سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

موضوع: انتخاب مسیر شغلی (همسر)

1. Top | #1

تخصص
    .Net Developer
    میزان امتیاز
    404

انتخاب مسیر شغلی (همسر)

همسر من دیپلم کامپوتر داره و الان شاغل نیست، قصد داره بین ادامه تحصیل و کسب مهارت یکی رو انتخاب کنه،

مدرک تحصیلی با توجه به مدت زمان گزینه اولش نیست، کسب مهارت رو ترجیح میده ، سوالم اینه که چطور میشه از بدرد بخور بودن مهارت در استرالیا اطلاعات کسب کرد، منظورم از بدرد بخور بودن دو جنبه هست ، یک اینکه تخصص در هر دو جا تقریبا به هم شبیه باشه، مثلا آرایشگری تا حد زیادی اینطور هست و اینکه بازارکار خیلی شدید در اون زمینه اشباع نباشه باز آرایشگری تا جایی که شنیدم اینطور نیست.

چندتا از گزینه های اولیه ای که مطرح هست این ها هست:

1- عکاسی
    2- گرافیک
    3- طراحی وب
    4- آرایشگری
    5- هتلداری/مهمانداری (البته نمی دونم این رو میشه بدون تحصیل و با شرکت در دوره های آموزشی کسب کرد یا نه)
    6- نسخه پیچی (داروخانه)
    7- آژانس هواپیمایی

دوستان در مورد کلیت موضوع و اوضاع هر کدوم از این مهارت ها در استرالیا اگر نظری یا پیشنهادی دارید، خوشحال میشیم بدونیم.
    GRANT: 19 Nov 2015
    LAND: 27 Mar 2016
    Job: 26 Apr 2016

2. 4 کاربر مقابل از mehran عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

Hamidreza (2015/12/04),milade (2016/11/07),Rafiii (2015/12/09),دامون (2015/04/19)

3. Top | #2

تخصص
    Registered Migration Agent
    میزان امتیاز
    2629
    مهران ، اینکه این موارد رو مطرح میکنی ، نشون میده که برامه ریزی داری و میدونی داری چیکار میکنی و از این نظر بهت تبریک میگم .

نمیخوام وارد بحثهای فلسفی بشم ولی جدا به این نکته توجه کن که مسئله اول اینه که همسرت کدوم کار رو میپسنده و در اون توانایی داره . از نظر من ، اولویت با کاریه که در ایران انجام میدن و روش شناخت و تسلط دارند . اما اگر ساغل نیستند و دنبال فرصتی هستند که کاری رو شروع کنند که در استرالیا بتونند ادامه بدهند اونوقت میشه رو لیست صحبت کرد

بعضی آیتمها رو اطلاعات ندارم و فقط اونهایی که چیزهایی در موردش میدونم رو عرض میکنم :

- عکاسی : همسر یکی از دوستان نزدیک اینکار رو اینجا شروع کردند . فکر کنم یکی دو سالی دوره دیدند و بعد در منزلشون یک آتلیه راه انداختند . احساس میکنم که باید در امد بدی نداشته باشه اگر با روشهای بازاریابی درست جلو بروند، زبان انگلیسیشون اونقدر خوب باشه که محدود به کلاینتهای ایرانی نباشند چون در بازار محدود ایرانیها ، روی این شغل به اصطلاح دست زیاده .
    - گرافیک و طراحی وب : مخصوصا اگر در سطح خوبی کار گرافیک وب رو بلد باشند امکان استخدام شدن در شرکتها رو خواهند داشت . دانش Javascript هم خیلی کمک میکنه . من کلا این آیتمها رو در لیستتون پیشنهاد میکنم که روش وقت گذاشته بشه
    - آرایشگری : خیلی روش دست زیاده . اگر بخوان برای کسی کار کنند بعیده بیشتر از حقوق یک کار کژوال درآمد داشته باشند اما راه اندازی بیزنس بدون تجربه کار در این شاخه و مخصوصا در استرالیا از نظر من کمی ترسناکه و احتیاج به برنامه دقیق داره
    - آزانس هواپیمایی : چند تا خانم ایرانی شاغل در این حرفه رو میشناسم ، به نظر که موفق هستند اما به جزییات نمیدونم .

اگر حوصله بچه رو هم دارند ،مواردی رو دیدم که دوره های child care گذرونده شده و و در منزل بیزنس Family day care راه انداختند خانمها . تمیزی ، ظاهر آراسته شخص و منزل ، مسئولیت پذیری فاکتورهاییه که موفقیت در این بیزنس رو تضمین میکنه که خوشبختانه درصد خیلی خیلی بالایی از خانمهای ایرانی ، همه این فاکتورها رو دارند .
    ما چسرمون رو حدود دوسالی هست که به یکی از این مراکز میفرستیم . اوابل فقط میخواستیم بهعنوان بک فاصله شش ماهه برای آماده شدنش جهت رفتن به Childcare centre استفاده کنیم ولی آرون کاملا عادت کرده و ما هم خودمون به اون خانمی که از آرون مراقبت میکنه علاقه پیدا کرردیم و الان سخته ازش دل بکنیم .
    ایشون یک خانم مسن ارمنی هستند که بیست سال پیش به استرالیا مهاجرت کردند و همین بیزنس رو سالهاست در منزلشون اداره میکنند . از نظر مالی هم به نظر شرایط بدی ندارند . حداکثر میتونند چهار تا بچه رو نگهداری کنند . کارشون از هشت تا حدود 5 بعد از ظهره و برای هر بچه روزی 90 دلار میگیرند . هیچوقت هم در این دوسال نشده که به صورت فول کار نکنند . مستقیم زیر نظر کانسیل هستند و حمایت میشوند .

4. 8 کاربر مقابل از دامون عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

ahmad24 (2015/04/19),Hamidreza (2015/12/04),hegza (2015/07/10),M.S.T (2015/04/24),mehran (2015/04/19),milade (2016/11/07),saharb66 (2015/04/19),حمید (2015/04/19)

5. Top | #3

تخصص
    .Net Developer
    میزان امتیاز
    404
    در مورد web design اطلاعات ام نسبت بهتر هست اما در مورد رشته هایی مثلا harmacy technician یا ticketing agent چطور میشه اطلاعات کسب کرد؟ منظورم اینه که تجربه و تخصص اینجا چقدر با اونجا مطابقت داره و چقدر اونجا مورد قبول هست
    مثلا اگر یکنفر اینجا چندسال توی یکی از این مشاغل کار کرده و یادگرفته ، این تجربیات و دانش اش اصلا اونجا به درد می خوره؟
    GRANT: 19 Nov 2015
    LAND: 27 Mar 2016
    Job: 26 Apr 2016

6. کاربر مقابل از mehran عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

milade (2016/11/07)

7. Top | #4

تخصص
    مترجم
    میزان امتیاز
    1
    سلام دوستان

در سیدنی ساکن هستم و یک تازه وارد محسوب می شم.
    سابقه ی کار در آژانس هواپیمایی در ایران رو دارم. انگلیسیم خیلی خوبه. آلمانی هم خوب می دونم.
    در حال حاضر دنبال کاری می گردم با درآمد مناسب.
    از راهکارهای متداول مثل وب سایت های معروف اقدام کردم اما هنوز جز یه تماس تلفنی نتیجه ای نگرفتم. البته از طریق ارتباط مستقیم با شرکت ها هم اقدام کردم و هنوز جوابی نگرفتم.
    کسی اگر راه بهتری به ذهنش می رسه ممنون می شم من رو راهنمایی کنه چراکه ترجیحم هر چه زودتر سر کار رفتنه.
    سپاس

8. کاربر مقابل از Negaarin عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

milade (2016/11/07)

9. Top | #5

تخصص
    Registered Migration Agent
    میزان امتیاز
    2629
    نقل قول نوشته اصلی توسط Negaarin نمایش پست ها
    سلام دوستان

در سیدنی ساکن هستم و یک تازه وارد محسوب می شم.
    سابقه ی کار در آژانس هواپیمایی در ایران رو دارم. انگلیسیم خیلی خوبه. آلمانی هم خوب می دونم.
    در حال حاضر دنبال کاری می گردم با درآمد مناسب.
    از راهکارهای متداول مثل وب سایت های معروف اقدام کردم اما هنوز جز یه تماس تلفنی نتیجه ای نگرفتم. البته از طریق ارتباط مستقیم با شرکت ها هم اقدام کردم و هنوز جوابی نگرفتم.
    کسی اگر راه بهتری به ذهنش می رسه ممنون می شم من رو راهنمایی کنه چراکه ترجیحم هر چه زودتر سر کار رفتنه.
    سپاس
    بسته به این داره که دنبال چه نوع کاری میگردید دوست عزیز
    هر کاری روش خاص خودش رو داره .
    مثلا اگر دنبال کار در آژانس هواپیمایی هستید ، به نظرم بهترین راه ، مراجعه مستقیه . میتونید روی آشناییتون با نرم افزارها ( که خیلیهاش مشترکه ) و .. توی رزومتون مانور بدید .

10. 2 کاربر مقابل از دامون عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

milade (2016/11/07),Negaarin (2015/07/10)

11. Top | #6

تخصص
    کارشناس حسابداری
    میزان امتیاز
    2
    سلام دوستان. خوشحال میشم در این مورد نظر بدید.
    من لیسانس حسابداری هستم ولی از زمان فارغ‌التحصیلی کار نکردم. برای انتخاب مهارت برای استرالیا به نظرتون دوره های برنامه نویسی خوبه شرکت کنم؟ ممکنه اونجا به دردم بخوره؟ میتونم در این رشته اونجا کار پیدا کنم؟

Sent from my D5503 using Tapatalk

12. کاربر مقابل از ladi.heji عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

milade (2016/11/07)

13. Top | #7

تخصص
    مهندس مکانیک
    میزان امتیاز
    51
    نقل قول نوشته اصلی توسط دامون نمایش پست ها
    مهران ، اینکه این موارد رو مطرح میکنی ، نشون میده که برامه ریزی داری و میدونی داری چیکار میکنی و از این نظر بهت تبریک میگم .

نمیخوام وارد بحثهای فلسفی بشم ولی جدا به این نکته توجه کن که مسئله اول اینه که همسرت کدوم کار رو میپسنده و در اون توانایی داره . از نظر من ، اولویت با کاریه که در ایران انجام میدن و روش شناخت و تسلط دارند . اما اگر ساغل نیستند و دنبال فرصتی هستند که کاری رو شروع کنند که در استرالیا بتونند ادامه بدهند اونوقت میشه رو لیست صحبت کرد

بعضی آیتمها رو اطلاعات ندارم و فقط اونهایی که چیزهایی در موردش میدونم رو عرض میکنم :

- عکاسی : همسر یکی از دوستان نزدیک اینکار رو اینجا شروع کردند . فکر کنم یکی دو سالی دوره دیدند و بعد در منزلشون یک آتلیه راه انداختند . احساس میکنم که باید در امد بدی نداشته باشه اگر با روشهای بازاریابی درست جلو بروند، زبان انگلیسیشون اونقدر خوب باشه که محدود به کلاینتهای ایرانی نباشند چون در بازار محدود ایرانیها ، روی این شغل به اصطلاح دست زیاده .
    - گرافیک و طراحی وب : مخصوصا اگر در سطح خوبی کار گرافیک وب رو بلد باشند امکان استخدام شدن در شرکتها رو خواهند داشت . دانش Javascript هم خیلی کمک میکنه . من کلا این آیتمها رو در لیستتون پیشنهاد میکنم که روش وقت گذاشته بشه
    - آرایشگری : خیلی روش دست زیاده . اگر بخوان برای کسی کار کنند بعیده بیشتر از حقوق یک کار کژوال درآمد داشته باشند اما راه اندازی بیزنس بدون تجربه کار در این شاخه و مخصوصا در استرالیا از نظر من کمی ترسناکه و احتیاج به برنامه دقیق داره
    - آزانس هواپیمایی : چند تا خانم ایرانی شاغل در این حرفه رو میشناسم ، به نظر که موفق هستند اما به جزییات نمیدونم .

اگر حوصله بچه رو هم دارند ،مواردی رو دیدم که دوره های child care گذرونده شده و و در منزل بیزنس Family day care راه انداختند خانمها . تمیزی ، ظاهر آراسته شخص و منزل ، مسئولیت پذیری فاکتورهاییه که موفقیت در این بیزنس رو تضمین میکنه که خوشبختانه درصد خیلی خیلی بالایی از خانمهای ایرانی ، همه این فاکتورها رو دارند .
    ما چسرمون رو حدود دوسالی هست که به یکی از این مراکز میفرستیم . اوابل فقط میخواستیم بهعنوان بک فاصله شش ماهه برای آماده شدنش جهت رفتن به Childcare centre استفاده کنیم ولی آرون کاملا عادت کرده و ما هم خودمون به اون خانمی که از آرون مراقبت میکنه علاقه پیدا کرردیم و الان سخته ازش دل بکنیم .
    ایشون یک خانم مسن ارمنی هستند که بیست سال پیش به استرالیا مهاجرت کردند و همین بیزنس رو سالهاست در منزلشون اداره میکنند . از نظر مالی هم به نظر شرایط بدی ندارند . حداکثر میتونند چهار تا بچه رو نگهداری کنند . کارشون از هشت تا حدود 5 بعد از ظهره و برای هر بچه روزی 90 دلار میگیرند . هیچوقت هم در این دوسال نشده که به صورت فول کار نکنند . مستقیم زیر نظر کانسیل هستند و حمایت میشوند .
    دامون جان میدونی دوره های child care کجاها مناسب تر است؟، ایا پس از این دوره ها شانسی برای یافتن کار در مهد کودک ها یا مدارس هست یا اون بحثش متفاوت هست؟ راستش رشته همسر من اقتصاد هست اما بعد از ده سال کار تو ایران میگه خسته شدم از این رشته و دوست دارم کار شاد تری داشته باشم و به بچه ها هم خیلی علاقه داره.

Sent from my C6603 using Tapatalk
    Visa 189
    positive assessment : 2015/07/01
    IELTS: R7 L7 S6.5 W7: 2014/12/06
    EOI submitted : 2015/07/02
    Invitation : 2015/08/02
    lodge: 2015/09/02
    Case officer Allocated : 2015/10/28
    Case officer 2 Allocated : 2015/11/28
    Visa Granted :2015/12/23

14. کاربر مقابل از Hamidreza عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

milade (2016/11/07)

15. Top | #8

تخصص
    مدرس
    میزان امتیاز
    1
    سلام دوستان.منم تازه واد هستم. البته هنوز ویزا رو نگرفتیم. رشته من کارشناسی ارشد مهندسی کشاورزی هست. در مورد بازار کار این رشته در استرالیا میخام اطلاعات کسب کنم.ممنون میشم کمک کنید. آیا ادامه تحصیل بهتر است یا وارد شدن به بازار کار؟ من پس از فارغ التحصیلی در رشته خودم کار نکردم و میخوام بدونم آیا نیاز به یادگیری مهارت خاصی هست یا خیر؟

16. Top | #9

تخصص
    ....
    میزان امتیاز
    0
    سلام . من همراه همسرم دارم مهاجرت می کنم. میخوام قبل از اومدن یک سری کلاس برم که اونور به دردم بخوره و بتونم برم سر کار. مثل Web design & Graphic. کلاسهای جهاد دانشگاهی به نظرتون خوب هست و اونجا مدرکش رو قبول دارند؟

اگر پیشنهاد دیگه ای دارید خوشحال میشم راهنمایی کنید.

17. Top | #10

تخصص
    مهندس
    میزان امتیاز
    56
    نقل قول نوشته اصلی توسط weetbxd نمایش پست ها
    سلام . من همراه همسرم دارم مهاجرت می کنم. میخوام قبل از اومدن یک سری کلاس برم که اونور به دردم بخوره و بتونم برم سر کار. مثل Web design & Graphic. کلاسهای جهاد دانشگاهی به نظرتون خوب هست و اونجا مدرکش رو قبول دارند؟

اگر پیشنهاد دیگه ای دارید خوشحال میشم راهنمایی کنید.
    اینجا مدارک داخل ایران براشون اهمیت نداره. خود حرفه ای که میخواهید در ان مشغول کار شوید را اگر خوب بلد باشید از هر مدرکی با ارزش تر میباشد. چون در بدو ورود سابقه کار داخل استرالیا ندارید، بیشتر به این موضوع اهمیت میدهند که نمونه کار دارید یا نه و دیگر اینکه در اون زمینه شغلی چقدر حرفه ای هستید.

18. 2 کاربر مقابل از captainm عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

mehran (2016/12/25),weetbxd (2016/12/21)