سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
صفحه 1 از 4 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 38

موضوع: اقامت موقت در ملبورن

1. Top | #1

تخصص
    اطلاعاتی وارد نشده
    میزان امتیاز
    478

Unhappy اقامت موقت در ملبورن

سلام به همه دوستام ...
    من نمیدونم چرا تو این فروم انقدری که سیدنی و پرت و حتی ادلاید رو تحویل میگیرن بچه ها و اطلاعات مینویسن راجع بهش ، راجع به ملبورن اینجوری نیست
    تاپیک محله های ملبورن هنوز خلوته مثلاً ...

من یه دوستی تو ملبورن داشتم که واسه محل اقامت موقتم قرار بود برم اونجا ... ولی متاسفانه واسش مشکل پیش اومده و من باید بگردم دنبال محل اقامت موقت چند روزه ... تا بتونم یه خونه مناسب 2-3 ماه جور کنم واسه خودم!

من Real Estate, Property & Homes For Sale - realestate.com.au و Gumtree | Free classified ads from the #1 classifieds site in the UK رو حسابی گشتم و کلی مورد خوب پیدا کردم ولی مشکل اصلی من اینه که نمیتونم online با ایجنت یا صابخونه deal کنم ...

خوب ... کسی ایده ای واسه یه محل اقامت 10-15 روزه تو ملبورن داره؟

مرسی

2. Top | #2

میزان امتیاز
    87
    گابریک جان یه نگاهی به Property for Sale and Rent, Suburb Profile and Reviews | Homely هم بکن

3. Top | #3

میزان امتیاز
    268
    توصیه ام برای اسکان موقت اولیه در ملبورن هم مشابه سیدنی استفاده از "هاستل" یا "بک پکینگ" هست

در ایران زیاد اینگونه محل های زندگی اشتراکی شناخته شده نیست و شاید مشابه ترین شرایط همون اتاق های چند نفره مسافرخونه ها باشه

ولی کلا هاستل یکی از ارزونترین محل های اقامت در سفر به کشور هایی با مبنای فرهنگ اروپاییست

در هاستل ها عمدتا توریست های جوون در اتاق های چند تخته اشتراکی اقامت میکنند و از آشپزخانه و حمام دستشویی ها و اتاق تماشای فیلم و...مشترک استفاده میکنند

در اقامت اولیه حضورتون در چنین فضا هایی علاوه بر عدم احساس تنهایی موجب میشه تا از اطلاعات لازم به سهولت در مورد کار های روزمره با خبر بشید
    در این اثنا میتونید سر فرصت محله های مختلف شهر مورد نظرتون را زیر نظر بگیرید و با آرامش بیشتر برای انتخاب خونه شیر یا اجاره اقدام کنید
    در اینترنت سایت هایی هستند که بر مبنای رای و امتیاز مسافران هاستل ها و بک پکینگ های هر شهر را رتبه بندی میکنند و شما میتونید به راحتی با انتخاب یک مورد در مرکز شهر که مطابق سلیقتون باشه کلی هزینه های مستقیم و از اون مهمتر

هزینه های غیر مستقیم که هر فرد به علت عدم آگاهی یا اشراف متحمل میشه کاهش بدید

4. 3 کاربر مقابل از rezaarad عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

Esfandiar gh (2016/09/25),mohammad_eslami (2015/03/11),shohi (2015/08/23)

5. Top | #4

تخصص
    اطلاعاتی وارد نشده
    میزان امتیاز
    478
    rezaarad

رفتم ديدم چنتا هاستل رو!
    قيمتاش همچين که گقتي ارزون نبودا آقا رضا ...
    3 شبش تقريباً ميشد يه چيزي حدود 1 هفته خونه شير نزديک CBD

6. Top | #5

میزان امتیاز
    268
    نقل قول نوشته اصلی توسط Gabric نمایش پست ها
    rezaarad

رفتم ديدم چنتا هاستل رو!
    قيمتاش همچين که گقتي ارزون نبودا آقا رضا ...
    3 شبش تقريباً ميشد يه چيزي حدود 1 هفته خونه شير نزديک CBD
    Hostels & Backpackers | YHA Australia | Quality, fun & affordable

دوست عزیز این سایت را نگاهی بنداز من خودم شعبه سیدنی را رفتم خیلی تمیز و مناسب بود و به خود من خیلی در اطلاع رسانی و سهل و الوصولی به همه جا کمک کرد ضمن اینکه به خاطر محیط پر نشاط دسته جمعیش خیلی هم خوش گزشت در مورد قیمت به موارد زیر توجه داشته باش

رزو آنلاین تخفیف های خیلی خوبی داره

فصل و تاریخ در قیمت خیلی اثر گزاره

در مورد خونه شیر شما نمیتونید برای چند روز قرار داد ببندید و حد اقل هفتگی قراداد بسته میشه به خاطر همین گاهی میبینید زود تصمیم گرفتن هزینه هایی به مراتب سنگینتر به آدم تحمیل میکنه
    به خاطر همین من این تجربه را دارم که بهتره حد اقل هفته اول اقامت را به بررسی جوانب هر تصمیمی اختصاص بدید

از همه قابل توجه تر اینکه

7. 2 کاربر مقابل از rezaarad عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

MFerri (2015/03/26),shohi (2015/08/23)

8. Top | #6

تخصص
    اطلاعاتی وارد نشده
    میزان امتیاز
    478
    مرسی رضا عزیز ...
    اینی که دادی به نظر سایت کامل و مفیدی میاد ...
    تو CBD 2 تا هاستل هست که قیمت یکیش از 32$ شروع میشه ... که این یه اتاق شیر 8 نفره است!
    اینم لینکش: https://www.yha.com.au/Hostels/VIC/Melbourne-hostels/
    مرسی ... فکر کنم واسه ورود اولیه واسه 1 هفته خوب باشه!
    مرسی

9. کاربر مقابل از mohammad_eslami عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

Esfandiar gh (2016/09/25)

10. Top | #7

تخصص
    اطلاعاتی وارد نشده
    میزان امتیاز
    478
    rezaarad

رضا جان یه سوال دیگه ...
    سیستم غذا خوردن تو این هاستلا چه جوریه؟ خود هاستل میده یا خودم باید یه فکری واسه خودم بکنم؟

11. Top | #8

میزان امتیاز
    268
    آشپزخونه ظرفشویی خونه خودش داره همه اونجا با هم!!! آشپزی میکنند
    یادمه در اولین تجربه های زندگیم در بلاد کککککفر وقتی اون روحیه تعامل و همبستگی اجتماعیشونو دیدم تازه فهمیدم آموزش و پرورش یعنی چی
    ضمنا یک نکته مهم هم یاداوری کنم در مورد خونه شیر و اجاره ای
    گابریک جان زیاد به عکسا و اطلاعات آگهی ها در اینترنت تکیه نکن باید حتما شرایطو از نزدیک ببینی
    مثلا در سیدنی یک سری خونه شیر در سال اول ورودم وجود داشت هفته ای 160 یا 150
    چشمت روز بد نبینه وقتی از نزدیک میرفتی ترجیح میدادی بری کوپن نواخونه هارو بگیری

12. کاربر مقابل از rezaarad عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

mohammad_eslami (2015/03/11)

13. Top | #9

تخصص
    اطلاعاتی وارد نشده
    میزان امتیاز
    478
    اوه ... من رسماً هیچی بلد نیستم بپزم ...
    فکر کنم به هیچ دردی نخورم تو اون موقعیت
    آره اینو قبلن هم شنیده بودم ... واسه همین نمیخوام آنلاین deal کنم ...
    میشه بگی رضا جان واسه خونه شیر تو محله های حدود 15 تا 20 کیلومتری CBD که معمولا میشه با قیمت 120 pw تا 180 pw گیر آورد ... به چه نکاتی باید دقت کرد؟
    من خیلی نگران اینم که همخونه ای ناتو گیرم بیاد ... میدونی تو اون شرایط واقعاً تحمل این جور موارد سخته!

14. Top | #10

میزان امتیاز
    268
    نقل قول نوشته اصلی توسط Gabric نمایش پست ها
    اوه ... من رسماً هیچی بلد نیستم بپزم ...
    فکر کنم به هیچ دردی نخورم تو اون موقعیت
    آره اینو قبلن هم شنیده بودم ... واسه همین نمیخوام آنلاین deal کنم ...
    میشه بگی رضا جان واسه خونه شیر تو محله های حدود 15 تا 20 کیلومتری CBD که معمولا میشه با قیمت 120 pw تا 180 pw گیر آورد ... به چه نکاتی باید دقت کرد؟
    من خیلی نگران اینم که همخونه ای ناتو گیرم بیاد ... میدونی تو اون شرایط واقعاً تحمل این جور موارد سخته!
    به خاطر همینگونه تجربیات تلخ هست که گابریک جان گفتم عجله نکن ولو به ظاهر در یکی دو هفته اول هزینه بیشتری کردی با دقت بیشتر انتخاب کن
    خیلی از این قیمتای پایین بی دلیل نیست
    اولا هیچوقت به عکسای آگهی ها دل خوش نکن مواردی که در خونه شیر برای ما ایرونی ها بسیار حیاتی هست به شرح زیره

مهمترین و نخستین چیز نظافت هست...ایرونی ها واقعا تحمل سرویس بهداشتی های کثیف را ندارند..به خصوص اینکه اگر در منزل شیر افرادی باشند که اهل مصرف بالای مشروبات الکلی باشند بهتره منزلی بگیری که به صورت دوره ای فردیو برای نظافت میارند و گرنه برای شناخت فرهنگ هم خونه ای ها توصیه میکنم اولین جاییکه بازدید میکنی سرویسای بهداشتی باشه

دوم امنیت:
    ببین حتی خوراکی ها در یخچال مورد دستبرد بقیه ساکنین ممکنه قرار بگیره...افریقایی تبار ها اصلا به حلال حروم یا مالکیت شخصی قائل نیستند....پس بهترین انتخاب این هست که تا جاییکه میتونی از خونه های پانسیونی که تعداد زیادی اتاق باری شیر دارند پرهیز کنی و فریب قیمت پایین را نخوری

سوم:بهترین انتخاب اینه که خونه هایی را گزینش کنی که فرد یک یا دو اتاق خونشو شیر میده..اینگونه خونه ها مشکلاتش به حد اقل میرسه..چه امنیت ...چه نظافت..چه تعامل

چهارم: سرو صدای اطرافیان
    نمیدونم تا چه حدی به این مورد به خصوص موفع خواب حساسی...ولی اگر شبا از اتاق های اطراف یا حتی منازل همسایه ها صدا های ناباورانه شنیدی تعجب نکن

پنجم:اگر از طریق رسمی خونه شیر کنی انقدر قوانین کامل شفاف و قاطع هست که مشکلی وجود نداره...ولی تفاوت شیر کردن با اجاره کردن در همین چیزاست که معمولا فاقد قرار داد رسمی هست پس حتما قبل پرداخت وجه از مقررات داخلی خونه سوال کن...به خصوص در منازل پانسیونی....چون بعضا بدجور تو پاچه آدم میکنند...

15. 6 کاربر مقابل از rezaarad عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

Esfandiar gh (2016/09/25),Mahyar (2016/12/29),mohammad_eslami (2015/03/13),salahiparvin (2016/05/27),worthy (2016/01/10),حمید (2015/03/12)

صفحه 1 از 4 123 ... آخرینآخرین