سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11

موضوع: انتخاب شیوه حمل و نقل

1. Top | #1

تخصص
    .Net Developer
    میزان امتیاز
    404

انتخاب شیوه حمل و نقل

خیلی توی فروم در مورد دوچرخه صحبت نشده.

به نظرتون اگر خونه ای که میگرم نزدیک ایستگاه قطار نباشه که ارزون تر دربیاد، میشه یک دوچرخه بگیرم و هر روز برای رفتن به سر کار از خونه تا ایستگاه و برعکس رو با دوچرخه برم؟ اوجا جایی هست که تا برگشت دوچرخه ام رو بذارم؟ از این ایستگاه های کرایه دوچرخه هم توی استرالیا پیدا میشه؟ اصلا این روش ارزش اش رو داره یا یکم بیشتر بدم و نزدیک ایستگاه خونه بگیرم؟ اگر دوچرخه جواب بده شاید بتونم باهاش مثلا تا فروشگاه هم برم تا زمانی که ماشین تهیه نکردم.

اطلاعات بدست اومده از اینترنت رو هم شیر می کنم:

https://en.wikipedia.org/wiki/Cycling_in_Sydney :
    به نظر میرسه کم و بیش پارکینگ دارند ایستگاه ها.
    حمل دوچرخه در ساعات غیر پیک رایگان و در ساعات پیک (6 to 9 am and 3.30 to 7.30 pm on weekdays) برابر بلیط یک کودک هست.

Station details - Sydney Trains :
    مثلا گویا Ryde امکان Bike racks or bike lockers که میشه احتمالا همون پارکینگ دوچرخه نداهر.

http://www.sydneycycleways.net/resources/bike-hire/:
    ایستگاه های کرایه دوچرخه توی سیتی پیدا میشه اما توی سابرب ها انگار نه.

http://www.sydneycycleways.net/resou...ce-resources/:
    جالب بود برای تشویق استفاده از دوچرخه اما چندان جذاب و عملی برای من به نظر نرسید.
    GRANT: 19 Nov 2015
    LAND: 27 Mar 2016
    Job: 26 Apr 2016

2. Top | #2

تخصص
    .Net Developer
    میزان امتیاز
    404
    هزینه رفت و آمد با قطار و مقایسه اش با ماشین، جالب بود:
    Fare Calculator - Sydney Trains
    GRANT: 19 Nov 2015
    LAND: 27 Mar 2016
    Job: 26 Apr 2016

3. Top | #3

میزان امتیاز
    0
    Mashin nadashte bashi bichareyi Inja.

Sent from my iPhone using Tapatalk

4. Top | #4

تخصص
    :)
    میزان امتیاز
    108
    پيشنهاد اقا شهرام در مورد مسير يابي :

دوستان ، یه نرم افزار نقشه برای شرکت نوکیا بنام(here wego) برای دوستانی که تازه میان اینجا ونمیخوان سیصد چهارصد دلار اول کاری پول
    جی پی اس بدن، رو عرض کنم که خیلی خوبه،
    این نقشه قابل تنظیم به چند زبان زنده دنیاست، دارای هشدار دهنده سرعت بالای سرعت مجاز نصب شده در خیابان ها و
    اتوبان هاست، و اینکه آلارم دوربین های کنترل سرعت و چراغ قرمز رو‌هم داره، نیاز به دیتا نداره،و عملا فقط یکبار دانلودش میکنید، و مجانی ازش استفاده میکنید،
    سرعتش هم خوبه ،پا به پای ،جی پی اس گارمین هم کار میکنه ،و از گرافیک خوبی هم برخورداره، ترافیک هم میتونه به شما گزارش بده،
    ( البته ترافیکشرو تست نکردم ولی تو قسمت ستینگ تمام این موارد هست).
    این موارد رو‌همین‌امشب تست کردم.

image.jpg

جزییات نقشه هم خیلی خوبه الان چک کردم.

image.jpg

image.jpg

آرمان:
    میشه گفت تنها هنری که نوکیا داشته همین نقشه اش بوده. این اپلیکیشن حتی از گوگل مپ هم بهتره و به مراتب دقیق تر.

5. Top | #5

تخصص
    -
    میزان امتیاز
    213
    من maps with me رو ios دارم و خیلی راضیم. رایگانه. میانبرها و نزدیکترین مسیرها رو براتون پیدا می کنه و برای کسایی که سفر زیاد میرن خیلی خوبه. مهم تر از همه اینکه بصورت آفلاین کار می کنه، فقط کافیه نقشه اون شهر رو قبلا دانلود کرده باشید.
    ویرایش توسط Libra : 2016/08/25 در ساعت 02:04 AM

6. 2 کاربر مقابل از Libra عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

cinere (2016/08/28),maryam.K (2016/08/25)

7. Top | #6

تخصص
    :)
    میزان امتیاز
    108
    پرسش و پاسخ تلگرامي:

احمد:
    و در مورد خودرو چون دوستان هم گفتند که باید خودت کلی وسیله هات رو جابجا کنی و گرون در میاد بار بری، برای همین باید ماشین خرید ، با حدود 6-7 هزارتا میشه یه ماشینی خرید اونجا که بعدا همش هزینه تعمیر ندیم؟ یا مثلا استفاده از موتور برای رفتن به محل کار و برگشتن مناسب هست؟

افشين:
    حتی با دو هزار تا هم میتونین ماشین دست دوم بخرید. مساله باربری و اینا رو فک کنم بهتره ذهتون رو درگیر نکنین. هر وقت اومدید اینجا کار جور شد، خونه جور شد و انشالا شروع به خرید وسایل منزل کردید، به این نتیجه می رسید که موتور بهتره یا ماشین

رضا:
    موتور اینجا واسه رفت و آمد روزانه خیلی استفاده میشه مخصوصا اگر کسی تو مسیرهای پر ترافیک رفت و آمد داشته باشه ... هر قیمیتی هم هست از 500 تا 60 هزار ولی گرفتن گواهینامش کمی داستانه و با اون موتور سواری که تو ایران دیدیم زمین تا آسمون تفاوت داره ... بخاطر نوع قوانین رانندگی اینجا و سخت گیری واسه گواهینامه موتور هم میزان تصادفاتش به نسبت جاهای دیگه کمتره اما به هر حال 2 تا چرخه دیگه

هزینه حمل و نقل به نسبت درآمد با ایران زیاد تفاوت نداره (به نسبت درآمد) و خوب اگر بخواهید از ماشین خودتون استفاده کنید بستگی داره چی بخواهید ببرید! واسه اینکار تو تمام پترول استیشن ها یوت (وانت خودمون) و یا تو (همین گاری که میبندن پشت ماشین) اجاره میدن که هزینش هم زیاد نیست (بین 50 تا 150 بستگی به نوع و سازش) و با گواهینامه معمولی هم میتونید استفاده کنید (با P قرمز نمیتونید)
    البته جابجایی اینجا هزینه های دیگه ای هم داره که بخاطر همین میگن هزینش بالاست! شما قبل رفتن باید پروفشنال کلینینگ انجام بدید و اجارتون را تا آخر ترم بدید و ممکنه ناچار بشید 1 هفته اجاره خونه جدید را هم بدید که از دستتون نره!

ايمان:
    وقتی نشه مثل ایران از لابلای ماشینا رد شد، به نظرم از نظر زمانی صرفه جویی خاصی ایجاد نمیکنه. تنها تفاوتش مصرف پایین بنزین و تنوع موتورهای خوب برای علاقه منداست

رضا:
    اتفاقا شما اگر گواهی فول موتور داشته باشید میتونید از لای ماشینها برید اما با حداکثر فکر کنم 20 کیلومتر
    لایی کشیدن موتور بر اساس قوانین خودش اینجا مجازه ولی باید محدودیتهاش را بدونید مثلا حداکثر سرعت داره

احمد:
    من خودم تا حالا با موتور اصلا رانندگی نکردم و دنبال این هم نیستم که از لابلای ماشینها برم. چون محلی که قراره کار کنم یه جورایی اصلا حمل و نقل عمومی نزدیکیهاش نیست و باید تاکسی بگیرم برای همین دنبال یک وسیله حمل و نقل ارزون میگردم که هم با بودجم جور در بیاد و هم کرایه تاکسی ندم. قطعا ماشین اولویت داره چون میشه بجز محل کار برای جاهای دیگه هم ازش استفاده کرد با زن و بچه ولی موتور میشه فقط وسیله رفت و آمد به کار

رضا:
    این سایت اداره راهنمایی و رانندگی اینجا هست ... کلا از لایسنس بگیر تا رجو ماشین و قوانین و ... همش اینجا هستش

البته این مال NSW هستش و هر ایالتی سایت خودش را داره چون قوانین متفاوته

http://www.rms.nsw.gov.au

8. Top | #7

تخصص
    FPGA-VHDL
    میزان امتیاز
    0

موتور سیکلت برای رفت و آمد به محل کار

سلام. در مورد ماشین اینجا بحث شده اما محل کلر من پورت ملبورن هست که حمل و نقل عمومی نداره و باید با تاکسی رفت. اگر بخوایم برای رفت و آمد به محل کار مخصوصا در اوایل سکونت از موتور استفاده کنیم خوبه یا نه؟
    با گواهی نامه موتور ایران که بین المللیش کنیم میتونیم اونجا رانندگی کنیم؟

9. Top | #8

میزان امتیاز
    286
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad_sammak نمایش پست ها
    سلام. در مورد ماشین اینجا بحث شده اما محل کلر من پورت ملبورن هست که حمل و نقل عمومی نداره و باید با تاکسی رفت. اگر بخوایم برای رفت و آمد به محل کار مخصوصا در اوایل سکونت از موتور استفاده کنیم خوبه یا نه؟
    با گواهی نامه موتور ایران که بین المللیش کنیم میتونیم اونجا رانندگی کنیم؟
    شاید یکم سوالم بیربط باشه ولی پورت ملبورن که حمل و نقل عمومیش بد نباید باشه. شما کجاش مگه هستین که حمل و نقل عمومی نداره؟

10. Top | #9

تخصص
    FPGA-VHDL
    میزان امتیاز
    0
    محل کار من تو خیابون سالمون هست. خودم اونجا رو از روی نقسه و گوگل مپ دیدم و نقشه های حمل و نقل عمومی رو که دیدم اونجا چیزی نیست

11. Top | #10

میزان امتیاز
    286
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad_sammak نمایش پست ها
    محل کار من تو خیابون سالمون هست. خودم اونجا رو از روی نقسه و گوگل مپ دیدم و نقشه های حمل و نقل عمومی رو که دیدم اونجا چیزی نیست
    اونجا اتوبوس داره. مثلا خط ۶۰۶ از اونجا رد میشه: https://static.ptv.vic.gov.au/siteas...664_Bus606.pdf یا مثلا خط ۲۳۵: https://static.ptv.vic.gov.au/siteas...174_Bus235.pdf
    مسیرهای حمل و نقل عمومی رو از اینجا پیدا کنین: https://www.ptv.vic.gov.au/journey
    ویرایش توسط Nerd : 2016/09/08 در ساعت 05:31 PM

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع