سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 28

موضوع: ارائه دهندگان سرویس اینترنت در استرالیا

1. Top | #1

تخصص
    Developer
    میزان امتیاز
    25

ارائه دهندگان سرویس اینترنت در استرالیا

فک کنم جای این موضوع جذاب و نیاز اساسی زندگی امروزی خالی بود اینجا.

2. کاربر مقابل از ahd.arman عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

محمد (2015/04/17)

3. Top | #2

میزان امتیاز
    656
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahd.arman نمایش پست ها
    فک کنم جای این موضوع جذاب و نیاز اساسی زندگی امروزی خالی بود اینجا.
    دوست عزیز لطفا قبل از اضافه کردن موضوع ، در فروم جستجو نمایید ممنون سیم کارت و پلن های اینترنت و تلفن

4. Top | #3

تخصص
    Developer
    میزان امتیاز
    25
    ا؟ من گشتم ولی گویا خوب نگشتم!
    ولی خب این تاپبک بیشتر مربوط به پلن های موبایله تا اینترنت خونگی و شرکتهایی که سرویس اینترنت میدن. ینی عنوانش و سوال اول راجع به سیم کارت و پلن اینترنت روی سیم کارته. در حالی که من منظورم اینترنت خونگی و انتخاب یه شرکت برای این کاره.

5. Top | #4

تخصص
    Registered Migration Agent
    میزان امتیاز
    2629
    چند تا گزینه معمولا بیشتر نیست . Telestra ,Optus,TPG,iiNet شرکتهای متفرقه مثل dudo, ...

من که میگم اگه اهل مصرف درست و حسابی و دیدن فیلم آنلاین و .. هستی حتما دنبال اینترنت نامحدود باش . احتمالا بچه های شبکه ای بهتر از من نظر بدن ولی فکر میکنم روی ADSL 2 همشون توی یه سطح بهت سرعت میدن فقط باید ببینیم کدومشون reliable تر هستند . من Optus داشتم و الان TPG . به نظرم هیچ فرقی ندارند . مطمئنم Throttling میکنن ولی نمیشه اثبات کرد . چندین بار با ساپورتشون روی این بحث کردم اما هر بار بهونه مودم و ... رو میارن .
    ساپورت TPG رو بهتر دیدم و راحت تر میتونی پیداشون کنی ،هر چند همشون تو هندند .
    اگر جایی هستی که NBN داری که خوشحال باش و حتما بگیر ،هرچقدر هم که هزینش بشه .
    TPG هم که جدیدا iiNet رو خریده و داره غول میشه . سال 2010 یادمه که در حد همین Dudoروش فکر میکردیم و اصلا خوش نام نبود .

من سرویس خودم رو بد نمیدونم . ماهی 88 تا میدم اینترنت نامحدود با خط تلفن و تماس تلفنی نامحدود و البته تماس نامحدود با ایران . Value for Money نسبت به سرویسهای بقیه ، هرچند به نظرم آخر هفته ها و شبها سرعتش reliable نیست ولی میشه یه استریم غیر HD رو حتما دید همیشه . اما چند تا استریم HD رو شبهای تعطیلی به نظرم کمی سخته بهش فکر کنی که بدون بافر شدن بتونی ببینی . البته خوب NBN داستانش بهتره و این مشلات نیست .
    شنیدم اعتراض روی iiNet و حتی TPG بعد از اومدن Netflix زیاد شده .

6. 6 کاربر مقابل از دامون عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

ahd.arman (2015/04/11),mhd.hdr (2015/04/14),mohammad_eslami (2015/04/17),محمد (2015/04/17),هانیه (2015/05/15),حمید (2015/04/10)

7. Top | #5

تخصص
    Computer Network Engineer
    میزان امتیاز
    748
    بحث سرویس دهنده اینترنت هم مثل موبایل به در نظر گرفتن خیلی چیزها بستگی داره. اینکه چه هدفی رو دنبال می کنین بسیار مهمه. مثلا اگر اهل دانلود هستید حجم خیلی مهمه ولی اگر اهل بازی آنلاین هستید حجم اهمیتی نداره و کیفیت لینک و همینطور پینگ شما بسیار مهمه. کیفیت اینترنت اینجا بسیار بهتر از ایرانه ولی بطور کلی خجالت آوره. اینکه کدوم خوبه سوال درستی نیست و باید ببینین چه سرویسی بهترین شرایط رو در محل شما براتون فراهم میکنه
    همونطور که دامون گفت اگر NBN دارید درنگ نکنین و خوش بحالتون. فعلا بهترین سرویس موجوده اگرچه که همونم تنها 25% سرویسیه که باید واقعا داشته باشید! معمولا سابراب های جدید دارن همشون
    یه سری شرکتها هستند که فیبر جدا از NBN هم میدن و گزینه دوم ببینین می تونین فیبر بگیرین یا نه.

اینها همه در حالتی هست که خونه مال خودتون باشه و دارید هزینه برای خودتون می کنین. اگه اجاره نشین هستید و مکانهای موقتی اون وقت گزینه های vivid wireless و pocket Wifi , 4G اینچنین هم موجوده که بشما امکان آزادی و تغییر مکان رو میده ولی از نظر کیفیتی جالب نیست چون بحث آب و هوا و آنتن و خیلی چیزهای دیگه میاد وسط. عموما فقط بدرد نرمال Browsing می خوره و قطعی و دراپ اوت زیاد داره.
    اگر Cable در اختیارتون هست اون هم خوبه ولی نادره و بعضی آدرسهای قدیمی Cat5 دارند.
    یه سری خونه ها هستند که خط جدا دارن E-wire یا فیوزنت. اینها مستقیم وایر کشیدن برای خونه. بعضی خونه ها هم دارند ولی شرکتها الکی می خوان بگن ندارید و شارژتون کنن! هزینه این نصب هم یه 350$ هست. مطمئن بشید که سرویس درست می گیرید. یعنی زنگ بزنین بپرسید می تونن باللای 13 kbps بهتون بدن یا نه. ساپورت این سرویسها افتضاحه و اگه قطعی داشتید سرتون رو تو دیوار بزنین بهتره تا اینکه به اینها زنگ بزنین و با یه چینی دانشجو زبون نفهم با لهجه افتضاحتر از سرویسشون صحبت کنین!

یعد هم که عموما در تمام حالت ADSL ADSL2 ADSL+2 هست. عموما چون هنوز dial-up هم موجوده! چون این سرویس روی خطوط مخابراتی به شما اینترنت میده شما باید حتما خط تلفن داشته باشید و از این رو اونها بهتون یه اشتراک تلفن هم میدن که پول اون رو هم باید بدید. می تونین بگین نمی خواین که بهش می گن Naked DSL. در این حالت اشتراک تلفن رو ندارید ولی خط رو همچنان برای استفاده از تکنولوژی می خواین. معمولا در اینصورت هنوز هم شما 70% از پول اشتراک تلفن نداشته رو شارژتون میکنن دستتون هم به هیچ جا بند نیست!

سرویس دهنده های اینجا خوب یا بد نداره. همشون یه افتضاحن. کیفیت خط شما ربطی به ISP نداره بلکه به موارد دیگه مربوط میشه. از این قبیل باید گفت :
    1- کیفیت مودم شما. فرق هست بین مودم سیسکو با مودم 100$ معمولی.
    2- کیفیت خطوط مخابراتی شما. اینکه سیم های تلفن دارای چه کیفیتی هستند و چه نوع و مارکی هستند و کی نصب شدن
    3- کیفیت اتصالات شما در داخل و خارج خونه
    4- کیفیت سیمکشی داخل خونه
    5- کیفیت تجهیزات در داخل نقطه تقسیم محله شما (ٍExchange)
    6- و کلی چیز دیگه و از این لحاظ نمیشه گفت کدوم سرویس بهتر از کدومه چون خونه تا خونه فرق داره

یه نکته که در نظر میگیرید اینه که ببینین خط تلفن از کجا میاد. مثلا ممکنه در آدرس شما شرکت A اصلا خط نداره و مجبوره خط رو برای شما کرایه کنه که بهش میگن OffNet. معمولا کیفیت خط اینجوری پایینتره بدلایلی که نمیفهمم.

نکته بعدی اینه که میرید تو این سایت آدرس خونه رو میزنین ببینین که فاصله شما تا Exchange چقدره. این وبسایت میزان فاصله و کیفیت تجهیزات رو بشما میگه که این نکته اصلی برای کیفیت خط شماست. NBN and ADSL2+ Broadband Exchange Information - Search and compare broadband Internet plans for NBN, ADSL, ADSL2, Naked DSL

نکته بعدی اینکه سراغ این شرکتهای الکی مفت مثل Dudo نرین. اینها به شما اینترنت نا محدود میدن ولی اینترنت نامحدودی که سرعت نداشته باشه و کیفیت پایین برای شما داشته باشه و Share بشه در واقع همون محدوده!

نکته دیگه اینکه زنگ بزنین صحبت کنین و به وبسایت شرکتها اصلا و اصلا اعتماد نکنید. در وبسایت به شما میگه آقا ADSL2+ برای شما فراهمه! اینقدر هم پولش! شما پول اون رو میدید و باید مثلا بین 15000 تا 20000 kbps سرعت داشته باشید ولی در عمل میبینین که سرعتتون شده 3000kbps! و در واقع دارید ADSL می گیریدنه ADSL2+! فرق سرعت تکنولوژی هست. در استرالیا سرویس دهندگان اینترنت دزد هستن. از بی اطلاعی شما استفاده می کنند و شما هم هیچ کاری نمی تونین بکنین. وقتی میگن ADSL یعنی بین 256 تا 8000 kbps باید بهتون سرعت بدن بسته به کیفیت خط شما البته. اگر همه موارد بالا رو رعایت کنین می تونین تا 6000kbps بگیرید. معمولا ملت بین 2000 3000 4000 kbps دارن بال میزنن! وقتی قرارداد ADSL2+ میبندید تو قرار داد نوشته سعی میکنن بین رنج 8000 تا 24000 kbps براتون فراهم کنن (این دو عدد فرقشون مثل فاصله اصفهان تهرانه!). اگه حدود 15000 kbps می گیرید کلاهتون رو بندازید بالا. اگه بین 8000 - 15000 kbps میگیرید و ADSL2+ گرفتید احتمالا به کیفیت خط ربط داره و کاری از دستتون بر نمیاد. اگه هم زیر 8000 kbps میگیرید دارن رسما سرتون کلاه میزارن و پول سرویسی رو میگیرن که براتون فراهم نکردن

روی ADSL (فقط) میتونین 10$ اضافه بدید و به اصطلاح Turbo بگیرید. این باعث میشه که سرعت شما در 80% مواقع از مثلا 2000 3000 kbps برسه به 5500 تا 6000 kbps بسته به کیفیت خط.

نکته آخر ببینین که کدوم یکی از سرویس دهنده ها بیسشون توی شهرتونه. مثلا من TPG داشتم بیسش تو پرث نبود و ترافیک من مدام Route میشد یه شهر دیگه بر میگشت ولی رفتم iiNet که بیسش تو شهر ما هست و بهتره. همینطور ببینین که کدوم یکی از سرویسدهنده ها ساپورت و پشتیبانی بهتری دارن. من خودم در کنار همه اینها کم بودن پرسنل چینی هم در بخش ساپورت برام واقعا مهمه!
    ویرایش توسط babaak : 2015/04/17 در ساعت 05:49 PM
    "A lion doesn't concern himself with the opinions of a sheep"
    Tywin Lannister

8. 8 کاربر مقابل از babaak عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

ahd.arman (2015/04/17),Brissy (2016/09/22),mazdak2536 (2015/04/17),Migrant (2015/04/17),mohammad_eslami (2015/04/17),محمد (2015/04/17),هانیه (2015/05/15),دامون (2015/04/17)

9. Top | #6

تخصص
    .Net Developer
    میزان امتیاز
    404
    سلام،
    بابک جان، من اطلاعاتی در زمینه اینترنت استرالیا ندارم، اما این اعدادی که شما بهش اشاره کردی واقعا برای من باور نکردنی هست، یعنی بالاترین سرعتی که شما ازش اسم بردید 256kbps هست؟! یعنی چی 3kbps ؟! با این سرعت های قطعا نمیشه مثلا از skype برای ارتباط با خوانواده و کلا از اینترنت استفاده کردید، من واقعا شوک شدم! الان توی تهران صحبت از 10Mbps هست ، حتی من میدونم بعضا سرعت های بالاتر هم داره ارائه میشه.
    GRANT: 19 Nov 2015
    LAND: 27 Mar 2016
    Job: 26 Apr 2016

10. کاربر مقابل از mehran عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

mazdak2536 (2015/04/17)

11. Top | #7

تخصص
    Computer Network Engineer
    میزان امتیاز
    748
    مهران گرامی

پوزش ، باید کمی دقت میکردم و دقیقتر اعداد رو اشاره میکردم و حواسم بود که دارم صفرها رو حذف میکنم. اینم از اشکالات تند تند جواب دادن سر کارو بی حوصلگی ما ! مرسی از تذکرتون . پست رو ادیت کردم

این لینک توضیحات سایت iiNet

iinetwork - broadband2+ speeds explained

این هم بخش توضیح سرعت که در قرارداد میارن.
    Typically; ADSL1 download speeds finish at 8000kbps, ADSL2 finishes at 12,000kbps and ADSL2+ exceeds 20,000kbps. We've simply renamed our ADSL2+ plans,broadband2+ .

معمولا شما بخاطر کیفیتی که توضیح دادم در خوشبینانه ترین حالت َADSL2+ بالاتر از 14000kbps نمیرید. ADSL2 معمولا روی 8000 تا 9000 هستش. ADSL بین 2000 تا 6000 بسته به موقعیتتون داره.kbps منظورمه
    بسیار هم معمولی هست که شما سرویس ADSL2+ بگیرید ، پول اون رو هم بدید ولی سرعتتون بیاد روی ADSL2 حدود 8000 تا 9000 kbps بگیرید که بسته به مارجین باز رنج تو قرارداد (بین 8000 تا 24000) ممکنه کاری از دستتون بر نیاد که عموما هم همینطوره. خیلی ها هم که اصلا میاد زیر 8000 kbps که متوجه نمیشن
    ویرایش توسط babaak : 2015/04/17 در ساعت 05:59 PM
    "A lion doesn't concern himself with the opinions of a sheep"
    Tywin Lannister

12. 2 کاربر مقابل از babaak عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

mazdak2536 (2015/04/17),mehran (2015/04/17)

13. Top | #8

تخصص
    میزان امتیاز
    2629

ارائه دهندگان سرویس اینترنت در استرالیا

بابك ، ممنون عالي بود .
    من درست متوجه شدم كه تو متن اصلي استفاده از Kbps اشتباه تايپي بوده و منظورت Mbps است ؟
    راستي قبول داري گاهي أوقات مخصوصا ساعات پيك ، سرويسهاي نامحدود رو throttling ميكنند ؟

Sent from my iPhone using Tapatalk
    ویرایش توسط دامون : 2015/04/17 در ساعت 05:42 PM

14. Top | #9

تخصص
    میزان امتیاز
    2629
    من شخصا متوجه شدم كه اكثر أوقات اينترنتي كه روي گوشيم از 4G ميگيرم بهتر از وايرلس خونه است .

Sent from my iPhone using Tapatalk

15. 2 کاربر مقابل از دامون عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

Migrant (2015/04/17),mohammad_eslami (2015/04/17)

16. Top | #10

تخصص
    اطلاعاتی وارد نشده
    میزان امتیاز
    478
    من استرالیا نیستم ولی تجربه مشابهش تو ایران بعد از اینهمه سر و کله زدن با ISP ها Telecom ها به این نتیجه رسیدم (تو ایران) اینترنت استیبل رو باید از Telecom گرفت نه ISP ... البته اگه سرعت بالا بخواین تو ایران خوب باید ISP رو هم بررسی کنید ...
    حدسم اینه که اونجا هم وضعیت reliability و stability اینترنت اوپراتور ها بهتر از ISP ها باشه ... درسته بابک جان؟
    مثل همین موردی که دامون گفت 4G گوشی بهتر جواب میده ...

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین