سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
صفحه 7 از 7 نخستنخست ... 567
نمایش نتایج: از 61 به 70 از 70

موضوع: سیم کارت و پلن های اینترنت و تلفن

1. Top | #61

میزان امتیاز
    175
    دوستان من بعد از چهار سال تازه درگیر گرفتن اینترنت برای خونه شدم . میخوام از دوستانی که تجربه کردن بپرسم که اینترنت را از کجا بگیرم بهتره . برای من هم قیمت مهمه و هم کیفیت و سرعت . یعنی میخوام ارزون ترینی را بگیرم که به خوبی کارم را راه بیندازه . دیشب که قیمت ها را مقایسه میکردم دیدم که TPG ظاهراً از همه ارزون تره . کسی اینترنت از TPG گرفته که بتونه بگه که کیفیتش چطوره و آیا این مقداری که ارزون تره نسبت به کیفینش ارزش داره ؟

2. Top | #62

میزان امتیاز
    175
    ببخشید که در تاپیک غیر مربوط سوال میکنم ولی تاپیک دیگه براش پیدا نکردم . شما وقتی به خونه جدید میرید چه کارهایی لازمه برای برق خونه بکنید . باید با شرکت خاصی تماس بگیرید ؟ پروسش چه جوریه که مثلاً من وقتی جا به جا میشم برق داشته باشم .

3. Top | #63

تخصص
    .Net Developer
    میزان امتیاز
    404
    من یه پلن ودافن گرفتم با این نکته مثبت که دیتا سیم کارت خودم و خانم ام شیر هست، گویا اپتوس هم پلن های شیر دیتا داره، برای دو تا سیم کارت با حدود 6.5 گیگ در آومد ماهی 61 دلار، تازه دو ماه اول اینترنت نامحدود داره بعلاوه 300 دقیقه تماس ماهیانه با ایران و تماس و اس ام اس داخل استرالیای نامحدود.
    GRANT: 19 Nov 2015
    LAND: 27 Mar 2016
    Job: 26 Apr 2016

4. کاربر مقابل از mehran عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

amirmz5 (2016/05/01)

5. Top | #64

تخصص
    مهندس
    میزان امتیاز
    75
    نقل قول نوشته اصلی توسط رامتین123 نمایش پست ها
    دوستان من بعد از چهار سال تازه درگیر گرفتن اینترنت برای خونه شدم . میخوام از دوستانی که تجربه کردن بپرسم که اینترنت را از کجا بگیرم بهتره . برای من هم قیمت مهمه و هم کیفیت و سرعت . یعنی میخوام ارزون ترینی را بگیرم که به خوبی کارم را راه بیندازه . دیشب که قیمت ها را مقایسه میکردم دیدم که TPG ظاهراً از همه ارزون تره . کسی اینترنت از TPG گرفته که بتونه بگه که کیفیتش چطوره و آیا این مقداری که ارزون تره نسبت به کیفینش ارزش داره ؟
    دوست عزیز دیگه شما خودت پیشکسوت هستی. اینجا میگن you'll get what you pay for
    اینجا هرچی ارزون تر بخری،شاید اصل جنس افت نکنه ولی خدمات مشتریان بشدت تنزل می کنه. جالبه که همه فکر می کنن ارزونترین قیمت مال TPG هست و همه میرن سراغش. منتها
    ارزون تر از TPG هم هست. BELONG که از زیر مجموعه های تل استرا محسوب می شه. خب خدمات مشتریانشون تقریبا" داغانه...بخصوص تیم ساپورت فیس بوکشون که رسما" تعطیلن. ولی اینترنتی که میده بد نیست. گرچه عده ای ناراضی هستند ولی عده ای هم مثل من در مجموع راضی. من برای 100 گیگ ماهانه روی NBN دارم ماهی 45 دلار میدم با کنترکت یکساله. البته این عدد الانه. به حسب فصل و موقع ممکنه کمی بیشتر یا کمتر بشه. من الان بیش از یکساله که ازشون اینترنت دارم. مودم رو هم رایگان دادند و همینطور نصب و راه اندازی. از سرعت و کیفیت تا حد معقولی راضی هستم. اما امان از وقتی که بهردلیلی سروکارت بیوفته با خدمات مشتریان و تیم ساپورت! اگه میخوای ازشون اینترنت بگیری، یک جوری برنامه ریزی کن که حتی الامکان کمترین تماس رو لازم باشه باهاشون بگیری در ادامه راه.
    در خصوص برق هم باید زنگ بزنی به شرکت برق و بگی من از فلان تاریخ در این مکان مستقر شده ام.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

