سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
صفحه 2 از 7 نخستنخست 1234 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 70

موضوع: سیم کارت و پلن های اینترنت و تلفن

1. Top | #11

تخصص
    اطلاعاتی وارد نشده
    میزان امتیاز
    478
    مرسی از توضیح کاملت ...
    البته من از Voda حس خوبی نمیگیرم ... چون یه مدت تبلیق رو پیرهن منچستریونایتد بود ... و من حالم از یونایتد به هم میخوره .... (با احترام به طرفدارای یونایتد اینجا )
    بازم ممنون ...

2. کاربر مقابل از mohammad_eslami عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

محمد (2015/03/15)

3. Top | #12

تخصص
    Computer Network and Systems Engineer
    میزان امتیاز
    182
    نقل قول نوشته اصلی توسط Gabric نمایش پست ها
    مرسی از توضیح کاملت ...
    البته من از Voda حس خوبی نمیگیرم ... چون یه مدت تبلیق رو پیرهن منچستریونایتد بود ... و من حالم از یونایتد به هم میخوره .... (با احترام به طرفدارای یونایتد اینجا )
    بازم ممنون ...
    البته ربطی به بحث نداره، اتفاقا یکی از دلایل علاقمندی من به این برند دقیقا اینه که من از طرفدارن منچستریونایتد هم هستم.

Sent from my Android Phone using Taptalk
    1st lodge: 22 Jan. 2009 , Cap & Cease: 22 Sep. 2015
    ---------------------------------------
    ACS Assessment: 15 Dec. 2015 , 263111 - Computer Network and Systems Engineer
    http://lifeinaustralia.persianblog.ir

4. 2 کاربر مقابل از محمد عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

mazdak2536 (2015/03/16),mohammad_eslami (2015/03/15)

5. Top | #13

تخصص
    اطلاعاتی وارد نشده
    میزان امتیاز
    478
    [out of topic]
    ایشالا یه روز تلافی اون 7 تا رو درمیاریم
    #ForzaRoma

ببخشید که اوت آف تاپیک شد

6. کاربر مقابل از mohammad_eslami عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

محمد (2015/03/15)

7. Top | #14

تخصص
    Construction Project Manager
    میزان امتیاز
    626
    بعد از مباحث فوتبالي كه بنده با اجازه هيچ چيزي ازش سر در نميارم يه نكته رو در نظر داشته باشيد.
    اين پلن هايي كه اينجا بحث شد (مثلاً پلن قرمز ودافون) شامل گوشي هم هست.. يعني در ازاي اين مبلغ (كه بايد 24 ماه پرداخت بشه) شما يه گالكسي (نمي دونم چه مدلي) رايگان مي گيريد يا iPhone6 با 15 دلار ماهيانه مي گيريد.... اينو اكثر پلن ها دارند فكر مي كنم. اما نكته اي كه وجود داره اينه كه اگر بخوايد شماره تون رو از يه اپراتور به اپراتور ديگه منتقل كنيد، مجبور خواهيد شد كه هزينه ي گوشي رو به طور كامل پرداخت كنيد.

(البته اين چيزي هست كه من از سايت ودافون فهميدم و فكر مي كنم احسان هم تاييد كرد.... اگر اشتباه مي كنم دوستان با سابقه اصلاح كنند لطفا)
    پشت درياها شهري ست..... قايقي بايد ساخت.......
    Subclass 189
    Lodge:2014-05-02
    Visa Granted: 2015-02-04

8. 3 کاربر مقابل از mhd.hdr عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

mazdak2536 (2015/03/16),mohammad_eslami (2015/03/15),دامون (2015/03/16)

9. Top | #15

تخصص
    Computer Network and Systems Engineer
    میزان امتیاز
    182
    مهدی جان اون پلن ودافونی رو که در موردش صحبت کردم، بدون گوشیه.

1st lodge: 22 Jan. 2009 , Cap & Cease: 22 Sep. 2015
    ACS Assessment: 15 Dec. 2015 , 263111 - Computer Network and Systems Engineer
    http://lifeinaustralia.persianblog.ir

10. 2 کاربر مقابل از محمد عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

mhd.hdr (2015/03/16),دامون (2015/03/16)

11. Top | #16

تخصص
    Registered Migration Agent
    میزان امتیاز
    2629
    این plan هایی که در موردش صحبت میکنیم اصطلاحا BYO هستند و گوشی رو شامل نمیشوند . هیچ binding ای برای شما ایجاد نمیکنند و ماه به ماه هستند هر زمان که بخواهید میتوانید سوییچ کنید به اپراتور دیگه یا پلن دیه ای از همان اپراتور . اما وقتی گوشی بر میدارید ، روی پلنها باید هزینه اضافه بدهید برای گوشی و معمولا تخفیفی هم به شما نمیدهند . برای گوشیها هم اکثرا شما باید 24 ماه قرارداد داشته باشید و گوشی شما هم فقط روی همون اپراتور کار خواهد کرد و اگر بخواهید مثلا ایران استفاده کنید باید حتما unlock شود که بسته به نوع گوشی و پلن و زمانی که از قرارداد شما گذشته ، از ما هزینه دریافت میکنند .
    من اصراری به vodafone نداشتم . اتفاقا چیزی که متوجه شدم اینه که اپتوس و ودافون در شهر های بزرگ پوشش یکسانی دارند . نکته من این بود که میتوانید پلن 50 دلاری ودافون رو با چونه زدن تلفنی تا 35 دلار پایین بیاورید که این کار رو روی اپتوس نتوانستم انجام دهم .
    کلا هم ویوا هر تیمی که قرمز میپوشه . از جمله منچستر و لیورپول و البته آ.ث رم .

12. 6 کاربر مقابل از دامون عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

mazdak2536 (2015/03/16),MFerri (2015/03/16),mhd.hdr (2015/03/16),mohammad_eslami (2015/03/15),shohi (2015/08/23),محمد (2015/03/15)

13. Top | #17

تخصص
    میزان امتیاز
    626
    نقل قول نوشته اصلی توسط محمد نمایش پست ها
    مهدی جان اون پلن ودافونی رو که در موردش صحبت کردم، بدون گوشیه.

حق با شماست.
    اون پلن قرمز با 3GB رو شما نوشته بوديد 50 دلار... ولي اوني كه من دنبال مي كردم با همين مشخصات بود ولي 70 دلار كه با گوشي بود. و با آيفون مي شد 85 دلار...

حالا در همين راستا سوالي كه من دارم اينه كه آيا (براي نمونه در مورد همين پلن ودافون) آيا منطقي تر اينه كه فقط سيم كارت گرفته بشه و گوشي رو جدا بخريم (چون من به هر حال بايد گوشي بخرم) يا از پلن استفاده كنيم.
    مثلاً توي همين حالت، عملاً هر ماه 35 دلار بيشتر براي iPhone6-16GB به مدت 24 ماه پرداخت مي شه كه جمعاً 840 دلار ميشه. در صورتي كه قيمت همين گوشي توي سايت اپل 999 دلار استراليا اعلام شده. ضمن اين كه پرداخت اقساطي رو هم بايد در نظر داشت. البته از طرف ديگه اين محدوديت جابجايي بين اپراتورها به مدت 24 ماه هم وجود دارد.

از راهنمايي دوستان پيشاپيش ممنونم.
    Subclass 189

14. 2 کاربر مقابل از mhd.hdr عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

Navid1356 (2015/10/09),دامون (2015/03/16)

15. Top | #18

تخصص
    Registered Migration Agent
    میزان امتیاز
    2629

سیم کارت و پلن های اینترنت و تلفن

ممنون مهدي جان ، به نكته خوبي اشاره كردي .من يكي دو تا دليل دارم كه گوشي رو روي پلن بر ندارم.
    ١- براي من كه با يك تماس تلفني ده دقيقه اي هر شش ماه اون پلن ٨٥ دلاري رو ٣٥ تا ميگيرم ، قيمّت گوشي ٩٠٠ دلاري ميشه ١٢٠٠ تا .
    ٢- پيشنهاد ميكنم از هر گونه قرارداد طولاني مدت فرار كنيد .
    ٣- قيمّت سرويس ها مدام داره مياد پايين ، شش ماه ديگه به شما احتمالا همين پلن قرمز ودافون با همين قيمّت ، ٥گيگ اينترنت بده . اما اگر رو پلن ٢٤ ماهه باشي ، گير افتاديد و سخته كه بشه كاريش كرد .

Sent from my iPhone using Tapatalk

16. 3 کاربر مقابل از دامون عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

mazdak2536 (2015/03/16),mhd.hdr (2015/03/16),shohi (2015/08/23)

17. Top | #19

تخصص
    Computer Network Engineer
    میزان امتیاز
    748
    تجربه شخصی من با Vodofone که بسیار ناراحت کننده بود. دو یار گم شدم (اتوبوس اشتباهی سوار شدم اون اوایل) بعد می خواستم ببینم کجام تلفن رفت رو SOS اونم تو ساب ارب چسبیده به CBD!!! بعد که خانومم اومد گوشی رو بهش دادم چون خودم از شرکت تلفن گرفتم. گوشی پلان بود واسه دو سال. دو سااال تمام هرروز این زن میومد خونه قر میزد که ببین تلفن من سرعت اینترنتش کمه! بیچاره هر روز یه 1 ساعت تو راه بود و میدید ملت دارن با تلفن هاشون کار می کنن ولی اون نمی تونه و مدام قطع میشه و خدایی یه ویدیو زوری لود میشد.خلاصه که وقتی تمام شد و خواستم ببندمش مسول Vodofone زنگ زد که مثلا آفر بهم بده آنچنان شستمش طرف رو که هنوز که هنوزه لبخند رو لبهام جاری میشه و حتی بهش گفتم که شرکت شما هزینه دو سال غر رو باید به من برگردونه!

اینکه کدوم خط بهتره به خیلی از عوامل بستگی داره . بطور مثال تلفن چه مدلیه ، چه آنتنی داره ، چند تا آنتن داره . فرکانسش چقدره. مثلا گوشی های خاورمیانه با فرکانس کمی متفاوت با آمریکا هستن. آروپا همینطور و استرالیا هم همینطور. هر جا مثلا برای وای فای همه روی 11 چنل یاند B کار میکنن ولی با یه حد فاصل متفاوت بین باندها. این باعث میشه که اگر تجهیز تو مکان دیگه ای باشه میزان زیادی از پکتهای دریافتی رو نویز ببینه و به اسطلاح Off Channel دراپ کنه که در نهایت باعث کندی اتصال میشه. کیفیت تجهیزات همینطور. گوشی ارزون از یه جایی ارزون شده. از میزان کیفیت گیرنده تا خصوصا تعداد آنتها. ملت همه میرن رم و سی پی یو رو نگاه میکنن در حالیکه تفاوت اصلی جای دیگه هستش. از طرفی اینکه تجهیزات مخابراتی چقدر با تجهیزات Tune شدن هم هست. مثلا Apple با آنتن های این برند چینیه (که اسمش رو هم نمی خوام بیارم) حوب کار نمی کنه ولی سامسونگ چرا. خدا رو شکر این برند اینجا زیاد راهش نمیدن!
    تعداد آنتن ها و همینطور میزان کلایتها هم کاملا موثره. بطور مثال تعداد آنتن ها در مرکز شهر کمتر از میزان افرادیه که دارن ازشون استفاده میکنن. در صورتیکه شما دارای تلفنی باشید که برای های دنسیتی نتورک تیون نشده باشه شما کندی سرعت رو خواهد داشت و شما ممکنه سرویس دهنده رو فحش بدید.
    از اون طرف اینکه گوشی شما مثلا 4G ساپورت میکنه دلیل نمیشه شما 4G وصل بشی یا سرعت 4G داشته باشی. اینها به آنتن موجود در اطراف و همینطور فاصله ها و میزان کد و نیوز ربط داره. اگه گوشی شما نتونه به میزان لازم اطلاعات رو کد و دیکد بکنه توی بک گراند سرعت ترانسفر کم میشه. تراکنش بالاتر یعنی مصرف باتری بیشتر و عمر باتری کمتر. حالا یه گوشی میاد میگه هم ارزونه هم مثلا یه بار شارژ در روز و ساپورت 4G!!!! این یعنی همون چرندیاتی که بهش میگن مارکتینگ. در عمل غیر ممکنه و بالانس بین شارژ و کیفیت باتری و قدرت تراکنش و اتصال همون دعموای همیشگیه که جنس خوب ارزون نمیشه
    میزان آنتن دهی مهمه ولی میزان دریافت دیوایس و توانایی متصل موندن به شبکه در زمان رومینگ (مثل قطار) بسیار مهمتره. شاید 100 تا مورد مهم دیگه هم هست که همه اونها عوامل رو تعیین می کنه و در نهایت اینکه بگیم فلان خط خوبه و فلان خط بد تنها به تجربه شخصی فرد بر می گرده و نمودار علمی برای تصمیم گیری پشتش نیست چون فرد تا مکان تا دیواس با هم نتیجه مختلفی دارن
    از نظر اقتصادی به عنوان توصیه (بفرض اینکه گوشی شما استاندار استرالیا رو رعایت میکنه و توانایی کاف داره) با شرکتی برید که آنتن های بیشتری رو در اختیار خودش داره. هزینه کمتری می خواد . انترنت رو دیگه زیر 1.5 گیگ نگیرید . بتونین بین 300 تا 500$ شارژ بکیرید. توانایی زنگ زدن به ایران رو هم داشته باشید. میزان پرداختی شما از 40$ در ماه بالاتر نره. (پلان رو نمیگم که قیمت گوشی ممکنه روش باشه)
    ویرایش توسط babaak : 2015/03/16 در ساعت 04:57 PM
    "A lion doesn't concern himself with the opinions of a sheep"
    Tywin Lannister

18. 9 کاربر مقابل از babaak عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

Ally (2015/03/16),arsa54 (2015/08/21),hosseiin (2015/03/16),mazdak2536 (2015/03/16),mhd.hdr (2015/03/16),shohi (2015/08/23),محمد (2015/03/16),هانیه (2015/09/10),حمید (2015/03/16)

19. Top | #20

تخصص
    میزان امتیاز
    626
    ممنون از بابك و دامون
    بسيار مفيد بود

فقط يه سوال
    انطباق گوشي با استاندار استراليا رو از كجا مي شه متوجه شد... مثلاً گوشي هاي معمولي مثل iPhone و سامسونگ هاي ورژن جديد اين انطباق رو دارن ديگه درسته؟
    Subclass 189

صفحه 2 از 7 نخستنخست 1234 ... آخرینآخرین