دینی چون تنها توسط علوم محدود مربوطه اون (مثل الاهیات و بخشی از فلسفه.. ) قابل پیگیری هست و هنوز توسط سایر علوم (مانند ریاضی و فیزیک و شیمی و هندسه و ..) قابل محاسبه نیست برام منطقی نیست. اما نظر شما و اعتقاداتتون برای من محترم و صحتش برای شما درست. تنها یه سوال برای من پیش اومده که می خوام نظرتون رو بدونم.

از این جهت که شما موارد دینی رو قبول دارید و روشون تاکید هم دارید و اگر فرزند شما دنباله رو اون موارد باشه امنیت خاطر بیشتری برای شما فراهم میکنه ، تربیت آسونتر و سالمتر و همگنی رو برای شما همراه خواهد داشت و همچنین باعث میشه شما و فرزندتون دیالوگ مشابه ای با هم داشته باشید ، سوالم اینه که چرا توی همین استرالیا فرزندتون رو به مدرسه اسلامی نمی فرستید؟

AIC یه ارگانیزیشن بزرگه اینجا که من کار بعضی از کارهای کامپیوتر چندتایی از کالجهاشون رو انجام دادم. فرم تربیتی اونجا ، چیزی که من مشاهده کردم تماما همون مواردیه که ما مشاهده و تجربه کردیم . همون فرم آموزشهای اخلاقی و دینی رو به دانش آموز میدن که سراغ داریم. چرا فرزندتون رو اونجا نمی فرستید؟

فرستادن فرزندتون یه مدارس دیگه در شرایطی که شما دارید و حساسیتی که از لحاظ دینی دنبال مبکنبن رو توصیه نمیکنم.
    فرزند شما در مدارس اسلامی افراد مشابه با خط فکری شما رو بیشتر خواهد دید و شانس اینکه دوست از بین اونها انتخاب کنه بسیار بیشتر خواهد بود تا مدارس معمولی. در مدارس معمولی اون در اقلیت خواهد بود. فارغ از همه اون هزینه های فکری و زمانی که شما می خواین خارج از مدرسه خودتون رو وقفش بکنین و انجام بدید ( تا فاصله بین تجربه خونه و اجتماعش رو براش پر کنین و توضیح بدید و همونطور که گفتین از موانع عبورش بدید )، اون برای فرار از اقلیت درون مدرسه، در زمانی که سنش بالاتر رفت ، شانس اینکه اتفاقا رودرروی شما قرار بگیره بسیار بسیار بالاست . فراموش نکنین اینجا ایران نیست که همه افراد دورش یه فرمت باشن. الان همه افراد دورش فرمتشون جور دیگه است و اونه که با بقیه فرق داره و باید هزینه تفاوت بده

شما باید واقع بین باشید و تصمیم بگیرید می خواهید فشار رو از روی فرزندتون با امید نتیچه زمان گذاری و تربیتی کم کنین و یا با هزینه کمتر و احتمال بالاتر تغییر شرایط موجود اطراف و ارتباطاتش ؟
    به هر دلیلی و از روی بچگی ، دوستان فرزند شما در مدرسه فرزندتون رو کرنر گذاشتن و مسخره اش کردن شما هیچ توجیهی نمی تونین بیارین براش که دلیلش برای اون اهمیت داشته باشه. تازه نفرت هم ایجاد میکنه چون هرگز فراموشش نخواهد کرد (و باور بفرمایید من میبینم چه وحشی بازی پنهانیه تو مدارس بین بچه ها هست). شما اصلا حتی بعدا از دید فرزندتون مقصر هم قلمداد خواهید شد. اگر به هر دلیلی فرزند شما ببینه بچه های به اصطلاح کوول مدرسه تو حرفاشون از مسلمونها بد میگن یا اصلا یه عادت فرزندتون رو مسخره می کنن، در انتهای روز تنها فرزند شماست که باید هزینه فکری پرداخت کنه ، تظاهر کنه و همه اینها رو حتی باید بدور از حتی چشم شما انجام بده فارغ از همه اون تلاشی که شما خودتون رو آماده کردید انجام بدید.

حالا سوالم همونطور که مطرح کردم اینه که چرا فرزندتون رو به مدرسه اسلامی نمیفرستید که با حفظ همون ارزشهای مورد نظرتون در محیطی قرار بگیره که شبیه تر و همخوان تر با تفکرات شماست و مسلما هموار کننده تربیت آسانتر برای شما؟
    آقا بابک ممنون از پیشنهادتون.
    راستش من ترجیح میدم پسرم مسایل اسلامی رو از کانال خودم و کسانی که نظریاتشون رو قبول دارم، یاد بگیره.
    فقه شیعه خودش دو نوع هست. و یکیش احکام شریعت صرف هست و یکیش احکام به علاوه ی عقل هست.
    فقه سنی که کلن یه جورهایی عقل رو تعطیل کرده و من هم مسلما در کنار مذهب دلم میخواد پسرم متفکر هم بار بیاد.
    در هر صورت پیشنهادتون خیلی خوب بود و برخی دوستان من بچه هاشون رو به اون تیپ کالجها میفرستن.
    ولی در کل فرستادن بچه ها به مدارس عادی چالش بسیار بزرگی هست برای ما. نه فقط بخاطر مذهب.
    دوستی دارم در اینجا که دخترش بسیار سبزه هست. دخترای مدرسه امونش رو بریده بودن از بس این بچه رو مسخره کرده بودن.
    به هر حال این هم جزو رفتارهای پنهان جامعه در قبال مهاجرها هست متاسفانه.
    کاش میشد سازوکاری پیدا کرد برای این قضیه.
    ویرایش توسط freedom : 2015/11/30 در ساعت 07:24 PM

10. Top | #27

تخصص
    Computer Network Engineer
    میزان امتیاز
    748

کنترل مناسب ارتباطات بچه ها

اينطوري كه عنوان كردين حدود ٩٠ درصد مسلمانان جهان ورژني از دين دارن كه به دليلي مورد قبول شما نيست و اينقدر متفاوته كه حاضر نيستيد پسرتون با اون تعاليم بزرگ بشه. حالا اون نگارش خاص شما از دين كه شما ميفرماييد بر اساس عقل هست ، چرا پس مورد فالو توسط سايرين مسلمانان كه با هم ديالوگ دارن قرار نميگيره سواليه كه انتظار جوابش اينجا نيست.

مدارس اسلامي استراليا تا اونجاييكه ميدونم سني هستند. اگرچه كه ميفرماييد اين فقه سني عقل رو درش تعطيل كرده ولي شما همچنان در بسياري از موارد اصولي توافق داريد .با فرستادن پسرتون به اين مدارس ( كه فعلا تنها گزينه شماست) شما زمان اندكي رو جهت رفع ابهامات كه در جزييات خواهيد كرد و غير از اين كار تربيت فرهنگي كلي دشواري نخواهيد داشت. اين بسيار براتون راحتتر از اينه كه بفرستينش به مدرسه عمومي كه همه افراد دور فرزندتون رو اصلا روي اصول اخلاقي باهاشون هيچ تفاهمي نداريد و حالا سعي كنين هزينه صد چندان روحي زماني بكنين كه پسرتون همچنان اصول شما رو فالو كنه.

من البته تا اونجاييكه شناخت دارم مدارس اسلامي با وجود اينكه سني هستند ولي اقليت شيعه رو كاملا ميپذيرن و هيچ مشكلي ندارن. اين رو از اين جهت ميگم كه به محض اينكه فهميدن من ايراني هستم نپرسيدن مسلمونم يا خير و پرسيدن شيعه هستم يا سني؟! همين باعث شد كه من بپرسم شيعه ها تو مدارس هستن و گفتن اره و مشكلي نيست و استقبال هم ميكنن. منظورم اين هست كه بنظر جذب دوستانه تري نسبت به مدارس با فرهنگ غربي خواهند داشت
    شما درسته كه علاقه داريد پسرتون موارد رو از طريق شما ياد بگيره ولي بايد منطقي در نظر بگيريد و بپذيريد شما تنها يك نفر هستيد و نميتونين در مقابل جذابيت جهان اطرافش و مديا تحت تاثيرش بتنهايي مقاومت كنين.كمك لازم داريد وگرنه خودتون رو ادم بده ميكنين. بنفعتونه كه پسرتون در محيطي درس بخونه كه افرادي مشابه خودش رو ببينه و دوست پيدا كنه. حالا تفاوت نگارشتون رو كه ميگيد عقلاني هست رو سعي كنين براي پسرتون تحليل كنيد و از غير عقلانيها غربال كنين. اينطوري تلاش مثبتي خواهيد داشت كه شانس موفقيت بيشتري دارين تا اينكه يك تنه بخواهيد مقابل دنياي اطرافش بايستيد

Sent from my iPhone using Tapatalk
    ویرایش توسط babaak : 2015/12/01 در ساعت 07:44 AM
    "A lion doesn't concern himself with the opinions of a sheep"
    Tywin Lannister

11. Top | #28

میزان امتیاز
    92
    آقا بابک من کل صحبتهای شما رو متوجه هستم و تقریبا یه شش ماهی توی ملبورن داشتم راجع به مدارس مذهبی اینجا تحقیق میکردم. از نظر من و با توجه به شرایط کسانیکه از این مدارس فارغ التحصیل میشن چند تا گزینه رو میگم. البته اینو میگم برای کسانی که در آینده بخوان یه رفرنسی برای این قضیه داشته باشن.
    غالب مدارس مذهبی اینجا توسط پول دولتهای عربی و اسلامی تاسیس و راه اندازی میشن.
    ما مدرسه ی مذهبی شیعه نداریم و از نظر سنیها خواندن نماز با دست باز و بر روری مهر و زیارت ائمه هدی شرک حساب میشه و از نظر سنیها، مشرک حکمش مرگه.
    یه سری مدارس هستند که بسیار معتدل ترند و اصلا به اصول شیعه و سنی کاری ندارن و فقط اصول عقاید اصلی و احکام قرآن رو یاد میدن و حجاب اجباری نیست و در ابتدایی بچه ها مختلط و در دبیرستان در کالجهای جدا تحصیل میکنن. نقطه ضعفی که این طور مدارس دارن اینه که وقتی کشور صاحب مدرسه با کشور ایران دچار مشکلات سیاسی میشه اونها هم فشار روی دانش آموزان ایرانی میارن. نمونه اش مدرسه ای متعلق به کشور مصر بود که امان پسر دوست من رو بریده بودن. و همچنین در جامعه ی مختلط وقتی بچه به مدرسه ی تک جنس بره احتمال خطاهای اخلاقیش بالاتر میره ضمن اینکه من طرفدار آموزشهای جنسی در مدرسه هستم.
    من هم اسلام شاخداری رو قبول ندارم بلکه با قرائتهای فردی از اسلام مخالفم.
    اما کسانی که میخوان بیان ملبورن و دنبال یه جایی میگردن که خانواده هایی مثل من رو توی تربیت بچه هاشون تنها نزارن، یک مدرسه ی شیعه هست که روزهای شنبه برقرار هست. اصول عقاید اسلام و مذهب شیعه رو به زبان انگلیسی با بچه ها تمرین میکنن. ظهرها نماز جماعت دارن و بعد از ظهرها کلاس آموزش زبان عربی برای نیتیوهای عرب و فارسی برای فارسی زبانها دارن یا آموزش زبان عربی قرآنی برای غیر عربها که هر کسی میتونه یکی از این آپشنها رو انتخاب کنه.
    از نظر کسی که دین هنوز براش مورد سوال هست یه مقدار سخته ببینه که کسی روی این مسئله ی شیعه و سنی حرف داره ولی از نظر یه کسی که دین اسلام رو قبول داره شیعه یا سنی بودن بدون رد نظرات هر کدوم، اصول عقاید خودش رو داره.
    من توی ایران هم فضای مذهبی اونجا رو دوست نداشتم.
    نمیتونستم با کسانی معاشرت کنم که خیلی مذهبی بودن و بچه هاشون رو با سالی 15-20 میلیون تومن میفرستادن مدرسه ی علوی یا هر مدرسه ی اسلامی دیگه ولی دو تا خیابون پایینترشون بچه ها لباس نداشتن تو سرما بپوشن. این نوع دینداری از نظر من مردوده. چون درد دین، درست کردن یک جامعه ی متعالی است. .
    من کس خاصی هم نیستم که بگم از کسی بیشتر میفهمم ولی دریافتهای فردیه دیگه.
    من در اینجا این بحث رو هم تموم میکنم و از تمام کسانی که در بحث شرکت کردن تشکر میکنم.

12. Top | #29

تخصص
    نویسندگی-مارکتینگ
    میزان امتیاز
    4
    البته این و باید در نظر گرفت که ایران و استرالیا نداره. امروزه کلا قشر نوجوان و جوان ما مقوله مذهب و سنت را زیر سوال می برن و خیلی ها به جز در جلوی خانواده بهش اعتقاد ندارن.
    پس این موضوع نمی تونه دلیل مناسبی برای بازگشت باشه.
    مسئله اصلی نهادینه کردن اخلاق اجتماعی در فرد هست که شخصا فکر می کنم در ایران شرایط برای تربیت یک انسان اخلاقی مناسب نیست.همین که مجبوری زندگی دوگانه درون خانه و برون خانه را پیشه کنی, یعنی شروع دروغ گویی به شکل سیستماتیک از بچگی.
    ویرایش توسط amirfriendship : 2016/07/05 در ساعت 05:49 PM

13. Top | #30

میزان امتیاز
    92
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirfriendship نمایش پست ها
    البته این و باید در نظر گرفت که ایران و استرالیا نداره. امروزه کلا قشر نوجوان و جوان ما مقوله مذهب و سنت را زیر سوال می برن و خیلی ها به جز در جلوی خانواده بهش اعتقاد ندارن.
    پس این موضوع نمی تونه دلیل مناسبی برای بازگشت باشه.
    مسئله اصلی نهادینه کردن اخلاق اجتماعی در فرد هست که شخصا فکر می کنم در ایران شرایط برای تربیت یک انسان اخلاقی مناسب نیست.همین که مجبوری زندگی دوگانه درون خانه و برون خانه را پیشه کنی, یعنی شروع دروغ گویی به شکل سیستماتیک از بچگی.
    توی دنیای الان بچه ها مذهب منطقی رو قبول میکنن

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین