سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 35

موضوع: مهاجرت - خانه اشتراکی مزیت ها و مشکلات

1. Top | #11

تخصص
    اطلاعاتی وارد نشده
    میزان امتیاز
    478
    نقل قول نوشته اصلی توسط LightMoon نمایش پست ها
    اینکه همون دستمال کاغذی لوله ای خودمونه که معطر هم نیست.
    چه وضعیت افتضاحی
    عادت میکنی ... من از ایران این قضیه رو شروع کردم تو هم از همین روزا این تصمیم مهم رو بگیر

2. کاربر مقابل از mohammad_eslami عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

3. Top | #12

میزان امتیاز
    60
    دوستان ممنون از این تاپیک خوب
    آیا توی خونه شیر قانونی برای نظافت وجود داره؟
    یعنی حمام و دستشوی و ... توسط اعضای خونه مرتب تمیز میشه یا نه؟؟؟؟؟؟
    ساعتهای استفاده از حمام برای همه اعضا آزاده یا هرکس توی یه بازه های مشخصی میتونه استفاده کنه؟
    توی قرارداد میشه سالم بودن ماشین لباسشویی و سایر وسایل رو اشاره کرد؟
    قوانین عمومی مالک و مستاجر رو از کجا گیر بیاریم؟

4. 2 کاربر مقابل از pisces90 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

cinere (2015/07/11),عليرضا اسماعيلي (2015/11/16)

5. Top | #13

تخصص
    اطلاعاتی وارد نشده
    میزان امتیاز
    478
    نقل قول نوشته اصلی توسط pisces90 نمایش پست ها
    دوستان ممنون از این تاپیک خوب
    آیا توی خونه شیر قانونی برای نظافت وجود داره؟
    یعنی حمام و دستشوی و ... توسط اعضای خونه مرتب تمیز میشه یا نه؟؟؟؟؟؟
    ساعتهای استفاده از حمام برای همه اعضا آزاده یا هرکس توی یه بازه های مشخصی میتونه استفاده کنه؟
    توی قرارداد میشه سالم بودن ماشین لباسشویی و سایر وسایل رو اشاره کرد؟
    قوانین عمومی مالک و مستاجر رو از کجا گیر بیاریم؟
    معمولاً تو خونه شیر قوانین نظافت خونه لوکالی خود افراد تعیین میکنن. مثلاً ما یه time table داریم که البته کسی فالوش نمیکنه ولی هر ماه مینویسیمش ولی ما که اینطوریم که هروقت هرکی دید هرچی کثیفه و رفت رو مخش تمیز میکنه خودش. ما همه اینجوری راحت تریم خوب.
    راجع به حمام ساعت مشخصی نداره ولی عموماً اینجا خونه ها از سیستم پکیج که تازه 1-2 ساله تو تهران معمول شده استفاده میکنن و این سیستم طوریه که باید بین حموم گرفتنای افراد یه گپی باشه تا آب گرم بمونه!
    قوانین اجاره خونه رو دامون یخ بار یه لینک خوب گذاشته بود من الآن یادم نیست چه تاپیکی بود. بگرد تو فروم اگه پیدا کردی بیزحمت اینجا هم بذارش

6. 4 کاربر مقابل از mohammad_eslami عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

cinere (2015/07/11),Navid1356 (2015/07/31),pisces90 (2015/07/11),عليرضا اسماعيلي (2015/11/16)

7. Top | #14

میزان امتیاز
    60
    نقل قول نوشته اصلی توسط Gabric نمایش پست ها
    معمولاً تو خونه شیر قوانین نظافت خونه لوکالی خود افراد تعیین میکنن. مثلاً ما یه time table داریم که البته کسی فالوش نمیکنه ولی هر ماه مینویسیمش ولی ما که اینطوریم که هروقت هرکی دید هرچی کثیفه و رفت رو مخش تمیز میکنه خودش. ما همه اینجوری راحت تریم خوب.
    راجع به حمام ساعت مشخصی نداره ولی عموماً اینجا خونه ها از سیستم پکیج که تازه 1-2 ساله تو تهران معمول شده استفاده میکنن و این سیستم طوریه که باید بین حموم گرفتنای افراد یه گپی باشه تا آب گرم بمونه!
    قوانین اجاره خونه رو دامون یخ بار یه لینک خوب گذاشته بود من الآن یادم نیست چه تاپیکی بود. بگرد تو فروم اگه پیدا کردی بیزحمت اینجا هم بذارش
    ایناهاش پیداش کردم:
    قوانین مالک و مستاجر
    فکر کنم اگه قرار شه هرکی کثیفی رو مخش رفت تمیز کنه، من اونجا نظافت چی خونه بشم چون حتما زودتر از چینی مینی ها کثیفی روی مخم بره ....

8. Top | #15

میزان امتیاز
    2
    بچه‌ها تجربه خونه اشتراکی برای متاهلین فرزند دار چی میگه؟ اصن کسی همچین چیزیو تجربه کرده؟

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

9. Top | #16

تخصص
    کامپیوتر
    میزان امتیاز
    0
    سلام ، امکان خونه اشتراکی گرفتن برای متاهلین و فرزند دارها هست برای یکی دو ماه اول؟ مثلا یه مستر بدرووم بگیریم ؟ بهتر اینه که همسرم بیاد اونجا و کارا رو برسه و خونه رو اجاره کنه و من و دخترم بعد چند ماه بهش ملحق بشیم (این که تنهایی بخوام با دختر کوچولوم برم این مسیر رو و خدایی نکرده تو راه به مشکلی بربخورم و یا کاری پیش بیاد و زبان من جواب نده ترسناکه برام) و یا هر سه با هم بیاییم و از همین خونه ها استفاده کنیم تا یه مدتی که بتونیم خونه اجاره کنیم؟ متاهلینی که فرزند داشتن و تجربه کردن ممنون میشم راهنمایی کنید

10. Top | #17

تخصص
    اطلاعاتی وارد نشده
    میزان امتیاز
    478
    نقل قول نوشته اصلی توسط laleh نمایش پست ها
    سلام ، امکان خونه اشتراکی گرفتن برای متاهلین و فرزند دارها هست برای یکی دو ماه اول؟ مثلا یه مستر بدرووم بگیریم ؟ بهتر اینه که همسرم بیاد اونجا و کارا رو برسه و خونه رو اجاره کنه و من و دخترم بعد چند ماه بهش ملحق بشیم (این که تنهایی بخوام با دختر کوچولوم برم این مسیر رو و خدایی نکرده تو راه به مشکلی بربخورم و یا کاری پیش بیاد و زبان من جواب نده ترسناکه برام) و یا هر سه با هم بیاییم و از همین خونه ها استفاده کنیم تا یه مدتی که بتونیم خونه اجاره کنیم؟ متاهلینی که فرزند داشتن و تجربه کردن ممنون میشم راهنمایی کنید
    ببین من نه متاهلم نه بچه دارم ...
    اما میتونم از دید یه همخونه ای بگم نظرمو ... من تو ملبورن 2 تا خونه شیر زندگی کردم هرکدوم 2-3 ماه که الآنم تو دومیه همچنان هستم ...
    اینجا که اکثراً دختر پسرای جوون دانشجو یا بکپکر ها اینجور خونه ها زندگی میکنن و مثلاً خود من یکم واسم سخت میشه اگه همخونه ایم یه کاپل باشن که بچه هم داشته باشن ... همین این ممکنه باعث بشه اذیت بشین تو حتی اون مدت کوتاه ... اما ممکنم هست اینطور نشه ... این فقط حس منه!
    معمولاً خونه ها 4 نفر به بالا هستن ... اگه بخوایین برین تو خونه هایی که کلاً 2 نفر باشین خوب با یخورده کم و زیاد میتونید کلاً یه خونه 1 خوابه تو یه محل دیگه رنت کنید با همون پول ...
    مثلاً من الآن 160 تا میدم واسه یه اتاق شیر (2 نفرین تو 1 اتاق) که تو خونه هم کلاً 6 نفریم ...
    حالا اگه بخوام برم تو یه خونه ای که اتاق تکی داشته باشم و کلاً هم 2-3 نفر بشیم تو خونه باید 300 به بالا بدم ...
    خوب من میتونم با همون 300 برم تو یه محل دیگه ارزونتر یه خونه 1 خوابه رنت کنم از ایجنسی!

پ.ن: همه قیمت ها هفتگی بود

11. کاربر مقابل از mohammad_eslami عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

ali_la9 (2016/09/30)

12. Top | #18

تخصص
    مهندس مكانيك
    میزان امتیاز
    120
    دوستان سلام
    شنيدم خانه براي جديد الورود ها نميدهند و حتما بايد از خانه هاي شير استفاده بشه
    آيا اين صحت داره؟
    من اگه شده هفته اي 500 دلار هم بدهم دوست ندارم در خانه شير زندگي كنم
    آيا ميشه هفته اي 500 دلار در سيدني يك خانه خوب براي دو نفر (من و همسرم) پيدا كنم و از اين فكرهاي شير و ... بيرون بيام

13. Top | #19

تخصص
    .Net Developer
    میزان امتیاز
    404
    نقل قول نوشته اصلی توسط laleh نمایش پست ها
    من در حال حاضر یک ایرانی در سیدنی و یک ایرانی در ملبورن میشناسم که یک یا دو اتاق از خونه خودشون رو بصورت شر به خانواده اجاره میدن ، البته که مثل این عزیزان، اگر اصراری بر ایرانی بودن شون نباشه، توی سایت های مسکن یابی می تونید بیشتر پیدا کنید.
    GRANT: 19 Nov 2015
    LAND: 27 Mar 2016
    Job: 26 Apr 2016

14. Top | #20

تخصص
    .Net Developer
    میزان امتیاز
    404
    نقل قول نوشته اصلی توسط عليرضا اسماعيلي نمایش پست ها
    دوستان سلام
    شنيدم خانه براي جديد الورود ها نميدهند و حتما بايد از خانه هاي شير استفاده بشه
    آيا اين صحت داره؟
    من اگه شده هفته اي 500 دلار هم بدهم دوست ندارم در خانه شير زندگي كنم
    آيا ميشه هفته اي 500 دلار در سيدني يك خانه خوب براي دو نفر (من و همسرم) پيدا كنم و از اين فكرهاي شير و ... بيرون بيام
    من شنیدم دوستانی که ، به علت احتمالا کمی خوش شانسی، یک هفته ای تونستن خونه پیدا کنند و یک هفته رو هم در هتل سپری کردند، اما معمولا پروسه پیدا کردن خونه به یک یابعضا دو ماه میکشه و خیلی وقت ها به پیدا کردن کار گره میخوره.
    GRANT: 19 Nov 2015
    LAND: 27 Mar 2016
    Job: 26 Apr 2016

15. 2 کاربر مقابل از mehran عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

ali_la9 (2016/09/30),عليرضا اسماعيلي (2015/11/17)

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین