سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از 21 به 28 از 28

موضوع: ارائه دهندگان سرویس اینترنت در استرالیا

1. Top | #21

تخصص
    مهندس
    میزان امتیاز
    75
    نقل قول نوشته اصلی توسط LightMoon نمایش پست ها

برای اینکه خیلی آف تاپیک نشه ،

دوستان شبکه NBN دمه در خونه شما هم رسیده ؟

Home | nbn - Australia's new broadband network
    ان بی ان تک و توک اومده تو اکثر کلان شهرها. البته بیشتر جاها فقط هنوزtier1 سرویس میده که عملا" با adsl 2+ از نظر سقف سرعت فرقی نداره.
    بطور خلاصه گفتنی ها رو دوستان گفتند:
    - قیمت و کیفیت اینترنت در مقایسه با بقیه کشورهای پیشرفته اصلا" تعریفی نداره
    - یکی از ارزون ترین اینترنت ها متعلق به belong هست از زیرمجموعه های تل استرا. منتها به همون نسبت هم باید بیخیال ساپورت و مشتری مداری بشین. بخصوص در چند ماه اخیر که بشدت ساپورتش افت کرده. البته در مجموع راضی کننده(قابل تحمل) می باشد.
    - در جهت مخالف هم اگه اینترنت خوب میخواین طبیعتا" باید پول بیشتری بدین و پیش بسوی تل استرا.
    - علیرغم ادعاهایی که می کنند تقریبا" همشون با سرعت اینترنت در ساعات پیک بازی می کنند! نکته جالب تر دیوار حاشاست. معمولا" اینقدر عادی و ریلکس برخورد می کنن و خودشون رو میزنن به کوچه علی چپ. که انگار نه انگار مثلا" اینترنتشون بمدت نیم ساعت یا حتی یکساعت قطع بوده.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
    ویرایش توسط Mint : 2015/07/12 در ساعت 11:21 AM

2. کاربر مقابل از Mint عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

LightMoon (2015/07/11)

3. Top | #22

تخصص
    BS.A
    میزان امتیاز
    60
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mint نمایش پست ها
    ان بی ان تک و توک اومده تو اکثر کلان شهرها. البته بیشتر جاها فقط هنوزtier1 سرویس میده که عملا" با adsl 2+ از نظر سقف سرعت فرقی نداره.
    بطور خلاصه گفتنی ها رو دوستان گفتند:
    - قیمت و کیفیت اینترنت در مقایسه با بقیه کشورهای پیشرفته اصلا" تعریفی نداره
    - یکی از ارزون ترین اینترنت ها متعلق به belong هست از زیرمجموعه های تل استرا. منتها به همون نسبت هم باید بیخیال ساپورت و مشتری مداری بشین. بخصوص در چند ماه اخیر که بشدت ساپورتش افت کرده. البته در مجموع راضی کننده(قابل تحمل) می باشد.
    - در جهت مخالف هم اگه اینترنت خوب میخواین طبیعتا" باید پول بیشتری بدین و پیش بسوی تل استرا.
    - علیرغم ادعاهایی که می کنند تقریبا" همشون با سرعت اینترنت در ساعات پیک بازی می کنند! نکته جالب تر دیوار حاشاست. معمولا" اینقدر عادی و ریلکس برخورد می کنن و خودشون رو میزنن به کوچه علی چپ. که انگار نه انگار مثلا" اینترنتشون بمدت نیم ساعت یا حتی یکساعت قطع بوده.

آدم به اینجا که نگاه میکنه، فکر میکنه، اوه چه خبره الان همه وصل اند به شبکه NBN.
    Check rollout map | nbn - Australia's new broadband network

نظرات شما و وب رو مرور میکنه، میبینه چقدر واقیعیت با تبلیغات شون فرق داره.
    IP ها معمولا توی کشور های جهان اول سمت مشتری از نوع ثابت هست، اگه توی استرالیا هم روال همینه با استفاده از https://www.pingdom.com میتونید بفهمید و اثبات کنید چقدر قطعی داشتید.

یه مساله جالب دیگه اینکه گویا روت بسته های اینترنتی از ایران به استرالیا و برعکس بهینه نیست، یه سایت استرالیایی کلی طول میکشه تا از اینجا باز بشه.

4. Top | #23

میزان امتیاز
    286
    نقل قول نوشته اصلی توسط LightMoon نمایش پست ها
    آدم به اینجا که نگاه میکنه، فکر میکنه، اوه چه خبره الان همه وصل اند به شبکه NBN.
    Check rollout map | nbn - Australia's new broadband network

نظرات شما و وب رو مرور میکنه، میبینه چقدر واقیعیت با تبلیغات شون فرق داره.
    IP ها معمولا توی کشور های جهان اول سمت مشتری از نوع ثابت هست، اگه توی استرالیا هم روال همینه با استفاده از https://www.pingdom.com میتونید بفهمید و اثبات کنید چقدر قطعی داشتید.

یه مساله جالب دیگه اینکه گویا روت بسته های اینترنتی از ایران به استرالیا و برعکس بهینه نیست، یه سایت استرالیایی کلی طول میکشه تا از اینجا باز بشه.
    البته همون نقشه nbn رو اگر زوم کنین میشه دید که خیلی محدوده مناطقی که وصل هستن و اکثر مناطق وصل نیستن.
    در مورد کیفیت هم وقتی میگیم خوب نیست، منظور مسلما در مقایسه با ایران نیست! در مقایسه با کشورهای پیشرفته و نسبت به پولی که میدین هست. مثلا من الان با ۶۰ دلار در ماه اینترنت نامحدود دارم و کلی هم توی youtube و netflix و ... فیلم HD دارم استریم میبینم و در ماه شاید مثلا دو سه دفعه برام پیش اومده که در ساعت اوج ترافیک احساس کنم اینترنم خوب نیست که معمولا بعد از نیم ساعتی رفع شده.
    اگر حساستر باشین، اینترنت خیلی خوب هم میشه گرفت ولی خوب گرونتر در میاد. واسه من که همین خوبه!

5. 3 کاربر مقابل از Nerd عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

LightMoon (2015/07/11),mehran (2015/07/11),دامون (2015/07/12)

6. Top | #24

تخصص
    مهندس برق قدرت، مهندس راه اهن برقی
    میزان امتیاز
    2
    دوستان در حال خاضر اگه کسی بخواد اینترنت با حجم تبادلی نامحدود و پهنای باند 2 مگابایت بر ثانیه یا بیشتر بگیره از نظر کیفیت و قیمت چطوره؟

7. Top | #25

تخصص
    مهندس
    میزان امتیاز
    75
    نقل قول نوشته اصلی توسط amin2015bodo نمایش پست ها
    دوستان در حال خاضر اگه کسی بخواد اینترنت با حجم تبادلی نامحدود و پهنای باند 2 مگابایت بر ثانیه یا بیشتر بگیره از نظر کیفیت و قیمت چطوره؟
    شرکت هایی هستند که با قیمت حدود 60 دلار در ماه به بالا خدمات نامحدود می دهند منتها باید ببینید در منطقه شما سرویس دارند و البته درباره کیفیت سرویس و خدمات مشتریان اون شرکت حتما" تحقیق کنید.البته هزینه نصب اولیه هم از صفر تا حدود 300 دلار هم متغیره. به سایتwhistleout سری بزنید
    در خصوص سرعت، نمی دونم شما ساکن استرالیا هستید یا خیر، ولی سرعت رویnbn بخصوص خیلی بالاتر از ایناست.

8. Top | #26

تخصص
    عمران
    میزان امتیاز
    0
    باىسلام
    سوال من يه كوچولوفرق ميكنه
    يكى از دوستاى من كه كاناداست ميگه مكان هاى عمومى مثل فروشگاه ها ، دانشگاه ،كنابخونه كافى شاپ و ..... اينترنت مجانى دارن و حتى ميگفت ميتونى برى تو اون كافى شاپ و بدون سفارش نوشيدنى هم او اينترنت استفاده كنى!!
    و بدون دونستن password ميتونيد استفاده كنيد free و
    اگه استراليا اينطورى باشه من آيپد wifi بخرم كه ١٣٠ دلار ارزون تر از سيم كارت خور هستش...
    نظر شما چيه؟؟؟
    آيا با قدم زدن تو خيابون و كوچه پس كوچه ها ميشه هر از چند گاهى اينترنت مجانى گير آورد؟؟؟
    با تشكر

9. Top | #27

تخصص
    مهندس
    میزان امتیاز
    75
    نقل قول نوشته اصلی توسط MohammadCivil نمایش پست ها
    باىسلام
    سوال من يه كوچولوفرق ميكنه
    يكى از دوستاى من كه كاناداست ميگه مكان هاى عمومى مثل فروشگاه ها ، دانشگاه ،كنابخونه كافى شاپ و ..... اينترنت مجانى دارن و حتى ميگفت ميتونى برى تو اون كافى شاپ و بدون سفارش نوشيدنى هم او اينترنت استفاده كنى!!
    و بدون دونستن password ميتونيد استفاده كنيد free و
    اگه استراليا اينطورى باشه من آيپد wifi بخرم كه ١٣٠ دلار ارزون تر از سيم كارت خور هستش...
    نظر شما چيه؟؟؟
    آيا با قدم زدن تو خيابون و كوچه پس كوچه ها ميشه هر از چند گاهى اينترنت مجانى گير آورد؟؟؟
    با تشكر
    بلی!

10. کاربر مقابل از Mint عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

MohammadCivil (2016/03/27)

11. Top | #28

تخصص
    مهندس
    میزان امتیاز
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط babaak نمایش پست ها
    بحث سرویس دهنده اینترنت هم مثل موبایل به در نظر گرفتن خیلی چیزها بستگی داره. اینکه چه هدفی رو دنبال می کنین بسیار مهمه. مثلا اگر اهل دانلود هستید حجم خیلی مهمه ولی اگر اهل بازی آنلاین هستید حجم اهمیتی نداره و کیفیت لینک و همینطور پینگ شما بسیار مهمه. کیفیت اینترنت اینجا بسیار بهتر از ایرانه ولی بطور کلی خجالت آوره. اینکه کدوم خوبه سوال درستی نیست و باید ببینین چه سرویسی بهترین شرایط رو در محل شما براتون فراهم میکنه
    همونطور که دامون گفت اگر NBN دارید درنگ نکنین و خوش بحالتون. فعلا بهترین سرویس موجوده اگرچه که همونم تنها 25% سرویسیه که باید واقعا داشته باشید! معمولا سابراب های جدید دارن همشون
    یه سری شرکتها هستند که فیبر جدا از NBN هم میدن و گزینه دوم ببینین می تونین فیبر بگیرین یا نه.

اینها همه در حالتی هست که خونه مال خودتون باشه و دارید هزینه برای خودتون می کنین. اگه اجاره نشین هستید و مکانهای موقتی اون وقت گزینه های vivid wireless و pocket Wifi , 4G اینچنین هم موجوده که بشما امکان آزادی و تغییر مکان رو میده ولی از نظر کیفیتی جالب نیست چون بحث آب و هوا و آنتن و خیلی چیزهای دیگه میاد وسط. عموما فقط بدرد نرمال Browsing می خوره و قطعی و دراپ اوت زیاد داره.
    اگر Cable در اختیارتون هست اون هم خوبه ولی نادره و بعضی آدرسهای قدیمی Cat5 دارند.
    یه سری خونه ها هستند که خط جدا دارن E-wire یا فیوزنت. اینها مستقیم وایر کشیدن برای خونه. بعضی خونه ها هم دارند ولی شرکتها الکی می خوان بگن ندارید و شارژتون کنن! هزینه این نصب هم یه 350$ هست. مطمئن بشید که سرویس درست می گیرید. یعنی زنگ بزنین بپرسید می تونن باللای 13 kbps بهتون بدن یا نه. ساپورت این سرویسها افتضاحه و اگه قطعی داشتید سرتون رو تو دیوار بزنین بهتره تا اینکه به اینها زنگ بزنین و با یه چینی دانشجو زبون نفهم با لهجه افتضاحتر از سرویسشون صحبت کنین!

یعد هم که عموما در تمام حالت ADSL ADSL2 ADSL+2 هست. عموما چون هنوز dial-up هم موجوده! چون این سرویس روی خطوط مخابراتی به شما اینترنت میده شما باید حتما خط تلفن داشته باشید و از این رو اونها بهتون یه اشتراک تلفن هم میدن که پول اون رو هم باید بدید. می تونین بگین نمی خواین که بهش می گن Naked DSL. در این حالت اشتراک تلفن رو ندارید ولی خط رو همچنان برای استفاده از تکنولوژی می خواین. معمولا در اینصورت هنوز هم شما 70% از پول اشتراک تلفن نداشته رو شارژتون میکنن دستتون هم به هیچ جا بند نیست!

سرویس دهنده های اینجا خوب یا بد نداره. همشون یه افتضاحن. کیفیت خط شما ربطی به ISP نداره بلکه به موارد دیگه مربوط میشه. از این قبیل باید گفت :
    1- کیفیت مودم شما. فرق هست بین مودم سیسکو با مودم 100$ معمولی.
    2- کیفیت خطوط مخابراتی شما. اینکه سیم های تلفن دارای چه کیفیتی هستند و چه نوع و مارکی هستند و کی نصب شدن
    3- کیفیت اتصالات شما در داخل و خارج خونه
    4- کیفیت سیمکشی داخل خونه
    5- کیفیت تجهیزات در داخل نقطه تقسیم محله شما (ٍExchange)
    6- و کلی چیز دیگه و از این لحاظ نمیشه گفت کدوم سرویس بهتر از کدومه چون خونه تا خونه فرق داره

یه نکته که در نظر میگیرید اینه که ببینین خط تلفن از کجا میاد. مثلا ممکنه در آدرس شما شرکت A اصلا خط نداره و مجبوره خط رو برای شما کرایه کنه که بهش میگن OffNet. معمولا کیفیت خط اینجوری پایینتره بدلایلی که نمیفهمم.

نکته بعدی اینه که میرید تو این سایت آدرس خونه رو میزنین ببینین که فاصله شما تا Exchange چقدره. این وبسایت میزان فاصله و کیفیت تجهیزات رو بشما میگه که این نکته اصلی برای کیفیت خط شماست. NBN and ADSL2+ Broadband Exchange Information - Search and compare broadband Internet plans for NBN, ADSL, ADSL2, Naked DSL

نکته بعدی اینکه سراغ این شرکتهای الکی مفت مثل Dudo نرین. اینها به شما اینترنت نا محدود میدن ولی اینترنت نامحدودی که سرعت نداشته باشه و کیفیت پایین برای شما داشته باشه و Share بشه در واقع همون محدوده!

نکته دیگه اینکه زنگ بزنین صحبت کنین و به وبسایت شرکتها اصلا و اصلا اعتماد نکنید. در وبسایت به شما میگه آقا ADSL2+ برای شما فراهمه! اینقدر هم پولش! شما پول اون رو میدید و باید مثلا بین 15000 تا 20000 kbps سرعت داشته باشید ولی در عمل میبینین که سرعتتون شده 3000kbps! و در واقع دارید ADSL می گیریدنه ADSL2+! فرق سرعت تکنولوژی هست. در استرالیا سرویس دهندگان اینترنت دزد هستن. از بی اطلاعی شما استفاده می کنند و شما هم هیچ کاری نمی تونین بکنین. وقتی میگن ADSL یعنی بین 256 تا 8000 kbps باید بهتون سرعت بدن بسته به کیفیت خط شما البته. اگر همه موارد بالا رو رعایت کنین می تونین تا 6000kbps بگیرید. معمولا ملت بین 2000 3000 4000 kbps دارن بال میزنن! وقتی قرارداد ADSL2+ میبندید تو قرار داد نوشته سعی میکنن بین رنج 8000 تا 24000 kbps براتون فراهم کنن (این دو عدد فرقشون مثل فاصله اصفهان تهرانه!). اگه حدود 15000 kbps می گیرید کلاهتون رو بندازید بالا. اگه بین 8000 - 15000 kbps میگیرید و ADSL2+ گرفتید احتمالا به کیفیت خط ربط داره و کاری از دستتون بر نمیاد. اگه هم زیر 8000 kbps میگیرید دارن رسما سرتون کلاه میزارن و پول سرویسی رو میگیرن که براتون فراهم نکردن

روی ADSL (فقط) میتونین 10$ اضافه بدید و به اصطلاح Turbo بگیرید. این باعث میشه که سرعت شما در 80% مواقع از مثلا 2000 3000 kbps برسه به 5500 تا 6000 kbps بسته به کیفیت خط.

نکته آخر ببینین که کدوم یکی از سرویس دهنده ها بیسشون توی شهرتونه. مثلا من TPG داشتم بیسش تو پرث نبود و ترافیک من مدام Route میشد یه شهر دیگه بر میگشت ولی رفتم iiNet که بیسش تو شهر ما هست و بهتره. همینطور ببینین که کدوم یکی از سرویسدهنده ها ساپورت و پشتیبانی بهتری دارن. من خودم در کنار همه اینها کم بودن پرسنل چینی هم در بخش ساپورت برام واقعا مهمه!
    بابک جان ممنون از اطلاعات جامع و کامل شما،

پس اگه بخوایم نتیجه گیری بکنیم باید اول ببینم nbn داریم اگه نداریم بریم سراغadsl+2،

و اینجور که من متوجه شدم واسه تی وی ایران تنها راه اینه که باید اپ GLIWZنصب کنیم رو اسمارت تی وی و با اون اپ تی وی ایران رو ببینیم، که در این صورت باید حتما اینترنت نامحدود بگیریم اونم با سرعت بالا ، تا هم اینترنتمون تموم نشه هم بافر نشه

اگه جایی اشتباه گفتم لطفا بفرمایید
    ویرایش توسط Brissy : 2016/09/22 در ساعت 02:57 AM

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123