سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 28

موضوع: ارائه دهندگان سرویس اینترنت در استرالیا

1. Top | #11

تخصص
    Computer Network Engineer
    میزان امتیاز
    748
    دامون جان منظورم kbps بود ولي دقت نكردم صفر حذف كردن چي اشتباهي رو ممكنه درست كنه. پست اصلي رو اديت كردم. اين موردي كه ميگي عمدي نيست. يعني اينجور نيست كه برنامه داشته باشن تريگر كنه. Qos دارن كه ترافيك بيزينس رو به ترافيك عادي ترجيح ميده كه خوب طبيعي هم هست ولي اگر سرعت تو در حد 3g مياد پايين بايد پيگيري كني. اينقدر دراپ نبايد بشه

Gabric من شهرهاي ديگه رو نميدونم ولي اينجا isp بزرگ خود تلكام هستش. Isp مجزا معمولا فقط با بيزينس ها كار ميكنن و نه رزيدنشيال
    "A lion doesn't concern himself with the opinions of a sheep"
    Tywin Lannister

2. کاربر مقابل از babaak عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

mohammad_eslami (2015/04/18)

3. Top | #12

تخصص
    Registered Migration Agent
    میزان امتیاز
    2629
    نقل قول نوشته اصلی توسط babaak نمایش پست ها
    دامون جان منظورم kbps بود ولي دقت نكردم صفر حذف كردن چي اشتباهي رو ممكنه درست كنه. پست اصلي رو اديت كردم. اين موردي كه ميگي عمدي نيست. يعني اينجور نيست كه برنامه داشته باشن تريگر كنه. Qos دارن كه ترافيك بيزينس رو به ترافيك عادي ترجيح ميده كه خوب طبيعي هم هست ولي اگر سرعت تو در حد 3g مياد پايين بايد پيگيري كني. اينقدر دراپ نبايد بشه

Gabric من شهرهاي ديگه رو نميدونم ولي اينجا isp بزرگ خود تلكام هستش. Isp مجزا معمولا فقط با بيزينس ها كار ميكنن و نه رزيدنشيال
    بابک ، من هر بار که این اتفاق میفته زنگ میزنم . یه سری کار میگه بکن روی کامپیوتر و مودم که من هیچکدوم رو انجام نمیدم ( طبق تجربه ) و بعد سرعت درست میشه .
    به خاطر اینه که فکر میکنم یه اتفاقاتی توی سیستمهاشون هست که غیر قانونیه . یه بار تا سطح دو تا مدیر بالادستیه اون مسئول ساپورت هم صحبت کردم ( یعنی با یه نفر تو استرالیا ) ، بهش مستقیم گفتم که شما اینکار رو کردید مگر نه من هیچ کدوم از instruction ها رو انجام ندادم و سرعت از طرف شما درست شده بود . شدیدا اصرار کردم که کارتون غیر قانونیه اما انکار کرد ( طبیعیه )

4. کاربر مقابل از دامون عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

mohammad_eslami (2015/04/19)

5. Top | #13

تخصص
    میزان امتیاز
    748
    دامون جان
    اين موضوعي كه ميگي مستلزم اينه كه يعني بايد يه سيستمي باشه كه بمحض بالارفتن ترافيك بياد بر يه اساسي پهناي باند شما رو كم كنه . بعد اگر كسي صداش در نيومد كه هيچي ولي اگه كسي زنگ زد ستينگ رو بر گردونن سر جاش!
    اين فرضيه مشكلش اينه كه اولا غيرقانونيه. دوما يه كار غير قانوني اين مدلي رو سطح دسترسي اينجوريش رو در اختيار كاربراي هلپ دسك نميزارن كه شما اعتراضي زنگ زدي اونها بتونن برن تو سيستم و پهناي باندت رو برگردونن. سوما كلا كنترل اين موضوع خيلي سليقه اي ميشه. چهار اينكه حجم كنترلش خيلي بالاست و نميشه. پنجم ترافيك بيزينس معمولا ترانكش از سيستم رزيدنشيال جداست و دوباره در اين سطح اولا دستكاري نميكنن دوما اتوماتيك نميتونه باشه و سوما امكان نداره هلپدسك به اين سطح دسترسي داشته باشه

متاسفانه هلپدسك ساپورت سرويسدهنده ها در استراليا بسيار بيسواد هستند. يه سري تاسك ليست دارن كه براي شما ميخونن و مي خوان انجام بدينشون. اشكال اينه كه اصلا نميدونن براي چي دارن از شما مي خوان كه اينكار رو بكنين! فقط اخر چك ليست كه رسيد مي پرسن درست شد؟! هدف اونها از اين چك ليست اينه كه مطمئن شن مشكل از سمت كامپيوتر و مودم شما هست يا نيست چون وقتي كل سيستم داره سالم كار ميكنه و يكي زنگ ميزنه احتمال اينكه اشكال از سمت خودش باشه بسيار زياده

يكي از كارهايي كه هلپدسك دسترسي داره و انجام ميده اينه كه پورتت رو ريست ميكنه. اينكار باعث ميشه خيلي از ادرسها و مسيرهاي اختصاص داده به شما پاك و دوباره محاسبه و بهتون اختصاص داده بشه كه مسير جديد هميشه محاسبه بهترين مسير هستش و براي همين يهو سرعتت برميگرده. اگه ip دايناميك داري اينكار با همون ريست كردن مودمت يكيه ولي بسته به مودم شما و تجهيزات ايكسچنج اين محاسبه بهترين مسير ممكنه يا اصلا اتوماتيك اتفاق نيوفته و يا در بازه زماني هر ١٥ دقيقه ست شده باشه كه در هر حالت تو زنگ ميزني بهشون فحش ميدي

متاسفانه من از اينجا نمي تونم بهت بكم ممكنه مشكلت چي باشه ولي خوب ضمن اينكه در ساعات پيك كاري افت سرعت هميشه وجود داره ولي در سطحي كه تو ميگي بنظر مياد ممكنه به دليلي روت ترافيكت ميره يه جايي كه مسير سالمي نيست. بهتره يه tracerout و يه pathping به يه ادرس انلاين بزاري و سيو كني. بعد كه افت سنگين داشتي دوباره مقايسه كني و ببيني روتت از كجا داره ميره و پكت لاست يا ديلي كجا اتفاق ميوفته و بعد اكشنهاي بعدي رو براي بهبود انجام بدي. حدس ميزنم البته شما از مودم يا روتر حرفه اي استفاده نميكني و امكان routemap نداشته باشي

يه تس ديگه ممكنه اگه پينگ تايمت پايين بود ولي همچنان سرعتت كند بود مشكل از dns سرويس دهنده باشه.شما رو مپ ميكنه به ادرسهاي رزرو ، غير اصلي و يا از كش استفاده ميكنه و ادرس دايناميك سايت اصلي عوض شده ( يا round rabin تغيير ميكنه) ولي كش همچنان اصرار به استفاده از ادرس ثبت شد داره و طول ميكشه تا direct try و max try زمانش تموم بشه. واسه همين اخرش سايت لود ميشه ولي زمان ميبره و شما كندي ترافيك ميبيني. شديدا توصيه مي كنم ازش استفاده نكن و روي مودمت dns رو روي گوگل با ادرس 8.8.8.8 دستي ست كن
    ویرایش توسط babaak : 2015/04/19 در ساعت 12:55 PM
    Tywin Lannister

6. 4 کاربر مقابل از babaak عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

mehran (2015/04/20),mohammad_eslami (2015/04/19),حمید (2015/04/19),دامون (2015/05/15)

7. Top | #14

تخصص
    میزان امتیاز
    2629
    بابك . مرسي ، خيلي پيچيده شد اما بايد حتما بررسي كنم .

امروز اين گزارش رو از نت فليكس ديدم . دو تا نكته جالب داره اول اينكه تلسترا ، اخره تو ليست و دوم اينكه در مقايسه با أمريكا ، وضعيتمون اونقدرها هم كه ميگيم فاجعه نيست

http://m.smh.com.au/digital-life/dig...11-ggzauo.html

Sent from my iPhone using Tapatalk

8. Top | #15

تخصص
    میزان امتیاز
    748
    دامون جان من گزارش رو خوندم. تو خود گزارش هم اشاره شده که استرالیا از بین 29 کشور تحت آزمایش رتبه 18 رو آورده که این خیلی افتضاحه از نظر من. سرعتی هم که مثال میزنن 3 4 Mbps همون سرعت ناراحت کننده ایه که ماها داریم رو ADSL. حالا این میزان برای استریم از Netflix کافیه (خدایی من بسیار بندرت بافر دیدم روش) ولی کمکی به سرعت و کیفیت اینترنت در استرالیا نمیکنه و من شخصا بعنوان ملاک قبولش ندارم

کمی در مورد Netflix : باید بگم که فعلا Hype زیادی دورش هست که فکر میکنم گزارش رو هم تحت تاثیر خودش قرار داده. خیلی ها چون نمی شناسنش فکر میکنند خبریه. خیلی شرکتها ازش حتی به عنوان آفر استفاده میکنند .من قبل از اینکه اصلا در استرالیا باشه از طریق Unblock-us برای مدت 1/5 سال داشتمش تا اینکه سرویسش رو کامل بستم. هزینه ماهیانه 15 دلار میدادم و بنظرم کاملا دور ریختن پول بود. سریالهای روز در صورتیکه همچنان در حال پحش باشند وجود نداره (GoT مثلا) و سایر سریالها هم بسته به زمان پایانشون سیزن آخرش نیست! در مورد فیلم هم که اصلا حتی صحبتش هم ناراحت کننده هست. هیچ فیلم جدید بدردبخوری روش نیست. روی Netflix سرویس خوب بخواین یابد جداگانه پول بدید و Netflix آمریکا هم با اینجا فرق داره
    من کاملا حاضرم ماهیانه پول بدم و از سرویس استفاده کنم ولی حاضر نیستم بهم تجاوز بشه! Foxtel خیلی متجاورانه برخورد میکنه و من زورم میاد. اونها حتی از ورود سرویس HBONOW به استرالیا هم جلوگیری کردن.
    از این رو پرداخت پول برای تلویزیون رو در استرالیا صحیح نمیدونم لزوما اینکه در حال حاضر میشه از سرویسها و سورسهای آنلاین استفاده کرد و تمامی سریالها و فیلمهای بروز رو بسادگی دید و نیازی به دانلود هم نیست . تنها لازم داری سورس رو بدونی
    یه سورس بهت بدم بری صفا کنی و درود بفرستی بهم.
    Cartoon Movies HD
    روی دیوایس اندروید از این سورس اپلیکشنش رو بگیر و همه فیلمها و سریالها رو آنلاین ،بدون رجیستر ، بروز ، با کیفیت HD و بدون بافر ببین.
    روی Apple نرمافزارش خوب کار نمیکنه که باید از سورسهای دیگه پیدا کنی و استفاده کنی. من از اینترنت Deep استفاده میکنم و سورسهای دیگه ای رو اگه بهت بدم تو متاسفانه نمیتونی با اینترنت معمولی بهشون دسترسی داشته باشی چون ایندکس نمیشن
    ویرایش توسط babaak : 2015/05/15 در ساعت 12:40 PM
    Tywin Lannister

9. کاربر مقابل از babaak عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

mohammad_eslami (2015/05/15)

10. Top | #16

تخصص
    میزان امتیاز
    2629
    بابک من گزارش رو نخوندم . نتیجه گیریم روی مقایسم بین استرالیا و آمریکا بود . از نطر من اینکه تی پی جی ک من ازش سرویس میگیرم و از عهده پرداختش بر می آم در حد 5 درصد با بهترین سرویس آمریکا فاصله داره ، نکته مثبتیه .
    به هرحال من در سینی زندگی میکنم و متوجهم که پوشش ضعیفی ممکنه در مناطق کم جمعیت تر استرالیا باشه که آمار جهانی خوبی نمیده که این البته بده ولی راستش برای من خیلی مهم نیست .

من هیچ وقت Foxtelو ... رو نمیگیرم . مثل تو فکر میکنم که نسبت پولی که میگیرن سرویس مناسبی ارائه نمیشه .از طرف دیگه یکی دو ساله که روی Raspbery pie دارم از XBMC استفاده میکنم و استریم فیلم و سریالهایی که میخوایم رو میبینیم . غیر از از اون شخصا همیشه ترجیح میدم اگر وقتی پای تلوزیون میزارم رو فقط SBS نگاه کنم.
    البته یه کم آوت آف تاپیک شدیم .

این اینترنت deep که فرمودید ، منظور چیه ؟

11. Top | #17

تخصص
    میزان امتیاز
    748
    دامون گرامي.
    من دوباره متن شما رو خوندم و بله كلمه امريكا و مقايسه شما با اون رو در دور اول نديدم. ولي خوب همچنان اينترنت استراليا بسيار وضعش رو ضعيف ميدونم. شما اگر از xmbc استفاده ميكنين كه خوب كافيه. خصوصا سورس icefilm رو داشته باشيد معمولا سريالها رو بروز گذاشته. من خودم اپل تي وي رو جيلبرك كردم و xmbc رو روش نصب كردم و استفاده ميكنم
    در مورد اينترنت deep كه سوال كرديد الان ديگه كامل اف تاپيك ميشه و اميدوارم مودريتور گرامي كتكمون نزنن
    ماجرا به صورت ساده اينه كه اينترنت سطحهاي مختلف داره. سطح ابتدايي كه عموم افراد ازش استفاده ميكنند رو همه ميشناسن. اين همون سطحيه كه مثلا گوگل وبسايتهاي با پسوند html , cgi ,غيره و اينها رو ايندكس ميكنه و شما سرچ ميكني و پيداشون ميكني. اينها رجيستر هستند وثبت شده ولي فرض كن مي خواي يه ادمكش اجير كني! چه ميدونم يه چيز غيرقانوني خريد يا فروش كني . شما نميتوني وبسايت ثبت كني و كارت رو انجام بدي. سه سوت ميگيرنت! براي همين ميري لول ٢ كه سايتهايي هستند كه پسوندشون توسط موتورهاي جستجو ايندكس نميشه. مثلا شما زمانيكه از فيلترشكن tor استفاده ميكني به وبسايتهايي دسترسي پيدا ميكني كه پسونشون onion هست و حالت معمولي اين وبسايتها باز نميشه. همه جور خلافي اينجا هست! مثلا عكسهاي فلان بازيگر كه لو ميره اينجا ميزارن نه رو اينترنت سطح سه. سرورهاي انلاين اينجا امكان hidden بودن دارن. اين مكانها رو پليس بشدت كنترل ميكنه و اگه هوس كردي نگاه بندازي يادت باشه بيجهت هر لينكي رو ديدي كليك نكني چون جدي شر ميشه برات. اين سطح هنوز توسط افراد عادي با مثلا tor قابل دسترسيه
    سطح deep سطح پايينتري هست كه اينجا معمولا فقط همه با ماسك اي پي حرف ميزنن. اصلا بايد حتي براي امكان سرچ سرچ اينجين نرم افزاري خريداري كني. دقيقا يه دنياي ماتريكسه. همه اطلاعات افراد اينجا وجود داره. و اطلاعات از بين نميره. حتي سرچ اينجينهايي هست كه تخصصشون رديابي ايميله مثلا اگر ايميل تو رو بدن توي سرچ اينجين مي تونن بسياري از ايميلها و اطلاعات و وبسايتهايي رو كه رفتي ببينين. عموم رديابي اطلاعاتي افراد در اين سطح انجام ميشه. عموم تراكنشهاي خركي و كارهاي غير قانوني تو اين سطح هست. تمام نقل و انتقالات مالي بر اساس بيت كوين صورت ميگيره و حساب پولي و بانكي استفاده نميشه. نقل و انتقال اطلاعاتي اينجا كمي فرق داره . وقتي دو تا سورس غريبه مي خوان مثلا يه سشن با هم داشته باشن در محيط اين سطح اون رو انجام ميدن.
    در جريان باش كاربرد من از اين محيط انجام كار غير قانوني نيست و من فقط از دسترسي به نرم افزارها و فيلمها و امكانات اينجوري اون استفاده ميكنم چون سرورها هيدن هست و فايلها راحت بدون نگراني از سرورهاي روس و چين در اختيار هست و فقط بايد سورسش رو بدوني
    ویرایش توسط babaak : 2015/05/15 در ساعت 07:15 PM
    Tywin Lannister

12. 3 کاربر مقابل از babaak عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

mhd.hdr (2015/05/15),Migrant (2015/05/15),دامون (2015/05/15)

13. Top | #18

تخصص
    میزان امتیاز
    2629
    آقا من نتونستم شکلکی که Mind Blowing رو برسونه به جاش یه عکس آپلود کردم .
    عجب دنیای مخفی و هیجان انگیزیه ، من ازش خبر نداشتم اصلا . مرسی .

تصاوير پيوست شده تصاوير پيوست شده

14. کاربر مقابل از دامون عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

babaak (2015/05/15)

15. Top | #19

تخصص
    میزان امتیاز
    748
    خواهش ميكنم
    قبل از اينكه خودت رو تو اين دنيا نابود كني:
    ١- سيستم عامل tail رو دانلود كن و روي vmware اجراش كن. اين همون سيستم عامليه كه اسنودن استفاده ميكنه
    ٢- tor رو اجرا كن روش و برو توسايت hiddenwiki
    از اينجا يه سري سورسهاي تقريبا عمومي رو ميبيني گوشي دستت مياد
    من فقط در رو نشونت دادم . تويي كه داري از توش رد ميشي! بيخود همه جا نرو
    فعلا همينجاها بمون و سرچ اينجين واسه deep internet خريداري نكن!
    پي نويس
    هيچي خريداري نكن هيچوقت با اون بروزر حتي تو سايت بانكت نرو. اون سيستم عامل گيت وي دسترسي به هيچي از جمله فايل ، ايميل و غيره نشه و هيچ انتقالي بين كامپيوتر اصليت و مجازيت صورت نگيره. بهتره tail رو روي usb بزاري و بوت كني
    ویرایش توسط babaak : 2015/05/15 در ساعت 07:47 PM
    Tywin Lannister

16. 2 کاربر مقابل از babaak عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

حمید (2015/05/21),دامون (2015/05/16)

17. Top | #20

تخصص
    BS.A
    میزان امتیاز
    60
    نقل قول نوشته اصلی توسط babaak نمایش پست ها
    خواهش ميكنم
    قبل از اينكه خودت رو تو اين دنيا نابود كني:
    ١- سيستم عامل tail رو دانلود كن و روي vmware اجراش كن. اين همون سيستم عامليه كه اسنودن استفاده ميكنه
    ٢- tor رو اجرا كن روش و برو توسايت hiddenwiki
    از اينجا يه سري سورسهاي تقريبا عمومي رو ميبيني گوشي دستت مياد
    من فقط در رو نشونت دادم . تويي كه داري از توش رد ميشي! بيخود همه جا نرو
    فعلا همينجاها بمون و سرچ اينجين واسه deep internet خريداري نكن!
    پي نويس
    هيچي خريداري نكن هيچوقت با اون بروزر حتي تو سايت بانكت نرو. اون سيستم عامل گيت وي دسترسي به هيچي از جمله فايل ، ايميل و غيره نشه و هيچ انتقالي بين كامپيوتر اصليت و مجازيت صورت نگيره. بهتره tail رو روي usb بزاري و بوت كني
    آقا تورنت مگه مشکلش چی بوده؛ که رفتید توی د ی پ و ب دنبال سورس میگردید ؟، مگه سورس ها از اونجا به شبکه تو ر نت میاد ؟
    به نظرم در نهایت یه Sandbox میگرفتید برای خودتون هرچی میخواستید دانلود میکرد
    من منوجه نشدم شما سورس فیلم ها رو از سایت های با پسوند آنی یو ن میگیری اونم توی شبکه ت و ر ؟ ارتباط تون کند نیست ؟

برای اینکه خیلی آف تاپیک نشه ،

دوستان شبکه NBN دمه در خونه شما هم رسیده ؟

Home | nbn - Australia's new broadband network
    ویرایش توسط LightMoon : 2015/07/11 در ساعت 05:14 PM

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین