سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
صفحه 1 از 4 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 35

موضوع: مهاجرت - خانه اشتراکی مزیت ها و مشکلات

1. Top | #1

تخصص
    BS.A
    میزان امتیاز
    60

مهاجرت - خانه اشتراکی مزیت ها و مشکلات

با سلام،

اگر مجرد هم باشید، این طرف و آن طرف زیاد میشنوید از ساکن شدن اولیه در یک خانه اشتراکی، این تاپیک را ایجاد کردم، برای اینکه دوستانی که این مسیر را رفته اند از تجربیات سختی ها و میزیت هایی که در این شیوه اسکان وجود دارند بگویند، و همچنین به اصلی برسیم که لازم است در ابتدا بر سر آنها به یک تفاهمی میان ساکنین برسیم.

2. کاربر مقابل از LightMoon عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

nanakhorsand (2015/07/08)

3. Top | #2

تخصص
    Computer Network Engineer
    میزان امتیاز
    748
    تجربه من به اینصورت بود که وقتی اومدم تو خونه دیدم دو نفر هم دارن روی مبل وسط خونه زندگی می کنن!
    بسیار اهمیت بدید ببینین سایر هم خونه ایها کی هستن.
    به هیچ عنوان طرف چینی حماعت نرین . صاحب خونه اگر چینی بود بسیار بدتر.
    چک کنین که قرارداد شما جه مدته هست. بعضی از خونه ها فیکس زیر 6 ماه نمیتونی بری
    بپرسید که روتین تمیزکاری خونه شامل دستشویی آشپزخونه ظرفها گذاشتن آشفالها بیرون و غیره چطوره؟ اگر جواب مشخصی ندادن دیگه به خودتون مربوط میشه که حاضرید اونجا بمونین یا نه
    وسایل شما ممکنه در یخچال مورد دستبرد قرار بگیره و اینکه ممکنه فضای کافی نداشته باشید
    ماشین لباسشویی رو دقت کنین که سالم باشه کار کنه.
    حمام و آب گرم رو مطمین یاشید همه روز فراهمه.
    از هم خونه ایها بپرسید صاحاب خونه چجور فردیه؟ مال من یه چینی بود که با زن و دوست دخترش تو یه اتاق زندگی میکرد. بعد زد و دوست دخترش حامله شد و اینم فراری بود! حالا سر و صدا و دعواشون بکنار ، قبض برق رو نداده بود برق رو قطع کردن ما یه هفته برق نداشتیم!
    اگر میتونین مستر بدرووم بگیرین که دستشویی داشته باشه واسه خودتون.
    اصلا به کسی اطمینان نکنین و لازم نیست با کسی خودمونی بشین.
    اطمینان نکنین و در اتاق رو قفل کنین.
    تجربه کلی دوستان و همینطور خودم اینجور بوده که بسیار اعصاب خوردی داره تو مواردی که گفتم. حالا من رو ریسیست بنامید ولی جایی که چینی جماعت بود پاتون رو نزارید. اینها بصورت میانگین موجودات بی فرهنگ، تک سلولی و بسیار چیپی هستند.
    موارد مثبتش هم فقط صرفه جویی مالی هست بنظر من. کلا اگر تو فکر سریال "فرندز" هستید و هم خونه ای و اینها من تجربه نداشتم و کسی رو هم اینجور نمیشناسم
    ویرایش توسط babaak : 2015/07/08 در ساعت 12:01 PM
    "A lion doesn't concern himself with the opinions of a sheep"
    Tywin Lannister

4. 17 کاربر مقابل از babaak عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

ali_la9 (2016/09/30),cinere (2015/07/08),Delphi_Developer (2015/07/19),LightMoon (2015/07/08),M.S.T (2015/07/08),mehran (2015/07/08),Migrant (2015/07/08),Mohammadnvd (2017/01/20),mohammad_eslami (2015/07/08),Morteza (2015/07/08),Navid1356 (2015/07/31),Newlife (2015/07/08),pisces90 (2015/07/11),rira2011 (2015/07/08),نیاز (2015/07/30),احسان2015 (2015/11/17),عليرضا اسماعيلي (2015/11/16)

5. Top | #3

تخصص
    اطلاعاتی وارد نشده
    میزان امتیاز
    478
    نقل قول نوشته اصلی توسط babaak نمایش پست ها
    موارد مثبتش هم فقط صرفه جویی مالی هست بنظر من. کلا اگر تو فکر سریال "فرندز" هستید و هم خونه ای و اینها من تجربه نداشتم و کسی رو هم اینجور نمیشناسم
    خخخخ .... فرندزو خوب اومدی بابک جان

6. 2 کاربر مقابل از mohammad_eslami عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

ali_la9 (2016/09/30),babaak (2015/07/09)

7. Top | #4

تخصص
    اطلاعاتی وارد نشده
    میزان امتیاز
    478
    من الآن 1 ماهه اومدم ملبورن و تو یه خونه ای هستم که با من میشیم 8 نفر! 5 تا دختر آسیایی و 2 تا پسر آسیایی! (البته چینی نیستن خدارو شکر)
    ببین اینجا معمولاً اینجور خونه ها که تعداد بالاست رو میشه تو سیتی و نواحی نزدیک به سیتی پیدا کر. معمولاً این مدلیه که 1 نفر میره خونه رو از صابخونه رنت میکنه و خودش به بقیه که ما باشیم رنت میده و این وسط با این کارش یه پولی به جیب میزنه. یه سری هم هستن که کلاً این کار شغلشونه و این کار رو واسه 4-5 ت خونه میکنن. پس این یعنی اینکه قرارداد آنچنانی بینتون نیست و همه چیز unofficially انجام میشه و پول رنت به صورت کش پرداخ میشه. ولی رسید بابت پولتون میگیرین. البته از اون مدل آدم حسابیاشم هست که شما مستقیماً با اونر طرفی و agreement letter دارید و فلان و بیسار. معمولاً اونایی که مثلاً میبینی خونه 3 خوابه است و تو هر اتاق 2 نفر هستن و تو لیوینگ روم هم 2 نفر زندگی میکنن از نوع اولی که گفتم هستن!
    ببین مزیت این خونه ها اینه:
    1- قیمت پایینتر و جای بهتر. مثلاً من خونه ام رو هفته ای 150 میدم و یکی از بهترین جاهای سیتی است (ملاک بهتر بودن رو دسترسی به امکانات و پابلیک ترنسپورت میدونم تو این مقطع زمانی) که شما با این پول نمیتونین یه خونه 2 نفره که شما صاحب 1 اتاق بشید رو تو همینجا گیر بیارین و واسه اون باید حداقل 300 بدین هفته ای تو این منطقه!
    2- تقویت زبانتون. البته دقت کن که تو سیتی ایتجور خونه های شیر رو بیشتر آسیایی ها و کلاً اینترنشنال ها میگیرن و خود اوزی ها ترجبحشون اینه که حتی واسه شیر برن سمت سابرب ها. من تو این زمینه پیشنهادم اینه که اگه خونه شیر مییرین و دنبال تقویت زبان هستین حتماً یکی رو انتخاب کنین که همخونه ایهاتون ترجیحاً آسیایی نباشن. چون اونوقت این شمایید که به زبان اونا کمک میکنید. چون زبان اینا داغوووووووووووووونه! حتی بهترینشون هم به پای اوریج ایرانیا نمیرسه!
    3- حوصلتون سر نمیره. هرچی شلوغ تر باشه اطرافتون و هیجان زندگی اطرافیانتون رو ببینین شما هم هپی تر میشین و کمتر تو اون فازهای دپریشن که میگن میرین. راستشو بخوای من تو این مدت انقدر اینجا اطرافم شلوغ بوده که نه تنها دپ نشدم که کلی هم دارم سعی میکنم برنامه های هپی رو کم کنم به زندگی برسم. که خوب این چیزیه که من واسه خودم انتخاب کردم. میتونستم برم سابرب و با نزدیک به همین پول یه خونه بگیرم که نهایتاً 2 نفر باشیم و زندگی ساکت تر رو انتخاب کنم. هرکس یه طوره .... راجع به اون نکته فرندز هم من با بابک مخالفم (هرچند که بامزه بود) ... ببین اسنم دست خودته که با کیا همخونه بشی ... میتونی با یه اکیپی همخونه بشین که همه سرشون تو لاک خودشونه و از این 8 نفر ماهی 1 بار نبینین همو و میتونی هم با یه اکیپی همخونه بشی که برعکس این هر هفته بساط شام بیرون و بار و کلابتون براه باشه. الآن تو این خونه ما آدماش یه چی بینا بین ان ... من خودم به اینا پیشنهاد بیرون رفتن میدم اینام پاین و تا حالا تو این 1 ماه کلی خاطره ساختیم.
    اینا هم معایبشه:
    1- چون تعداد میره بالا مصرف انرژی هم میره بالا. پس موقع خونه گرفتن حتماً از سیستم گرمایشی و سرمایشی مطمئن شو! صابخونه ما اجازه نمیده هیتر روشن کنیم و شیشه هامونم دوجداره نیست و من کلاً تو خونه با یه سویشرت کلفت میچرخم و 3 تا جوراب رو هم میپوشم
    2- آب گرم حموم و ماشین لباسشویی. نکته بالا رو آب گرم هم تاثیر داره!
    3- تو خونه تمرکز نداری و نمیتونی کاری جز استراحت و فان کنی. من واسه درس خوندن و نت گردی واسه کار میرم کتبخونه مثلاً.
    4- دزدی وسایلت تو یخچال که خدا رو شکر تا حالا تجربه نکردم ولی دوستام میگن میشه که بشه!
    5- تمیز نبودن دستشویی و حمام که اونم باز خدا رو شکر نصیب من نشده.
    6- تمیز نبودن خونه و ریخت و پاشش که مثلاً تو خونه ما این وسط لیوینگ روم همیشه رخت و لباس این آسیایی ها آویزونه رو این چیزاشون این وسط ... چیه اسم اینا که بعد لباس شستن آویزونشون میکنن!!؟

البته همه اینایی که گفتم نسبیه و نظر من و قرار نیست این ملاک ها برای همه صادق باشن

8. 13 کاربر مقابل از mohammad_eslami عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

ali_la9 (2016/09/30),andisheh2015 (2015/07/11),cinere (2015/07/09),Delphi_Developer (2015/07/19),LightMoon (2015/07/08),M&T&A (2015/07/11),M.S.T (2015/07/08),mehran (2015/07/09),Mohammadnvd (2017/01/20),Mr.Puaro (2015/07/09),Navid1356 (2015/07/31),pisces90 (2015/07/11),عليرضا اسماعيلي (2015/11/16)

9. Top | #5

میزان امتیاز
    380
    سلام

یه نکته ای به ذهنم رسیده بود گفتم اینجا مطرحش کنم.

هزینه های جاری خونه های شیر با افراد متعدد چطور محاسبه میشه؟ شما چطور کنار اومدید؟

از دستمال کاغذی و رولی گرفته تا مایع دستشویی و ظرفشویی و اینجور لوازمی که برای مصرف روزانه تو خونه لازمه؟

راستی گلاب به روتون شمام تجربه ی استفاده از آفتابه تو خونه ی شیر هم دارید؟ نقلی صحبتی بینتون پیش نیومده؟

10. کاربر مقابل از cinere عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

LightMoon (2015/07/11)

11. Top | #6

تخصص
    Computer Network Engineer
    میزان امتیاز
    748
    در مورد من كه جالب نبود. من يه مدت خريدم و بعد ديدم مفتخور داره ميشه. بعد از اون دستمال و مايع ظرفشويي اينها كوچك براي مصرف خودم داشتم و بعد از استفاده ميبردم تو اتاق
    در مورد گلاب بروتون هم كه من خونه خودم هست الان و توي همه دستشويي ها شير زدم. بيرون از خونه بايد ديگه خودتون رو اداپته كنين. معمولا يه بطري اب باهاتون باشه ببرين داخل ولي كم كم من هم مثل خودشون از دستمال استفاده ميكنم. اينجوري از سر كار كه منزل ميرين يه دوش سريع ميگيريد و لباس زير رو هم بهتره مدام عوض كنين. راه ديگه من به ذهنم نيومد. خود نظافت با بطري اب هم اينقدر حركات اكروباسي با يوگا داشت كه بعد از چند بار استفاده و گرفتگي رگ گردن و كمر ترجيح دادم خودم رو با دستمال وفق بدم

Sent from my iPhone using Tapatalk
    "A lion doesn't concern himself with the opinions of a sheep"
    Tywin Lannister

12. 10 کاربر مقابل از babaak عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

ali_la9 (2016/09/30),cinere (2015/07/11),Hana (2015/09/07),LightMoon (2015/07/11),Mehnoosh-Mohamad (2015/07/11),mehran (2015/07/11),mohammad_eslami (2015/07/11),Navid1356 (2015/07/31),نیاز (2015/07/30),عليرضا اسماعيلي (2015/11/16)

13. Top | #7

تخصص
    اطلاعاتی وارد نشده
    میزان امتیاز
    478
    نقل قول نوشته اصلی توسط cinere نمایش پست ها
    سلام

یه نکته ای به ذهنم رسیده بود گفتم اینجا مطرحش کنم.

هزینه های جاری خونه های شیر با افراد متعدد چطور محاسبه میشه؟ شما چطور کنار اومدید؟

از دستمال کاغذی و رولی گرفته تا مایع دستشویی و ظرفشویی و اینجور لوازمی که برای مصرف روزانه تو خونه لازمه؟

راستی گلاب به روتون شمام تجربه ی استفاده از آفتابه تو خونه ی شیر هم دارید؟ نقلی صحبتی بینتون پیش نیومده؟

اینجا که ما هستیم صابخونه هزینه اینچیزای شیر مثل رول و مایع های ظرف شویی رو میده به این صورت که ما میخریم بعد میاییم به صابخونه فاکتور رو نشون میدیم پولشو از رنت کم میکنه.
    راجع به گلاب و اینا هم منم از همون ایران استارت رول و دستمال رو زدم که آدت کنم و خوب همین روش بابک که گفت داره کار میکنه واسه منم.

14. 5 کاربر مقابل از mohammad_eslami عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

ali_la9 (2016/09/30),babaak (2015/07/11),cinere (2015/07/11),Navid1356 (2015/07/31),عليرضا اسماعيلي (2015/11/16)

15. Top | #8

تخصص
    BS.A
    میزان امتیاز
    60
    یعنی داشتن شیر آب توی دستشویی توی استرلیا مرسوم نیست ؟!
    یعنی مرسوم نیست کسی دست شو بشوره وقتی میاد بیرون ؟!
    دستمالی که ازش صحبت میکنید، یه نوع خاصی از دستمال کاغذی هست، که من ازش بی اطلاع ام ؟!!
    دوستان میدونم، سوالات احمقانه به نظر میاد ولی واقعا برام سواله. :|

16. کاربر مقابل از LightMoon عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

17. Top | #9

تخصص
    اطلاعاتی وارد نشده
    میزان امتیاز
    478
    نقل قول نوشته اصلی توسط LightMoon نمایش پست ها
    یعنی داشتن شیر آب توی دستشویی توی استرلیا مرسوم نیست ؟!
    یعنی مرسوم نیست کسی دست شو بشوره وقتی میاد بیرون ؟!
    دستمالی که ازش صحبت میکنید، یه نوع خاصی از دستمال کاغذی هست، که من ازش بی اطلاع ام ؟!!
    دوستان میدونم، سوالات احمقانه به نظر میاد ولی واقعا برام سواله. :|
    نه عصلاً سوالات احمقانه نیست. toilet roll ... چه جوری بگم چیه، تو گوگل سرچ کن راحت تره!
    نه تقریباً غیر از کشورای عربی و ایران هیچ جای دنیا از شیر آب واسه طهارت استفاده نمیکنن و همه از دستمال استفاده میکنن. بعضیا تو خونه خودشون شیلنگ وصل میکنن بعضیا هم از همون سیستم آفتابه استفاده میکنن. بعضیا هم همین رول!

18. 3 کاربر مقابل از mohammad_eslami عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

babaak (2015/07/11),Navid1356 (2015/07/31),عليرضا اسماعيلي (2015/11/16)

19. Top | #10

تخصص
    BS.A
    میزان امتیاز
    60
    نقل قول نوشته اصلی توسط Gabric نمایش پست ها
    نه عصلاً سوالات احمقانه نیست. toilet roll ... چه جوری بگم چیه، تو گوگل سرچ کن راحت تره!
    نه تقریباً غیر از کشورای عربی و ایران هیچ جای دنیا از شیر آب واسه طهارت استفاده نمیکنن و همه از دستمال استفاده میکنن. بعضیا تو خونه خودشون شیلنگ وصل میکنن بعضیا هم از همون سیستم آفتابه استفاده میکنن. بعضیا هم همین رول!
    اینکه همون دستمال کاغذی لوله ای خودمونه که معطر هم نیست.
    چه وضعیت افتضاحی

20. کاربر مقابل از LightMoon عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

صفحه 1 از 4 123 ... آخرینآخرین