سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: منابع و راهکارهای تقویت لغت

1. Top | #1

میزان امتیاز
    41

منابع و راهکارهای تقویت لغت

سلام دوستان.
    در این تاپیک به ارائه منابع (شامل کتابها، سایتها، فایلها، نرم افزارها و...) و نیز کلیه راهکارهای مفید جهت ارتقاء و تقویت دایره لغت پرداخته میشه.

درود.

2. Top | #2

میزان امتیاز
    41
    1) معرفی نرم افزار جعبه لایتنر حرفه ای جهت حفظ نمودن لغت: JMemorize
    بچه ها این نرم افزار محشره. همراه با چندین دیکشنری که میتونید لود کنید داخلش. فکر میکنم کاربر محترم mehran و دوستان دیگه این نرم افزارو تو همین فروم معرفی کردن که از سایت www.irlanguage.com دانلودش کردم(البته بااجازه شرکت سازنده نرم افزار)
    این نرم افزار مثل جعبه لایتنر عمل میکنه وسرعت حفظ کردن لغات و ماندگاری اون رو در حافظه به طرز چشمگیری افزایش میده.

من با اجازه مدیریت محترم سایت مذکور فایل رو اینجا برای استفاده دوستان قرار میدم.

به همراه دیکشنریهای: 504 - Barron's 3500 - Barron's 1100- Genreal Vocabulary- High School Vocabulary-GRE Kplan500

که به راحتی فایل دیکشنریهای مربوطه رو میتونید در برنامه import کنید و با انتخاب هر lesson شامل مجموعه ای از لغات در قسمت category ها، لیست لغات رو میتونید مشاهده کنید و با کلیک گزینه learn یک جلسه درسی براتون شروع میشه که تایمشو هم میتونید تنظیم کنید. و با کلیک گزینه show answer پاسخها رو مشاهده کرده و اگه جواب اون لغتو نمیدونستید no بزنید تا در سری بعد دوباره اون لغت رو در لیست تکرار کنه. اونقدر که اون لغتو حفظ بشید.

نكته: يكي از نكات خوب اين نرم افزار اينه كه اطلاعات دروس و پيشرفت كارتون رو داخل خود فلش كارتها ذخيره ميكنه و به راحتي با انتقال فايلها به سيستم ديگه يا موبايل،‌ هيستوري شما هم منتقل ميشه.
    با عرض پوزش از دوستان دلیل اینکه زیاد جزئیاتو توضیح میدم برای دوستانی هست که احیانا به کار جعبه لایتنر اشنایی ندارن. و هم اینکه وقت دوستان برای فهمیدن چگونگی کار با نرم افزار گرفته نشه. هرچند که خیلی اسونه.

یک فایل Java Runtime هم به دلیل اینکه برنامه با جاوا نوشته شده برای دانلود میذارم که لازمه دوستان قبل از اجرای برنامه اونو نصب کنن.

2- معرفی سایت مرجع آموزش زبان ایرانیان
    که مجموعه عظیمی از منابع زبان انگلیسی و ایلتس رو هم جهت دانلود و هم بصورت کلی جهت فروش در اختیار گذاشته(البته مسئولیت رعایت قوانین کپی رایت برعهده ایشان است

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    دوستان با عرض پوزش درحال حاضر امکان آپلود فایل و یا درج لینک فایل وجود ندارد. دوستان می توانند تا اطلاع ثانوی فایلها را از سایت مرجع که معرفی شده دانلود نمایند. به آدرسهای زیر:

http://dl.irlanguage.com/English/Lei...x/jMemorize%20[www.irlanguage.com].rar
    http://dl.irlanguage.com/English/Lei.../Vocabulary%20[www.irlanguage.com].rar
    http://dl.irlanguage.com/English/Lei...a%20Runtime%20[www.irlanguage.com].rar
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

درود.
    ویرایش توسط lena : 2015/05/30 در ساعت 06:13 PM

3. 3 کاربر مقابل از lena عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

mhd.hdr (2015/05/30),حمید (2016/11/28),دامون (2015/05/30)

4. Top | #3

تخصص
    Registered Migration Agent
    میزان امتیاز
    2629
    ممنون ، خیلی عالی

من روی موبایل Flashcards Deluxe رو دارم و راضیم ازش مخصوصا اینکه میتونی بانک لغت خودترو تعریف کنی براش

5. 2 کاربر مقابل از دامون عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

fabna (2015/06/07),lena (2015/05/30)

6. Top | #4

تخصص
    SAP
    میزان امتیاز
    96
    woooooow
    چقدر زبان اینجا ریخته
    ممنون از عزیزان لنا و دامون

راستش من یه سریال استرالیایی از سیدنی از ABC shop خریده بودم و فعلا دارم با اون حال می کنم.

7. Top | #5

تخصص
    internet marketing
    میزان امتیاز
    3

حفظ لغات با جعبه لایتنر

جعبه لایتنر یک روش کارآمد برای فراگیری لغات و ... می باشد که در آن از کارتهای نمایش یا همان فلش کارتها به نحو موثری استفاده می شود. این روش که توسط یک ژورنالیست علمی آلمانی به نام سباستین لایتنر (Sebastian Leitner) در دهه هفتاد میلادی ابداع گردید به شما کمک می کند تا بدون تلاش بسیار مطالب را از حافظه کوتاه مدت خود به حافظه بلند مدت منتقل نمایید.

آزمایشات روانشناسان و نیز تجربه نشان می دهد حدود 75% هر آنچه را که ما از بر می کنیم پس از حدود 48 ساعت فراموش می کنیم. حتی پس از 20 دقیقه ممکن است 40% آن را فراموش کنیم!

پس از 8 روز تنها 20% مطالب را در ذهنمان نگه می داریم و در واقع به حافظه درازمدت منتقل می کنیم. ما می توانیم از فراموش کردن لغاتی که قصد بخاطر سپردن آنها را داریم اجتناب کنیم بشرط آنکه آنها را بطور منظم تکرار نماییم.
    روش کار
    جعبه لایتنر یک جعبه ساده است که از چند خانه تشکیل شده است و خودتان هم می توانید با کمک چوب، مقوا و ... یکی بسازید. خانه شماره 1 از همه کوچکتر و خانه شماره 5 از همه بزرگتر است (مانند شکل بالا).
    لغت انگلیسی را روی کارت و معنی (به همراه تلفظ، جمله نمونه و ...) را پشت آن بنویسید. همیشه کارتها را طوری در خانه ها بگذارید که پرسش ها روبروی شما باشد.شما لغتهای تازه را که روی کارتهای نمایش (فلش کارت) نوشته اید پس از به خاطر سپردن در خانه شماره 1 قرار می دهید. فلش کارتها بر اساس میزان یادگیری شما از یک خانه به خانه دیگر جابجا می شوند. وقتی معنی لغت یک کارت نمایش را بدرستی به خاطر آوردید آن را به خانه شماره بالاتر و پشت بقیه کارتها منتقل می کنید. اگر یک کارت به درستی پاسخ داده نشود باید به خانه اول و پشت بقیه کارتها منتقل شود.

برگه هایی که به درستی پاسخ داده اید
    برگه هایی که به درستی پاسخ نداده اید

خانه ها باید پس از یک زمان مشخص (یا وقتی که پر شده اند) مرور شوند و سپس به خانه های بالاتر یا پایین تر جابجا شوند. خانه شماره 1 هر دفعه باید مرور شود ولی خانه های بالاتر به ترتیب در بازه های زمانی طولانی تر. مثلا خانه شماره 2 یک روز در میان، خانه شماره 3 هر سه روز یکبار، خانه شماره 4 هفته ای یکبار و خانه شماره 5 هر دو هفته یک بار. البته اینها قطعی نیستند و شما با توجه به شرایط آنها را تنظیم می کنید.
    بدین ترتیب هر چقدر لغات مرور شده سخت تر به خاطر آورده شود بیشتر مرور خواهد شد و بر عکس. در این روش شما بیشتر وقتتان را صرف مطالعه لغاتی می کنید که سخت تر و چالش برانگیزتر هستند. لغاتی که بخوبی فرا گرفته اید فقط گهگاهی مطالعه خواهند شد تا فراموش نشوند.
    کارتهایی که از خانه شماره ۵ با موفقیت بیرون بیایند در حافظه بلند مدت شما خواهند ماند. بدین ترتیب دیگر می توانید با خیال راحت آنها را دور بریزید!

جعبه لایتنر نرم افزاری
    علاوه بر جعبه لایتنر فیزیکی، نرم افزارهای مشابهی هم وجود دارند که دقیقا از همان اصول پیروی می کنند، ضمن اینکه از بعضی جهات مزیتهایی هم دارند، از جمله:
    • خطر بیرون ریختن کارتها و جابجا و قاطی شدن آنها وجود ندارد.
    • ذهن خود را درگیر محاسبات و جابجایی کارتها نمی کنید و خود نرم افزار همه کارها را برای شما انجام می دهد.
    • همه چیز در رایانه شما ذخیره می شود و هیچ فضای فیزیکی اشغال نمی شود.
    • هیچ محدودیتی در تعداد لغات وجود ندارد و حتی می توان لغات و موضوعات را طبقه بندی کرد.
    • امکان افزودن صدا و تصویر به هر لغت جهت فراگیری بهتر لغت و تلفظ وجود دارد.
    • همزمان چند نفر می توانند از آن استفاده کنند.

8. کاربر مقابل از fnazari عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

Hamidddd (2016/11/27)

9. Top | #6

تخصص
    Civil Engineer
    میزان امتیاز
    2
    نقل قول نوشته اصلی توسط danial_mir نمایش پست ها
    woooooow
    چقدر زبان اینجا ریخته
    ممنون از عزیزان لنا و دامون

راستش من یه سریال استرالیایی از سیدنی از ABC shop خریده بودم و فعلا دارم با اون حال می کنم.

سلام
    میخواستم بدونم که این سریال های ABC زیر نویسم دارند یا نه
    ممنون

10. Top | #7

تخصص
    Civil Engineer
    میزان امتیاز
    1
    هیچ کدوم از لینکهای پست اول کار نمیکنن
    من نرم افزار مشابهی رو از گوگل پلی پیدا کردم که اینجا میزارم دوستان استفاده کنن

https://play.google.com/store/apps/d...mhbm.amemorize

Amemorize
    . . . Preparing for IELTS exam

11. Top | #8

تخصص
    دانشجو
    میزان امتیاز
    0
    برای چه سطحی مناسب است؟