سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 23

موضوع: اخذ ویزا از طریق جاب آفر و معایب و مزایا (امکان اخذ اقامت دائم و ...)

1. Top | #11

میزان امتیاز
    29

اخذ ویزا از طریق جاب آفر و معایب و مزایا (امکان اخذ اقامت دائم و ...)

سلام،
    من هم چند نكته به راهنماييهاي خيلي خوب دامون اضافه كنم:
    - چندتا از دوستانم و خودم با همين ويزاي 457 اينجا كار پيدا كرديم.
    - ما اصلا تجربه خوبي از گرفتن اين ويزا در استراليا نداريم و اخيرا متوجه شدم كه يكي از دوستان خوبم بعد از اينكه نتوانسته كار جديد پيدا كنه كلا ويزاش باطل شده و الان بعد از سه سال احتمالا مجبور هست به ايران برگرده - البته بهش توصيه كردم كه حتما با دامون تماس بگيره و اگر بتونه حضوري نظر و راه حل هاي دامون را بشنود.
    - توجه كنيد كه اگر كارفرماي شما به هردليل اخراجتون كنه؛ الان خيلي مد شده به خاطر وضع اقتصادي شركتها؛ به محض اخراج فقط سه ماه فرصت داريد كه كار جديد پيدا كنيد با همان شرايط كه دامون گفت و در غير اين صورت ترك استراليا و سه ماه براي رشته هاي كامپيوتر از ديد من توي استراليا فرصت خيلي كم و غير واقع بينانه هست چرا كه پيدا كردن شركتي كه مجوز داشته باشه و اين كار را براي شماانجام دهد خيلي مشكله و تازه شك نكنيد كه شركتها هم از اين مشكل اگاهند و براي همين وقتي شما استخدام ميشويد نه تنها حقوق عادلانه دريافت نميكنيد بلكه مثل برده هم ازتون كار ميكشند چون ميدانند كه ريشتون گرو اونها هست و از اخراج شدن ميترسيد.

ضمنا تا الان هچ كدام از ماها نتوانستيم از طريق خود شركت اقامت دائم بگيريم و فقط امتياز سابقه كارمون به درد خورده. دليلش هم اين كه براي اينكه از طريق كارفرما اقامت بگيريد اونها بايد روي كاغذ به اداره مهاجرت تعهد بدهند كه تا دو سال ديگر شما را اخراج نميكنند و كمتر شركتي حاضر ميشه چنين تعهد مسخره اي بده . پس روي گرفتن اقامت دائم از طريق اين ويزا هم حساب نكنيد. تا الان فقط يكي از دوستانم كه براي شركت كوچكي كار ميكرد توانست راضيشون كنه كه برايش اقامت دائم بگيرند. خر شانس بود ديگه (-:

اينها ديده ها و تجربيات من بود
    ویرایش توسط mohajer0 : 2015/05/16 در ساعت 12:01 PM

2. 3 کاربر مقابل از mohajer0 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

ellen (2015/05/19),Libra (2015/05/16),mhd.hdr (2015/05/16)

3. Top | #12

تخصص
    Registered Migration Agent
    میزان امتیاز
    2629
    بله ، مواردی که فرموید صحیح است . اصلا هدف این نوع ویزا اینه که به کارفرماهای استرالیایی خدمت بشه .

مواردی که من داشته ام و به نظرم از این نوع ویزا منفعت برده اند :

- کارفرمای آشنا ، مثلا دوست و آشنا یا اعضای خانواده که ساپورت کنند متقاضی رو تا گرفتن اقامت دائم
    - کسی که فقط قصد دارد مدتی را در کشور دیگر کار و زندگی کند و احتمالا چندان دنبال گرفتن اقامت دائم و دردسرهای اون نیست
    - افرادی که رشته کاری و تحصیلی آنها در SOL نیست و امکان اخذ اسپانسر ایالتی هم برایشان وجود ندارد
    - افرادی که از نظر امتیاز برای گرفتن اقامت دائم کمبود دارند و نیاز به فرصت جهت مطالعه برای آیلتس بالاتریا امتحان ناتی و یا استفاده از امتیاز سابقه کار استرالیا دارند

مهاجر صفر عزیز ، اگر فرصت داشتید در مورد تجربه خودتون و دوستانتون در زمینه پیدا کردن کاری که امکان این نوع ویزا رو براتون مهیا کرده برای بقیه توضیح بدید ( اگر دوست داشتید البته )

4. 5 کاربر مقابل از دامون عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

afshin (2015/11/14),ellen (2015/05/19),Libra (2015/05/16),LightMoon (2015/06/07),mahdi samiei (2015/05/17)

5. Top | #13

میزان امتیاز
    29
    دامون گرامي مطالبي كه در پست قبلي نوشتم تجربيات خودم و دوستانم بود. متوجه منظورتون از اخرين جمله نشدم. اگر سوال خاصي مد نظر شما يا هركدام از كاربران است بپرسند و من با كمال ميل جواب ميدهم.

6. Top | #14

تخصص
    Registered Migration Agent
    میزان امتیاز
    2629
    تجربیات شما کاملا با واقعیت تطابق دارد و به شخصه کاملا تایید میکنم .
    درخواستی که داشتم این بود که با توجه به اینکه ممکن است برای دوستان زیادی این سوال باشه که از چه روشی برای پیدا کردن کارفرمایی که شما را اسپانسر کند استفاده کرده اید . با توجه به اینکه احتمالا از خارج از استرالیا اپلای کرده اید .
    البته اگر دوست دارید ، خواستم در حد امکان این تجربه را با بقیه share فرمایید .

7. 4 کاربر مقابل از دامون عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

afshin (2015/11/14),ellen (2015/05/19),Libra (2015/05/16),M.S.T (2015/05/17)

8. Top | #15

میزان امتیاز
    89
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohajer0 نمایش پست ها
    به محض اخراج فقط سه ماه فرصت داريد كه كار جديد پيدا كنيد با همان شرايط كه دامون گفت و در غير اين صورت ترك استراليا و سه ماه براي رشته هاي كامپيوتر از ديد من توي استراليا فرصت خيلي كم و غير واقع بينانه هست
    برای رشته های کامپیوتر 3ماه فرصت کمی نیست، البته بستگی به زمینه کاریتون داره ولی تا اونجا که من میدونم وب دولوپرها بازار خوبی داشتن، دارن و خواهند داشت. یعنی حداقل دولوپرها خصوصا .net ها نباید ترسی از این مورد داشته باشند. درست میگم یا اشتباه؟

9. Top | #16

میزان امتیاز
    29
    نقل قول نوشته اصلی توسط دامون نمایش پست ها
    تجربیات شما کاملا با واقعیت تطابق دارد و به شخصه کاملا تایید میکنم .
    درخواستی که داشتم این بود که با توجه به اینکه ممکن است برای دوستان زیادی این سوال باشه که از چه روشی برای پیدا کردن کارفرمایی که شما را اسپانسر کند استفاده کرده اید . با توجه به اینکه احتمالا از خارج از استرالیا اپلای کرده اید .
    البته اگر دوست دارید ، خواستم در حد امکان این تجربه را با بقیه share فرمایید .
    من از مالزی برای این کار اقدام کردم و البته به طور اتفاقی توانستم روی سایت seek.com.au یا careerone.com.au شرکتی را پیدا کنم که توی اگهیشون نوشته بود ویزای اسپانسر برای کاندیدای موفق قابل انجام هست، رزومه فرستادم، دو مصاحبه تکنیکال داشتم و یک مصاحبه از طریق skype. در مورد بقیه دوستانم هم تا جایی که اطلاع دارم اونها همانطور که شما گفتید توی خاک استرالیا مشغول به تحصیل بودند و فکرکنم دوتا از اونها حتی وسط تحصیل تغییر ویزا دادند. اون دوستان هم از طریق recruiter کارهایشان را پیدا کردند.

10. 3 کاربر مقابل از mohajer0 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

afshin (2015/11/14),ellen (2015/05/19),دامون (2015/05/18)

11. Top | #17

میزان امتیاز
    29

اخذ ویزا از طریق جاب آفر و معایب و مزایا (امکان اخذ اقامت دائم و ...)

نقل قول نوشته اصلی توسط Newlife نمایش پست ها
    برای رشته های کامپیوتر 3ماه فرصت کمی نیست، البته بستگی به زمینه کاریتون داره ولی تا اونجا که من میدونم وب دولوپرها بازار خوبی داشتن، دارن و خواهند داشت. یعنی حداقل دولوپرها خصوصا .net ها نباید ترسی از این مورد داشته باشند. درست میگم یا اشتباه؟
    به نظر من اگر اقامت دائم و فقط اگر اقامت دائم داشته باشید برای رشته کامپیوتر 3 ماه طول میکشد تا کار جدید تمام وقت پیدا کنید و استخدام بشوید ولی اگر با این ویزای مورد بحث اینجا باشید به دلیل اینکه تعداد بسیار اندکی از شرکتها مجوز استخدام با این ویزا را دارند و جایی هم وجود نداره که اسماشون نوشته شده باشه، احتمال اینکه دچار مشکل بشوید خیلی خیلی زیاد هست. البته همانطور که شما گفتید بستگی به رشته و فاکتورهای زیادی داره ولی به طور کلی کسی که کارشو از دست میده احتمال اینکه نتونه در سه ماه کار جدیدی پیدا کنه خیلی زیاده و به نظر من اصلا به ریسکش نمی ارزد مگر اینکه واقعا به دلایلی که دامون در پستهای قبلی گفت به این ویزا احتیاج داشته باشید.
    گرفتن این ویزا و ورود به استرالیا اولش خیلی هیجان انگیزه و تا مدتی خوشحال هستید ولی کم کم تبعیضها و وضعیت کاریتون شمارو به فاز دیگری میبره. من خودم الان سه سال هست که اینجا بودم و اصلا گرفتن این ویزا را به کسی توصیه نمیکنم. این ویزا فقط به درد هندیهایی میخورد که خیلی وضعیت کار و زندگیشون براشون مهم نیست و فکر کنم بیشتر هم از همین کشور متقاضی این ویزا هستند. حتی اسم یک هموطن را به من دادند که ظاهرا شرکت دارن و این کار را معمولا با دریافت مبلغی انجام میدهند ولی وقتی به اینجا رسیدید شروع میکنند به استفاده از همان روشهایی که در پستهاي قبل گفتم ( که البته باعث تاسف هست که یک هموطن به جای کمک اینگونه فکر سوء استفاده از هموطنانش باشد ) این هموطن را هم گفتم که اگر شانسی به گوشتان خورد ذوق زده نشوید و شاید یادتان بیاد که من در مورد یک هموطن شیاد هشدار دادم و توی دام ایشون نیافتید.
    ویرایش توسط mohajer0 : 2015/05/18 در ساعت 04:51 PM

12. 3 کاربر مقابل از mohajer0 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

afshin (2015/11/14),ellen (2015/05/19),Newlife (2015/05/18)

13. Top | #18

میزان امتیاز
    89
    نقل قول نوشته اصلی توسط mohajer0 نمایش پست ها
    حتی اسم یک هموطن را به من دادند که ظاهرا شرکت دارن و این کار را معمولا با دریافت مبلغی انجام میدهند ولی وقتی به اینجا رسیدید شروع میکنند به استفاده از همان روشهایی که گفتتم ( که البته باعث تاسف هست که یک هموطن به جای کمک اینگونه فکر سوء استفاده از هموطنانش باشد ) این هوطن را هم گفتم که اگر شانسی به گوشتان خورد ذوق زده نشوید و شاید یادتان بیاد که من در مورد یک هموطن شیاد هشدار دادم و توی دام ایشون نیافتید.
    من خودم تقریبا 9 ماه با ویزای موقت اوز بودم، جالبه بدونین که این قضیه هموطن صدق میکنه، یادمه واسه کار کژوال پیش یه ایرانی رفتم، گفت ساعتی 10دلار و کش. کارشم سنگین، پیش یه اوزی رفتم، کار سبک تر و خیلی راحت تر. ساعتی 25دلار کش بهم میداد، کلا خاورمیانه و آسیایی خوب ندیدم. اوزی ها در حالت اورال بهتر بودن، گرچه جنس بد هم توشون بود ولی خیلی کمتر بود. جالب تر اینکه کارفرمای اوزیم میگفت میتونم به صورت تکس هم بهت بدم. بهش گفتم ویزام تموم شه چی؟ گفت نگران نباش، کش بهت میدم. متاسفانه جو بسته ایران و سطح پایین انگلیسی عامه مردم باعث میشه کسی ندونه اونورا چه خبره و فقط بخان برن. چند مدت پیش یکی از دوستانم صحبت میکردم، میگفت یه شرکت برام ویزا گرفته منو ببره استرالیا، بهش میگم ساب کلاس ویزات چیه؟ میگه نمی دونم. وکیله ازشون نه آیلتس خواسته، نه پزشکی، نه سوپیشینه. ازش 4میلیون هم گرفته. مطمئنم آخرش کلاهبرداری میشه
    در مورد ویزا دائم هم کاملا با شما موافقم، واقعا خیال خودت و همه رو راحت میکنی و کلی از دردسرا رو کم میکنی. درسته اذیت میشی تا آیلتس 7 رو بگیری و میره رو اعصابت، ولی یه عمر راحتی بعدش.
    در هر صورت همه این قضایا کلی نیس و من تعمیم نمی دم. صرفا دیده های و تجربیات خودم بود.

14. 2 کاربر مقابل از Newlife عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

afshin (2015/11/14),Mehnoosh-Mohamad (2015/05/18)

15. Top | #19

تخصص
    WELDER
    میزان امتیاز
    0
    بسیار مطالب مفید بود.ممنون از دوستان عزیز

16. Top | #20

تخصص
    WELDER
    میزان امتیاز
    0
    سلام.من الان مالزی زندگی میکنم و دارگ دوره جوشکاری میبینم.از عزیزان سوال داشتم کهدقیقا چه مدارکی رو واسه جاب آفر سفارت استرالیا نیاز داره.قرار شده در ازای پرداخت هزینه ای برای من جاب آفر بگیرن,البته بعد از گرفتن مدرک جوشکاری و آیلتس.برای کیس من نمره آیلتس چقدر میخوان و قرار داد جاب آفر چند ساله است و آیا اون قرار داد رو که متعهد میشن رو وقتی برم استرالیا بهم میپردازند یا بقول دوستمون مثل هندی ها بهمون اون مبلغ رو نمیدند؟

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین