سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 31

موضوع: کنترل مناسب ارتباطات بچه ها

1. Top | #11

تخصص
    Software
    میزان امتیاز
    24
    نقل قول نوشته اصلی توسط freedom نمایش پست ها
    راستش توی زندگی خودم من این دید شما رو ندارم. میشه مذهبی هم بود و در جامعه ی سکولار هم زندگی کرد. صرف مذهبی بودن و اسلامی بودن ایران دلیل بر اینکه تمام اون جامعه اسلامی اداره میشه و اسلام درونش جریان داره نیست. ضمن اینکه شما هم خودتون گفتید که "در جامعه ای که اجبار روی مسائل مذهبی داره" و من بعنوان یه آدمی که به مذهب و اعمالش تلاش میکنه پایبند باشه، به اجبار اعتقاد ندارم.
    اینجا هم خیلی خانواده ها رو دیدم بدون کمترین اجباری روی بچه هاشون، فرزندانشون الان از فرزندان خانواده های مذهبی توی ایران، مذهبی ترن.
    و نکته ی آخر اینکه، دوستتون به شدت اشتباه میکنه که برمیگرده به خاطر اعتقاداتش. اعتقاداتی که نشه بهش با دلیل منطق جواب داد معلوم نیست توی کشور مبدا هم همونطوری برای دخترش باقی بمونه. خیلی از مذهبیهایی که اینجا دچار مشکل میشن بخاطر این هست که جواب منطقی برای خیلی از مسایل ندارن.
    منظور من این نبود که نمیشه، ولی همیشه فکر میکردم محیط ایران که طبق سلیقه اسلام طراحی شده برای مذهبی ها مطلوب تر باشه. مثلا پسر شما با دختر بی حجاب کمتر ارتباط داره و این توانایی مقاومت در برابر مسایلی رو براش آسونتر میکنه، لا اقل این چیزی بود که توی مدرسه ها به عنوان یکی از دلایل حجاب اجباری می گفتن.
    جالبه که محیط لیبرال حتی برای شما که مذهبی هستین جذابیت بیشتری داره، و ترجیح میدین که توی محیط انتخاب فرزندتون رو تربیت کنید.

بعضی دوستای استرالیایی فکر میکنن که مسلمونها میخوان توی استرالیا جامعه اسلامی راه بیاندازن. همین چند روز پیش هم تظاهرات کردن. البته تعدادشون خیلی نیست.
    من با یکیشون بحث میکردم، میگفت اینا زیاد میشن و اونوقت میخوان قانون شریعت رو حاکم کنن (مثل ابران و عربستان و...) و اینکه واقعا نگران بود. من فکر میکنم این افراد با امثال شما آشنا بشن نگرانیشون کمتر میشه.

با شما موافقم که دوستم که داره برمیگرده اشتباه میکنه، البته دلیل من با شما فرق داره اما ریشه یکی هست. مثلا برای دخترش میتونه ارتباط هارو توضیح بده و یادش بده که به خودش احترام بگذاره و ارتباطاتش رو هم طوری تنظیم کنه که عزت نفسش از بین نره و... من فکر میکنم ریشه مشکل همین تلقین اعتقاد هست. موضوع اینه که اعتقاد یک چیزی هست که برای خیلی قسمت هاش آوردن دلیل منطقی سخته و یا نداره، اینه که وقتی بچه سوال سخت می پرسه پدر یا میتونه به قول صادق زیبا کلام بگه خدا گفته، که مسایل خودشو به دنبال داره، یا اینکه فلسفه ببافه که اونم مسایلی داره.
    به شخصه عقیده دارم که انتخاب مسایل فرهنگی و مذهبی رو بابد به عهده خود بچه گذاشت و فقط بهش اطلاعات داد و وسیله تصمیم گیری درست رو بهش داد و بهشون درست فکر کردن رو یاد بدیم.
    ویرایش توسط Mizrahi : 2015/11/30 در ساعت 11:19 AM

2. 2 کاربر مقابل از Mizrahi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

freedom (2015/11/29),Mehnoosh-Mohamad (2015/11/27)

3. Top | #12

میزان امتیاز
    92
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mizrahi نمایش پست ها
    منظور من این نبود که نمیشه، ولی همیشه فکر میکردم محیط ایران که طبق سلیقه اسلام طراحی شده برای مذهبی ها مطلوب تر باشه. مثلا پسر شما با دختر بی حجاب کمتر ارتباط داره و این توانایی مقاومت در برابر مسایلی رو براش آسونتر میکنه، لا اقل این چیزی بود که توی مدرسه ها به عنوان یکی از دلایل حجاب اجباری می گفتن.
    جالبه که محیط لیبرال حتی برای شما که مذهبی هستین جذابیت بیشتری داره، و ترجیح میدین که توی محیط انتخاب فرزندتون رو تربیت کنید.

بعضی دوستای استرالیایی فکر میکنن که مسلمونها میخوان توی استرالیا جامعه اسلامی راه بیاندازن. همین چند روز پیش هم تظاهرات کردن. البته تعدادشون خیلی نیست.
    من با یکیشون بحث میکردم، میگفت اینا زیاد میشن و اونوقت میخوان قانون شریعت رو حاکم کنن (مثل ابران و عربستان و...) و اینکه واقعا نگران بود. من فکر میکنم این افراد با امثال شما آشنا بشن نگرانیشون کمتر میشه.

با شما موافقم که دوستم که داره برمیگرده اشتباه میکنه، البته دلیل من با شما فرق داره اما ریشه یکی هست. مثلا برای دخترش میتونه ارتباط هارو توضیح بده و یادش بده که به خودش احترام بگذاره و ارتباطاتش رو هم طوری تنظیم کنه که عزت نفسش از بین نره و... من فکر میکنم ریشه مشکل همین تلقین اعتقاد هست. موضوع اینه که اعتقاد یک چیزی هست که برای خیلی قسمت هاش آوردن دلیل منطقی سخته، اینه که وقتی بچه سوال سخت می پرسه پدر یا میتونه به قول صادق زیبا کلام بگه خدا گفته، که مسایل خودشو به دنبال داره، یا اینکه فلسفه ببافه که اونم مسایلی داره.
    مثلا جواب همچین سوالی: چرا حکم کسی که از دین خارج بشه کشتن آدم به خاطر اینکه حرف شما رو قبول نداره کار درستیه؟
    به نظر من جواب منطقی و بدون fallacy به سوال بالا اینه که این کار غلطه.
    به شخصه عقیده دارم که انتخاب مسایل فرهنگی و مذهبی رو بابد به عهده خود بچه گذاشت و فقط بهش اطلاعات داد و وسیله تصمیم گیری درست رو بهش داد و بهشون درست فکر کردن رو یاد بدیم.
    میخواستن که ایران بر اساس دستورات اسلام طراحی بشه ولی آیات قرآن و دستورات اسلام کجا و ایران ما کجا؟
    بله دیدم اون چیزا رو توی استرالیا و اتفاقا با اون قسم مسلمونها هم آشنایی دارم. که حسابی دوست دارن احکام شریعت جاری بشه.
    در هر صورت من این جامعه رو توی این هفت ماه دوست داشتم. مسلما مثل هر شخص دیگه ای نگرانیهایی از ازادیهای بدون مرزش هم دارم. ولی از اونور هم اعتماد و تکیه ام به خدا هست و میدونم منو لنگ و درمونده توی تربیت فرزندم نمیگذاره.
    راستی من این آیه ها رو هم چک کردم و ندیدم که خدا گفته باشه بکشید کافرهای از اسلام برگشته رو. همش نوشته بود کسانی از این دست دچار خشم خداوند میشن.
    ویرایش توسط freedom : 2015/11/30 در ساعت 12:05 PM

4. کاربر مقابل از freedom عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

ladi.heji (2015/11/27)

5. Top | #13

میزان امتیاز
    286
    میخواستن که ایران بر اساس دستورات اسلام طراحی بشه ولی آیات قرآن و دستورات اسلام کجا و ایران ما کجا؟
    بله دیدم اون چیزا رو توی استرالیا و اتفاقا با اون قسم مسلمونها هم آشنایی دارم. که حسابی دوست دارن احکام شریعت جاری بشه.
    در هر صورت من این جامعه رو توی این هفت ماه دوست داشتم. مسلما مثل هر شخص دیگه ای نگرانیهایی از ازادیهای بدون مرزش هم دارم. ولی از اونور هم اعتماد و تکیه ام به خدا هست و میدونم منو لنگ و درمونده توی تربیت فرزندم نمیگذاره.
    راستی من این آیه ها رو هم چک کردم و ندیدم که خدا گفته باشه بکشید کافرهای از اسلام برگشته رو. همش نوشته بود کسانی از این دست دچار خشم خداوند میشن.
    بحث مذهبی فکر نمیکنم جاش توی این فروم باشه فقط در مورد «آزادی بدون مرز» در استرالیا میشه منظورتون رو بیشتر توضیح بدین؟

شما گفتین که «مسلما هر کسی از آزادیهای بدون مرز استرالیا نگرانی داره» ولی من چنین نگرانی ندارم. میشه شما بگین دقیقا از کدوم آزادی در استرالیا نگران هستین و ترجیح میدادین که نباشه؟

6. Top | #14

میزان امتیاز
    92
    نقل قول نوشته اصلی توسط Nerd نمایش پست ها
    بحث مذهبی فکر نمیکنم جاش توی این فروم باشه فقط در مورد «آزادی بدون مرز» در استرالیا میشه منظورتون رو بیشتر توضیح بدین؟

شما گفتین که «مسلما هر کسی از آزادیهای بدون مرز استرالیا نگرانی داره» ولی من چنین نگرانی ندارم. میشه شما بگین دقیقا از کدوم آزادی در استرالیا نگران هستین و ترجیح میدادین که نباشه؟
    منظورم گروههای شیطان پرستی و گروهای بی اخلاق در موارد جنسی هستن.
    اه چند روز پیش پشت یه ماشین زده بود
    I love group sex.
    گرچه شخصا فرقی بین ایران و استرالیا در این زمینه ها نمیبینم. ایران با شتابتر از کشورهای سکولار توی این مسایل ورود کرده

7. کاربر مقابل از freedom عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

Mehnoosh-Mohamad (2015/11/29)

8. Top | #15

میزان امتیاز
    286
    منظورم گروههای شیطان پرستی و گروهای بی اخلاق در موارد جنسی هستن.
    اه چند روز پیش پشت یه ماشین زده بود
    I love group sex.
    گرچه شخصا فرقی بین ایران و استرالیا در این زمینه ها نمیبینم. ایران با شتابتر از کشورهای سکولار توی این مسایل ورود کرده
    مساله satanism یه مساله جداست که برمیگرده با آزادی مذهبی. همون آزادی که به شما اجازه داده در یک کشور با اکثریت مسیحی، اعتقادات مذهبی خودتون رو حفظ کنین به افرادی که طرز فکر متفاوت با شما دارن اجازه میده که satanist باشن. واقعا تعجب میکنم از شما که از چنین آزادی که به شما اجازه داده بتونین مذهب خودتون رو داشته باشین شکایت دارین چون به بقیه هم آزادی مشابه داده! شما یا باید کلا آزادی مذهبی رو نفی کنین یا اینکه به هر مذهبی اجازه بدین در چارچوب قانون فعالیت کنه.

در مورد مسایل اخلاقی در مسایل جنسی هم باز قضیه مشابه همینه. خیلی از ما (حداقل من خودم) یکی از مشکلاتی که با حکومت ایران داشتیم این بود که در زندگی خصوصی افراد دخالت میکرد و حالا شما از اینکه در استرالیا در زندگی شخصی بقیه دخالت نمیکنن نگرانی دارین؟ یعنی واقعا شما دوست داشتین قوانین استرالیا در مسایل تخت خواب افراد دخالت کنه؟ دقیقا فرق group sex با مثلا چندهمسری که در اسلام به صورت قانونی وجود داره چیه که شما از یکیش نگران هستین و فکر میکنین بهتره هیچ کس حق نداشته باشه درباره اش حرف بزنه و از اون یکی نگرانی ندارین؟
    من شخصا به هیچ کدوم هیچ علاقه ای ندارم ولی به آدمهایی که با آگاهی این نوع رابطه (چه group sex و چه چند همسری) رو انتخاب کردن این حق رو میدم که زندگی خودشون رو داشته باشن.

9. Top | #16

میزان امتیاز
    92
    مساله satanism یه مساله جداست که برمیگرده با آزادی مذهبی. همون آزادی که به شما اجازه داده در یک کشور با اکثریت مسیحی، اعتقادات مذهبی خودتون رو حفظ کنین به افرادی که طرز فکر متفاوت با شما دارن اجازه میده که satanist باشن. واقعا تعجب میکنم از شما که از چنین آزادی که به شما اجازه داده بتونین مذهب خودتون رو داشته باشین شکایت دارین چون به بقیه هم آزادی مشابه داده! شما یا باید کلا آزادی مذهبی رو نفی کنین یا اینکه به هر مذهبی اجازه بدین در چارچوب قانون فعالیت کنه.

در مورد مسایل اخلاقی در مسایل جنسی هم باز قضیه مشابه همینه. خیلی از ما (حداقل من خودم) یکی از مشکلاتی که با حکومت ایران داشتیم این بود که در زندگی خصوصی افراد دخالت میکرد و حالا شما از اینکه در استرالیا در زندگی شخصی بقیه دخالت نمیکنن نگرانی دارین؟ یعنی واقعا شما دوست داشتین قوانین استرالیا در مسایل تخت خواب افراد دخالت کنه؟ دقیقا فرق group sex با مثلا چندهمسری که در اسلام به صورت قانونی وجود داره چیه که شما از یکیش نگران هستین و فکر میکنین بهتره هیچ کس حق نداشته باشه درباره اش حرف بزنه و از اون یکی نگرانی ندارین؟
    من شخصا به هیچ کدوم هیچ علاقه ای ندارم ولی به آدمهایی که با آگاهی این نوع رابطه (چه group sex و چه چند همسری) رو انتخاب کردن این حق رو میدم که زندگی خودشون رو داشته باشن.
    پیشفرضتون در این مورد در مورد من اشتباهه.
    منم این مسایلو میدونستم و با آگاهی از این قبیل مسائل مهاجرت کردم.
    در مورد مقایسه ی چند همسری و روابط گروهی قیاستون کاملا مع الفارقه. در چند همسری مرد هر شب رو فقط با یک همسرش هست که مسلما در اون عکسهای و فیلمهایی که از مراسم روابط گروهی در میاد همچین چیزی مشاهده نمیشه.
    مسلما شما هم اگر فرزند داشته باشید نگرانیهایی براش خواهید داشت و نمیتونید به صرف زندگی توی یه کشور آزاد با تمام تصمیماتش هپی باشید.
    مثلا مشروب توی این کشور آزاده . پس چرا خانواده ها از مصرف بیش از اندازه اش توسط بچه هاشون نگرانی دارن؟
    پس نگرانی مال پدر و مادره و هر پدرو مادری دوست داره که فرزندش اتیکهای خانوادگی رو رعایت کنه.
    حالا بعضیام عقاید نیچه رو دارن که به من ربطی نداره

