سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
صفحه 1 از 5 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 49

موضوع: مهاجرت افراد مجرد

1. Top | #1

تخصص
    اطلاعاتی وارد نشده
    میزان امتیاز
    478

Post مهاجرت افراد مجرد

بحث اتفاقاتی که ممکنه واسه افراد مجرد (مخصوصاً از جنس پسرش) بیافته ... اینجا خلاصه ای از نظرات بچه ها تو تلگرام میارم و خوب امیدوارم بحث خوبی شه و نتیجه خوبی هم بگیریم ...
    (اگه کم و کاستی داره به بزرگی خودتون ببخشید و لطفاً کاملش کنید)

دامون:

من معتقدم آسیب پذیر ترین افراد در مهاجرت دقیقا پسرهای مجرد هستند
    برعکس چیزی که همه فکر میکنند
    تنهایی ، پسرها اینجا سخته براشون پارتنر مناسب پیدا کنند .
    ابته من جامعه شناس نیستم ... ولی چیزی که دیدم ورو میگم . ناراضی ترین و غرغرو ترین قشر هستند.
    شما غیر از مسئله جذب جنس مخالف ، چه نکته ای در این زمینه به نظرت میرسه
    یعنی علاوه بر اینکه امکان صحبت کردن و ارتباط هست ، باید موضوعات مشترک هم برای صحبت پیدا بکنید
    من به شخصه درصد افراد شاکی از وضعیت جاری و به عبارتی ناموفق در مقوله مهاجرت را به طرز معنی داری در بین پسران مجرد بالاتر دیده ام

Ally:
    توقعات غير واقعي از فضا و زندگي
    براي برقراري ارتباط عاطفي با جنس مخالف نياز هست که علاوه بر زبان به فرهنگ مسلط بود
    مهم اينه که مهاجر هرچه سزيعتر جايگاه خودش رو پيدا کنه و بعد از اون بره جلو
    منظور جايگاه اجتماعي است. من کيم؟ اصول زندگيم چيه؟ معيارهام چي اند؟ آرزوها و ايده آل هام کدوماند؟ ...
    اين جايگاه در يافتن کار هم خيلي مهمه
    وقتي ادمها درک درستي از جايگاهشون نداشته باشند مدام دچار سوء برداشت و سوء تفاهم ميشند و با متهم کردن ديگران از اونها دور ميشند و تو تنهايي خودشون بيشتر فرو ميروند
    به نظر من اين مشکل جداي از مهاجرت هم وجود داره ولي تو مهاجرت بيشتر خودش رو نشون ميده
    ادمهاي متاهل نه لزوما همه شون مسايل ديگه اي براي حل کردن دارند و ارتباط خوبشون در صورت وجود البته، باعث ميشه اين مشکل حاد نشه
    به نظرم علاوه بر واقع نگري انعطاف هم کمک ميکنه.
    بله مجردهاي ديگه رو هم به برکت مهاجرت ديدم. همونطور که مهدي گفت به شخصيت افراد خيلي مربوطه ولي يه چيزهايي از بالا بودن نرخ وقوع تبديل به نرم ميشوند.
    بله سخت تر از دردهايي که شما گفتيد هم هست. ضمن اينکه غرنزدن اصلا معادل رضايت نيست

mhd.hdr:
    هزينه هاي بالا كه با يك درآمد سخته پوشش دادنشون
    كمبودهاي عاطفي كه توي مهاجرت احتمالاً تشديد مي شن
    فشارهاي مختلف مهاجرت كه باعث تشديد موضوع تنهايي مي شه
    سوال اينه كه چرا يه گروه خاص از جامعه (مثلاً همين طور كه دامون عزيز گفت، پسرهاي مجرد) بيشتر ممكنه دچار اين مساله بشن.
    در واقع اين كه برخي با تصورات عجيبي وارد مي شن و وقتي با واقعيت مغاير مواجه مي شن مشكل پيدا مي كنن قطعاً درسته.
    اما علاوه بر واقع نگري (كه قطعاً خيلي ضروريه) چه چيزهاي ديگري براي جلوگيري از اين مشكل بايد در نظر گرفته بشه؟
    البته اين نكته رو هم بايد گفت كه من از خيلي از دوستاني كه اون طرف ساكن هستند اين طور شنيدم كه موضوع تا حدود خيلي زيادي به شخصيت افراد مربوط مي شه.
    واقع نگر بودن يا نبودن خيلي مهمه. اين كه بعضي از دوستاني كه اون طرف از زمين و زمان شاكي هستند، فكر مي كنند كه ما آدمهاي فوق العاده اي هستيم كه به دولت استراليا لطف كرديم و اونجا رو انتخاب كرديم و هميشه هم توي كشورمون توي ناز و نعمت زندگي كرديم، پس هيچ گونه مشكلي نبايد سر راهمون باشه.
    و جالب تر اينجاست كه معمولاً هم اين دوستان غر غرو در اولين مرحله استراليا رو با آمريكا مقايسه مي كنن
    اتفاقاً اين اتفاق به صورت خود آگاه يا نا خود آگاه براي خيلي ها هست.
    همين توهمي كه ايرانيها از همه باهوش تر هستند
    يا اين كه به كوچك ترين مشكل توي استراليا گير ميدن بعضي از دوستان نشون دهنده ي همينه...
    كافيه به اين صفحه هاي مايگرنت هلپ كه در اين مورد هست مراجعه كنيد.
    مثلاً دامون يه بار نوشته بود كه بيمارستان رفته و نتيجه ي خوبي گرفته رو نوشته بود و چه داستانها و چه تهمت ها براي ايشون به راه انداختند.
    همين الان هم هستند چند نفري كه هميشه شاكي هستن از سيستم
    در مورد مجرد و متاهل بودن فکر می کنم مشکل در مورد افراد مجرد در بلندمدت تشدید هم می شه.
    اما من به شخصه با توجه به این که همیشه هابی هام فردی بوده و تنهاییم رو بسیار دوست دارم و در عین حال بسیار هم انعطاف پذیر هستم امیدوارم چندان مشکل حادی نداشته باشم.
    اما معمولا فرد متاهل خودش رو با زوج هایی مقایسه می کنه که هر دو شاغلن.

Mosafer_Aus:
    من خودم همون پسر مجردی هستم که از همه بیشتر آسیب پذیرم 😉. من نمیتونم خودمو با بقیه اقشار مقایسه کنم. چون ازشون چیزی نمیدونم. اما خودم آسیب پذیر بودم واقعاً.
    سه ماه پیش اومدم. بدون برنامه از پیش تعیین شده. و همه تصمیم گیری رو به بعد از لندینگ موکول کردم. یک ماه پیش به بهانه هایی میخواستم برگردم ایران برای یک مدتی. که تصمیم ام عوض شد! و تصمیم گرفتم میدون جنگ مهاجرت رو خالی نکنم.
    و ترک زمین ننمایم. مشکلات خاص از جنس خاص برای پسرهای مجرد وجود داره. اما برای دخترهای مجرد هم باید باشه. با این فرق که دخترها چون بیشتر مورد توجه هستن و ... کمتر تنهایی رو تجربه میکنن. اما نه خیلی کمتر.
    متاهل ها هزینه های بالای خودشون رو میبینن و میگن اینجا واسه مجردهای کم هزینه خیلی بهتره. اما به سادگی از منفعت تنها نبودن به نفع هزینه کمتر تنها بودن استفاده میکنن.
    چیز بیشتری جز به اشتراک گذاشتن شرایط ام ندارم. و در پی راه حل میگردم. که چطور باید با گلیم حویش تنید و بیرون کشید.
    کسایی که از این شرایط با یک استرازی عبور کردن بگن ما هم بدونیم

Sina:
    اينكه كسي از شرايط وروحيات اين قشر مهاجر اكاهي علمي نداره و حتي به اون صورت هم تجربه اش نكرده، اين لحن كمي بده اقا دامون، و همين طور دوستتون كه قديمي اين كارن!
    سخت تر از درد تنهايي و غربت و بيكاري و كم پولي و اختلاف فرهنگ و سبك زندگي هم مگه هست؟
    كه تو اين شرايط سخت زندگي ادمي راضي باشه و غرغرو نباشه!
    در مورد دخترا نظري ندارم چون خيلي ايده اي ندارم!
    شما ايا با گروه هاي مجرد مليت هاي ديگه هم برخور از نزديك داشتيد؟
    خب بله ديگه مهاجران متاهل كمتر غرغرو و ناراضي هستند ديگه ... من اين رو متوجه شدم از صحبت هاي اين دو بزرگوار
    البته لابلاي كلام دوستان اگر علل واكاوي بشه و حتي نتيجه گيري هم بشه خوبه
    اينكه توي نوشته نميشه لحن رو تشخيص داد از بدي نوشته است ولي لحن و ديد منفي اقايان دامون و علي دراين باب رو تند ديدم
    فكر نميكنم كسي كه مهاجرت كرده اومده استراليا اين فكرو كنه كه منت گذاشته رو سر استراليا كه اومده ... البته منظور سخنتون رو خوب متوجه نشدم

ترمه:
    به نظر من اين مسئله خيلي به شخصيت افراد مختلف ربط داره، بعضيها كلا آسيب پذيرتر هستند و بعضيها محكم تر ولي عموما شرايط براي افراد مجرد سخت تره
    وقتي زوج مهاجرت مي كنند در بدترين شرايط هم همديگه رو دارند و دلگرمي همديگه هستند
    اما فرد مجرد علاوه بر فشارهاي اجتماعي مثل پيدا كردن كار و درك فرهنگ و... تنها هم هست.
    يك نكته ديگه هم اينكه براي يك زوج اگر يكيشون هم شغل مورد نظرش رو پيدا كنه اوضاع روبراه ميشه و فشار كمتر ميشه ، اما وقتي يك نفري خوب كلا يك نفري و همه مسئوليتها روي دوش خود آدمه

2. 7 کاربر مقابل از mohammad_eslami عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

Ally (2015/05/25),M.S.T (2015/05/25),mehrfar (2015/05/25),Mr.Puaro (2015/05/25),pisces90 (2015/05/25),ترمه (2015/05/25),حمید (2015/05/26)

3. Top | #2

میزان امتیاز
    188
    به نظر من افراد مجرد دختر و پسر خیلی فرقی ندارند. سختی باشه برای هر دو هست. فکر می کنم زیاد جنسیتی نیست این بحث.
    نظر شما چیه؟

Developer Programmer Visa 189
    IELTS : 29-01-2015
    EOI Submited: 31-01-2015
    Invitation: 27-02-2015
    Lodge:04-03-2015
    Case Officer:22-04-2015
    Medical : 26-04-2015
    PCC: 04-05-2015
    Visa Grant: 05-05-2015

4. کاربر مقابل از ترمه عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

Newlife (2015/05/25)

5. Top | #3

میزان امتیاز
    217
    خیلی بسته به مورد داره ولی من معتقدم مشکل دخترها کمی بیشتر از پسرهاست.
    شاد باشید - علی

6. Top | #4

تخصص
    Software Enginner
    میزان امتیاز
    82
    سلام. من نظرم رو اونجا گذاشتم ولی اینجا هم میگم.
    به نظر من برای افراد مجرد مهاجرت بدلیل نبود پارتنر درکنارشون سخت تره وقتی یک فرد متاهل ناراحته میتونه با پارتنرش صحبت کنه و این ناراحتی تقسیم بشه و اگر روحیه طرف مقابل خیلی بالا باشه که بهتر هم هست.
    از طرف دیگه افراد متاهل کمتر غر غر میکنن ولو اینکه شرایط سختی هم داشته باشند. چون برای متاهل پل های پشت سر که در مهاجرت خراب میشن بیشتر از مجرداست. بالاخره متاهل ها با دو خانواده ارتباط دارن و برای مهاجرت دو خانواده را قانع کردن. همینطور از دو خانواده دلایل منفی مهاجرت شنیدن (حالا بدلیل وابستگی خانواده ها و...) به همین دلیلی مجبورن سعی کنن با شرایط بسازن. ولی فرد مجرد اگر اوضارو خوب ندونه میتونه راحت تر برگرده چون مسئولیت زندگی متاهلی رو نداره. شاید برای دوستان مجرد چیزی که من میگم قابل درک نباشه ولی من این رو روی حساب تجربه ای که دارم میگم. من سه سال پیش در زمانی که مجرد بودم برای یک فرصت مطالعاتی به کشور آلمان رفتم. خب یک گروهه 10 نفره دختر و پسر بودیم. مدتشم کوتاه 8 ماهه بود. من اواسط دوره به یسری مسافرت با بچه ها رفتم که به خاطر زمان مسافرت ها (که بلیط ارزون باشه) مجبور شدم روزای غیر تعطیل که جلسه با استادم بود رو بپیچونم و در مسافرت باشم. سه هفته پشت هم جلسه من کنسل شد. بعد از برگشت استاد راهنمام که آلمانی بود با من بحثش شد که شما اومدید درس بخونید و فاندتون قطع میشه. من با پررویی گفتم خب بشه مهم نیست ایران برای ما فلان میکنن شما منت فاند رو میذاری (حالا ایران هیچکار نمیکرد) و بعدشم رفتم دنبال بلیط که برگردم. بهم برخورده بود با وساطت رییس دانشگاه من موندم و دیگه تا آخر هم با استادم جلسه نداشتم. ولی اگه الان بود من نمی تونستم بگم خب فاندم رو قطع کن. یا بر میگردم چون خودم تنها نبودم. یه نفر دیگه همراهم بود و یه زندگی که ایران بخاطر من جمع شده بود اومدهبود اینجا. این مثال رو زدم که بدونید من دوران مجردیم تجربه خیلی کمتر ولی مشابهی دارم.
    همینطور دوستانی که بچه دارن. اونا علاوه بر زندگی خودشون دو نفر. بچه رو هم وارد شرایط جدید کردن. بخاطر همین مجبورن روی خیلی از مشکلات چشمشون رو ببندن حتی غر نزنن که افراد دیگه خانواده باهاش مواجه نشن.
    عجب نطقی کردم
    subclass 476
    Lodge: 2 Feb 2015............Case officer: 4 March 2015..............Medical and PCC sent: 10 March 2015...........Visa Grant: 12 March 2015

Subclass 189
    EOI submitted: 15 Feb 2017
    Point claimed: 65
    Software engineer
    Invited: 15 March 2017 ..........Lodge: 19 March 2017......Co Contacted :31 March 2017...Provided documents:10 Ari 2017...
    Visa Grant: waiting

7. 6 کاربر مقابل از mehrfar عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

M.S.T (2015/05/25),mohammad_eslami (2015/05/25),mozhganshm (2015/05/25),pisces90 (2015/05/25),حمید (2015/05/26),دامون (2015/05/25)

8. Top | #5

تخصص
    Registered Migration Agent
    میزان امتیاز
    2624

مهاجرت افراد مجرد

تحليل جالبي بود ، اما سوالي كه هست اينه كه در محيط مجازي يا بين جمع دوستان كه خانواده و يا احيانا همسر نيست كه فرد متأهل كم گويي كنه نسبت به مشكلات .

قبول دارم وابستگيها و چسبندگي فرد مجرد كمتر از فرد متاهله . به شخصه شايد اگر مسئوليت و صد البته همراهي همسرم رو نداشتم ، شايد ممكن بود در سالهاي اول بر ميگشتم .

اما فكر ميكنم بحث تنهايي أفراد مجرد خيلي تأثير داره در نارضايتيشون . موفق ترين و خوشحال ترين أفراد مجردي كه در مهاجرت ديده ام افرادي بودند كه دور و بر خودشون رو شلوغ كرده اند به هر طريقي ، يا با دوستان و يا پارتنر و ...

Sent from my iPhone using Tapatalk

9. 3 کاربر مقابل از دامون عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

Ally (2015/05/27),M.S.T (2015/05/25),حمید (2015/05/26)

10. Top | #6

تخصص
    Software Enginner
    میزان امتیاز
    82
    قطعا عوامل بیشتری وجود داره که خیلی هاشون از نظر ما پنهان هستن. به نظر من بدیهیه که افرادی که دید مثبت به زندگی دارن و شادتر هستن سریعتر از روی مشکلات میگذرن. و افرادی که دید منفی دارن مشکلات رو بزرگنمایی میکنن. در افراد متاهل چون دو نفرن ممکنه دو تا دید منفی و مثبت با هم نرمال بشه و ممکنه هم نه دو تا دید منفی باشه که دیگه بد در بد میشه. اگر هم دوتا مثبت باشن که کلن شاد و خوشحالن
    در مورد صحبت قبلیم من مثالم واقعا در مورد خودم بود. هنوز مهاجرت نکرده از طرف خانواده ها مثال های جورواجوری میشنویم که کی رفته موفق بوده و کی رفته شکست خورده. که مورد شکست خوردش رو بیشتر میشنویم. من به شخصه نگرانیه اصلیم از مهاجرت برگشت و قبول شکست در برابر کسایی که منفی نگر بودن نه از دست دادن سرمایه هرچند اندک زندگیمون چون اونو میشه دوباره بدست اورد. به همین دلیل من از همین الان دارم خودم رو اماده میکنم که 6ماهه اول ممکنه جهنم باشه اونجا تحمل کنم و اصلا غر نزنم و نگذارم از فامیل ها کسی بفهمه ناراضیم.
    subclass 476
    Lodge: 2 Feb 2015............Case officer: 4 March 2015..............Medical and PCC sent: 10 March 2015...........Visa Grant: 12 March 2015

Subclass 189
    EOI submitted: 15 Feb 2017
    Point claimed: 65
    Software engineer
    Invited: 15 March 2017 ..........Lodge: 19 March 2017......Co Contacted :31 March 2017...Provided documents:10 Ari 2017...
    Visa Grant: waiting

11. 2 کاربر مقابل از mehrfar عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

M.S.T (2015/05/25),moein2013 (2015/09/14)

12. Top | #7

میزان امتیاز
    60
    ***دوستان می دونم شروع این بحث موجب دلخوری ها و سوء برداشتها ممکنه بشه اما بدونید من با نهایت حسن نیت نوشتم شما هم با نهایت حسن نیت بخونید!!!

بر اساس چیزی که بین دوستان و آشنایانم دیدم

میزان آسیب پذیری مجردها بیشتر از متاهل ها بوده است و دلیلش هم از ابتدایی ترین پله(یعنی نداشتن همراه و همدم برای غلبه بر ترسها,استرسها و دلتنگیها) تا سطح پیشرفته تری که به گفته متخصصان برمیگرده به تاثیر تعادل هورمونها بر روی آستانه تحمل افراد در شرایط بحرانی که البته مورد دوم رو من توی مقاله ای خوندم و در مقام تایید و تکذیبش نیستم.

اما مقایسه میزان آسیب پذیری دخترهای مجرد و پسرهای مجرد بحث پیچیده ای بنظر میرسه و پارامترهای زیادی دخیل هست
    1.دخترها خیلی بیشتر از پسرها احساسات و عواطف شون رو بروز میدن و این باعث میشه غم و غصه هاشون به نوعی با دیگران تقسیم بشه و اصولا از به اشتراک گذاشتن مشکلات عاطفی شون با دور و بری ها بهره بیشتری برای کاهش آلام شون میبرن .... و این حتی میتونه صحبت کردن با یه دوست از راه دور اتفاق بیفته و آستانه تحمل یه دختر رو برای مواجهه با سختی ها بالاتر ببره

2.اما بنظر می رسه پسرها بیشتر سعی دارند که به تنهایی مشکلاتشون رو حل کنند و خصوصا در مورد مسائل عاطفی خیلی دیرتر به بیان دلتنگی هاشون میپردازند و این قضیه به مرور توان اونها رو در برابر مشکلات فرسوده میکنه

بنظر من نوع برخورد دخترها و پسرها با مسائل شون میزان آسیب پذیری و آستانه تحمل شون رو تعیین میکنه(دخترها مدت زمان بیشتری میتونن تحت تنش قرار بگیرند و پسرها مدت زمان کمتری اما نتیجه گسیختگی "دور از جون همه ی دوستان" اصولا برابر هستش.از این جهت با ترمه موافقم که دختر و پسر فرقی ندارند چون هر دو به یه میزان لطمه می بینند ولی مدت زمان این کرنش توی مواردی که من دیدم کاملا متفاوت بوده!

13. 5 کاربر مقابل از pisces90 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

M.S.T (2015/05/25),mehrfar (2015/05/25),mhd.hdr (2015/05/26),soolmaz (2015/05/25),حمید (2015/05/26)

14. Top | #8

تخصص
    اطلاعاتی وارد نشده
    میزان امتیاز
    478
    من مجردم و هنوز نرفتم ، پس هرچي ميگم حدسياتم است:
    من فكر ميكنم مجرد مهاجرت كردن يه تيغه دو لبه است و كاملاً با شخصيت خود فرد ارتباط خطي داره!
    راجع به پسر مجرد: اگه ادم اجتماعي باشه و از اينا باشه كه تو هر جمعي چه دلخواه فرد چه مخالفش زود دوست پيدا ميكنه و سريع با ادما جوش ميخوره و سازگاريه بالايي داشته باشه و اصطلاحاً كول باشه ... واسه اين آدم مجرد بودن ميشه پوينت مثبت! چرا كه فقط مسئول خودشه و زندگي يكي ديگه رو دنبال خودش نكشونده اونور دنيا ... اين يعني فراق بال داره و زود تر بر مشكلات غلبه ميكنه و در عين حال دور و برش هم شلوغه!
    اگه از اين مدل پسراي كم حرف و ساكت و محتاط تو ايجاد ارتباط باشه .... بدجور به مشكل بر ميخوره!
    راجع به دختر مجرد: دخترابخاطر دختر بودنشون بيشتر مورد توجه قرار ميگيرن!
    داشتم ادامه ميدادم به نظراتم كه ديدم اينجا جاش نيست و ممكنه نظرم كسي رو ناراحت كنه ... كلاً من راجع به دخترا نظر ندم بهتره خخخخ

Sent from my iPhone using Tapatalk

15. 3 کاربر مقابل از mohammad_eslami عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

M.S.T (2015/05/25),mehrfar (2015/05/25),حمید (2015/05/26)

16. Top | #9

میزان امتیاز
    6
    سلام به همه دوستان و ممنون از بحث قشنگی که شروع کردین. من خودم به شخصه فکر میکنم حل مشکلات پیش رو برای متاهل ها خیلی ساده تر هست به چند دلیل:
    1-کار:وقتی دو نفر باشید واسه یک نفر هم که کار پیدا بشه مشکل مالی ماه های اول واسه زوج حل میشه حتی شاید پس انداز هم بتونن داشته باشند
    2-عاطفی:مسلما ماه های اول پیدا کردن پارتنر خارجی که بنظرم دور از ذهنه؛ ایرانی هم مشکلات خودش رو داره پس تو این قضیه هم متاهل ها برد میکنند که طرفشون رو کاملا میشناسن.اصطلاحا اینکه بدونی یکی پشتته و این چیز کوچیکی نیست.
    3-خانواده ها: مسلما وقتی خانواده خیالشون راحتتر باشه به شما هم این آرامش رو منتقل میکنند و یه آرامش ذهنی برای شما به دنبال داره. خب خانواده یه فرد مجرد فکرشون درگیرتره.
    4-بحث هزینه:باز هم یه متاهل برد بیشتری داره چون دو تا حقوق استرالیا کفاف یه زندگی متعادل و خوب رو میده و درآمد به هزینه میچربه
    من همه اینها رو میدونم اما نباید فراموش کرد که داریم جایی زندگی میکنیم که صبح که از خواب پامیشی میبینی با یه کشور دیگه قهر کردیم.یعنی نمیتونید پیش بینی کنید آینده رو پس گاهی میرزه که با وجود مشکلات مجردی زودتر بار سفر رو ببندی و امیدت به خدا باشه که صبر و تحملت رو زیاد کنه تا مث متاهل ها به آرامش و سکون برسی

17. 4 کاربر مقابل از masume عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

ali_la9 (2016/09/23),M.S.T (2015/05/25),pisces90 (2015/05/25),soolmaz (2015/05/25)

18. Top | #10

میزان امتیاز
    60
    من فکر می کنم تقریبا همه با این قضیه مشکلات مجردی موافق هستند و مساله ای که باید بحث بشه راهکارهای اونه....نمی شه گفت که چون مجردها آسیب پذیر تر هستند اونجا، پس مهاجرت نکنند
    حالا چه راهی هست برای گریز از ای آسیب پذیری؟
    1.انگیزه و اهداف از مهاجرت خیلی کمک مکنه به پذیرش سختیها(البته متاهل و مجرد نداره)
    2.برنامه ذهنی برای مشکلات احتمالی
    3.میزان واقع بینی و عدم رویاپردازی غیر واقعی و پایین آوردن سطح توقعات از مهاجرت
    4.خراب کردن پلهای پشت سر و ایجاد رضایتمندی اجباری در خود
    5.ارتقای مهارتهای اجتماعی در محیط فعلی به امید بکارگیری آن در آینده
    6.گسترش شبکه ارتباطی ترجیحا حقیقی نه مجازی

ببخشید خیلی حرف زدم؛ هدف Brain storming بود برای ادامه

19. کاربر مقابل از pisces90 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

mehrfar (2015/05/25)

صفحه 1 از 5 123 ... آخرینآخرین