سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 23

موضوع: اخذ ویزا از طریق جاب آفر و معایب و مزایا (امکان اخذ اقامت دائم و ...)

1. Top | #1

میزان امتیاز
    22

اخذ ویزا از طریق جاب آفر و معایب و مزایا (امکان اخذ اقامت دائم و ...)

سلام و وقت بخیر دوستان
    می خواستم بدونم آیا امکانش هست برای اخذ ویزا از طریق جاب آفر اقدام کرد؟

کلا جایی در این خصوص مطلبی ندیدم .

سوالاتی تو ذهنم هست که جوابی براشون پیدا نکردم؟!!!!!!

>> کارفرماها برای تخصص خاصی میتونم درخواست بدن؟
    >> مدت ویزای داده شده به مدت قرارداد با کارفرما بستگی داره؟ و آیا امکان تمدید و اقامت دائم وجود داره یا فایده اون فقز اینهکه میشه از امتیاز کار در استرالیا در ویزا های 189 و ... استفاده کرد؟
    >> برای احراز مدرک و تخصص باید مراحل اسسمنت رو بگزونه یا نه؟
    >> و خیلی سوالات دیگه که توی ذهنم هست و اگر دوستان اهل فن وارد این بحث شدند قطعا وارد اونها میشم.

این سوال وقتی توی ذهن من اومد که رفتم توی سایت seek.com.au عضو شدم و خیلی با تعجب با ایمیل های روزانه زیادی در مورد استخدام مواجه شدم.
    من در زمینه گرافیک و طراحی مشغولم و ابتدا برای بررسی بازار کار طراحی استرالیا و اینکه در آگهی ها بیشتر دنبال چه تخصصی هستند توی این سایت عضو شدم و در مرحله دوم اینکه فکر میکردم بتونم از راه دور کار طراحی بگیرم.

بعد از مدتی هم رفتم تو فکر اینکه ار این شرکت ها جاب افر میشه گرفت و ادامه ماجرا ...................................

تقاضای راهنمایی، ارائه راه کار و اینجور زحمتا برای دوستان اهل فن دارم

ارادتمند

2. 2 کاربر مقابل از mahdi samiei عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

Libra (2015/05/14),دامون (2015/05/14)

3. Top | #2

تخصص
    -
    میزان امتیاز
    213
    ممنون بابت ایجاد این تاپیک. اتفاقا من هم سوالم در این رابطه ست. اینکه اگر از یک کارفرمای ایرانی که خودش از طریق سرمایه گذاری و تاسیس شرکت به استرالیا مهاجرت کرده Job Offer داشته باشیم، می تونیم ویزا بگیریم یا نه؟ اگر جواب مثبت هست، از طریق چه ویزایی؟
    که دامون عزیز توی گروه گفتند که امکانش هست و این کار شدنیه، و بهتره یک موضوع جدید توی فروم ایجاد بشه تا ایشون لطف کنند برامون بیشتر توضیح بدن.

4. Top | #3

تخصص
    Registered Migration Agent
    میزان امتیاز
    2629
    ویزاهای GSM که بیشتر بین دوستان مهاجر روشون صحبت میشه شامل 189 , 190 , 489 ، بدون نیاز به اسپانسر کاری هستند . در مقابل چند نوع ویزا داریم که با اسپانسر کاری میشه برای اونها اثدام کرد از این جمله 457 ,186,187 , 402

از بین اونها محبوب ترینشون در بین کارفرماها و اداره مهاجرت ویزای 457 هستش . چند المان اصلی داره این ویزا
    یک : کارفرمایی در داخل ( در شرایط خاص ، خارج از استرالیا) ، بتونه ثابت کنه که در داخل استرالیا فعال است و یا طبق بیزنس پلی میخواد فعالیتش رو گسترش بده و در خواست جذب نیو از خارج از استرالیا رو میده . به این مرحله اصطلاحا Standard Business Sponsorship میگن . که با توجه به سایز بیزنس و بیزنس پلنش ، اداره مهاجرت تعداد مشخصی رو براش تایید میکنه
    دو : بیزنس تایید شده ، درخواست میده که برای پوزیشن خاصی نیاز به نیرو داره و اون نیرو رو با ارائه رزومش معرفی میکنه(Nomination) . چند فاکتور داره این مرحله .
    • اینکه این بیزنس آیا واقعا به اون شغلی که در خواست داده نیاز داره ؟ یک کافی شاپ هیچوقت نمیتونه درخواست یک مهندس مکانیک بده .
    • در مورد بعضی مشاغل ، لازمه که بیزنس اثبات کنه که به مدت خاصی در داخل بازار استرالیا دنبال نیرو گشته و موفق نشده پیدا کنه .
    • شرایطی که برای کارمندی که از خارج میگیره نباید از شرایط کارمند استرالیایی اون بیزنس که شغل مشابه انجام میده کمتر باشه ( برده داری نیست که )
    • باید حقوقی متناسب با بازار کار استرالیا بگیره (Salary Market Research)
    • فردی که معرفی میشه از نظر تخصص و سابقه کار مناسب شغل انتخبی باشه

این مرحله عملا سخت ترین قسمت کاره
    سه : فرد تایید شده در مرحله دو ، میتونه پرونده مهاجرتی برای ویزای 457 لاج کنه . اگر فرد نتونه آیلتس اورآل 5 داشته باشه ( هر اسکیل بالای 4.5) ، باید حقوقش از 96400 بالاتر باشه . به علاوه شرایط مشخص دیگه که چندان سخت و پیچیده نیست .

زمان بررسی ؟ خیلی بستگی به نوع بیزنس داره و اینکه مدارک رو چقدر خوب آماده کنی . اگه بیزنس نوپا نباشه ( ریسکهای بررسی مرحله اول و دومش بالاست) ، معمولا کل پروسه زیر یکسال انجام میشه . در مورد شرکتهای بزرگ ، هر وقت نیرو بخوان ، زیر شش ماه میتونیم براشون کار رو نهایی کنیم .

مسیر ویزای 457 به اقامت دائم از 186 و 187 میگذره .
    اگر فردی با 457 ، دو سال برای یک بیزنس کار کنه و بعد آفر قرارداد دائم هم بگیره ، میتونه اتوامتیک درخواست اقامت دائم باز طریق ویزای 186 یا 187 بده .(Transition Stream)
    میشه مستقیما برای 186درخواست داد (Direct Entry) . سه سال سابقه کار مرتبط ، اسسمنت ، آیلتس شش و البته دو مرحله اول ویزای 457 باید انجام بشه برای اسپانسری . حتما باید قرارداد دائم دو ساله پیشنهاد بشه .

ویزای 187 ،همانند 186 اسنت با این تفادوت که بیزنس باید در رجیونال استرالیا باشه و شرایط ویزا کی راحت تره .

همه سوالات رو جواب دادم ؟

آها . دو تا موند

بله میشه با داشتن 457 ، درخواست 189 یا 190 داد . چند تایی کلاینت اینطوری داشتم . که بعد از یکسال بودن روی 457 از 5 امتیاز سابقه کار در استرالیا استفاده کردند و یا زبانشون رو به حد هفت رسوندند و مستقیم 189 اقدام کردند .
    مورد دوم هم اینه که در پروسه اسپانسری ، اصلا اینکه صاحب بیزنس کیه مطرح نیست . میتونه هر نوع ویزایی داشته باشه . بیزنس به عنوان یک entity مجزا وارد میشه . البته این رو به تجربه متوجه شدم که اگر دایرکتور یا صاحب بیزنس نام فامیل یکسانی با اپلیکنت داشته باشند ، سخت گیری بیشتری روی مرحله nomination انجام میشه .

سوالی بود در خدمتم
    ویرایش توسط دامون : 2015/05/14 در ساعت 11:56 PM دلیل: ایراد تایپی

5. 8 کاربر مقابل از دامون عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

cinere (2015/05/15),hegza (2015/05/15),Libra (2015/05/14),mhd.hdr (2015/05/15),Migrant (2015/05/15),persianshout (2015/06/18),ترمه (2015/05/17),رسول (2015/05/15)

6. Top | #4

میزان امتیاز
    380
    این ویزا یه جوریه که آدم حس میکنه بعضا ممکنه شرکت های مثلا هندی، نیروهای هندی رو بیارن برای کار تو شرکتشون!
    درسته که فرمودید مثلا یه کافی شاپ نمیتونه اسپانسر مهندس مکانیک شه ولی آیا متونه اسپانسرش بشه که بیاد مثلا منشی یا دلیوری وایسه؟
    آیا همچین چیزی امکان داره؟
    مثلا صاحب بیزنس مثلا بخواهر شو که مهندس هست اسپانسر کنه برای منشی گری تو بیزنسش! یا مثلا مدیریت داخلی بیزنسش!

متشکرم

7. Top | #5

تخصص
    Construction Project Manager
    میزان امتیاز
    626
    نقل قول نوشته اصلی توسط cinere نمایش پست ها
    این ویزا یه جوریه که آدم حس میکنه بعضا ممکنه شرکت های مثلا هندی، نیروهای هندی رو بیارن برای کار تو شرکتشون!
    درسته که فرمودید مثلا یه کافی شاپ نمیتونه اسپانسر مهندس مکانیک شه ولی آیا متونه اسپانسرش بشه که بیاد مثلا منشی یا دلیوری وایسه؟
    مثلا صاحب بیزنس مثلا بخواهر شو که مهندس هست اسپانسر کنه برای منشی گری تو بیزنسش! یا مثلا مدیریت داخلی بیزنسش!

متشکرم
    قاعدتاً فكر مي كنم اين مساله با شرط دوم مغايرت پيدا مي كنه. چون تقريباً غيرممكنه كه بتونه ثابت كنه براي كافي شاپش توي استراليا نتونسته نيرو به عنوان منشي پيدا كنه و بايد از overseas منشي بگيره.
    پشت درياها شهري ست..... قايقي بايد ساخت.......
    Subclass 189
    Lodge:2014-05-02
    Visa Granted: 2015-02-04

8. Top | #6

میزان امتیاز
    380
    نقل قول نوشته اصلی توسط mhd.hdr نمایش پست ها
    قاعدتاً فكر مي كنم اين مساله با شرط دوم مغايرت پيدا مي كنه. چون تقريباً غيرممكنه كه بتونه ثابت كنه براي كافي شاپش توي استراليا نتونسته نيرو به عنوان منشي پيدا كنه و بايد از overseas منشي بگيره.
    توشرایط هست که باید مدارک کافی باشه که به اندازه کافی گشته و مورد خوب رو نتونسته پیدا کنه، خب سازوکار این اثبات چیه که توشط بیزنس باید ارائه بشه؟ آگهی میده و چندین نفر هم میان و همه رو به دلایلی که به اونر ربط داره ریجکت میکنه. اون وقت چطور؟ اصلا اونر فقط میتونه با آبجیش توی اون پست کنار بیاد نه کسه دیگه!!!! اون وقت تکلیف چیه
    میتونه اسپانسرش بشه با این ویزا؟

9. Top | #7

میزان امتیاز
    0
    دامون جان نوشتی هر کی با هر ویزایی برای درخواست این نوع ویزا می تونه اقدام کنه. میشه بیشتر توضیح بدی؟ مثلا طرف با ویزای دانشجویی هم می تونه این کار رو انجام بده؟
    بعد بیزینس باید کاملا ران شده باشه یا نه در مراحل اولیه راه اندازی هم می تونه باشه؟ مثلا طرف بیزینس پلن رو ببره و بگه من در حال راه اندازی هستم و برای شروع به این آدم یا آدم ها نیاز دارم.
    و اما سوال آخر اینکه آیا این نوع ویزا شامل خانواده هم میشه یا نه؟
  10. Top | #8

تخصص
    میزان امتیاز
    2629
    حستون دقیقا درسته. این ویزا شدیدا مورد سو استفاده قرار گرفته توی دوس ال اخیر . یه زمانی خیلی راحت میشد کارهاش رو انجام داد اما الان خیلی سخت گیری یشتر شده روش .

متشکرم
    اگر دقت کردید روی مرحله دوم ، عرض کردم که
    فردی که معرفی میشه از نظر تخصص و سابقه کار مناسب شغل انتخابی باشه
    مهندس مکانیک مورد نظر ما ، چه رزومه ای میتونه بده و چه مدارکی میتونه نشون بده که مثلا برای شغل
    نکته دیگر اینه که حتما برای یک skill بایدنومینیشن انجام بشه . دلیوری یا منشی ( به مفهوم عامی که و ذهنمونه ) ، شامل چنین مبحثی نمیشن .
    روی کافی شاپ علی الخصوص موارد خاصی هست که بررسی میکنیم . مثلا اینکه آیا بیزنس take away یا نه ؟ آیا جا برای نشستن داره ؟ اگر داره چند نفر ؟ آیا غذا سرو میکنه یا فقط نوشیدنی ؟ گردش مالیش چقدره ؟ و کلی سوال دیگه . بعد سوال بعدی اینه که چه تخصصی رو میشه روش فکر کرد ؟
    Retail Manager ,Customer service Manager,Retail Supervisor ,Cook و...

11. کاربر مقابل از دامون عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

afshin (2015/11/14)

12. Top | #9

تخصص
    میزان امتیاز
    2629
    توشرایط هست که باید مدارک کافی باشه که به اندازه کافی گشته و مورد خوب رو نتونسته پیدا کنه، خب سازوکار این اثبات چیه که توشط بیزنس باید ارائه بشه؟ آگهی میده و چندین نفر هم میان و همه رو به دلایلی که به اونر ربط داره ریجکت میکنه. اون وقت چطور؟ اصلا اونر فقط میتونه با آبجیش توی اون پست کنار بیاد نه کسه دیگه!!!! اون وقت تکلیف چیه
    میتونه اسپانسرش بشه با این ویزا؟
    بله ،پروسه Labor Market Test راه در رو زیاد داره . خیلی کم پیش میاد که نتونیم این فاز رو رد کنیم .

13. 2 کاربر مقابل از دامون عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

afshin (2015/11/14),cinere (2015/05/17)

14. Top | #10

تخصص
    میزان امتیاز
    2629
    نقل قول نوشته اصلی توسط رسول نمایش پست ها
    دامون جان نوشتی هر کی با هر ویزایی برای درخواست این نوع ویزا می تونه اقدام کنه. میشه بیشتر توضیح بدی؟ مثلا طرف با ویزای دانشجویی هم می تونه این کار رو انجام بده؟
    بعد بیزینس باید کاملا ران شده باشه یا نه در مراحل اولیه راه اندازی هم می تونه باشه؟ مثلا طرف بیزینس پلن رو ببره و بگه من در حال راه اندازی هستم و برای شروع به این آدم یا آدم ها نیاز دارم.
    و اما سوال آخر اینکه آیا این نوع ویزا شامل خانواده هم میشه یا نه؟
    البته که فردی که ویزای دانشجویی داره میتونه به عنوان متقاضی این ویزا اسپانسر بشه . درصد خیلی بالایی از کسانی که این ویزا رو میگیرند دانشجوهایی هستند که در استرالیا درس خونده اند و اسپانسر پیدا کرده اند .
    بیزنس حتما باید راه افتاده باشه و بشه مدارکی دال بر فعال شدنش ارائه کرد .

سوال آخرتون اگر منظور اینه که میشه خانواده رو با خودش بیاره متقاضی ، جواب مثبه .

15. کاربر مقابل از دامون عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

afshin (2015/11/14)

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین