سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
صفحه 5 از 5 نخستنخست ... 345
نمایش نتایج: از 41 به 49 از 49

موضوع: مهاجرت افراد مجرد

1. Top | #41

تخصص
    مهندس
    میزان امتیاز
    56
    نقل قول نوشته اصلی توسط طاهر نمایش پست ها
    دوستانی که مجرد مهاجرت کردید، ممکنه که در مورد سوالهای زیر به من کمک کنید.
    من چند تا سوال سخت دارم خودم جواب ندارم براش و می دونم شاید کس دیگه ای هم نداشته باشه ولی می پرسم.
    تنها هستم و 39 سالمه، یه فوق کامپیوتر دارم و یه اسسمنت تو مهندس شبکه 263111 . دارم تلاش میکنم برای آیلتس.
    سوالهای سخت اینها هستن:
    می تونم تنهایی، تنهای تنها بدون هیچ دوستی آشنایی همراه و همدلی بیام اونجا تو اون سرزمین و با این تنهایی مفرط کنار بیام و یک زندگی بسازم ؟ کار پیدا کنم خونه پیدا کنم دوست پیدا کنم؟
    پونزده سال زندگی کردم ماحصلش به پول امروز چیز زیادی نمیشه شاید 20 هزار دلار. با این پول اصلا میشه تنهایی کاری کرد؟ میشه امید داشت یه جا رو داشته باشم و فرضا یک سال کار پیدا نکنم؟
    اصلا کجا برم؟ سیدنی آدلاید پرت ؟ تقریبا هیچ دوستی و آشنایی ندارم که بتونم روش حساب کنم.
    اینجا اگر ادم اجتماعی باشید میتوانید با کلاب رفتن یا شرکت در برنامه های اجتماعی دوستانی پیدا کنید ( احتمالاً خارجی ) البته اولش ممکن هست چندماهی طول بکشه تا بتونید راه و روشهای دوست یابی را بشناسید. کار و خانه پیدا کردن هم که هرکسی وارد اینجا میشه انجام میده پس برای شما هم شرایط فرقی نداره. البته بعید هست که بیشتر از 6 ماه هم بیکار بمونید.
    اگر یک سال کار پیدا نکنید تقریباً حدود 10 هزار دلار هزینه شما میشه ( در صورتی که در یک خانه به صورت share با حداقل یک نفر دیگه زندگی کنید که مثلا بیشتر از ماهی 1000 دلار هزینه اجاره ندهید و برای کارهای دیگه هم فعلا ول خرجی نکنید ) ضمناً اجاره کردند یک اتاق از یک خانه که با افراد دیگه ای هم خانه شوید یکی از راههای خوب برای دوستیابی هست.
    در مورد اینکه کجا بروید، پیشنهاد من شهرهای شلوغ و بزرگ مثل سیدنی یا ملبورن هست، اگر از اب و دریا و مناطق سرسبز خوشتان میاد قطعاً سیدنی جای خوبی خواهید بود. البته Brisbane هم خوبه ولی من خیلی اونجا نبودم و نمی خواهم که نظری بدهم چون شاید دقیق نباشه. پرت را فراموش کنید چون جایی خلوت و کوچیکتر از شهرهایی که گفتم است و ممکنه در دوستیابی دچار مشکل بشید.

2. Top | #42

تخصص
    نویسندگی-مارکتینگ
    میزان امتیاز
    4
    اما مسئله مجرد یا متاهل بودن فقط به داخل استرالیا بر نمی گرده. کسانی که از ایران هم هستن و در حال انجام پروسه مهاجرت هستند این مشکل و دارند. مثلا چیزی که همیشه ذهن من و مشغول می کنه این است که آیا دختری که با من ازدواج کنه و بیاد , انقدر مثل من قوی و جنگنده هست که بخواد برای به دست آوردن آرزوهاش مبارزه کنه؟ آیا در زمانهایی که من دچار بحران روحی هستم توان روحیه دادن را داره؟ اگر این طور نباشه که مشکل است. زیرا شما باید علاوه بر مشکلات خودت , یک نفر دیگه را نیز ساپورت روحی کنید. (فرض می کنیم در مورد مسائل اقتصادی مشکلی نداشته باشید).
    مسئله دیگه..
    به علت بافت فرهنگی سنتی در ایران , خیلی از خانواده ها هر چقدر هم مدرن حاضر نیستن دختر مجرد به خارج بفرستن. اینکه مطمئن بشی طرفت هم خودش می خواد بره و برای این کار تلاش می کنه و تنها به دنبال ابزاری برای فرار از ایران نیست , هم موضوع مهمی است.

3. Top | #43

میزان امتیاز
    146
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirfriendship نمایش پست ها
    اما مسئله مجرد یا متاهل بودن فقط به داخل استرالیا بر نمی گرده. کسانی که از ایران هم هستن و در حال انجام پروسه مهاجرت هستند این مشکل و دارند. مثلا چیزی که همیشه ذهن من و مشغول می کنه این است که آیا دختری که با من ازدواج کنه و بیاد , انقدر مثل من قوی و جنگنده هست که بخواد برای به دست آوردن آرزوهاش مبارزه کنه؟ آیا در زمانهایی که من دچار بحران روحی هستم توان روحیه دادن را داره؟ اگر این طور نباشه که مشکل است. زیرا شما باید علاوه بر مشکلات خودت , یک نفر دیگه را نیز ساپورت روحی کنید. (فرض می کنیم در مورد مسائل اقتصادی مشکلی نداشته باشید).
    مسئله دیگه..
    به علت بافت فرهنگی سنتی در ایران , خیلی از خانواده ها هر چقدر هم مدرن حاضر نیستن دختر مجرد به خارج بفرستن. اینکه مطمئن بشی طرفت هم خودش می خواد بره و برای این کار تلاش می کنه و تنها به دنبال ابزاری برای فرار از ایران نیست , هم موضوع مهمی است.
    دوست عزيز ، الان بافت فرهنگي ايران خيلي فرق كرده، خيلي از دخترها توي دانشگاه هاي دولتي خوب ايران از خانواده هاي نسبتا متعصب هم اپلاي ميكنند و با بورسيه به امريكا و كانادا ميرن، كلا چون ايراني ها تا حدي رقابتي هستند و خارج رفتن هم متداول شده ، من كمتر خانواده اي رو ديدم كه مخالف اين موضوع باشه .
    بنظرم خود فرد و قوي بودنش خيلي مهمه ، كسي كه همراه ادمه بايد پتانسيل روحي، فرهنگي و ... مشابه خود ادم باشه .

Sent from my iPhone using Tapatalk

Visa 190 ACT
    positive assessment : 2015/05/06
    IELTS: R7.5 L8 S7 W7: 2015/06/05
    EOI submitted : 2015/07/15
    Invitation : 2015/08/03
    Lodge: 2015/08/12
    CO: 2015/09/28
    Medical: 2015/10/10
    Visa Granted:2015/11/26

4. Top | #44

تخصص
    نویسندگی-مارکتینگ
    میزان امتیاز
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط yaSigol نمایش پست ها
    دوست عزيز ، الان بافت فرهنگي ايران خيلي فرق كرده، خيلي از دخترها توي دانشگاه هاي دولتي خوب ايران از خانواده هاي نسبتا متعصب هم اپلاي ميكنند و با بورسيه به امريكا و كانادا ميرن، كلا چون ايراني ها تا حدي رقابتي هستند و خارج رفتن هم متداول شده ، من كمتر خانواده اي رو ديدم كه مخالف اين موضوع باشه .
    بنظرم خود فرد و قوي بودنش خيلي مهمه ، كسي كه همراه ادمه بايد پتانسيل روحي، فرهنگي و ... مشابه خود ادم باشه .

من منکر وجود چنین خانواده هایی نیستم.اما اصلا عمومیت نداره. همین کمپین جدیدی که در مورد کاپیتان فوتسال راه افتاده نشانه همینه.
    من حداقل با 10 دختر صحبت کردم که اتفاقا خانواده تحصیلکرده و مدرنی داشتن , تا می شنیدن خواهرم تنها رفته تعجب می کردن. اولین سوالشون این بود. ازدواج کرد و رفت؟
    یعنی اصلا براشون غیر این مورد قبول نبود. سپس با حسرت می گفتن خوش به حالش..
    اما اینکه میگین مد گرایی شده.. اینم قبول دارم. مسئله الان اینجاست...
    البته خواهر خودم که کاناداست معتقده باید ازدواج کرد و بعد مهاجرت کرد. می گه کامیونیتی ایرانی کلا کوچکه و کیس مناسب هم بسیار کم.

ازدواج بکنم و برم یا نکنم و برم؟ این بزرگترین موضوعی است که ذهنم و مشغول کرده..
    ویرایش توسط amirfriendship : 2015/10/07 در ساعت 01:55 AM

5. Top | #45

میزان امتیاز
    146
    خب اين كاملا به شرايط و خواسته هاي شما برميگرده ؛ اينكه ازدواج چه اولويتي براتون داره ، سنتون، اينكه أيا كيس مناسبي هست يا نه ، و مسائلي از اين دست ...

Visa 190 ACT
    positive assessment : 2015/05/06
    IELTS: R7.5 L8 S7 W7: 2015/06/05
    EOI submitted : 2015/07/15
    Invitation : 2015/08/03
    Lodge: 2015/08/12
    CO: 2015/09/28
    Medical: 2015/10/10
    Visa Granted:2015/11/26

6. Top | #46

تخصص
    اطلاعاتی وارد نشده
    میزان امتیاز
    478
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirfriendship نمایش پست ها
    مسئله دیگه..
    ببین من با یاسیگل موافقم که الآن جو خانواده ها فرق کرده و فاکتور دختر مجرد بودن و اون داستانا خیلی کمرنگ شده ...
    اما راجع به اینکه پارتنرت (دوست دختر ، زن ، ...) همراهیت میکنه یا نه ... من میتونم طبق تجربه خودم بگم که به نظر من دختر هایی که یک دوره ای از زندگیشون رو به هر عنوانی خارج از کشور زندگی مجردی داشتن به مراتب بیشتر میتونن همراه خوبی باشن نسبت به کسی که اینطور نبوده!
    من دخترای اطراف خودم تو تهران رو که میبینم (اونایی که فقط تو ایران زندگی کردن و همیشه با پدر مادرشون بودن) و با اینایی که اینجا مثلاً داشجویی اومدن و دارن مجردی زندگی میکنن کاملاً میتونم تفاوت در نگاهشون به زندگی رو ببینم ... حتی این به نظرم شامل کسایی هم میشه که تو تهران جدای از خونوادشون زندگی کردن! .... اینا هم گزینه خوبین

7. Top | #47

تخصص
    Rehabilitation
    میزان امتیاز
    0
    سلام دوستان
    موضوع خوب و قابل بحثیه..من چند سالی هست که بخاطر این موضوع و مسایل عاطفی و نگرانی در این مسایل، اپلای رو عقب انداختم و فکر می کنم زمان از دست میره اینجوری..
    الان شرایط ما جوری شده که برای پیشرفت و رسیدن به اهدافمون که زندگی بهتره می خواهیم برای ادامه تحصیل یا مهاجرت اقدام کنیم اما از طرف دیگه نمیدونیم چه چیزی در انتظارمون هست!! اینکه بتونیم فردی که همراه واقعیمون باشه رو در کشور دیگه ای که خودمون هم هنوز نمیشناسیم، پیدا کنیم کار سختیه..
    ولی متاسفانه اینجا هم خیلی از کیس های ازدواج که ظاهرا مناسبند ممکنه اصلا قصد مهاجرت نداشته باشند..
    آدم می مونه سر دوراهی که چیکار کنه؟ برای زندگی بهتر و پیشرفت و .. بره اما اگه همدمی نداشته باشه آیا این همون زندگی خواهد بود که انتظارشو داره!!؟

8. Top | #48

تخصص
    مهندسی
    میزان امتیاز
    11
    من خودم چنین تجربه ای نداشتم ولی دو دوست من که یکی در استرالیاست و دیگری در یک کشور دیگه، هر دو اعتقاد دارن که بهتره اول ازدواج کرد و بعد مهاجرت کرد. چون احتمال افسردگی کمتره...شانس پیدا کردن پسر مناسب برای ازدواج هم کمتر میشه...
    حتی دو نفر از آشنایان هم که به کشور دیگه ای رفتن هم همین نظر رو دارن...
    البته این چهار نفر همه دختر هستن و فکر میکنم این مساله برای پسرها چندان موضوعیت نداشته باشه

از طرف دیگه به نظر من، اگر در ایران ازدواج میکنید و قصد مهاجرت دارید مطمئن بشید که طرف مقابل هم قصد مهاجرت یا اپلای داره... این خصلت معمولا مختص طبقه متوسطه...طبقه ثروتمند معمولا در ایران دارن با سرمایشون کار میکنن و مهاجرت برای این افراد اغلب توجیه اقتصادی نداره

9. Top | #49

تخصص
    نویسندگی-مارکتینگ
    میزان امتیاز
    4
    این موضوع خیلی مهمه. همین جوری فرد شرایط ویژه ای برای ازدواج در نظر داره. حالا فرض کنید به معیارهاتون , علاقه به مهاجرت را هم اضافه کنید!
    دیگه پارتنر گیر نمیاد. از طرف دیگه توی استرالیا هم ایرانی که با معیارهای شما بخونه کمه. شخصا موردی را پیدا نکردم که هم معیارهای من و داشته باشه هم قصد مهاجرت. یعنی موردهایی بوده که یکی از این دو را داشتن اما هر دو با هم نه!
    پس یا باید بریم اونجا و اینترنشنال انتخاب کنیم, یا مجرد بمونیم....

صفحه 5 از 5 نخستنخست ... 345