6. کاربر مقابل از Mint عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

رامتین123 (2016/04/29)

7. Top | #65

میزان امتیاز
    286
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mint نمایش پست ها
    دوست عزیز دیگه شما خودت پیشکسوت هستی. اینجا میگن you'll get what you pay for
    اینجا هرچی ارزون تر بخری،شاید اصل جنس افت نکنه ولی خدمات مشتریان بشدت تنزل می کنه. جالبه که همه فکر می کنن ارزونترین قیمت مال TPG هست و همه میرن سراغش. منتها
    ارزون تر از TPG هم هست. BELONG که از زیر مجموعه های تل استرا محسوب می شه. خب خدمات مشتریانشون تقریبا" داغانه...بخصوص تیم ساپورت فیس بوکشون که رسما" تعطیلن. ولی اینترنتی که میده بد نیست. گرچه عده ای ناراضی هستند ولی عده ای هم مثل من در مجموع راضی. من برای 100 گیگ ماهانه روی NBN دارم ماهی 45 دلار میدم با کنترکت یکساله. البته این عدد الانه. به حسب فصل و موقع ممکنه کمی بیشتر یا کمتر بشه. من الان بیش از یکساله که ازشون اینترنت دارم. مودم رو هم رایگان دادند و همینطور نصب و راه اندازی. از سرعت و کیفیت تا حد معقولی راضی هستم. اما امان از وقتی که بهردلیلی سروکارت بیوفته با خدمات مشتریان و تیم ساپورت! اگه میخوای ازشون اینترنت بگیری، یک جوری برنامه ریزی کن که حتی الامکان کمترین تماس رو لازم باشه باهاشون بگیری در ادامه راه.
    در خصوص برق هم باید زنگ بزنی به شرکت برق و بگی من از فلان تاریخ در این مکان مستقر شده ام.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
    belong فقط روی nbn و اینترنت محدود (ماهی ۱۰۰ گیگابایت) از tpg ارزونتره. برای کسایی که nbn ندارن (یا اینکه بیشتر از ۱۰۰ گیگابایت در ماه بخوان)، ارزونترین اینترنت رو tpg میده. کیفیت اینترنتشونم هم خیلی تعریفی نداره ولی اونقدر هم اذیتم نکرد که بعد از تموم شدن قرارداد بخوام عوضش کنم.

8. کاربر مقابل از Nerd عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

رامتین123 (2016/04/29)

9. Top | #66

تخصص
    -
    میزان امتیاز
    213
    ما هم TPG گرفتيم، ماهي ٤٩ دلار، ١٠٠ گيگ. ولي هنوز فعال نيست، تازه كارهاي اوليه ش رو انجام داديم. ولی review های خوبی راجع به TPG تو گوگل بود. بنظر میاد از بقیه بهتر و از نظر قیمتی مناسب تر باشه.
    ویرایش توسط Libra : 2016/04/29 در ساعت 01:53 AM

10. کاربر مقابل از Libra عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

رامتین123 (2016/04/29)

11. Top | #67

تخصص
    :)
    میزان امتیاز
    108
    پيشنهاد هاي تلگرامي

شهرام ( چند روز پيش) :

سلام ،چند وقتی بود که من اینترنت موبایلم دچار مشکل بود ینی دریافت و ارسال دیتا نداشتم. و اینکه تماس تلفنی به ایران نمیتونستم انجام بدم. زنگ زدم تلفنی گفتم من دوتا مشکل دارم با اپتوس.
    اولی ،در مورد اینترنت بود،
    که تلفنی برام درست کرد و علامت 4G سرو کله اش پیدا شد.
    و در مورد دومی، هم گفتم،
    قبلا حق تلفن اینترنشنال داشتم، اما الان نمیتونم با ایران صحبت کنم، دوماهه ریشارژ کردم ،
    اما این اپشن رو الان ندارم ،گفت میتوانید منتظر بمانید من چک کنم، و بعد از یک دقیقه این خانم متصل به خط شد و‌گفت شما انلیمیتت میتوانید با کشور خودتون ایران تلفنی صحبت کنید . اول فکر کردم دارم اشتباه میشنوم یا داره اشتباه میگه ،که دوباره تکرار کرد ،شما مجاز هستید انلیمیتت با کشورتون مکالمه تلفنی داشته باشید،
    و این اکانت شما این اجازه رو به شما میده انلیمیتت مکالمه تلفنی داشته باشید.
    من:

اپتوس:

..................................................

شهرام (امروز) :

سلام، چند وقت پیش متن بالا رو نوشتم ،
    خواستم عرض کنم چیزی رو که الان متوجه شدم عرض کنم، شرکت اپتوس یه کد در اختیار من قرار داده بود که بتونم با ایران تماس نامحدود بگیرم، و همینطور هم بود ، ینی هرچی تماس گرفتم‌،مشکلی نبوده ،البته چون تو اکانتم این‌مسئله ذکر نشده بود ،زنگ زدم پرسیدم علتش رو‌گفتند به علت مشتری مداری این کار انجام‌شده. و فقط یک دوره این کار رو‌انجام میدند،ینی بعدا از این سرویس خبری نیست.
    توضیح اینکه ،
    با پلن سی دلاری میشه با ایران تماس گرفت به مدت پنجاه دقیقه.
    و لی من این دفعه چهل دلار شارژ کردم‌، به هر حال قبل از تهیه هر پلن حتما با شرکت چک کنید ،که تماس شمابا ایران از نظر هزینه به چه صورتی هست .

در ضمن خواستم یه سرویس تلفنی اینترنتی که پولی هست اما قیمت خیلی پایینی داره و کیفیت مطلوبی هم داره رو معرفی کنم . این بیشتر به درد زمانی میخوره که،
    عزیزانمون تو شمال هستند و اینترنت تو اونجا خوب کار نمیکنه، یا کسانی که با اینترنت و موبایل اشنایی زیادی ندارند ، یا بعضی موقع ها که شما مستقیما به تلفن خونتون یاخونه ای و کلا تلفن مستقیم مثلا یه شرکت و جایی این چنینی که طرف کانکشن اینترنت نداره، و امثال موقعیت های این چنینی مفید هست . البته کیفیت صدای مطلوب و هزینه پایین اون برای من خیلی خوب بوده ، که خواستم معرفی کنم.

میتوانید اپلیکیشن mobile voip این اپ رو گوشیتون نصب کنید حالا از گوگل پلی یا اپ استور،
    و یه ده دلاری شارژش کنید و کلی تماس داشته باشید برای مواقع ضروری که امکان اتصال اینترنت دوطرفه وجود نداره.
    قابل عرض اینکه ، شما زمان تلفن زدن با این اپلیکیشن ، به اینترنت نیاز دارید ،
    اما در ایران یا هر کجای دنیا که تماس میگیرید به اینترنت برای پاسخگویی به شما به اینترنت نیاز ندارند.
    شرمنده طولاني شد.

حميد:
    مرسی از اطلاعات شهرام جان. فقط اپلیکیشن های زیادی با اسم mobile voip پیدا کردم لوگو این اپلیکیشنی که میگی چه شکلیه؟

شهرام:

image.jpg

اون بالا سمت چپ

image.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

12. 2 کاربر مقابل از maryam.K عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

cinere (2016/07/26),reza.ahang (2016/07/26)

13. Top | #68

تخصص
    مهندس
    میزان امتیاز
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط دامون نمایش پست ها
    این plan هایی که در موردش صحبت میکنیم اصطلاحا BYO هستند و گوشی رو شامل نمیشوند . هیچ binding ای برای شما ایجاد نمیکنند و ماه به ماه هستند هر زمان که بخواهید میتوانید سوییچ کنید به اپراتور دیگه یا پلن دیه ای از همان اپراتور . اما وقتی گوشی بر میدارید ، روی پلنها باید هزینه اضافه بدهید برای گوشی و معمولا تخفیفی هم به شما نمیدهند . برای گوشیها هم اکثرا شما باید 24 ماه قرارداد داشته باشید و گوشی شما هم فقط روی همون اپراتور کار خواهد کرد و اگر بخواهید مثلا ایران استفاده کنید باید حتما unlock شود که بسته به نوع گوشی و پلن و زمانی که از قرارداد شما گذشته ، از ما هزینه دریافت میکنند .
    من اصراری به vodafone نداشتم . اتفاقا چیزی که متوجه شدم اینه که اپتوس و ودافون در شهر های بزرگ پوشش یکسانی دارند . نکته من این بود که میتوانید پلن 50 دلاری ودافون رو با چونه زدن تلفنی تا 35 دلار پایین بیاورید که این کار رو روی اپتوس نتوانستم انجام دهم .
    کلا هم ویوا هر تیمی که قرمز میپوشه . از جمله منچستر و لیورپول و البته آ.ث رم .
    سلام جناب دامون، این که می‌گید تلفنی چونه زدید نکته خاصی‌ داره؟ یعنی‌ حضوری بریم چونه نمی‌شه زد؟یا همچین authority ندارن در ملاقات حضوری که نمی‌تونن تخفیف بدن؟؟

14. Top | #69

تخصص
    مهندس
    میزان امتیاز
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط babaak نمایش پست ها
    تجربه شخصی من با Vodofone که بسیار ناراحت کننده بود. دو یار گم شدم (اتوبوس اشتباهی سوار شدم اون اوایل) بعد می خواستم ببینم کجام تلفن رفت رو SOS اونم تو ساب ارب چسبیده به CBD!!! بعد که خانومم اومد گوشی رو بهش دادم چون خودم از شرکت تلفن گرفتم. گوشی پلان بود واسه دو سال. دو سااال تمام هرروز این زن میومد خونه قر میزد که ببین تلفن من سرعت اینترنتش کمه! بیچاره هر روز یه 1 ساعت تو راه بود و میدید ملت دارن با تلفن هاشون کار می کنن ولی اون نمی تونه و مدام قطع میشه و خدایی یه ویدیو زوری لود میشد.خلاصه که وقتی تمام شد و خواستم ببندمش مسول Vodofone زنگ زد که مثلا آفر بهم بده آنچنان شستمش طرف رو که هنوز که هنوزه لبخند رو لبهام جاری میشه و حتی بهش گفتم که شرکت شما هزینه دو سال غر رو باید به من برگردونه!

اینکه کدوم خط بهتره به خیلی از عوامل بستگی داره . بطور مثال تلفن چه مدلیه ، چه آنتنی داره ، چند تا آنتن داره . فرکانسش چقدره. مثلا گوشی های خاورمیانه با فرکانس کمی متفاوت با آمریکا هستن. آروپا همینطور و استرالیا هم همینطور. هر جا مثلا برای وای فای همه روی 11 چنل یاند B کار میکنن ولی با یه حد فاصل متفاوت بین باندها. این باعث میشه که اگر تجهیز تو مکان دیگه ای باشه میزان زیادی از پکتهای دریافتی رو نویز ببینه و به اسطلاح Off Channel دراپ کنه که در نهایت باعث کندی اتصال میشه. کیفیت تجهیزات همینطور. گوشی ارزون از یه جایی ارزون شده. از میزان کیفیت گیرنده تا خصوصا تعداد آنتها. ملت همه میرن رم و سی پی یو رو نگاه میکنن در حالیکه تفاوت اصلی جای دیگه هستش. از طرفی اینکه تجهیزات مخابراتی چقدر با تجهیزات Tune شدن هم هست. مثلا Apple با آنتن های این برند چینیه (که اسمش رو هم نمی خوام بیارم) حوب کار نمی کنه ولی سامسونگ چرا. خدا رو شکر این برند اینجا زیاد راهش نمیدن!
    تعداد آنتن ها و همینطور میزان کلایتها هم کاملا موثره. بطور مثال تعداد آنتن ها در مرکز شهر کمتر از میزان افرادیه که دارن ازشون استفاده میکنن. در صورتیکه شما دارای تلفنی باشید که برای های دنسیتی نتورک تیون نشده باشه شما کندی سرعت رو خواهد داشت و شما ممکنه سرویس دهنده رو فحش بدید.
    از اون طرف اینکه گوشی شما مثلا 4G ساپورت میکنه دلیل نمیشه شما 4G وصل بشی یا سرعت 4G داشته باشی. اینها به آنتن موجود در اطراف و همینطور فاصله ها و میزان کد و نیوز ربط داره. اگه گوشی شما نتونه به میزان لازم اطلاعات رو کد و دیکد بکنه توی بک گراند سرعت ترانسفر کم میشه. تراکنش بالاتر یعنی مصرف باتری بیشتر و عمر باتری کمتر. حالا یه گوشی میاد میگه هم ارزونه هم مثلا یه بار شارژ در روز و ساپورت 4G!!!! این یعنی همون چرندیاتی که بهش میگن مارکتینگ. در عمل غیر ممکنه و بالانس بین شارژ و کیفیت باتری و قدرت تراکنش و اتصال همون دعموای همیشگیه که جنس خوب ارزون نمیشه
    میزان آنتن دهی مهمه ولی میزان دریافت دیوایس و توانایی متصل موندن به شبکه در زمان رومینگ (مثل قطار) بسیار مهمتره. شاید 100 تا مورد مهم دیگه هم هست که همه اونها عوامل رو تعیین می کنه و در نهایت اینکه بگیم فلان خط خوبه و فلان خط بد تنها به تجربه شخصی فرد بر می گرده و نمودار علمی برای تصمیم گیری پشتش نیست چون فرد تا مکان تا دیواس با هم نتیجه مختلفی دارن
    از نظر اقتصادی به عنوان توصیه (بفرض اینکه گوشی شما استاندار استرالیا رو رعایت میکنه و توانایی کاف داره) با شرکتی برید که آنتن های بیشتری رو در اختیار خودش داره. هزینه کمتری می خواد . انترنت رو دیگه زیر 1.5 گیگ نگیرید . بتونین بین 300 تا 500$ شارژ بکیرید. توانایی زنگ زدن به ایران رو هم داشته باشید. میزان پرداختی شما از 40$ در ماه بالاتر نره. (پلان رو نمیگم که قیمت گوشی ممکنه روش باشه)
    بابک عزیز،

من شنیدم اپراتو‌های فرعی مثل لایکا موبایل که شبکشون رو از تلسترا میگیرن، در حقیقت تلسترا بخشی از شبکه رو به اونها اختصاص میده، یعنی‌ مثلا 4G لایکا موبیل ممکنه شیر بشه با تلسترا و سرعت و یا پوشش کمتری داشته باشه، آیا این درسته؟

15. Top | #70

تخصص
    ناجی
    میزان امتیاز
    0
    سلام دوستان عزیز
    من سیم کارتم الان لیباراست و میخوام یه پلن دیگه از یه شرکت دیگه بگیرم. باید سیم کارتم رو کلا عوض کنم یا با همین سیم کارت میشه؟

یه سوال دیگه: نمیشه شماره موبایل دلخواه خودمون رو انتخاب کنیم؟ یا همه شماره ها راندوم انتخاب میشن؟
    ویرایش توسط speedy3m : 2016/10/11 در ساعت 03:52 PM

صفحه 7 از 7 نخستنخست ... 567