10. 3 کاربر مقابل از freedom عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

ladi.heji (2015/11/29),Mehnoosh-Mohamad (2015/11/29),دامون (2015/11/29)

11. Top | #17

تخصص
    Registered Migration Agent
    میزان امتیاز
    2629

من به عنوان یه خواننده ثالث ، فکر میکنم در برداشتتون از حرف خانم فریدوم اشتباه کرده اید .
    وقتی ما به یک جامعه دیگر مهاجرت میکنیم دلیل بر این نیست که همه مساوئل جاری در اون رو قبول داریم . من که مذهبی نیستم هم نسبت به آزادی گروههای همجنس گرا انتقاد دارم . حتی در بین خود استرالیاییهایی که نسلها اینجا زندگی کردند هم این انتقاد وجود دارد . اینکه ایشون "نگران" این مسئله هستند و سعی میکنند برایش برنامه داشته باشند ، از نظر من با سوالاتی که شما از ایسان پرسیدید تناقض دارد .

12. 2 کاربر مقابل از دامون عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

freedom (2015/11/29),ladi.heji (2015/11/29)

13. Top | #18

میزان امتیاز
    286
    پیشفرضتون در این مورد در مورد من اشتباهه.
    منم این مسایلو میدونستم و با آگاهی از این قبیل مسائل مهاجرت کردم.
    در مورد مقایسه ی چند همسری و روابط گروهی قیاستون کاملا مع الفارقه. در چند همسری مرد هر شب رو فقط با یک همسرش هست که مسلما در اون عکسهای و فیلمهایی که از مراسم روابط گروهی در میاد همچین چیزی مشاهده نمیشه.
    مسلما شما هم اگر فرزند داشته باشید نگرانیهایی براش خواهید داشت و نمیتونید به صرف زندگی توی یه کشور آزاد با تمام تصمیماتش هپی باشید.
    مثلا مشروب توی این کشور آزاده . پس چرا خانواده ها از مصرف بیش از اندازه اش توسط بچه هاشون نگرانی دارن؟
    پس نگرانی مال پدر و مادره و هر پدرو مادری دوست داره که فرزندش اتیکهای خانوادگی رو رعایت کنه.
    حالا بعضیام عقاید نیچه رو دارن که به من ربطی نداره
    کدوم پیشفرض من؟ من حرفهای خودتون رو تکرار کردم. من فقط تکرار کردم که شما دوست ندارین کسی اجازه satanist بودن رو داشته باشه و همینطور دوست ندارین که کسی اجازه group sex داشته باشه. البته از اونجا که به مسایل اسلامی معتقد هستین حدس زدم که احتمالا با چند همسری مشکلی ندارین که ظاهرا حرف من رو هم تایید کردین. میشه لطفا توضیح بدین دقیقا در چه مورد من اشتباه کردم و طبق پیشفرض خودم (و نه صحبتهای شما) صحبتی کردم؟ دقیقا کدوم پیشفرض من درباره شما غلط بوده؟
    اینکه من group sex و چند همسری رو نزدیک به هم دونستم و یا اعتقاد به هر مذهبی رو از دید قانون یکسان دونستم ربطی به قضاوت درباره شما نداره و این میتونه نتیجه گیری اشتباه من باشه (که البته هنوز قانع نشدم که اشتباه بوده)
    ضمنا من نگفتم که چند همسری و group sex دقیقا یک چیز هستن که شما تفاوتهاش رو بیان کردین. من گفتم هر دوش انتخاب افراد در روابط جنسی هستند که با نرم جامعه میتونه فرق داشته باشه ولی یکیش از دید شما مورد قبوله و یکیش نیست.
    من در مورد فرزند خودم نگرانی خودم رو حتما دارم ولی این نگرانی به اینکه در جامعه اجازه هر کاری وجود داره یا نه ربطی نداره. قرار نیست قوانین جامعه جلوی فرزند من رو بگیره. اگر من فرزندم رو درست تربیت کنم، خودش انتخاب درست میکنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط دامون نمایش پست ها
    من به عنوان یه خواننده ثالث ، فکر میکنم در برداشتتون از حرف خانم فریدوم اشتباه کرده اید .
    وقتی ما به یک جامعه دیگر مهاجرت میکنیم دلیل بر این نیست که همه مساوئل جاری در اون رو قبول داریم . من که مذهبی نیستم هم نسبت به آزادی گروههای همجنس گرا انتقاد دارم . حتی در بین خود استرالیاییهایی که نسلها اینجا زندگی کردند هم این انتقاد وجود دارد . اینکه ایشون "نگران" این مسئله هستند و سعی میکنند برایش برنامه داشته باشند ، از نظر من با سوالاتی که شما از ایسان پرسیدید تناقض دارد .
    من نمیگم که کسی نباید اعتراض داشته باشه ولی بعضی مسایل به نظرم بیشتر به صورت یک تناقض به نظر میرسن. من فقط دارم توضیح میدم که چرا فکر میکنم این تناقض وجود داره.
    در مورد گروههای همجنس گرا، میشه بگین انقادتون به چه دلیلی هست؟ من خیلی دنبال مسایل این گروهها نبودم ولی هیچ وقت هم به نظرم نرسید که این گروهها آزادی اضافه تری از سایر افراد جامعه داشته باشن. خیلی دوست دارم بدونم شما انتقادتون از چه نظری هست (مخصوصا که مذهبی هم نیست برام جالب تر شد)

14. Top | #19

تخصص
    Registered Migration Agent
    میزان امتیاز
    2629
    Nerd عزیز ،

البته شاید خیلی به موضوع تاپیک ربط نداشته باشه ولی جهت احترام به سوال شما ، چشم نظرم رو عرض میکنم .
    من و شاید خیلی های دیگه مخالف بحث ازدواج همجنسگرا ها هستیم و فکر میکنیم نباید به آنها اجازه برگزاری کارناوال و ابراز تمایلی که از نظر من انجرافه داشته باشند . عقایدشون محترمه و آزادیهای فردیشون هم همچنین . متوجهم که شما به صورت اکستریم و نهایت به آزادی های فردی در چارچوب اجتماع اعتقاد دارید ولی من چنین اعتقادی ندارم و تمایل دارم چارچوبها برقرار بمانند .
    به هرحال جامعه آزاد است و افرادی مانند بنده هم اجازه دارند انتقاد خود را ارئه کنند ، مهم اینست که در چارچوب احترام و قانون باشد .

در مورد صحبتی که مطرح کردم روی کامنت شما در مورد خانم فریدوم ، مشخصا ایشون فقط "نگرانی" در مورد فرزندشون نسبت به بعضی تمایلات در این جامعه داشته اند . عرض کردم که به نظر من نرسید که ایشون داره چیزی رو طرد میکنه ، هر چند حتی اگر انتقاد هم داشته باشند ، به عنوان یه شهروند ، اجازه دارند ابراز کنند . میتونند برن توی گرههایی که با حق ازدواج همجنسگراها مبارزه میکنند بشون ( مثل من ) ، یا اینکه گروههایی که با تبلیغ علنی گروپ سکس در جامعه مبارزه میکنند . چه اشکالی داره ؟ اینکه ایشون مسلمان هستند ، دولت جمهری اسلامی آزادیهای فردی را محدود میکنه و ... دلیل بر عدم استفاده ایشان از حق مشخصشان نیشت .
    شخصا فکر میکنم اگر روال جاری حکومت ایران را میپسندیدند ، دلیلی نداشته زحمت مهاجرت را به جان بخرند . هر چند حتی این حرف من هم یک قضاوت است و اینجا نیستیم همدیگه رو قضاوت کنیم .

15. 2 کاربر مقابل از دامون عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

ladi.heji (2015/11/29),Nerd (2015/11/29)

16. Top | #20

میزان امتیاز
    286
    نقل قول نوشته اصلی توسط دامون نمایش پست ها
    Nerd عزیز ،

البته شاید خیلی به موضوع تاپیک ربط نداشته باشه ولی جهت احترام به سوال شما ، چشم نظرم رو عرض میکنم .
    من و شاید خیلی های دیگه مخالف بحث ازدواج همجنسگرا ها هستیم و فکر میکنیم نباید به آنها اجازه برگزاری کارناوال و ابراز تمایلی که از نظر من انجرافه داشته باشند . عقایدشون محترمه و آزادیهای فردیشون هم همچنین . متوجهم که شما به صورت اکستریم و نهایت به آزادی های فردی در چارچوب اجتماع اعتقاد دارید ولی من چنین اعتقادی ندارم و تمایل دارم چارچوبها برقرار بمانند .
    به هرحال جامعه آزاد است و افرادی مانند بنده هم اجازه دارند انتقاد خود را ارئه کنند ، مهم اینست که در چارچوب احترام و قانون باشد .

در مورد صحبتی که مطرح کردم روی کامنت شما در مورد خانم فریدوم ، مشخصا ایشون فقط "نگرانی" در مورد فرزندشون نسبت به بعضی تمایلات در این جامعه داشته اند . عرض کردم که به نظر من نرسید که ایشون داره چیزی رو طرد میکنه ، هر چند حتی اگر انتقاد هم داشته باشند ، به عنوان یه شهروند ، اجازه دارند ابراز کنند . میتونند برن توی گرههایی که با حق ازدواج همجنسگراها مبارزه میکنند بشون ( مثل من ) ، یا اینکه گروههایی که با تبلیغ علنی گروپ سکس در جامعه مبارزه میکنند . چه اشکالی داره ؟ اینکه ایشون مسلمان هستند ، دولت جمهری اسلامی آزادیهای فردی را محدود میکنه و ... دلیل بر عدم استفاده ایشان از حق مشخصشان نیشت .
    شخصا فکر میکنم اگر روال جاری حکومت ایران را میپسندیدند ، دلیلی نداشته زحمت مهاجرت را به جان بخرند . هر چند حتی این حرف من هم یک قضاوت است و اینجا نیستیم همدیگه رو قضاوت کنیم .
    ممنون از توضیحاتتون. هر چند دوست دارم درباره این موضوع بیشتر صحبت کنم ولی چون فکر میکنم توی این فروم جاش نباشه، بیشتر از این ادامه نمیدم. فقط اینو بگم که فکر نکنم به آزادی اکستریم اعتقاد داشته باشم، ولی قطعا به اینکه حقوق برابر برای همه آدمها با همه طرز فکر باید وجود داشته باشه اعتقاد دارم. مثلا در همین کارناوال های همجنس گرایان، تا جایی که من میدونم این حق خاص گروههای همجنس گرا نیست و میشه برای هر عقیده ای که مخالف قانون نباشه چنین جشن های خیابانی راه انداخت (اگر اشتباه میکنم بگین). بنابراین گرفتن این حق از یک گروه خاص نیاز به دلیل موجه داره و صرف اینکه طبق نظر شخصی من و شما این افراد منحرف هستند یا نه فرقی در موضوع نباید ایجاد کنه.
    البته در مورد اینکه افراد باید این حق رو داشته باشن که نگرانی خودشون رو ابراز کنن و نظر خودشون رو در چارچوب قانون بگن، قطعا موافقم.

در مورد خانم فریدوم من هیچ وقت چنین جسارتی نکردم که بگم ایشون باید کجا زندگی کنن. قطعا ایشون با آگاهی از همه شرایط به این نتیجه رسیدن که استرالیا براشون مناسب تر هست. من فقط تاکید داشتم که این آزادی هایی که ایشون نگرانش هستند، روی دیگر همون آزادی هایی هست که به ایشون آزادی در عمل به دستورات دینی خودشون رو داده.

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین