سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
صفحه 19 از 19 نخستنخست ... 9171819
نمایش نتایج: از 181 به 190 از 190

موضوع: واقعا چرا میخواییم بریم؟ با خودمون روراست باشیم

1. Top | #181

تخصص
    Software
    میزان امتیاز
    24
    نقل قول نوشته اصلی توسط taromi نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    آقا... غالب دوستان به دلایل کاری دارن فلنگو می بندن. بنده دوستی در مالزی دارم که اکثر رفقاش در اروپا و ... هستن. ایشون همیشه این توصیه رو به کسانی که میخوان از ایران مهاجرت کنن اینه که" اگه هدفی دارید که با ارزشه اینکارو بکنید وگرنه وقت تلف کردنه."
    بالاخره هرجایی مشکلت خاص خودشو داره و این دلیل نمیشه که حالا که مشکلات ایرانو رو در برگرفته بگی اخه. شما در همین کشور بزرگ شدی و از امکانات هرچند ناقصش استفاده کردی.حداقل بد و بیراه نگید خواهشا . کمی خوددار باشید. یکی میگه اینجا ازادی نیست و اونجا هست... یکی میگه محیط زیست الوده ست... اخه اینا که دلیل رفتن نشد ... بارها شنیده و دیدیم که مهاجرین بی هدف پس از چند صباحی در صورت عدم انطباق با شرایط کشور مقصد، به صورت خودجوش خودشون رو دیپورت کردن! واقع بین باشیم دوستان... پشت چراغ قرمز بوغ زدنم شد دلیل؟! برای اهداف بالاتری سفر کنید ... پایدار باشید.
    آلودگی هوا و مواد غذایی یکی از دلایل مهاجرت بود برای من. یکی دیگه هم همین ناقص بودن امکانات. من تا سن سی سالگی بیمه درمانی نداشتم، حتی بیمه اختیاری هم نمیدادن به دلایلی که گفتنش طولانیه.
    در کل فکر میکنم دلایل زیادی دارن کسایی که مهاجرت میکنن و دلایل هر کسی برای خودش مهم و تاثیر گذارن. البته اینم قبول دارم که برای همه لزوما اینطرف بهتر نمیشه و همونجا با مشکلات بسازن بهتره براشون، ولی این بستگی به شخص داره و شرایطش.

2. کاربر مقابل از Mizrahi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

Mehnoosh-Mohamad (2015/11/23)

3. Top | #182

تخصص
    کارمند
    میزان امتیاز
    9
    بنده نگفتم کسی دروغ گفته ولی اینکه شرایط رو شفاف به همدیگه نگیم هم اسمش صداقت نیست... ما ایرانیا احساسی هستیم و در مواجهه با مسائل مختلف با این دیدگاه میریم جلو و مسلما وقتی می بینیم شرایط طبق روحیات ما نیست دپرس میشیم. اینکه در ایران هنجار شکنی در رانندگی قبحش ریخته درسته و ما فرهنگ سازی خوبی براش نکردیم ولی ایا مثلا در استرالیا و هرجای دیگه این بی قانونی نیست و یا خیلی خیلی کمه؟! بنده تا حالا هیچ کشورخارجی نرفتم و نمی تونم قضاوت کنم فقط اینو میگم که چرا تا دیروز ایران خوب بود و مثلا خیلی از ماها وقتی فلان خلاف قانون رو انجام میدیم و کسی جلومون در نمیاد و مجری قانون ککش هم نمیگزه، خوش بحالمون میشه ولی همین فرد وقتی به یه کشور خارجی میره از قانونمداری اونجا داستانها میگه و مجلس رو دستش میگیره؟! همین مسائل باعث میشه تا امثال من با نگاه محتاطانه درباره دوستانی چون شما قضاوت کنیم.مثلا برای بنده واقعا سواله که اونجا مشکلاتش اینقدر ناچیزه که برای ما ایرانیا قابل تحمله. مثلا این مسائل زیست محیطی چقدر اهمیت داره که فرد اون رو دلیل مهاجرتش میدونه. مثالی دراین باره میزنم توی یه مستند تهیه شده در استرالیا دیدم که مناطقی در این کشور هست که حیوانات و حشرات کشنده ای در اون زندگی میکنن و اورژانس اونجا امار نسبتا بالایی از مرگ و میر ناشی از حمله این جانوران رو نشون میداد. اینی که میگم توی شهر بود نه روستا و صحرا و ... حالا شما بگید اینگونه مسائل فقط مال ایرانه مگه؟ خواهشا اطلاعاتی بدید تا واقعا بدونیم استرالیا چه جور جاییه تا بتونیم بهتر تصمیم گیری کنیم...
    ممنون

4. Top | #183

تخصص
    Software
    میزان امتیاز
    24
    بنده نگفتم کسی دروغ گفته ولی اینکه شرایط رو شفاف به همدیگه نگیم هم اسمش صداقت نیست... ما ایرانیا احساسی هستیم و در مواجهه با مسائل مختلف با این دیدگاه میریم جلو و مسلما وقتی می بینیم شرایط طبق روحیات ما نیست دپرس میشیم. اینکه در ایران هنجار شکنی در رانندگی قبحش ریخته درسته و ما فرهنگ سازی خوبی براش نکردیم ولی ایا مثلا در استرالیا و هرجای دیگه این بی قانونی نیست و یا خیلی خیلی کمه؟! بنده تا حالا هیچ کشورخارجی نرفتم و نمی تونم قضاوت کنم فقط اینو میگم که چرا تا دیروز ایران خوب بود و مثلا خیلی از ماها وقتی فلان خلاف قانون رو انجام میدیم و کسی جلومون در نمیاد و مجری قانون ککش هم نمیگزه، خوش بحالمون میشه ولی همین فرد وقتی به یه کشور خارجی میره از قانونمداری اونجا داستانها میگه و مجلس رو دستش میگیره؟! همین مسائل باعث میشه تا امثال من با نگاه محتاطانه درباره دوستانی چون شما قضاوت کنیم.مثلا برای بنده واقعا سواله که اونجا مشکلاتش اینقدر ناچیزه که برای ما ایرانیا قابل تحمله. مثلا این مسائل زیست محیطی چقدر اهمیت داره که فرد اون رو دلیل مهاجرتش میدونه. مثالی دراین باره میزنم توی یه مستند تهیه شده در استرالیا دیدم که مناطقی در این کشور هست که حیوانات و حشرات کشنده ای در اون زندگی میکنن و اورژانس اونجا امار نسبتا بالایی از مرگ و میر ناشی از حمله این جانوران رو نشون میداد. اینی که میگم توی شهر بود نه روستا و صحرا و ... حالا شما بگید اینگونه مسائل فقط مال ایرانه مگه؟ خواهشا اطلاعاتی بدید تا واقعا بدونیم استرالیا چه جور جاییه تا بتونیم بهتر تصمیم گیری کنیم...
    ممنون
    مسئله اینه که هر کسی فرق میکنه. مشکلاتی که من اینجا دارم رو ممکنه شما نداشته باشی و برعکس.
    مثلا من توی این مدت حیوان خطرناک ندیدم. مشکل کاریابی نداشتم. صاحبخونه خوبی داشتم (خودش یک مهاجر روسی). راننده ها رو بسیار قانونمند تر از ایران دیدم. اتوبوس همیشه به موقع اومده. توی ترافیک خیلی به ندرت موندم. مواد غذایی عالیه. هوا عالیه. همکارام رو تحمل میکنم. خونه نخریدم هنوز اما به زودی خونه کوچیک میخرم. دوستای ایرانی خوبی دارم. بچه ندارم. نگران پیری و بازنشستگی نیستم.
    مشکلات من : دلتنگی برای خانواده. رفتار توهین آمیز و تبعیض آمیز "بعضی" استرالیایی ها با مهاجرا. سرعت کم اینترنت. نداشتن ویلای بزرگ. نداشتن وقت کافی برای تفریح.

5. 2 کاربر مقابل از Mizrahi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

Arash_kh (2015/11/25),taromi (2015/11/23)

6. Top | #184

تخصص
    کارمند
    میزان امتیاز
    9
    ممنون از اطلاعاتتون. منظور منم از طرح این سوالات همین بود که دوستانی مثل شما درباره شرایط زندگی در اونجا برامون بیشتر بگن و واقعیتهای ملموس رو به تصویر بکشن. خیلی متشکرم که سوالاتم رو بی پاسخ نذاشتید. برامون بیشتر از نحوه زندگی،کار و نیز زندگی متاهلی،بیمه و ... بگید و اینکه واقعا و واقعا در یک جمله استرالیا چطوره و ارزشش رو داره؟ من برای ادامه تحصیل و اخذ بورسیه اونجا رو در اولویتهام قرار دادم. ممنون

7. Top | #185

تخصص
    Software
    میزان امتیاز
    24
    ممنون از اطلاعاتتون. منظور منم از طرح این سوالات همین بود که دوستانی مثل شما درباره شرایط زندگی در اونجا برامون بیشتر بگن و واقعیتهای ملموس رو به تصویر بکشن. خیلی متشکرم که سوالاتم رو بی پاسخ نذاشتید. برامون بیشتر از نحوه زندگی،کار و نیز زندگی متاهلی،بیمه و ... بگید و اینکه واقعا و واقعا در یک جمله استرالیا چطوره و ارزشش رو داره؟ من برای ادامه تحصیل و اخذ بورسیه اونجا رو در اولویتهام قرار دادم. ممنون
    احساست رو درک میکنم، مهاجرت تصمیم بزرگیه، برای خود من هم یک علامت سوال بزرگ بود که آیا دارم کار درستی میکنم یا نه.
    در نهایت هیچکدم از چیزایی که نگران بودم مشکل بشه برام، اصلا مشکل نبود. در عوض چیزایی که اصلا فکرشو نمیکردم مشکل باشه، تنها مشکلات من شدن.
    به نظر من بر میگرده یه اینکه چرا داری مهاجرت میکنی. چه مشکلاتی رو میخوای حل کنی. و اینکه به خاطرشون حاضری چه مشکلاتی رو تحمل کنی.
    برای شخص من یک مجموعه ای از مسایل بود تو ایران، که با مهاجرت میخواستم ازشون خلاص بشم.
    نبودن آینده مشخص کاری، آزار دهنده بودن محیط کار (زیراب زنی، بدرفتاری رییس و ...) ، درآمد پایین، نداشتن خدمات اجتماعی مثل بیمه، بی قانونی، رفتار تهاجمی بعضی ها در خیابان و فرهنگ لات بازی، آلودگی هوا و مواد غذایی ،...
    تعدادیش حل شد: آینده کاری و مسیر زندگیم نسبتا خوبه، درامدم بسیار خوبه، بیمه درمانی مدیکر دارم، قانون بیشتر رعایت میشه اینجا، رفتار تهاجمی خیلی کمتره ، مواد غذایی و هوا سالم
    کارم شبه تحقیقاتی هست، خیلی وقت و انرژی میبره.
    مشکلات جدیدی هم بوجود آمد که توی پست قبلی نوشتم.
    آیا ارزشش رو داشت؟ برای من آره، ممکنه اگر کس دیگه ای جای من بود راضی نبود.

یکی از آشناهام در عوض دلایل دیگه ای داشت. توی ایران کاسبی خوبی داشت، درآمد عالی و کار راحت. به گفته خودش اومد که توی یک مملکت آزاد و قابل پیش بینی زندگی کنه. اتفاقی که افتاد این بود که اون درآمد خوبی که توی بازار ایران داشت اینجا نداشت، به همین دلیل "قابل پیش بینی" بودن بازار اینجا. کاسبیش اینجا ضرر داد و مجبور شد جمعش کنه. دنبال کار گشت و به خاطر اینکه تخصصش اینجا کاربردی نداره هنوز کار متاسبی پیدا نکرده و پیتزا دلیوری و کارای مشابه میکنه. به نظر من که براش جالب نبوده مهاجرت، اما خوب باز ترجیح داده اینجا بمونه.

یک عده هم که هدف از مهاجرت براشون این بوده که "خارج" زندگی کنن. اینو توضیح نمی دم فقط همینقدر که بعد از اومدن به نظرشون اصلا اینجا شبیه خارج نیست.
    شاید به نظر خنده دار بیاد اما یکعده فکر میکنن وقتی توی ایران به یه وضعیت خوبی رسیدن، حالا برای بهبود زندگی باید برن خارج و خارجی بشن، واضح که وقتی دیدن اینجا اون چیزی که توی فیلم های هالیوود دیده بودن و دختر خاله هلندیشون پزشو میداد نیست، نا امید میشن. اما معمولا بر نمیگردن.

مهاجرت ریسک بالایی داره، به نظر من تنها راه اینه که هر کسی با خودش رو راست باشه و مشکلاتی که میخواد با مهاجرت حل کنه رو رو کاغذ بیاره.

اگر میخوایید درس بخونید ممکنه کانادا بهتر باشه، یا آمریکا اگر می تونید. توی اینجا کسایی که ویزا دانشجویی دارن خیلی محدود هستن. برای اکثر کارا ویزا دایم میخوان و خدمات اجتمایی هم شامل حالتون نمیشه و خیلی چیزای دیگه. پولی هم که برای اسکالرشیپ می دن نسبت به هزینه ها کمه مگر مجرد باشی. من خودم اگر میخواستم تحصیلی برم میرفتم کانادا. حالا از کسایی که اونجا هستن هم بپرسین شاید اونجا هم همین باشه.
    ویرایش توسط Mizrahi : 2015/11/23 در ساعت 04:53 PM

8. 7 کاربر مقابل از Mizrahi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

Arash_kh (2015/11/25),babaak (2015/11/24),Mehnoosh-Mohamad (2015/11/23),mehran (2015/11/24),mohammadz5 (2015/11/23),taromi (2015/11/23),عليرضا اسماعيلي (2015/11/24)

9. Top | #186

تخصص
    کارمند
    میزان امتیاز
    9
    با سپاس فراوان. کاملا منطقی و به دور از هیجان و احساسات شرایط رو بیان کردید و خیلی کمک کننده بود. برای همه چیز ممنونم.

10. Top | #187

میزان امتیاز
    162
    با سپاس فراوان. کاملا منطقی و به دور از هیجان و احساسات شرایط رو بیان کردید و خیلی کمک کننده بود. برای همه چیز ممنونم.
    سلام
    این مواردی که دوستمون به زیبایی بیان کرد رو قبلا هم بارها به همین شکل توی همین تاپیک بیان شده و هر شخصی دلایلش رو برای مهاجرت نوشته. ولی اینکه چرا شما برداشت عدم صداقت و دعوا و دلایل بی ارزش کردید یه مقدار جای سواله.
    Mohammad (Mike) Akrami
    Visa190-VIC
    lodge:15 April 2015
    Visa Grant: 30 Sep 2015
    َIn Melbourne from:Feb 2016
    خدایا حال ما خوب است. حال بقیه رو هم خوب کن...

11. Top | #188

تخصص
    کارمند
    میزان امتیاز
    9
    اخه تا یکی انتقاد میکنه با زبان تند باهاش حرف میزنن من صریح گفتم که دوستان خواهشا راحت و بدون ابراز احساسات و از روی منطق پاسخ سایر اعضا رو بدن. ولی برخی از اعضا طوری حرف میزنن انگار ایران جهنمه ومن اینو خارج از انصاف دیدم و تذکر دادم.همین.

12. کاربر مقابل از taromi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

Mehnoosh-Mohamad (2015/11/23)

13. Top | #189

میزان امتیاز
    286
    ممنون
    صداقت نداشتن همون دروغ گفتنه و با euphemism ماهیت کار عوض نمیشه! فقط لغت قشنگتری استفاده میشه.
    شما دو تا موضوع کاملا مستقل رو با هم قاطی میکنین. یکی واقعیتهایی که وجود داره و یکی دیگه نظر شخصی آدمها درباره اون واقعیتها. شما میتونین درباره بیان واقعیتها به من ایراد بگیرین که درست نبوده ولی درباره اینکه نظر شخصی من درباره اون واقعیت چیه یا اینکه چه تاثیری در زندگیم داره دیگه چیزی نیست که بخوام به شما توضیح بدم.
    مثلا اینکه آلودگی هوا در شهرهای بزرگ ایران از استرالیا بیشتره، شکی نیست. یا اینکه حیوانات و حشرات کشنده تو استرالیا از ایران بیشتر هستند هم شکی نیست. همینطور در مورد اینکه مثلا فرهنگ رانندگی در استرالیا با ایران قابل مقایسه نیست هم شکی نیست.
    من خیلی ندیدم که کسی درباره واقعیتهای زندگی اینجا اطلاعات غلطی بده. در مورد نظرات شخصی و سلیقه دوستان البته اگر اونها رو قبول ندارین میتونین اون قسمت رو نادیده بگیرین. تشخیص این دو تا موضوع از هم اونقدرها کار سختی نیست!

در مورد مقایسه آلودگی هوا به حیوانات و حشرات کشنده مقایسه عجیبی بود! اگر به آمار و ارقام نگاه کنین میبینین که اصلا اینها در حدی نیستند که با هم قابل مقایسه باشن و مقایسه این دو بیشتر به یه شوخی شبیهه. مثلا این رو ببینین: Australia’s Most Dangerous Animals: a Decade of Death

اخه تا یکی انتقاد میکنه با زبان تند باهاش حرف میزنن من صریح گفتم که دوستان خواهشا راحت و بدون ابراز احساسات و از روی منطق پاسخ سایر اعضا رو بدن. ولی برخی از اعضا طوری حرف میزنن انگار ایران جهنمه ومن اینو خارج از انصاف دیدم و تذکر دادم.همین.
    خود شما که الان دارین انتقاد میکنین و تا جایی که من میبینم کسی با زبان تند باهتون حرف نزده.

در نهایت هم اینکه اگر میخواین مقایسه بدون نظر شخصی داشته باشین، میتونین به سایتهایی مثل این سر بزنین: Pollution Comparison Between Tehran, Iran And Melbourne, Australia
    ویرایش توسط Nerd : 2015/11/24 در ساعت 09:41 PM

14. 2 کاربر مقابل از Nerd عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

Mehnoosh-Mohamad (2015/11/27),taromi (2015/11/25)

15. Top | #190

تخصص
    کارمند
    میزان امتیاز
    9
    سلام دوست عزیز (Nerd)و ممنون از اینکه پاسخ بنده رو دادید. در پناه حق

16. کاربر مقابل از taromi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

Nerd (2015/11/26)

صفحه 19 از 19 نخستنخست ... 9171819