سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 11

موضوع: خاطرات اولین سفر به استرالیا

1. Top | #1

تخصص
    Registered Migration Agent
    میزان امتیاز
    2629

خاطرات اولین سفر به استرالیا

اولین سفر به استرالیا همیشه پر از خاطراتیه مطمئننا از منظر تبادل تجربه به درد بقیه دوستان خواهد خورد

2. 7 کاربر مقابل از دامون عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

ali_la9 (2016/09/30),hegza (2015/06/01),mahyar49 (2015/09/13),mehrfar (2015/05/31),mhd.hdr (2015/05/31),pisces90 (2015/06/01),worthy (2016/04/13)

3. Top | #2

میزان امتیاز
    18
    سلام دوستان. من با اجازتون تجربه سفر 35 روزه به سه شهر پرث، سیدنی و ملبورن رو اینجا باهاتون به اشتراک میذارم. امیدوارم مفید باشه. (چون مطالب از روی گروه تلگرام کپی پیست شده ممکنه پیوستگیش خیلی مناسب نباشه)

ما ورودمون به پرث بود. من اطلاعاتی که در مورد پرث از روی فروم ها بدست اوردم حسابی منو disappointed کرده بود ولی به نظرم شهری مدرن و عالی و با امکانات خیلی خوب بود.خیابونهای پهن، تمیز، پارک های بسیار بزرگ و زیبا، زمین های گلف، تنیس و ... به وفور دیده میشد.
    اینکه میگن Boring هستش، باید ببینیم در مقایسه با چه چیزی عنوان میشه!
    من شهر های زیادی تو اروپا رو دیدم که بسیار بورینگ تر حساب میشن (اگر ملاک اینه که ساعت 5 و 6 همه جا تعطیل میشه(
    البته یکی دوتا مشکل اونجا به نظرم اومد که اینجا بهش اشاره می کنم: یکی اینکه مرکز شهرش یه قسمتهایی به نظرم کثیف اومد و دوم اینکه ابوریجینال های Homeless در مرکز شهر نسبت به جاهای دیگه زیاد بود (هرچند که همه میگن بی آزارن)
    در شهر های دیگه معمولا تو سیتی سنتر جاهایی هستند که تا دیروقت بازن و یا 24 ساعته هستن، تو پرث هم هست ولی کمتره من با این قضیه مشکل نداشتم!
    بیشتر رستوران ها هم تعطیلن. مک دونالد و Hungry Jack's و این تیپ فست فود ها رو میتونید باز پیدا کنید. رستوران ها رو تو yelp سرچ کنید ساعت کاریشون رو نوشته
    تو پرث یه مرکز خرید هست به اسم garden City، جای خوبیه. برید. مثل Westfieldهای بزرگ سیدنی و ملبورنه
    یه پارک تو پرث هست به اسم Adventure World هم پارک آبیه و هم Luna Park. من دو تا دختر کوچیک دارم و بخاطر اونا هر شهری که میریم بهترین پارک ها رو سرچ می کنم و می برمشون. Adventure World بهترین پارکی بود که تو عمرم دیدم! اغراق نمی کنم
    Perth Zoo هم رفتیم که خوب بود ولی نمیشه گفت نقطه قوت پرته
    پارک بزرگی در پرث هست به اسم Kings Park. عالیه! خیلی بزرگ، باصفا و با امکاناته
    بعد از پرث رفتیم سیدنی. سیدنی شهری بسیار زیباست، اولین بار که میری سمت Harbor Bridge و Opera House فقط میگی Wow(من این Wow رو قبلا فقط تو ونیز گفته بودم)
    من زیاد در مورد سیدنی اعتماد به نفس ندارم صحبت کنم. فقط میگم زیبا، تمیز و بسیار بزرگ بود
    زیاد نتونستیم خوب بگردیم سیدنی رو، بیشتر تو سیتی و اطراف هاربر بودیم
    به توصیه دامون عزیز بچه ها رو بردم Easter Show که حالت کارناوالی داشت و ظاهرا هر سال موقع ایستر برپا میشه. عالی بود ولی گرون و البته به ما خیلی دور، 100 دلار کرایه تاکسی رفت از Bondi Junction و 80 دلار برگشتمون شد.
    اینم خوبه بگم که من یه Visa Travel Card داشتم که از دوبی گرفته بودم. 2، 3 ساله که دارمش و همه جا ازش بخوبی استفاده کرده بودم ولی تو استرالیا خوب کار نکرد از هر 5 Transaction یکی بزور کار میکرد. کلا رو مخ بود تا اینکه کارت حساب استرالیام اومد و مشکلم حل شد. با ترول کارت تو استرالیا ماشین برای رنت نمی دن.
    من تور Surfing رو تو سیدنی خیلی دوست داشتم برم. ولی وقتم محدود بود. باید 2 روز کامل وقت میذاشتی برای اینکه بتونی خوب یاد بگیری.
    پرواز سیدنی به ملبورنمون با چند تا تجربه همراه بود:
    اول بحث شیرین اضافه بار! تو پروازهای داخلی هر نفر یه چمدون بیشتر نمیتونه به قسمت بار بده (صرف نظر از وزنش) من یه چمدون دیگه خریدم و توی سایت Quantas یه چمدون دیگه با 30 دلار اضافه کردم.

درصورتیکه اضافه بار دارید بهتره آنلاین check in نکنید. افرادی که پشت کانتر میشینن خیلی برای کم کردن هزینه هاتون همکاری می کنن
    به سه دلیل ملبورن به ما خیلی خوش گذشت
    یکی اینکه روز اول ماشین رنت کردیم، دوم اینکه فامیل داشتیم و برامون خیلی وقت گذاشت و سوم اینکه 5، 6 روز بیشتر نسبت به سیدنی و پرث اونجا بودیم و بهتر گشتیم
    من خیلی نمیتونم قضاوت عادلانه ای بین سیدنی و ملبورن داشته باشم. به دلایل بالا
    ملبورن شهر زنده ایه. ما هتلمون وسط سیتی بود. شبا بخاطر سرو صدا نمی تونستیم بخوابیم
    همه چی دور و برمون 24 ساعته بود.
    تو ملبورن حتما Crown Hotel توی South Bank برید. کازینوی بزرگی داره و بسیار زیباست. میتونی صرف نظر از اینکه اهل کازینو باشی یا نه ساعت ها اونجا وقت بگذرونید و بهتون خوش بگذره
    اگه ماشین داشتید سمت Great Ocean Road هم برید. اگه اهل طبیعت و دیدن اقیانوسید
    اگه کوهنوردی سبک تو جنگل دست دارید برید 1000 پله (1000 Steps) به شهر نزدیکه
    فقط چندتا تجربه ديگه رو باهاتون در ميون ميزارم
    براي فريت از استراليا به ايران خيلي تحقيق مردم و همه قيمت ها بالا بود. هواپيمايي امارات اين شماره رو بهم داد:
    9335 2588
    از ملبورن به تهران (Door to Airport) كيلويي ٧ دلار!
    خيلي قيمتش نسبت به جاهاي ديگه مناسب بود. (من تا ٤٠ دلار هم قيمت داشتم)
    اندازه ٢ تا چمدون اضافه بار داشتم. حدود ١٠ روزه رسيد ايران. به توصيه دوستي، وسايل كهنه توشون گذاشتيم و اين باعث شد تو تهران پولي بابت گمرك نديم
    يه تجربه ديگه اپليكيشن Swan Taxi تو پرث بود كه برا بوك كردن تاكسي عالي بود. ميتوني سايز تاكسي رو مشخص كني و به محض اينكه تاكسي بهت اختصاص داده بشه تو GPS موقعيت تاكسي رو تو گوشيت ببيني. همچنین موقعیت خودت رو اپلیکیشن Detect میکنه و لازم نیست برای بوک کردن تاکسی آدرس خودتو بلد باشی. واقعا مفيد و كاربرديه!
    چند تا مقايسه اروپا (مخصوصا آلمان) با استراليا:
    استراليايي ها به مراتب از اروپايي ها friendly تر برخورد ميكنن. من اينو خيلي دوست داشتم
    تو اروپا صرفه جويي تو مصرف انرژي خيلي بالاتره. تو خونه ها و هتل هاشون تقريبا رنگ نميشه تشخيص داد! ولي تو استراليا من به اين شدت نديدم.
    فكر كنم تو استراليا بايد انرژي ارزونتو باشه. مثلا بنزين تو استراليا ١.٤ دلاره و تو آلمان ١.٣٥ تا ١.٤ يورو!
    تو اروپا دوچرخه يك وسيله نقليه كاملا جا افتاده و پابليكه (مخصوص تو هلند) ولي استراليا خيلي كمتره. خيلي از خيابون ها محل عبور دوچرخه توشون تعبيه نشده. شايد بخاطر وسعتش باشه!

4. 17 کاربر مقابل از Arashkouhi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

A.M.N.E (2015/06/16),afshin (2015/07/19),ali_la9 (2016/09/30),arsa54 (2016/01/05),Behnaz (2015/06/02),erfanshirzadi (2016/08/04),habib (2016/03/05),hamsh (2015/06/04),kamyar (2016/12/28),mata (2015/06/03),Mehnoosh-Mohamad (2015/06/02),mhd.hdr (2015/06/03),Migrant (2015/06/02),mosafer (2015/06/03),Nerd (2015/06/03),somy (2015/06/04),worthy (2016/04/13)

5. Top | #3

میزان امتیاز
    286
    نقل قول نوشته اصلی توسط Arashkouhi نمایش پست ها
    از ملبورن به تهران (Door to Airport) كيلويي ٧ دلار!
    خيلي قيمتش نسبت به جاهاي ديگه مناسب بود. (من تا ٤٠ دلار هم قيمت داشتم)
    ممنون از تجربیاتتون.

فقط در مورد فریت بگم که من از تهران به ملبورن با کارگوی امارات فریت کردم (بارم همین الان بین دبی و ملبورنه) و برای حدود ۲۰۰ کیلو بار، کیلویی ۳.۵ دلار دادم (البته اگر هزینه های جانبی رو حساب کنیم حدود ۴ دلار میشه).

6. 4 کاربر مقابل از Nerd عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

arsa54 (2016/01/05),habib (2016/03/05),mhd.hdr (2015/06/04),mosafer (2015/06/04)

7. Top | #4

میزان امتیاز
    656
    تجربه اولین سفر به استرالیا - سیدنی
    همیشه انجام هر کاری برای بار اول همراه هست با هیجان ، کمی استرس و شاید هم ترس وقتی میخوای وارد کشوری بشی که تا حالا واردش نشدی و فقط از طروق غ مستقیم باهاش آشنا شدی ، بهرحال پروازم با امارات بود و با کانکشن حدود 3 ساعت ، حدود 6:30 به وقت محلی رسیدم به سیدنی ، پروازم که خیلی عالی و راحت بود و برخوردها در ایران ،دبی و سیدنی بسیار معقولانه و محترمانه بود، کلا همه چیز خوب بود ، وقتی سیدنی رسیدم دوستان بسیار عزیزی به استقبالم اومدن و قبل از رفتن بهخونه گشتی هم در سیدنی زدیمو با کلیاتی از سیدنی به صورتبسیار بسیار کوتاه آشنا شدم ، به نظرم مهمترین امتیاز واسه من که ورود اولیه ام به سیدنی رو بسیار بسیار شیرین کرد ، استقبال گرم و فوق العاده دوستانبود که کلیه نگرانیهای ورود کم کم رنگ باختن ،
    بهرحال روزهای اول با مهمونی رفتن و رستوران رفتن و انجام کارهای اولیه همچون مدیکر ، بازکردن حساب بانکی ، سنترلینک ، فتو ایدی گرفتن ، و... گذشت
    از نظر من سیدنی شهری فوق العاده انسان محور که زندگی رو برای کلیه اقشار ادمها در نظر گرفته، مسیرهای پیاده روی و دوچرخه سواری ، توجه به معلولین و ناتوانهای جسمی ، عبور راحت کالسکه و از این دست مسایل ، بسیار فوق العاده هست ، همه چیز رو حساب کتاب هست و کلا بجای ظواهر شهرسازی که محصول نگرش جهان سومی هست به کیفیت بالای زندگی و بالا بردن استانداردهای زندگی توجه شده ، زمینهای فوق العاده برای بازی و ورزش بیشتر از هر چیز دیگه در سیدنی موردتوجه من هست ، کلا مردم رو به سالم زندگی کردن و ورزش کردن سوق میده ، مناظر بسیار بدیع و فوق العاده ، همه و همه چیز در سیدنی از این شهر یه جایی برای تفریح کردن و رفتن به بیرون ساخته ، فروشگاه های بزرگ تا7-8 شب و بعضا تا 9 شب هم باز هستن که به نظرم معقول هستن ، هرچند فروشگاه های 24 ساعته و بار و .. هم هست که میشه به اونا هم اشاره کرد در کل شیوه رانندگی کردن و فرهنگ گشاده رویی برخورد مردم ، ارامش و احساس فوق العاده ای به من داده ، البته میشه در هرجای خوب ، افراد بعضا هنجار شکن هم وجود داشته باشه و همینطور محلات با فرهنگهای متفاوتی نیز مشاهده کرد ولی در کل ظاهر شهرسازی سیدنی به نظرم بسیار اصولی و انسان محور هست و به اصول بیشتر از ظواهر فریب دهنده توجه شده ، نمیدونم این نظر منه ، در حال به قول دوستمون ما شیفته استرالیا هستیم ،سیدنی جایی بود که همیشه دوست داشتم اونجا باشم هرچند سختی های خاص خودش روهم داره که در جای خودش میشه به اون اشاره کرد اما به عنوان اولین خاطرات سفر فوق العاده بود

8. 11 کاربر مقابل از mazdak2536 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

ali_la9 (2016/09/30),arsa54 (2016/01/05),farid (2015/07/18),habib (2016/03/05),hamsh (2015/07/22),locomotive (2015/08/07),mhd.hdr (2015/07/19),Navid1356 (2015/08/10),هانیه (2015/07/22),worthy (2016/04/13),دامون (2015/07/18)

9. Top | #5

تخصص
    Registered Migration Agent
    میزان امتیاز
    2629
    به به تحلیل سیدنی از نگاه یک مهندس شهرساز باتجربه .
    مهندس جان ، اینکه تو سیدنی خیابون بندی موازی نیست ، استفاده از میدون به تعداد زیاد ، انواع خیابون حتی Cresent و ... از نظر شهر سازی چطور دیده میشه .
    سیستم حمل و نقل عمومی چطور ؟ نظرت چیه مزدک جان ؟ البته از نظر علمی دوست دارم تحلیلش رو بشنوم .

10. کاربر مقابل از دامون عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

arsa54 (2016/01/05)

11. Top | #6

میزان امتیاز
    656
    نقل قول نوشته اصلی توسط دامون نمایش پست ها
    به به تحلیل سیدنی از نگاه یک مهندس شهرساز باتجربه .
    مهندس جان ، اینکه تو سیدنی خیابون بندی موازی نیست ، استفاده از میدون به تعداد زیاد ، انواع خیابون حتی Cresent و ... از نظر شهر سازی چطور دیده میشه .
    سیستم حمل و نقل عمومی چطور ؟ نظرت چیه مزدک جان ؟ البته از نظر علمی دوست دارم تحلیلش رو بشنوم .
    اولا شما لطف دارین ،
    اما در ارتباط با سیستم حمل و نقل سیدنی با توجه به ساختار شهری که پهن دشتی هست براساس اتومبیل شخصی استوار هست با این جال قطار ، اتوبوس و فری هم مورد استفاده زیادی هست ، به نظرم سیستم حمل و نقل عمومی سیدنی با توجه به شکل شهرمتفاوت با اکثر شهرهای اروپایی هست که استفاده از اتومبیل شخصی در اونها کمتر هست اما بازهم قابل قبول هست به ویژه قطارش ، واسه همین یکسری محلات که دسترسی به قطار دارن بایستی در اولویت زندگی واسه تازه مهاجران قرار بگیره ، همچنین مراکز خرید قابل قبول ، تیف از جمله امتیازاتی هست که در انتخاب محله مخصوصا برای تازه مهاجرها بایستی مدنظر قرار بگیره که مشکل حمل و نقل عمومی رو کم کنه، در مجموع در مقایسه با تهران خیلی بهتره و قابل قبوله

در ارتباط با شبکه خیابان ها ، همانطور که خودت بهتر از من میدونی مثل کانبرا که بسیار منظم و طراحی شده ساخته شده ، نیست ، علتش هم اینه که سیدنی در طول بازه حدود 200 سال شکل گرفته ، یعنی مجموعه ای از محلات که با بزرگتر شدن بهم چسبیدن ، مسلما نمیتونه ساختار منظمی داشته باشه ،اگه شما عکسهای هوایی سالهای گذشته رو ببینی ، متوجه میشی که محلات سیدنی غ متمرکز و با فاصله بعضا زیادی از هم شکل گرفتن ، بطور مثال برخی از محلات یه سری فارمهایی بودن که زمینهای چندهکتاری متعلق به 1 نفر (1 خانواده) بوده و بعدا در طول زمان با اصول شهرسازی مدرن سعی شده این محلات بهم متصل شه ، خ ویکتوریا و پاراماتا تمونه های جالبی هستن که مثل ولیعصر تهران از مرکز سیدنی به طول نسبتا زیادی به این سابربها متصل شدن
    در مورد میدونهای کوچیک که من خیلی باهاش حال کردم ، چوت ارتفاعشون در حد چند سانتیمتر هست و اتوبوسها بدون مشکل میتونن از روش عبور کنن ، و این یعنی بدون اضافه کردن عرض معابر در تقاطع ها دسترسی محلی برای اتوبوسها هم فراهم هست و میتونن به خدمت رسانی بپردازن ، هرچند اتوبوس به ویژه در معابر محلی با فاصله حدود نیم ساعت به نیم ساعت میاد و زیاد قابل اتکا نیست بهرحال بهتر از هیچی هست

اما نکات + ساختار شهری سیدنی بر پخشایش مناسب خدمات به ویژه ورزشی ، آموزشی ، تفریحی استوار هست که به نظرم فوق العاده هست و آب و هوای مناسب سیدنی نسبت به شهرهای کانادا این امتیاز رو دو چندان میکنه ، شما در سیدنی هزینه های اضافی که در تهران برای گلکاری و جدول گذاری که به نظرم هدر دادن آب هست، رو نمیبنی و کانسیلها بجای تمرکز به این موارد با ساده ترین روش ، فضای سبز رو گسترش میدن ، اما بجاش پیاده رو های قابل اتکا و پیوسته ای رو درست میکنن ، و در کنارش خدمات بسیاری رو در نظر میگیرن که پیاده روی و دوچرخه سواری قابل اطمینان در تمامی گستره شهر فراهم بشه

در مجموع فکر میکنم برعکس دبی که یه پوسته مثلا مدرن شهری توجه شده ، به مفاهیم اساسی و اصولی شهرسازی متمرکز هست و کلا با چشم پوشی از یکسری معایب که کلا همه جا هست و درنظرگرفتن جمیع جهات ، شهری بسیار خوب برای زندگی هست
    آب و هوا هم خیلی اثر گذاشته بر کیفیت بالای زندگی، کلا واسه هر چیزی یه برنامه ای هست و مصرف بهینه انرژی و جلوگیری از اتلاف انرژی قابل تقدیر هست
    چقدر طولانی ، شرمنده

12. 10 کاربر مقابل از mazdak2536 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

ali_la9 (2016/09/30),arsa54 (2016/01/05),farid (2015/07/19),habib (2016/03/05),hamsh (2015/07/22),mehran (2015/07/19),mhd.hdr (2015/07/19),Navid1356 (2015/08/10),worthy (2016/04/13),zahraazad (2015/08/06)

13. Top | #7

تخصص
    Construction Project Manager
    میزان امتیاز
    626
    سلام به همه

من هم تجربه م رو (هرچند خيلي محدود هست) مي نويسم.

همون طور كه توي تاپيك پرواز نوشتم، اولين سفر من به استراليا با يك استرس اساسي كنسلي پرواز شيراز به تهران (آخرين يادگاري از مام ميهن) همراه بود كه شرحش توي تاپيك مربوطه هست.

اما بعد از اون دوستان بسيار عزيزم در فرودگاه سيدني به استقبالم اومدند. يه دور كوتاه توي شهر زديم كه ديد من رو به سيدني كاملاً عوض كرد. چون من اين شهر رو از روي عكس هاي هوايي بسيار مسطح تصور كرده بودم، در صورتي كه كاملاً يه شهر تپه ماهوري هست. (و البته بسيار زيبا. چون همين ناهمواري ها يه عالمه پرسپكتيو زيبا توي فضاهاي شهري و معابر ايجاد مي كنه). البته به نظرم ساختار شهري براي يه تازه وارد يه مقدار ناخوانا ست. كه البته اين هم بيشتر به علت گستردگي شهر و در مقياس كوچك به اين دليل هست كه برخلاف شهرهاي بزرگ آمريكايي (مثلاً شيكاگو با ساختار شطرنجي كامل)، خيلي از محله ها يكپارچه و از ابتدا طراحي نشدن.

نكته ي ديگري كه سفر من داشت اين بود كه (به قول يكي از دوستان) يكي از سبك‌ترين سفرها در تاريخ مهاجرت بوده.. چون به توصيه ي همين دوستم، فقط وسايل لازم براي دو سه روز رو برداشتم و مابقي ش سوغاتي براي دوستان بود. و البته تا الان (روز سوم مهاجرت) از اين تصميم واقعاً راضي هستم.
    اما به همين دليل همون روز اول يه خريد كوچولوي وسايل لازم انجام دادم.

روز دوم كارهاي مديكر، فعال كردن حساب بانكي، درخواست photo ID card، انجام شد.
    و فقط مونده ترجمه گواهينامه، گرفتن خونه و بعد ماراتون كاريابي.
    نكته ي جالب براي من كمك كاركنان براي حل مشكلات بود. توي سنترلينك كه براي كارت مديكر مراجعه كرده بودم، گرنت لتر رو نبرده بودم (فكر مي كردم اونجا هم مثل RTA از طريق vevo مي تونن بگيرن، ولي اينجوري نيست و ويزا رو بايد همراهتون داشته باشيد.) طبيعتاً نتيجه‌گيري من اين بود كه بايد برگردم و فردا براي اين موضوع مجدداً مراجعه كنم. اما كارمندي كه اونجا بود يادآوري كرد كه اگر فايلش رو توي gmail داشته باشي مي توني همين جا پرينت بگيري و مساله حل شد.

نهايتاً اين كه تجربه ي من از اين سه روز زندگي در سيدني به طور خلاصه اينهاست:
    - شهر بسيار زيبا و دوست داشتني با مناظر زيبا. البته يه مقدار براي پياده روي توي مسيرهاي طولاني سخته. اما من از پياده روي ش هم لذت بردم. (البته به نظرم نسبت به شهري مثل آمستردام، امكانات پياده رو و دوچرخه سواريش خيلي كمتره)

- مردم بسيار خوش برخورد و كاركناني كه به خوبي كمك مي كنند تا كار شما انجام بشه. البته اين مساله توي فرايند خودش انجام ميشه. اما از كليه ي امكانات براي كمك به شما استفاده مي شه.

- رانندگي بسيار safe به شكلي كه با اين كه توي ايران سعي مي كردم تاجايي كه مي شه رانندگي نكنم و پياده و يا با آژانس اين ور و اون ور برم، ولي اينجا واقعاً هوس كردم هر چه سريعتر ماشين بخرم.

-هواي مناسب. با اين كه وسط زمستونه، اما هوا به نظرم خنكي خيلي دلچسبي داره. به خصوص امروز كه آفتابي هم بود و قدم زدن بسيار لذت بخش بود.

خبرنگار واحد مركزي خبر از سيدني
    پشت درياها شهري ست..... قايقي بايد ساخت.......
    Subclass 189
    Lodge:2014-05-02
    Visa Granted: 2015-02-04

14. 10 کاربر مقابل از mhd.hdr عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

ali_la9 (2016/09/30),amirmz5 (2015/08/07),arsa54 (2016/01/05),blue_skyss (2015/08/10),habib (2016/03/05),hamsh (2015/08/08),Mehnoosh-Mohamad (2015/08/08),mehran (2015/08/06),mohammad_eslami (2015/08/07),worthy (2016/04/13)

15. Top | #8

تخصص
    اطلاعاتی وارد نشده
    میزان امتیاز
    478
    نقل قول نوشته اصلی توسط mhd.hdr نمایش پست ها
    نكته ي جالب براي من كمك كاركنان براي حل مشكلات بود. توي سنترلينك كه براي كارت مديكر مراجعه كرده بودم، گرنت لتر رو نبرده بودم (فكر مي كردم اونجا هم مثل RTA از طريق vevo مي تونن بگيرن، ولي اينجوري نيست و ويزا رو بايد همراهتون داشته باشيد.) طبيعتاً نتيجه‌گيري من اين بود كه بايد برگردم و فردا براي اين موضوع مجدداً مراجعه كنم. اما كارمندي كه اونجا بود يادآوري كرد كه اگر فايلش رو توي gmail داشته باشي مي توني همين جا پرينت بگيري و مساله حل شد.
    درسته مشابه همین تجربه رو من چند بار داشتم از جمله همین مدیکیر و سیم کارت خریدن که البته من فقط فایل pdf گرنت ویزام رو تو گوشی به طرفم نشون دادم و مشکل حل شد ... بهتون پیشنهاد میکنم شما هم این فایل رو توی گوشیتون همیشه همراه داشته باشید
    آب و هوا چطوره؟ باد میاد؟ سرد میشه طوری که مجبور شی کاپشن یا سویشرت بپوشی؟

16. کاربر مقابل از mohammad_eslami عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

arsa54 (2016/01/05)

17. Top | #9

میزان امتیاز
    87
    مهدی عزیز سلام و عرض ادب
    خیلی خوشحالم که بالاخره وارد سیدنی شدی و همه چی خوب بوده تا الان
    بازم از تجربیاتت بگو برامون
    امیدوارم همه چی از این به بعد هم اونجوری که دوست داری پیش بره برات
    موفق باشی
    نقل قول نوشته اصلی توسط mhd.hdr نمایش پست ها
    سلام به همه

من هم تجربه م رو (هرچند خيلي محدود هست) مي نويسم.

همون طور كه توي تاپيك پرواز نوشتم، اولين سفر من به استراليا با يك استرس اساسي كنسلي پرواز شيراز به تهران (آخرين يادگاري از مام ميهن) همراه بود كه شرحش توي تاپيك مربوطه هست.

اما بعد از اون دوستان بسيار عزيزم در فرودگاه سيدني به استقبالم اومدند. يه دور كوتاه توي شهر زديم كه ديد من رو به سيدني كاملاً عوض كرد. چون من اين شهر رو از روي عكس هاي هوايي بسيار مسطح تصور كرده بودم، در صورتي كه كاملاً يه شهر تپه ماهوري هست. (و البته بسيار زيبا. چون همين ناهمواري ها يه عالمه پرسپكتيو زيبا توي فضاهاي شهري و معابر ايجاد مي كنه). البته به نظرم ساختار شهري براي يه تازه وارد يه مقدار ناخوانا ست. كه البته اين هم بيشتر به علت گستردگي شهر و در مقياس كوچك به اين دليل هست كه برخلاف شهرهاي بزرگ آمريكايي (مثلاً شيكاگو با ساختار شطرنجي كامل)، خيلي از محله ها يكپارچه و از ابتدا طراحي نشدن.

نكته ي ديگري كه سفر من داشت اين بود كه (به قول يكي از دوستان) يكي از سبك‌ترين سفرها در تاريخ مهاجرت بوده.. چون به توصيه ي همين دوستم، فقط وسايل لازم براي دو سه روز رو برداشتم و مابقي ش سوغاتي براي دوستان بود. و البته تا الان (روز سوم مهاجرت) از اين تصميم واقعاً راضي هستم.
    اما به همين دليل همون روز اول يه خريد كوچولوي وسايل لازم انجام دادم.

روز دوم كارهاي مديكر، فعال كردن حساب بانكي، درخواست photo ID card، انجام شد.
    و فقط مونده ترجمه گواهينامه، گرفتن خونه و بعد ماراتون كاريابي.

نهايتاً اين كه تجربه ي من از اين سه روز زندگي در سيدني به طور خلاصه اينهاست:
    - شهر بسيار زيبا و دوست داشتني با مناظر زيبا. البته يه مقدار براي پياده روي توي مسيرهاي طولاني سخته. اما من از پياده روي ش هم لذت بردم. (البته به نظرم نسبت به شهري مثل آمستردام، امكانات پياده رو و دوچرخه سواريش خيلي كمتره)

- مردم بسيار خوش برخورد و كاركناني كه به خوبي كمك مي كنند تا كار شما انجام بشه. البته اين مساله توي فرايند خودش انجام ميشه. اما از كليه ي امكانات براي كمك به شما استفاده مي شه.

- رانندگي بسيار safe به شكلي كه با اين كه توي ايران سعي مي كردم تاجايي كه مي شه رانندگي نكنم و پياده و يا با آژانس اين ور و اون ور برم، ولي اينجا واقعاً هوس كردم هر چه سريعتر ماشين بخرم.

-هواي مناسب. با اين كه وسط زمستونه، اما هوا به نظرم خنكي خيلي دلچسبي داره. به خصوص امروز كه آفتابي هم بود و قدم زدن بسيار لذت بخش بود.

خبرنگار واحد مركزي خبر از سيدني

18. 2 کاربر مقابل از hamsh عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

arsa54 (2016/01/05),Navid1356 (2015/08/10)

19. Top | #10

میزان امتیاز
    656
    با سلام و احترام
    کجا خونه بگیریم؟ کدوم محله بهتره؟ کار رو چکار کنیم ؟ و سوالهای بسیار دیگه وقتی برای بار اول به هر کشوری وارد میشیم تو ذهن ما میاد و استرالیا که کلا همه چیزش با ایران فرق داره ، جواب به این سوالات رو سختر میکنه، من تجربه شخصی ام رو میگم
    قبل از هرچیز بایستی یه شناخت کافی از جایی که میخواین زندگی کنین داشته باشین و مسلما با سرچهای اینترنتی و اطلاعاتی که از دوستان ساکن میکیرین نمیتونین بهش دست پیدا کنین ، چون تجربه و نظرها متفاوته، واسه همین پیشنهاد من اینه که واسه 6 ماه اول یه جایی خونه بگیرین که دسترسی به قطار ، مراکز خرید و تیف راحتت باشه ، اگه بچه دارین جایی که نزدیک مدرسه خوب و یا مهدکودک خوب باشه هم مهمه،حتما خونه نوساز بگیرین ،اگه بودجه کافی ندارین نوساز کوچکتر بکیرین ، خونه های قدیمی اینجا شرایط تهویه مناسبی نداره و مخصوصا واسه بچه دارها مساله ساز میشه
    خیلی از ایرانها میرن هورنزبی و اطرافش ، معیارهای بسیاری داره برای انتخاب اولین محله ولی بعد مسافت هم هست، میدوبنک واطرافش و چتسوود و ارتارمون و .. هم اون معیارها رو دارن ، مسلما خیلی معیارها سلیقه ای هست ، من فعلا بنا به عللی زندگی تو راید( 10 دقیقه فاصله با فری و ایستگاه قطار و تیف و .. میدوبنک) رو ترجیح دادم اما شاید 6 ماه دیگه اینجا نباشم،
    اینجا برای خونه گرفتن بایستی حداقل 100 امتیاز رو داشته باشین ، چون معمولا اولش کسی کار نداره و سابقه سکونت هم بالتبع نداره بایستی سریعا در بدو ورود بخشی ازمدارک رو اماده کنه( فتو ایدی ، گواهینامه استرالیایی ، مدیکر ، حساب بانکی و ..)
    رفرنس هم میخوان که بایستی دوستانی که اینجا ساکن هستن رو معرفی کنین ، اینسپکشن هم معمولا روزهای شنبه و 1 شنبه هست ، مگر خونه هایی که نوساز هست و یا تعداد خونه های خالیش زیاده و..
    برای گرفتن خونه اول، فقط به معیارهای اساسی و مهم فکر کنین و جزییات رو چشم پوشی کنین ، خونه موقت که بعدا بتونین زودتر به کارهای اساسی دیگه برسین
    کلاس اسکیل مکس به نظرم بد نیست
    اگه کلاس نرم افزار و .. هست حتما برین اینجا خیلی مهمه سابقه درس خوندن ( هم اشنا میشین با اصطلاحات و هم افراد)
    لینکدینتون رو قوی کنین ، سعی کنین با دیگران ارتباط برقرار کنین ، فالو آپ کنین ، نترسین و نگران نباشین ، اگه زبانتون قوی نیست بایستی برین وصحبت کنین و خراب کنین تا ترستون بریزه ، هرکاری بهتر از خونه موندن هست
    واسه خرید تو فروشگاهها بایستی یه مدتی تو هرکدومشون بچرخین تا دستتون بیاد کدوم فروشگاه چه محصولی رو ارزونتر میده ، اینجا هر از چند گاهی یه چیزایی رو تخفیف میزنن اما بازهم گول نخورین چون بازم با تخفیف از بعضی فروشگاه های دیگه میتونه گرونتر باشه ، منظورم اینه اینجا قیمتها به شدت رقابتیه، مثلا برای خونه باید برق و گاز بگیرین ، حتماچونه بزنین ، بگین من آفر ارزونتر از فلان جا دارم شما بهترین قیمتی که میدین چقدره ، برای خرید وسایل خونه هم همینطور، من اینقدر تخفیف گرفتم که سیستم فروشنده ارور داد! پس اینجا تا میتونین حرف بزنین از حق خودتون دفاع کنین ، بعضیها ، بعضیها فکر میکنن که چون کسی تازه مهاجرت میکنه میترسه و چیزی حالیش نیست ، پس به حق و حقوقتون آشنا شین و حتما واسه گرفتن حقتون پیگیری کنین ، چون اینجا هم کسایی هستن که سواستفاده میکنن ، مدینه فاضله که نیست،
    برای بچه دار ها سنترلینک مهمه ، روزای اول برین و ثبت نام کنین، بانک و تکس فایل نامبر رو حتما انجام بدین ، اگه نمیخواین ماشین بخیرین ، اوپال کارت خیلی مهمه ، هزینه های رفت و امدتون کمتر میشه نسبت به خرید بلیت و ..
    فعلا چیزی به ذهنم نمیرسه .....

20. 11 کاربر مقابل از mazdak2536 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

ali_la9 (2016/09/30),amirmz5 (2015/09/02),arsa54 (2016/01/05),fateme2b (2016/04/14),habib (2016/03/05),Hana (2015/10/17),Mehnoosh-Mohamad (2015/09/06),mehran (2015/09/01),mohammad_eslami (2015/09/01),saharb66 (2015/09/01),zahraazad (2015/09/02)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین