سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
صفحه 3 از 7 نخستنخست 12345 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 70

موضوع: سیم کارت و پلن های اینترنت و تلفن

1. Top | #21

تخصص
    Computer Network Engineer
    میزان امتیاز
    748
    mhd.hdr گرامی
    ورژن جدید و قدیمی نیست. بحث سفارش ساخت هست. رو بحث وای فای عموما همشون (حتی آخرین مدلها) ترجیح میدن رو باند قدیمی B کار کنن (اگر چه یعضیهاشون A رو هم ساپورت میکنن) چون آگر سوییچ کردن اصلا باتری براتون نمیمونه و نمی تونن اذعان کنن باتری لایف اینقدر میدن بهتون. شما اگر گوشی رو توی استرالیا بخرید و گوشی برای اینجا باشه مسلما برای اینجا Tune شده. یه سری کد هست برای وایرلس که بسته به محصول فرق میکنه. بطور مثال N مال استرالیا هستش روی یه سری تجهیزات و روی یه سری دیگه خورده Z. بسته به کاتالوگ تجهیز باید مطالعه کنین ببینین سفارش ساخت برای کجاست چون دستگاه با دستگاه کدها فرق میکنه. آیفون رو وقتی از اینجا و از نمایندگی بخرید توش کاتالوگش هست و اطلاعات فنی رو زده. اشتباه نمیشه و خر طرف رو می تونین بگیرید. بعضیها مثلا میان واسه 20$ ارزونتر (تله کسر مالیاتی) آنلاین از یه جای دیگه سفارش میدن که اون کد Tune استرالیا نیست.
    من نمایندگی سامسونگ تو پرث ندیدم. شهرهای دیگه رو نمیدونم. اپل هست چون حساب کتاب داره. سامسونگ رو معمولا از این همه چی فروشی ها مثل JB Hi Fi می تونین بگیرید و اونها هم اگر سفارش استرالیا باشه مشکلی نیست ولی نمایندگی ندیدم .البته اگه از شركتهاي مخابراتي هم بگيريد به احتمال بسيار زياد سفارش استرالياست.کاربرا هم عموما به این چیزها توجه ندارن چون اطلاعاتش رو ندارن. در کل همه اینها روی یه چنل کار میکنند ولی تفاوت فرکانس Off Channel استرالیا با آمریکا فرق داره برای همین تجهیزات وایرلس رو حتما سفارش ساخت برای استرالیا باید بگیرید.
    ویرایش توسط babaak : 2015/03/16 در ساعت 08:00 PM
    "A lion doesn't concern himself with the opinions of a sheep"
    Tywin Lannister

2. 5 کاربر مقابل از babaak عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

mhd.hdr (2015/03/17),mohammad_eslami (2015/03/17),mozhganshm (2015/03/31),shohi (2015/08/23),احسان2015 (2015/12/02)

3. Top | #22

میزان امتیاز
    147
    سلام دوستان،
    میشه نظرتون رو در مورد این دو تا پلن بگین؟
    Optus: 4 GB data -45$
    TPG: 6 GB data-45$ no international calls
    با توجه به اینکه تماس های بین المللی شامل ایران نمیشه، خرید TPG بصرفه نیست؟
    البته مینیموم شارژ TPG در ماه اول 85 دلار ناقابل هست

Visa 190 ACT
    positive assessment : 2015/05/06
    IELTS: R7.5 L8 S7 W7: 2015/06/05
    EOI submitted : 2015/07/15
    Invitation : 2015/08/03
    Lodge: 2015/08/12
    CO: 2015/09/28
    Medical: 2015/10/10
    Visa Granted:2015/11/26

4. Top | #23

تخصص
    اطلاعاتی وارد نشده
    میزان امتیاز
    478
    نقل قول نوشته اصلی توسط yaSigol نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    میشه نظرتون رو در مورد این دو تا پلن بگین؟
    Optus: 4 GB data -45$
    TPG: 6 GB data-45$ no international calls
    با توجه به اینکه تماس های بین المللی شامل ایران نمیشه، خرید TPG بصرفه نیست؟
    البته مینیموم شارژ TPG در ماه اول 85 دلار ناقابل هست
    من در حال حاضر همین پلن 45 دلاری اپتوس رو دارم استفاده میکنم و در کل راضی بودم و علت هم دارم:
    1- سرعت داونلود من با 4G تو سیتی تو بدترین حالت 15 mbps بود و تو بهترین حالت 20 mbps و با 3G تو بدترین حالت تو سیتی 3 mbps بود و تو بهترین حالت 5 mbps ... البته این سرعت ها داونلود از سرورهای قرار داده شده ی گوگل تو ملبورن بود ... مثلاً شما اگر بخوایین از یه سرور تو ایران داونلود کنین مثل سرور های p30download سرعتتون به مراتب پایین از اینیه که گفتم! ولی در کل میتونم بگم بغیر از چند هفته اول بقیه اش منو راضی کرده تا حالا ... مثلاً من یوتویوب میبینم بدون بافر و این فعلاً واسم کافیه!
    2- تلسترا و اپتوس و ودافون 3 تا اوپراتور اصلی اینجان و بقیه درواقع از نتورک اینا استفاده میکنن و این معنی خودمونیش این میشه که معمولا! سرعت تو اون 3 تا نسبت به زیرمجموعه هاشون بیشتره ولی خیلی ها هم همون TPG اینا دارن و راضین البته!
    3- معمولاً آفر های اپتوس و ودافون از اونای دیگه بهتره ولی این قطعی نیست ... شما یه سایت هایی هست این آفر ها رو مقایسه کرده و میتونید برید ببینید در اون مقطع زمانی رقابت از لحاظ حجم دیتایی که میدن و پولی که میگیرن به چه صورتیه
    4- ایران تو اون لیست واسه اپتوس نیست ولی واسه ودافون هست ... نمیدونم چرا !؟ ولی من دلیلی نمیبینم بخوام کال بدم به ایران برای خودم چون هروقت خواستم خیلی راحت از اسکایپ استفاده کردم که خوب البته این خیلی ربط به اونطرفتون تو ایران هم داره که سرعت اینترنتش چقدر خوب باشه. این مورد شخص با شخص فرق میکنه نظرات.
    5- ماه اول که حساب بانکی تازه باز کردین هیچ اوپراتوری به شما پلن (postpaid) نمیده و مجبورید (prepaid) استفاده کنید.

5. 3 کاربر مقابل از mohammad_eslami عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

mehran (2015/07/21),shohi (2015/08/23),yaSigol (2015/07/21)

6. Top | #24

میزان امتیاز
    147
    البته من سایت ودافون رو که دیدم، Red plan که 50$ بود توی کشورهایی که به عنوان اینترنشنال کال قرار داده بود ایران نبود! اما پاکستان و هند و فیلیپین بود!!
    ولی در کل همون دیتا که گفتی برای من هم کافیه.

Visa 190 ACT
    positive assessment : 2015/05/06
    IELTS: R7.5 L8 S7 W7: 2015/06/05
    EOI submitted : 2015/07/15
    Invitation : 2015/08/03
    Lodge: 2015/08/12
    CO: 2015/09/28
    Medical: 2015/10/10
    Visa Granted:2015/11/26

7. Top | #25

تخصص
    مهندس
    میزان امتیاز
    75
    راجع به سه شرکت اصلی و شرکت های فرعی صحبت کردن دوستان. من فقط حرف دامون رو تکرار میکنم که ترجیحا" خودتون رو گرفتار قرارداد طولانی نکنید که ضرورتی نداره و از آفرهای جدید و ارزون تر دور نگهتون میداره.
    من خودم اول رو همون 45 دلاری اوپتوس بودم. بعدش با jeenee رفتیم جلو رو پلن ماهانه که شبکه ش همون اوپتوسه. بجای 45 دلار دارم 25 دلار میدم و هنوزم اضافه میاد آخر ماه هم دیتا هم مکالمه از اعتباری که دارم. همسرم هم از 15 دلاریش استفاده می کنه. یعنی ماه اول 75 دلار هزینه دادیم برای سیم کارت که الان شده 40 دلار. تا الان هم نسبتا" راضی بودیم از اوپتوس با اینکه حماقت و خرابکاری هم زیاد داره.
    اگه واقعا" میخواید شبکه ای رو انتخاب کنید که پوشش آنتن و... از همه بهتر باشه، تل استرا. ولی کلا":
    یه چرتکه بندازید ببینید چقدر در ماه مصرف دارید از پیامک و مکالمه و اینترنت و... بعد برید تو سایت whistleout وارد کنید اعداد رو، خودش پلن های مناسب رو برای شما لیست می کنه.
    این سایت سرویس های مشابهی هم برای اینترنت خونگی و تلویزیون کابلی و... میده.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

8. 2 کاربر مقابل از Mint عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

shohi (2015/08/23),yaSigol (2015/08/15)

9. Top | #26

میزان امتیاز
    9
    دوستان سلام
    اینترنتی که باید برای لپتاپ تو خونه استفاده کنیم ماجراش چیه؟ اینترنت های بغیر از موبایل چطوره؟ ببخشید من بزودی میام تجربه ای در این خصوص ندارم

10. Top | #27

تخصص
    مهندس
    میزان امتیاز
    75
    نقل قول نوشته اصلی توسط moj.86 نمایش پست ها
    دوستان سلام
    اینترنتی که باید برای لپتاپ تو خونه استفاده کنیم ماجراش چیه؟ اینترنت های بغیر از موبایل چطوره؟ ببخشید من بزودی میام تجربه ای در این خصوص ندارم
    دوست عزیز. آخرین پست منو که قبل از همین پست خودتونه بخونید (قسمت دومش) توضیحاتی داده شده.
    الان بیشتر مناطق شهرهای بزرگ تحت پوشش فیبر هستنNBN. هم سرعت بهتری داره هم ارزون تر درمیاد (TIER1 البته) در مقایسه با ADSL.

11. Top | #28

میزان امتیاز
    9
    خیلی ممنون
    یعنی اینکه اون ماجراش جداست دیگه؟
    به فرض اگه من بخوام بیشتر با لپتاپ از خونه اسکایپ کنم اینترنتی که برا خونه میگیرم حجم اینترنتی بیشتری داشته باشه. اینترنت گوشی فقط برا تکست و استفاده های عادی باشه
    مثلا اگه ماهی 6 گیگ استفاده داشته باشم کلا 3 گیگ برا خونه و 3 گیگ برا گوشی بگیرم!

12. Top | #29

تخصص
    مهندس
    میزان امتیاز
    75
    خیلی ممنون
    به فرض اگه من بخوام بیشتر با لپتاپ از خونه اسکایپ کنم اینترنتی که برا خونه میگیرم حجم اینترنتی بیشتری داشته باشه. اینترنت گوشی فقط برا تکست و استفاده های عادی باشه
    مثلا اگه ماهی 6 گیگ استفاده داشته باشم کلا 3 گیگ برا خونه و 3 گیگ برا گوشی بگیرم!
    متوجه منظورتون نمی شم؟! sms که اینترنت نمی خواد؟!
    پلن موبایل متفاوته با اینترنت خانگی. پکیج هایی هست که چندتا چیز رو با هم داره (اینترنت، تلفن ثابت، تی وی کابلی) ولی ندیده ام که اینترنت خونگی و پلن موبایل تو یه پکیج باشه.
    شما ببین چقدر مصرف اینترنت داری (خانگی و موبایل، روی هم و به تفکیک). بعد از توی اون سایت نیازمندی هاتونو بزنید و لیست پلن ها به تفکیک میاد.
    ضمن اینکه اگه مصرفتون خیلی زیاد نیست و همون حجم های کم در حد 3 تا 5 گیگ(فعلا") جواب کارتونو میده ، میتونید اینترنت گوشیتونو share کنید با لپ تاپ. یعنی گوشی رو hot spot کنید و...

ویرایش توسط Mint : 2015/08/20 در ساعت 06:30 PM

13. کاربر مقابل از Mint عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

shohi (2015/08/23)

14. Top | #30

میزان امتیاز
    286
    خیلی ممنون
    برای اول که وارد میشین فکر میکنم این پلن perpaid daily plus شرکت optus خوب باشه: Prepaid Plans - Optus

صفحه 3 از 7 نخستنخست 12345 ... آخرینآخرین