سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 16

موضوع: قوانین کار

1. Top | #1

میزان امتیاز
    15

قوانین کار

سلام به همه دوستان،
    کجا میشه قوانین کار رو توی استرالیا پیدا کرد. ما توی ایران کتاب جامع و خوبی داریم به اسم "قانون کار" که مرجع من بوده و باعث شده به حقوقم آگاه باشم و جایی حقم پایمال نشه. یه چیزی مشابه همین میخوام با همین سرفصلهایی که توی همین کتاب کاور شده:
    تصاوير پيوست شده تصاوير پيوست شده

2. 3 کاربر مقابل از alireza_in_nioz عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

mazdak2536 (2015/04/17),mohammad_eslami (2015/04/18),حمید (2015/04/18)

3. Top | #2

تخصص
    Registered Migration Agent
    میزان امتیاز
    2629
    مبحث خوبیه

این سایت بهترین رفرنسه براتون : Welcome to the Fair Work Ombudsman website

خوبه که بتونیم روش بحث کنیم . اگر موضوع جذابی بود که بشه روش صحبت کرد حتما اعلام کنید . من به مقتضیات کارمندی و کارفرمایی چند باری رجوع داشتم به این سایت ، خیلی قشنگ طبقه بندی کرده و ارائه اطلاعات کرده .

4. 4 کاربر مقابل از دامون عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

alireza_in_nioz (2015/04/18),mohammad_eslami (2015/04/18),worthy (2016/01/05),حمید (2015/04/18)

5. Top | #3

میزان امتیاز
    15
    نقل قول نوشته اصلی توسط دامون نمایش پست ها
    مبحث خوبیه

این سایت بهترین رفرنسه براتون : Welcome to the Fair Work Ombudsman website

خوبه که بتونیم روش بحث کنیم . اگر موضوع جذابی بود که بشه روش صحبت کرد حتما اعلام کنید . من به مقتضیات کارمندی و کارفرمایی چند باری رجوع داشتم به این سایت ، خیلی قشنگ طبقه بندی کرده و ارائه اطلاعات کرده .
    فکر کنم اگه برای هر موضوعی یک تاپیک جدا ایجاد کنیم خوب باشه. مثلا برای مرخصی استحقاقی و استعلاجی، بازنشستگی، شرایط ویژه مثل تعطیلات مذهبی، حداقل دستمزد و کسورات. و البته اگه بشه همه اینها رو ذیل یک تاپیک بزرگتر قرار داد که فروم منظم بمونه خیلی بهتره. موافقید؟

6. Top | #4

میزان امتیاز
    15

قانون کار - مرخصی

برای مرخصی های زیر چه مدارکی باید به کارفرما ارائه بشه:
    1- Sick Leave
    2- Compassionate Leave

7. Top | #5

تخصص
    میزان امتیاز
    2629
    من فکر میکنم تاپیکهایی که میفرمایید فقط تعداد تاپیکهای فروم رو زیاد میکنه ، چون جوابهاشون یکی دو خطی و با ارائه لینک خواهد بود و خیلی جای بحث و تبادل نظر نداره . پیشنهاد من ، تجمیع همه در همین تاپیکه ، اگر موافق باشید .

8. Top | #6

میزان امتیاز
    15
    من فکر میکنم تاپیکهایی که میفرمایید فقط تعداد تاپیکهای فروم رو زیاد میکنه ، چون جوابهاشون یکی دو خطی و با ارائه لینک خواهد بود و خیلی جای بحث و تبادل نظر نداره . پیشنهاد من ، تجمیع همه در همین تاپیکه ، اگر موافق باشید .
    اتفاقا فکر کنم هرکدوم میتونه جای بحث مفصلی داشته باشه.مثلا مرخصی استعلاجی:
    1- برای گرفتنش چطوری باید به کارفرما اطلاع داد؟
    2- چه مدارکی لازمه؟
    3- آیا تایید پزشک لازمه؟
    4- آیا مرخصی ها به سال بعد منتقل میشوند؟
    5-....

به علاوه کسی که میخواد مطلبی رو در مورد مرخصی پیدا کنه باید بین چندین صفحه که انواع مطالب از حقوق فردی بگیرید تا دستمزد بگرده که جالب نیست.

9. Top | #7

تخصص
    میزان امتیاز
    2629
    خواهش میکنم .
    چون از من با ترجیح بند "موافقید؟" پرسیده بودید ، نظرم رو عرض کردم . هر جور صلاح میدونید عمل کنید .
    ممنون .

10. Top | #8

میزان امتیاز
    15
    خواهش میکنم .
    چون از من با ترجیح بند "موافقید؟" پرسیده بودید ، نظرم رو عرض کردم . هر جور صلاح میدونید عمل کنید .
    ممنون .
    پس نظرتون کماکان همون چیزیه که اول گفتید ؟ به هرحال در زمینه فروم داری! تجربه شما بیشتر و نظرتون ارزشمندتره.

11. Top | #9

تخصص
    میزان امتیاز
    2629
    من نظرم رو عرض کردم .
    هرجور صلاح میدونید اقدام کنید . فکر نمیکنم مسئله مهمی باشه که روش صحبت کنیم .
    من سعی کردم کمک کنم در مورد سوالتون ، هر جای این فروم هم ببینم که اطلاعات به درد بخوری دارم حتما دریغ نمیکنم .
    ویرایش توسط دامون : 2015/04/19 در ساعت 12:03 AM

12. Top | #10

تخصص
    میزان امتیاز
    2629
    علیرضا

Sick Leave
    مرخصی مورد علاقه استرالیاییها .
    معمولا با یک ایمیل یا تلفن در همون روز انجام میشه که من به دلیل مریضی خودم و یا یکی از اقوام درجه اول نمیتونم بیام دفتر . معمولا مرخصیهایی که برای قرار دکتر و ... هست در این محدوده قرار نمیگیره . بسته به شرکت و قوانین داخلیش ، ممکنه از شما گواهی دکتر بخواهند یا نه .من شرکتی کار کردم که قانونش این طور بود که برای مرخصی پزشکی در روز دوشنبه یا جمعه باید نامه می آوردیم و برای بقیه روزها خیر ( دلیلش هم مشخصه ) . اما بوده جاهایی که هیچ مدرکی نمیخواستند .
    فکر میکنم درست ترین کار اینه که در ابتدای جوین شدن به هر شرکت ، حتما این موارد با HR هماهنگ بشه و سوال پرسیده بشه .

Compassionate Leave
    خدا پیش نیاره هیچوقت . مطمئننا در روزهای اول بعد از یک همچین اتفاقی کسی از شما مدرک نمیخواد ولی بسته به رابطه ای که با HR شرکت هست و میزان اعتماد اونها ، ممکنه لازم باشه مدارکی ارائه بشه . مثل گواهی فوت و نامه از دکتر . اما اصل گرفتن این نوع مرخصی ، فقط با یک تلفن و ایمیل قابل انجام است .

پیشنهاد میکنم که اعلام این نوع مرخصی ها رو حتما هم به اطلاع مدیر مستقیم و هم HR برسونید . برای من مواردی پیش اومده که فردی که به اون زنگ زده بودم یا ایمیل زده بودم هم همونروز سر کار نرفته و اونروز همه دنبال من بودند

13. 3 کاربر مقابل از دامون عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

alireza_in_nioz (2015/04/21),mazdak2536 (2015/04/20),حمید (2015/04/19)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع