سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
صفحه 2 از 19 نخستنخست 123412 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 190

موضوع: واقعا چرا میخواییم بریم؟ با خودمون روراست باشیم

1. Top | #11

میزان امتیاز
    37
    نقل قول نوشته اصلی توسط M.S.T نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    من با نظر بابک عزیز کاملا موافقم و در راستای صحبتهای ایشون موارد زیر رو مطرح میکنم:

نمیدونم چرا خود سانسوری گرفتم
    به هر حال من براتون آرزوی موفقیت میکنم
    دوست عزیز کاش خودسانسوری نمیگرفتید و دلیل خود را با شهامت بیان میکردید. ما باید از الان شهامت رو تمرین کنیم.
    دقت کنید: عنوان تاپیک من اینه:" واقعا چرا میخواییم بریم؟ " تم جمله کاملا سوالیه و روشن. اصلن جنبه کنایه ای نداره که مثلا منظورم این باشه که خوشی زده زیر دلمون. نمی دونم چرا واسه بعضی دوستان سوء تابیر شده که انگار من دارم مهاجرتو نقد میکنم. من فقط میخوام یه داده آماری دستم بیاد از دلیل مهاجرتها. مهاجرت امر بسیار مقدسیه و باعث پیشرفت بشریت شده. از هزاران سال پیش که مردم به بین النهرین و فلات ایران مهاجرت کردند و تمدن آفریدند تا به امروز . اگر مهاجرت نمی شد الان کشوری به قدرت امریکا بوجود نمی امد که هم پرچم دار علم و خدمت به بشریت باشه و هم جهانخوار!!! باید هر 2 بعد قضیه دیده بشه! سالی بیش از 100 هزار فرار نیروی متخصص از ایران یه مساله بسیار عمیقه که چند سال دیگه ممکنه معظلهای بزرگی واسه هم ایران و هم خود مهاجرا بدنبال داشته باشه.
    از دوستان خواهش میکنم همه صادقانه در این بحث شرکت کنین و اگر مهاجرت کردین بگین چقد از آرمانهاتون جلوترین یا عقبتر.

2. Top | #12

تخصص
    Registered Migration Agent
    میزان امتیاز
    2629
    نقل قول نوشته اصلی توسط vahid2t نمایش پست ها
    با تشکر از خانم یا آقای مهنوش-محمد که جواب من همان جواب ایشان است. آقای بابک توصیه میکنم یکبار دیگه قصد من از ایجاد تاپیک رو مطالعه کنید و بیشتر تجربیات مفیدتون را با بقیه شیر کنید و وظیفه تحلیل قضیه را به عهده جامعه شناسها بگذارید. اگر هم واژه جهانخار شمارو اذیت میکنه میتونم از واژه شیطان بزرگ استفاده کنم.(خیلی جدی گرفتی قضیه رو! )
    و با تشکر از خانم مژگان که روراست قصدش رو از مهاجرت فرمودند که نکته 1،2،4،5 و 6 کاملا قابل درک و منطقیست. نکته 3 قضیه فرهنگ خب اصلاحش این وظیفه خود ماست. مردم تو ایران از خارج ایران که نیامده اند. دوستان و فامیلو فرزندان ما هستند. مورد 5 هم فقط شامل ایران نمیشه. در یک نظرسنجی که چندسال پیش در استرالیا انجام شد اکثریت مردم از عدم اطمینان به آینده گله داشتند. امروز هم این قضیه در اروپا بشدت به چشم میاد.
    وخید جان ممنون تاپیک جالبی ایجاد کردید .
    چند نکته رو احتراما خدمتتون عرض میکنم

1- شما وقتی نظری ارائه میکنید ، مطمئننا باید از تحلیلها و نظرات محترمانه در مورد آن استقبال کنید . بابک نظرش رو در موارد تحلیلی که فرمودید اعلام کرده ، اگر قرار به این باشه که تنها جامعه شناسها نظر دهند احتراما در همین نوشته ای که بالا از شما اشاره کرده ام ، شما نیز نظرات دوست دیگر رو نقد و تحلیل کرده اید که خلاف فرمایشات شماست .
    2- اینکه ارائه دلایل کلیشه ای را از لیست خارج کرده اید ، دست و پای افرادی که میخواهند نظر دهند را میبندید . به شخصه فکر میکنم تمام دلایلم در زیرشاخه "کلیشه ای" میگنجد و نمیتوانم در تاپیک مشارکت داشته باشم

احتراما ،پیشنهاد میکنم در مورد دلایل خود از مهاجرت بازنگری کنید . من فکر میکنم ششما قصد مهاجرت ندارید بلکه تمایل دارید به عنوان یک expat فعالیت داشته باشید . تقریبا همه کشورهای پیشرفته دنیا ، ویزاهای کار موقت ارائه میکنند که کارفرماهای مجاز را قادر به تامین نیاز نیروی کار خود از بین استعدادها در کشورهای دیگر میکند . پیشنهاد میکنم با وکیل مهاجرتی در کششور یا کشورهایی که شرکت مورد نظر شما فعال است مشورت کنید .

موفق باشید

3. 5 کاربر مقابل از دامون عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

Ally (2015/06/17),M.S.T (2015/06/17),mahdi samiei (2015/06/17),mohammad_eslami (2015/06/17),omid (2015/06/17)

4. Top | #13

تخصص
    Accountant
    میزان امتیاز
    37
    با درود و سپاس از تاپيك جالب و نظرات دوستان.
    منم راغب شدم هدفم رو اينجا خيلي خلاصه و با كمك شاملو بگم
    تو به آرامي آغاز به مردن ميكني، اگر براي مطمئن در نامطمئن خطر نكني ...
    راستش بي تعارف من توي يكي از بهترين و ثروتمندترين شركتهاي ابران كار ميكردم، جدا از مسايل مالي، بحث نبود چشم انداز خوب از پيشرفت حرفه اي، نااطميناني بسيار بالا نسبت به آينده (بازم تاكيد ميكنم تو ثروتمندترين شركت ايران با بيش از ٢٥ هزار ميليارد تومان دارايي!، و البته در پوزيشن نسبتاً بالا)، وضعيت اب و هوا، فرهنگ و قهقرايي كه ( بنظر بنده) جامعه داره توش فرو ميره منو وادار به فكر مهاجرت به يه دنياي بهتر كرد؛ و بشخصه اعتقاد دارم مسيري كه از الان انتهاي نامطلوبش مشخصه ديگه طي كردن نداره و بهتره ادم به فكر راهكا هاي جايگزين باشه.
    شرمنده اگه خيلي طولاني شد.
    به اميد موفقيت و شادكامي همه دوستاي گلم

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Accountant subclass: 189
    assessment: 27 July 2014
    EOI: 24 July 2014
    lodgement: 4 OCT 2014
    C/O: Patricia 25 Nov 2014
    PCC & Health & from 80: 16 Dec 2014
    Visa Grant: 16 March 2015

5. Top | #14

میزان امتیاز
    37
    دامون جان مرسی از پاسخت. یادمه گفتی بحث خوبی میشه اگه همه احترام همو نگه دارن. ظاهرا تجربه داشتی تو این جور بحثا. منو وادار کردی که حالا قانون خودم را هم زیر پا بزارم و اعلام کنم هرکس هر گفته هرچند تحلیلی هم که داره آزاده و هیچ فیلتری وجود نداره دیگه. اینجوری فک کنم همه مون راحتیم. خودت که میدونی یکی از خصایص ما ایرانیها بالا رفتن از منبره.
    از کامنت بابک شروع میکنم: فرمودید " نمیشه بدلیل چنین اتفاقی و حالا چون فرد مورد نظر ایرانی بوده معادلات دیگه ای رو که ارتباطی به این ماجرا نداره رو زیر سوال برد. ولی بطور کلی میانگین امنیت در جوامع شاخص خوبی برای مطالعه و تصمیم گیری هست." خب! اینکه در کشوری با آمار جرم پایین یک جنایت صورت بگیرد و قربانی ایرانی باشه با توجه به جمعیت زیر 1 درصدی ایرانیان در کانادا یک احتمال نادر رخ داده است به کنار. ولی اینکه این ایرانی از نظر تحصیلات جزو برترینها بوده نشان دهنده آمار بالای ایرانیان نخبه در جمع ایرانیان مهاجر هست که ارتباط معادلات دقیقا همینجاست. چون بعید میدونم نخبگان ما در داخل ایران راضی به کار کردن در پمپ بنزین باشند ولی در غرب بصورت حتی زیرپوستی به همان دلایل اقتصادی که خودت گفتی راضی به این کار هستند.
    گفتید: "کار اینجا عار نیست و کارهایی که به ظاهر ممکنه به اصطلاح بی ارزش باشند (کار در پمپ ینزین ، مکدونالد ، فروشگاه . راننده . غیره ) اصلا و ابدا دیدگاه ایران یا خاورمیانه یا اروپای شرقی روش نیست و بی ارزش تلقی نمیشه." من هرگز از لفظ بی ارزش استفاده نکردم و گفتم کار غیرمرتبط. منهم به اندازه شما ملتفط هستم که کاری که براش مالیات میدید تو جامعه با ارزشه حالا هرچی باشه.
    " اون واژه جهانخواری که بکار بردی اینجا مکان بحثش نیست ولی مشخصا دیدگاه بیطرفانه شما رو نقض میکنه" من معمولا در نگارشم sarcastic هستم. شما نگاه صفر و یک دارید.
    "ولی من وقتی متن شما رو خوندم و با توجه به نحوه نگارشتون متوجه شدم شما از قبل تصمیمتون رو گرفتید و دنبال هیچ جوابی نیستید. بنظرم اومد بیشتر دنبال پیدا کردن افرادی هم نظر با خودتون هستید" شما همیشه اینطور در مورد دیگران قضاوت می کنی؟
    " تازه بعد از مهاجرت مشخص میشه که میزان واقع بینی اون فرد از خودش ، با توجه به همخوانی اون با محیط و شرایط اون لحظه در کشور ثانی چقدر تصمیم درست بوده. در حال حاضر هم درصد قابل توجهی از مهاجرین به خواسته هاشون نمیرسن" تنها جمله خوب و مرتبط شما با تاپیک همین بود که کاش حول همین مساله رو بسط میدادین و مارا از تجربیاتت مستفیذ می کردی.
    از MST عزیز هم میخوام که جملاتش رو که پاک کرده دوباره اینجا بزاره حتمن مفید واقع میشه.
    در مورد نکته دوم شما دامون اگر ما از دلایل کلیشه ای صرف نظر نکنیم خب به جایی نمی رسیم. مهاجرت اونقدر ساده نیست که مثل بستنی از هر کی بپرسن چرا میخوری بگه چون خوشمزه است. من لایه های درونی ترشو میخام بفهمم.
    در مورد پیشنهادتون اولا مرسی از قصد کمکتون. در ثانی باید عرض کنم کیس من یکم پیچیده تر از این چیزیست که شما فرمودید. شرکتی که براش کار میکردم در 150 کشور دفتر رسمی داره. و کاملا لوکال اداره میشن دفترهاش. همونطورکه مدیرعامل دفتر ایرانش منو جواب کرد هدکوارتر نتونست جلوی این کارو بگیره. و چون هدکوارتر در سوییس واقع شده شانس یک ایرانی برای گرفتن ویزای کار بلند مدت با قوانین بسیار سخت سوییس خیلی کمه. البته من یکسال ویزای کار سوییس را داشتم در سال 2011 که برای آموزش تحت کار اونجا بودم و شرکت نمیتونست بیش از یکسال برای هرکس ویزای کار بگیره طبق قوانین کار سوییس. کانکشن ها و کانتکت پرسنهای من همه در سوییس (و بعضا در آلمان و انگلیس و امریکا) هستند بنابراین حتی در دفتر استرالیا هم آشنا ندارم که بهم کمک کنه مگر اینکه از هدکوارتر منو ریکامند کنن اونجا. همچنین از دفتر آلمان هم اخیرا پیشنهاد کاری بمن دادن ولی بعد از صدور ویزای استرالیا بود که من با توجه به پروسه 2 ساله بلوکارت و 8 ساله سیتیزنشیپ آلمان و ندانستن زبان آلمانی ریجکتش کردم. ترجیح من مهاجرت به یک کشور انگلیسی زبانه برای اخذ پاسپورت قوی. چون کار من محدود به یک کشور نیست و باید به کشورهای مختلف سفر کنم.
    ضمنا من پستی با عنوان self employed ایجاد کردم اگه یادتون باشه در دور همی سوال پرسیدم. ممنون میشم اگه اونجا بتونی کمکی بکنی
    با تشکر
    وحید
    ویرایش توسط vahid2t : 2015/06/17 در ساعت 05:38 AM

6. کاربر مقابل از vahid2t عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

omid (2015/06/17)

7. Top | #15

میزان امتیاز
    37
    نقل قول نوشته اصلی توسط MFerri نمایش پست ها
    با درود و سپاس از تاپيك جالب و نظرات دوستان.
    منم راغب شدم هدفم رو اينجا خيلي خلاصه و با كمك شاملو بگم
    تو به آرامي آغاز به مردن ميكني، اگر براي مطمئن در نامطمئن خطر نكني ...
    راستش بي تعارف من توي يكي از بهترين و ثروتمندترين شركتهاي ابران كار ميكردم، جدا از مسايل مالي، بحث نبود چشم انداز خوب از پيشرفت حرفه اي، نااطميناني بسيار بالا نسبت به آينده (بازم تاكيد ميكنم تو ثروتمندترين شركت ايران با بيش از ٢٥ هزار ميليارد تومان دارايي!، و البته در پوزيشن نسبتاً بالا)، وضعيت اب و هوا، فرهنگ و قهقرايي كه ( بنظر بنده) جامعه داره توش فرو ميره منو وادار به فكر مهاجرت به يه دنياي بهتر كرد؛ و بشخصه اعتقاد دارم مسيري كه از الان انتهاي نامطلوبش مشخصه ديگه طي كردن نداره و بهتره ادم به فكر راهكا هاي جايگزين باشه.
    شرمنده اگه خيلي طولاني شد.
    به اميد موفقيت و شادكامي همه دوستاي گلم

Sent from my iPhone using Tapatalk
    مرسی آقا/خانم ام فری
    جمله بسیار زیبایی گفتی. و دلیل شما کاملا قابل درک و منطقیه.

8. 2 کاربر مقابل از vahid2t عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

MFerri (2015/06/17),omid (2015/06/17)

9. Top | #16

تخصص
    Civil Engineer
    میزان امتیاز
    192
    نقل قول نوشته اصلی توسط vahid2t نمایش پست ها
    دوست عزیز کاش خودسانسوری نمیگرفتید و دلیل خود را با شهامت بیان میکردید. ما باید از الان شهامت رو تمرین کنیم.
    دقت کنید: عنوان تاپیک من اینه:" واقعا چرا میخواییم بریم؟ " تم جمله کاملا سوالیه و روشن. اصلن جنبه کنایه ای نداره که مثلا منظورم این باشه که خوشی زده زیر دلمون. نمی دونم چرا واسه بعضی دوستان سوء تابیر شده که انگار من دارم مهاجرتو نقد میکنم. من فقط میخوام یه داده آماری دستم بیاد از دلیل مهاجرتها. مهاجرت امر بسیار مقدسیه و باعث پیشرفت بشریت شده. از هزاران سال پیش که مردم به بین النهرین و فلات ایران مهاجرت کردند و تمدن آفریدند تا به امروز . اگر مهاجرت نمی شد الان کشوری به قدرت امریکا بوجود نمی امد که هم پرچم دار علم و خدمت به بشریت باشه و هم جهانخوار!!! باید هر 2 بعد قضیه دیده بشه! سالی بیش از 100 هزار فرار نیروی متخصص از ایران یه مساله بسیار عمیقه که چند سال دیگه ممکنه معظلهای بزرگی واسه هم ایران و هم خود مهاجرا بدنبال داشته باشه.
    از دوستان خواهش میکنم همه صادقانه در این بحث شرکت کنین و اگر مهاجرت کردین بگین چقد از آرمانهاتون جلوترین یا عقبتر.
    وحید جان

خود سانسوری بنده به دلیل فقدان شهامت نبوده دوست عزیز. چه بسا که در این مورد از خودم مطمئنم. این جمله شما که "ما باید از الان شهامت رو تمرین کنیم" کمی وزن صحبت های شما رو مشخص میکنه. شما چطور به خودتون اجازه میدید که بدون شناخت از من و بدون اینکه دلیل سانسور من رو بپرسید اون رو به بی شهامتی ربط بدید. دوست عزیز برای قضاوت شما متاسفم. فکر میکنم اون کسی که باید تمرین کنه شمایید. شما میباید تمرین کنید که از پیش داوری و قضاوت دوری کنید.

بازهم مثل پست قبلی برای شما آرزوی موفقیت میکنم

10. Top | #17

میزان امتیاز
    37
    نقل قول نوشته اصلی توسط M.S.T نمایش پست ها
    وحید جان

خود سانسوری بنده به دلیل فقدان شهامت نبوده دوست عزیز. چه بسا که در این مورد از خودم مطمئنم. این جمله شما که "ما باید از الان شهامت رو تمرین کنیم" کمی وزن صحبت های شما رو مشخص میکنه. شما چطور به خودتون اجازه میدید که بدون شناخت از من و بدون اینکه دلیل سانسور من رو بپرسید اون رو به بی شهامتی ربط بدید. دوست عزیز برای قضاوت شما متاسفم. فکر میکنم اون کسی که باید تمرین کنه شمایید. شما میباید تمرین کنید که از پیش داوری و قضاوت دوری کنید.

بازهم مثل پست قبلی برای شما آرزوی موفقیت میکنم
    دوست من(اسمت رو هم نمیدونم) منظور من از شهامت این نیست که شما از کسی ترسیدید! شهامت بیان عقیده یعنی هر چه درباره نقاط منفی یا مثبت مهاجرت و دلیل خود میدانید با با درمیان بگذارید. سوء تعبیر نکنین. من به کسی جسارت نمی کنم خدای ناکرده و اهل قضاوت هم نیستم. من قبل از سانسور متن شما رو خوندم ولی پاسخ ندادم و فک کردم شاید دوست ندارید منتشر شود. من هم دارم شهامت رو تمرین میکنم باور کن.

11. Top | #18

میزان امتیاز
    217
    برای اینکه بتونیم وزن دلایل مهاجرت یه نفر رو بفهمیم باید از اصول زندگی اون فرد با خبر باشیم. یکی ممکنه بگه من آزادی های فردی مثلا مشروب خوردن تو بار برام خیلی مهمه و من ممکنه به نظرم دلیل چیپی بیاد، چون تو اصول من جای این آزادی ممکنه پایین باشه.
    صرفنظر از این مقدمه، من اگه بخوام دلایلم رو بعد از 6.5 سال زندگی در استرالیا بگم
    1 - آینده نسبتا روشن تر برای بچه هام
    2 - آرامش بسیار بسیار بیشتر خودم و خانواده ام
    3 - کنترل موارد بیشتری از زندگی نسبت به زندگی در ایران

با اینکه عادت ندارم در پاسخ ها کسی رو مورد خطاب قرار بدم اما وحید عزیز شما اگر sarcastic می نویسید - به قول خودتون - چطور انتظار دارید دیگران از لحن نوشتار شما به خطا نیافتند.
    بنای ما در این فروم بر مدارا و احترام به نظر دیگران بوده و هست.
    شاد باشید - علی

12. 7 کاربر مقابل از Ally عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

farid (2015/06/17),hegza (2015/06/17),lena (2015/06/17),mehran (2015/09/25),MFerri (2015/06/17),mohammad_eslami (2015/06/17),حمید (2015/06/19)

13. Top | #19

میزان امتیاز
    37
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ally نمایش پست ها
    برای اینکه بتونیم وزن دلایل مهاجرت یه نفر رو بفهمیم باید از اصول زندگی اون فرد با خبر باشیم. یکی ممکنه بگه من آزادی های فردی مثلا مشروب خوردن تو بار برام خیلی مهمه و من ممکنه به نظرم دلیل چیپی بیاد، چون تو اصول من جای این آزادی ممکنه پایین باشه.
    صرفنظر از این مقدمه، من اگه بخوام دلایلم رو بعد از 6.5 سال زندگی در استرالیا بگم
    1 - آینده نسبتا روشن تر برای بچه هام
    2 - آرامش بسیار بسیار بیشتر خودم و خانواده ام
    3 - کنترل موارد بیشتری از زندگی نسبت به زندگی در ایران

با اینکه عادت ندارم در پاسخ ها کسی رو مورد خطاب قرار بدم اما وحید عزیز شما اگر sarcastic می نویسید - به قول خودتون - چطور انتظار دارید دیگران از لحن نوشتار شما به خطا نیافتند.
    بنای ما در این فروم بر مدارا و احترام به نظر دیگران بوده و هست.
    حق با شماست علی آقا کنایه آمیز نوشتن یه کم خطرناکه اونم اول کار که اخلاقهای افراد دستمون نیومده. من کلا در بعضی موارد مثل موارد سیاسی طنز و کنایه رو چاشنی حرفام میکنم. من پوزش میخوام از همه کسانی که به خطا افتادن.
    از نظرات شما هم ممنون. بحث آینده فرزندان هم نکته قابل درکیه که جزو انگیزه های اصلی افراد متاهل هست.
    ویرایش توسط vahid2t : 2015/06/17 در ساعت 05:35 PM

14. کاربر مقابل از vahid2t عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

Ally (2015/06/17)

15. Top | #20

تخصص
    اطلاعاتی وارد نشده
    میزان امتیاز
    478
    موضوع خوبی میتونست باشه ... ولی شما هر سبکی که مینویسید اینجا که فعلاً به نظر من عصلاً طوری نشون ندادید که ادم رغبت کنه بیاد وارد بحث شه ...
    شما از همون اول نوشته همون سوالی که واسه تاپیک انتخاب کردین واضحاً دارید تصمیم از پیش گرفته خودتون رو نشون میدین و من هم با نظر بابک موافقم که شما بیشتر علاقه دارین افراد هم نظر با خودتون رو پیدا کنید ...
    به نظر من با توجه به رویه ای که برای سبک نوشتنتون انتخاب کردین دیگه بحثی نمیمونه و نتیجه بحث همونه که شما مد نظرتونه!

پ.ن1 : احتمالاً الآن میخوایید من رو هم بذارید جزو دسته بابک اینا (شامل سلیم و دامون و ...) و یه چیزم به من ببندید و ...
    پ.ن2 : جمله بالا نهایتاً یه احتماله ... قضاوت نیست

صفحه 2 از 19 نخستنخست 123412 ... آخرینآخرین