سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: تغییر فیلد کاری

1. Top | #1

تخصص
    Maintenance planner
    میزان امتیاز
    114

تغییر فیلد کاری

دوستان میخواستم بدونم تغییر فیلد کاری به طور کلی تا چه حد در استرالیا امکانپذیر هست؟بیشتر منظورم اینه که توی چه زمینه هایی با گذروندن دوره های کوتاه مدت چند ماهه میشه سرتیفیکیت به درد بخوری گرفت که بعدش امکان ورود به بازار کار در اون رشته خاص راحت تر فراهم باشه ؟؟ با توجه به اوضاع نامناسب بازار کار اونجا و فضای رقابتی شدید برای تصاحب کارهای تخصصی یک مهاجر بیشتر باید توی چه زمینه هایی فوکوس کنه تا بتونه از پس مخارجش بر بیاد. البته منظورم بیشتر دوره های فنی و حرفه ای هستند وگرنه شروع دوباره در یک رشته دانشگاهی جدید که نه منطقی به نظر میرسه و نه عملی هست.نکته دیگه این هست که چقدر مدارک ایران اونجا کاربرد داره وکسی که با مدرک فنی حرفه ای ایران پا به اونجا میزاره تا چه حد مزیت میتونه باشه براش. راستش من خودم تنوع رو در زندگی و علی الخصوص کار دوست دارم.دوست دارم تجارب جدید توی زمینه های مختلف کسب کنم که متاسفانه امکانش در ایران خیلی فراهم نیست به دلایلی که خارج از موضوع بحثه. میخوام بدونم چند وقت طول میکشه تا در یک فن خاصی اونجا حرفه ای شد و ازش درآمد کسب کرد.خوشحال میشم نظراتتون رو بدونم.

2. Top | #2

تخصص
    Maintenance planner
    میزان امتیاز
    114
    سلام دوستان. با توجه به اینکه یکی از دغدغه های هر مهاجر بعد از دوری از خانواده و دوستان و آشنایان مساله اشتغال و درامد هست که نبودش میتونه بسیار استرس زا باشه و بار روانی زیادی رو به آدم تحمیل کنه و با توجه به این واقعیت غیر قابل انکار که بازار کار استرالیا این روزها چندان جالب به نظر نمیرسه و مخصوصا این موضوع برای یک مهاجر میتونه خیلی بدتر باشه ( با توجه به ضعفهایی که داره ) این احتمال به میزان بسیار زیادی وجود داره که مهاجر تازه وارد نتونه کار مرتبط با شغل قبلیش توی ایران رو بگیره. به نظر دوستانی که در استرالیا هستن چه نوع کارهایی رو میشه به عنوان درامد ثابت و تمام وقت روشون حساب کرد ؟ که زیاد هم در بدو ورود تو ذوق نزنه ( هر چند میدونم که تضمینی نیست و ممکنه مجبور به انجام هر کاری بشه ) آیا کارهای صنعتی که نیاز به تخصص کمتری دارند مثل کار توی خطوط تولید یا اپراتوی ماشین آلات در دسترس هستند که طرف بتونه بدون تخصص خاصی از پسش بر بیاد ؟؟؟ به نظر من حساب بچه های کامپیوتری جداست چون کار برنامه نویسی در نقاط مختلف دنیا شاید کمترین میزان تفاوت رو داشته باشه که همین باعث میشه دوستان برنامه نویس زودتر بتونن جذب بشن. منظورم رو بچه های مثلا عمران و مکانیک و برق و صنایع و ... هست که نیاز هست دوره های زیادی رو در استرالیا بگذرونن و با استانداردها آشنا بشن و ... اگر کارهای اپراتوی و خط تولید وجود داره کدوم ایالتها از این لحاظ بهترن و در کل این مدل کارها کدوم طرف بیشتر پیدا میشه و حقوقشون به صورت ساعتی یا ماهانه حدود چقدر هست ؟؟ و آیا امکان کار آخر هفته هم در همون شغلها وجود داره یا نه ؟؟ با سپاس فراوان.

3. Top | #3

تخصص
    مهندس مواد- متالورژی
    میزان امتیاز
    0
    سلام ، من هم دقيقا همين سوال ها رو دارم ، اميدوارم دوستان بتونن راهنمايي كنن .

Sent from my iPad using Tapatalk