سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11

موضوع: چه چیز هایی را بهتر است از استرالیا بخریم و چه چیز هایی را از ایران ؟

1. Top | #1

تخصص
    BS.A
    میزان امتیاز
    60

چه چیز هایی را بهتر است از استرالیا بخریم و چه چیز هایی را از ایران ؟

سلام،

این تاپیک سوالات پیرامون خرید وسایل را پوشش میدهد.

دوستان کسی اطلاعی دارد، که خرید لوازم HighTech قابل حمل، مثل لپ تاپ و موبایل را بهتر از اینجا تهیه کنیم یا استرالیا ؟
    در استرالیا آفر های خوبی برای برند های معروف مثل Apple پیدا میشود ؟ و یا قیمت ها اکثرا قیمت ها، قیمت هاییست که روی سایت رسمی اپل اعلام شده است ؟
    توصیه به خرید اینترنتی ( از کشور های دیگر مثل تایوان، چین، آمریکا) به واسطه سایت های Newegg و Amazon میکنید ؟ ( آیا باتوجه به تبدیل نرخ ارزی {استرالیا به ارز مربوطه} و نرخ مالیات در حالت کلی خرید های اینچنینی را به صرفه میدانید ؟)
    ویرایش توسط LightMoon : 2015/06/24 در ساعت 04:01 PM

2. Top | #2

تخصص
    Construction Project Manager
    میزان امتیاز
    626
    در مورد سخت افزارهاي كامپيوتري من فكر مي كنم در عين حال كه ممكنه قيمت ها در ايران اندكي بهتر باشه، اما به دلايل مختلف از جمله اطمينان از اصلي بودن محصول، استفاده از خدمات پس از فروش و به ويژه انطباق با شرايط و سيستم‌هاي نرم افزاري استراليا، اگر همون جا خريداري بشه بهتره.
    براي نمونه در مورد موبايل يادم هست كه بابك عزيز توي يك تاپيك توضيح كامل و مفصلي دادند كه سيستم هاي مخابراتي در كشورهاي مختلف يه مقدار متفاوته و لازمه كه حتماً گوشيي گرفته بشه كه با سيستم مخابراتي استراليا منطبق باشه، وگرنه كيفيت مناسب و مثلاً سرعت اينترنت مناسب رو دريافت نخواهيد كرد. (من شخصاً قصد خريد گوشي داشتم و با اين توصيه بابك عزيز صرف نظر كردم و موكول كردم به استراليا)
    يا مثلاً در مورد لب تاپ، خدمات پس از فروش نمايندگي ايسوز در ايران بسيار بسيار محدود و پايين هست (مثلاً من شخصاً نياز به تعويض جك هد فون داشتم، نمايندگي به من گفت كه در ايران اين قطعه به صورت مجزا عرضه نمي شه و چون مدل جديدي هم داري بايد حداقل 6-7 ماه منتظر باشي تا بشه قطعات رو از روي لپ تاب هاي مرجوعي و تعويضي برات برداريم.)

اما در مورد اين كه چه چيزي رو از ايران بگيريم يكي از مواردي كه يكي از دوستان توصيه كردند كه من از ايران ببرم، كفش چرمي مردانه بود. كه ظاهراً اونجا هم خيلي گرونه و هم تنوع لازم رو نداره.
    پشت درياها شهري ست..... قايقي بايد ساخت.......
    Subclass 189
    Lodge:2014-05-02
    Visa Granted: 2015-02-04

3. کاربر مقابل از mhd.hdr عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

LightMoon (2015/06/25)

4. Top | #3

میزان امتیاز
    286
    در مورد چیزهایی مثل موبایل و لپتاپ و دوربین و اینطور چیزها طبق چیزی که من دیدم معمولا قیمت در استرالیا در حالت عادی فرق چندانی با ایران نداره (معمولا ۵٪ بالاتر یا پایینتر) و اگر آفر داشته باشه معمولا خیلی بهتر از ایران هست. به نظر من اینطور چیزها رو اگر ایران دارین، با خودتون بیارین ولی اگر میخواین بخرین، از همینجا بخرین.

5. کاربر مقابل از Nerd عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

LightMoon (2015/06/28)

6. Top | #4

تخصص
    مهندس
    میزان امتیاز
    75
    نقل قول نوشته اصلی توسط mhd.hdr نمایش پست ها
    در مورد سخت افزارهاي كامپيوتري من فكر مي كنم در عين حال كه ممكنه قيمت ها در ايران اندكي بهتر باشه، اما به دلايل مختلف از جمله اطمينان از اصلي بودن محصول، استفاده از خدمات پس از فروش و به ويژه انطباق با شرايط و سيستم‌هاي نرم افزاري استراليا، اگر همون جا خريداري بشه بهتره.
    براي نمونه در مورد موبايل يادم هست كه بابك عزيز توي يك تاپيك توضيح كامل و مفصلي دادند كه سيستم هاي مخابراتي در كشورهاي مختلف يه مقدار متفاوته و لازمه كه حتماً گوشيي گرفته بشه كه با سيستم مخابراتي استراليا منطبق باشه، وگرنه كيفيت مناسب و مثلاً سرعت اينترنت مناسب رو دريافت نخواهيد كرد. (من شخصاً قصد خريد گوشي داشتم و با اين توصيه بابك عزيز صرف نظر كردم و موكول كردم به استراليا)
    يا مثلاً در مورد لب تاپ، خدمات پس از فروش نمايندگي ايسوز در ايران بسيار بسيار محدود و پايين هست (مثلاً من شخصاً نياز به تعويض جك هد فون داشتم، نمايندگي به من گفت كه در ايران اين قطعه به صورت مجزا عرضه نمي شه و چون مدل جديدي هم داري بايد حداقل 6-7 ماه منتظر باشي تا بشه قطعات رو از روي لپ تاب هاي مرجوعي و تعويضي برات برداريم.)

اما در مورد اين كه چه چيزي رو از ايران بگيريم يكي از مواردي كه يكي از دوستان توصيه كردند كه من از ايران ببرم، كفش چرمي مردانه بود. كه ظاهراً اونجا هم خيلي گرونه و هم تنوع لازم رو نداره.
    من هم با شما موافقم. همینطور جناب nerd
    البته در خصوص کفش چرمی نظری ندارم. ولی بطور کلی یکی از خوبی های اینجا اینه که شما از محدوده قیمت خیلی پایین تا خیلی بالا میتونی اجناس مختلف رو در دسترس داشته باشی، هم در مغازه ها و هم فروشگاه های آنلاین. یعنی کاملا" متناسب به بودجه امکان خرید وجود داره.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

7. کاربر مقابل از Mint عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

Artina (2016/11/12)

8. Top | #5

میزان امتیاز
    60
    درباره لباس هم میشه توضیح بدید که قیمت ها چه جوری هستند؟
    شلوار جین
    کت و شلوار رسمی
    کفش ورزشی و بوت
    کاپشن و پالتو

9. Top | #6

میزان امتیاز
    286
    نقل قول نوشته اصلی توسط pisces90 نمایش پست ها
    درباره لباس هم میشه توضیح بدید که قیمت ها چه جوری هستند؟
    شلوار جین
    کت و شلوار رسمی
    کفش ورزشی و بوت
    کاپشن و پالتو
    شلوار جین و کفش ورزشی و کاپشن و اینطور چیزها معمولا اینجا برند بهتر و با قیمت مساوی یا بهتر میشه گرفت.

کت و شلوار رسمی و کفش رسمی و کیف زنونه و اینطور چیزها معمولا اینجا گرونتر هست. البته دلیلش هم معمولا به خاطر برندشون هست و برند مشابه معمولا تو ایران معمولا گرونتر هم از اینجا در میاد. ولی برای من که در سال شاید یک دفعه بخوام کت و شلوار بپوشم، خیلی برندش مهم نیست و ترجیح میدم از ایران بگیرم.

10. 2 کاربر مقابل از Nerd عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

mehran (2015/07/11),pisces90 (2015/07/11)

11. Top | #7

میزان امتیاز
    147
    با سلام به دوستان ،
    من طی بررسی که توی فروشگاه های آنلاین اونجا کردم دیدم تنوع پوشاک به نسبت فروشگاه های آنلاین امریکا خیلی کمتره،
    ضمنا میزانی کهOFF خورده بود در حد چند سنت یا چند دلار بود... (البتهSale موضوع فصلی و زمانی هست)
    دوستانی که اونجا زندگی میکنند ممکنه نظرشونو بگن؟
    واقعا تنوع کمه ؟ یا چون من آشنایی ندارم به سایت های کم رونق رسیدم؟

Visa 190 ACT
    positive assessment : 2015/05/06
    IELTS: R7.5 L8 S7 W7: 2015/06/05
    EOI submitted : 2015/07/15
    Invitation : 2015/08/03
    Lodge: 2015/08/12
    CO: 2015/09/28
    Medical: 2015/10/10
    Visa Granted:2015/11/26

12. Top | #8

میزان امتیاز
    286
    نقل قول نوشته اصلی توسط yaSigol نمایش پست ها
    با سلام به دوستان ،
    من طی بررسی که توی فروشگاه های آنلاین اونجا کردم دیدم تنوع پوشاک به نسبت فروشگاه های آنلاین امریکا خیلی کمتره،
    ضمنا میزانی کهOFF خورده بود در حد چند سنت یا چند دلار بود... (البتهSale موضوع فصلی و زمانی هست)
    دوستانی که اونجا زندگی میکنند ممکنه نظرشونو بگن؟
    واقعا تنوع کمه ؟ یا چون من آشنایی ندارم به سایت های کم رونق رسیدم؟
    من در مورد آمریکا (یا هر کشور دیگه بجز ایران و استرالیا) نظری نمیتونم بدم ولی از نظر تنوع، من که راضیم ولی فکر میکنم اون تنوعی که خانمها معمولا دنبالش هستن، تو استرالیا زیاد پیدا نشه!

در مورد sale هم همونطور که خودتون گفتین به زمانش ربط داره و الان اکثر جاها فروش ویژه شون تموم شد. (تا حدود دو سه هفته پیشه همه جا sale داشتن)

در مورد فروشگاه هم ما بیشتر از H&M offers fashion and quality at the best price | H&M AU و Outdoor Clothing - Camping & Travel Gear - Kathmandu خرید میکنیم. اونها رو هم یه نگاه بندازین.

جاهایی مثل http://www.bigw.com.au و http://www.costco.com.au/index.shtml هم بعضا ممکنه چیزهای خوبی داشته باشن.

البته اگر جنس بی نام و نشون و ارزون بخواین از http://www.target.com.au هم میشه گرفت.
    ویرایش توسط Nerd : 2015/07/14 در ساعت 01:10 PM

13. 2 کاربر مقابل از Nerd عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

Mehnoosh-Mohamad (2015/07/14),yaSigol (2015/07/16)

14. Top | #9

تخصص
    مهندس
    میزان امتیاز
    75
    اصولا" استرالیایی ها خیلی در قید و بند لباس (در حدی که ما هستیم و فکر می کنیم)، نیستند. نمیدونم اینو میشه به ریشه خساست و حسابگری انگلیسی شون متصل کرد یا نه(اهمیتی هم داره؟!). ولی همونطور که nerd هم گفت، راضی کننده س تنوع لباس در اینجا
    فصل حراج هم اینجا یکی حوالی کریسمس و دیگری ماه june هستش بیشتر.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

15. کاربر مقابل از Mint عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

yaSigol (2015/07/16)

16. Top | #10

تخصص
    Registered Migration Agent
    میزان امتیاز
    2629
    من فروشگاههای DFO رو هم به لیست اضافه میکنم . در این فروشگاهها معمولا برندهای بزرگ بعضی مدلهای خوشون رو که به هر دلیلی در Outlet های اصلی قرار نمیدهند یا با تخفیف بالا میفروشند را ارائه میکنند که عموما تخفیفهای بسیار خوبی به اجناس خورده .
    ویرایش توسط دامون : 2015/07/14 در ساعت 01:58 PM دلیل: تکمیل نوشته

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین