سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: شیوه صحیح برخورد و طرز رفتار موردپسند در استرالیا

1. Top | #1

میزان امتیاز
    656

شیوه صحیح برخورد و طرز رفتار موردپسند در استرالیا

به نظرم یکی از نکات مهم و ضروری که میتونه رو افراد به ویژه در برخورد اولیه اثر بذاره ، چگونگی برخورد با طرف مقابل و شیوه حرف زدنه، یعنی نپرسیدن یه سری سوالات در برخورد اولیه(شما اهل کجایین ؛ بچه دارین یانه و..) و یکسری سوالات خصوصی ،نحوه برخورد با بچه ها ، افراد مسن ، خانمها ، آقایون هر کدوم بایستیحساب شده باشه ، شما دوستانی که سالها اونجا زندگی میکنین و یادوستانی که براساس مطالعات ، یه سری تجربیات دارن ، لطفا در مورد خط قرمزها و چگونه صحیح برخوردکردن و ... و خلاصه ریزه کاریها و تفاوتهای فاحش ، لطفا نظراتتون رو بفرماییدکه کمتر دربرخوردهامون گاف بدیم و بقولی در گام اول سورپرایز نشیم.... ممنون

2. 4 کاربر مقابل از mazdak2536 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

Ally (2015/03/09),mhd.hdr (2015/03/09),shima (2015/03/18),دامون (2015/03/09)

3. Top | #2

میزان امتیاز
    217
    این از اون مواردیه که اصلا نمی شه قانونی در موردش گفت مگر محتاط بودن. تجربه من می گه فرد به فرد این فرق می کنه و کاملا به شرایط برخورد بستگی داره. سعی من اینه در کانتکست باشم و حرف بزنم. اگه پسر یا دخترم رو بردم زمین بازی و اونجا با کسی همکلام می شم می تونم ازش بپرسم چند تا بچه داری یا این بچه چندمته ولی خوب اگه رفتم فوتبال سالنی خوب این سئوال خیلی جایگاهی نداره.
    به نظرم حقوق و درآمد از اونایی است که در هر صورت خط قرمزه ولی این که آدم طرف مقابل شما چه دین و اعتقادی داره در کانتکست خودش قابل سئوال کردنه. البته باید توجه داشت که سئوال همواره باید در مودبانه ترین شکل ممکن پرسیده بشه. مثلا "می تونم بپرسم ..." یا " می تونم بدونم ..." و باید همواره آماده بود که کسی جواب بده " راحت نیستم پاسخ بدم"
    شاد باشید - علی

4. 8 کاربر مقابل از Ally عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

mazdak2536 (2015/03/09),mhd.hdr (2015/03/09),mohammad_eslami (2015/03/09),Mosafer_Aus (2015/03/13),pisces90 (2015/05/27),shirazi (2015/03/15),حمید (2015/03/09),دامون (2015/03/09)

5. Top | #3

تخصص
    اطلاعاتی وارد نشده
    میزان امتیاز
    478
    من به نظرم این فرقی به استرالیا یا ایران نداره ...
    آدم همیشه باید حواسش باشه چیو کجا بگه ... به نظرم این چیزی نیست که حالا به خاطر استرالیایی ها آدم به فکر رعایتش باشه!
    البته کلاً دونستن آداب معاشرت چیز خوبیه و منم از این بحث کاملاً استقبال میکنم ...
    به نظر من بهتره رو اختلاف های فرهنگی صحبت شه ... مثلاً من تو شرکتمون که کلی چینی هست یه بار که اینا داشتن غذا چینی میخوردن ار من دعوت کردن بهشون ملهق (یا ملحق) شم ... یه کاسه پر آبلیمو رو جولو هر کس بود و منم تا نشستم کاسه آبلیمو رو سر کشیدم ... بعد همه بهم خندیدن و گفتن که ما قبل غذا انگشتامونو با اون میشوریم
    به نظر من دونستن اینجور اختلاف های فرهنگی مناسب تر باشه!

6. 5 کاربر مقابل از mohammad_eslami عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

Ally (2015/03/10),mazdak2536 (2015/03/09),moein2013 (2015/09/15),shirazi (2015/03/15),حمید (2015/03/10)

7. Top | #4

تخصص
    Construction Project Manager
    میزان امتیاز
    626
    ممنون از مزدك
    موضوع خيلي خوبيه و فكر مي كنم اتفاقاً خط قرمزها توي استراليا با ايران خيلي تفاوت داره.
    دامون عزيز توي يكي از پست ها اشارات مختصري داشت و احسان هم توي تلگرام مواردي رو نوشته بود.
    اگر لطف كنند و در اين مورد راهنمايي كنند خيلي مي تونه مفيد باشه.

چيزهايي كه من از گفته هاي احسان به ياد دارم اينهاست:

- سوال در مورد درآمد
    - سوال در مورد شغل
    - سوال در مورد وضعيت خانواده (همون طور كه علي عزيز نوشته بود مثلاً تعداد فرزندان)
    - قطعاً سوال در مورد دين و مليت (كه دامون عزيز نوشته بود) و فكر مي كنم حكمش تو مايه هاي سنگسار باشه

- نمي دونم مسايلي مثل محل سكونت، علايق شخصي (مثلاً هنري) و .... چه حكمي دارند.
    پشت درياها شهري ست..... قايقي بايد ساخت.......
    Subclass 189
    Lodge:2014-05-02
    Visa Granted: 2015-02-04

8. 3 کاربر مقابل از mhd.hdr عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

mazdak2536 (2015/03/09),Mosafer_Aus (2015/03/13),دامون (2015/03/09)

9. Top | #5

میزان امتیاز
    656
    نقل قول نوشته اصلی توسط Gabric نمایش پست ها
    من به نظرم این فرقی به استرالیا یا ایران نداره ...
    آدم همیشه باید حواسش باشه چیو کجا بگه ... به نظرم این چیزی نیست که حالا به خاطر استرالیایی ها آدم به فکر رعایتش باشه!
    البته کلاً دونستن آداب معاشرت چیز خوبیه و منم از این بحث کاملاً استقبال میکنم ...
    به نظر من بهتره رو اختلاف های فرهنگی صحبت شه ... مثلاً من تو شرکتمون که کلی چینی هست یه بار که اینا داشتن غذا چینی میخوردن ار من دعوت کردن بهشون ملهق (یا ملحق) شم ... یه کاسه پر آبلیمو رو جولو هر کس بود و منم تا نشستم کاسه آبلیمو رو سر کشیدم ... بعد همه بهم خندیدن و گفتن که ما قبل غذا انگشتامونو با اون میشوریم
    به نظر من دونستن اینجور اختلاف های فرهنگی مناسب تر باشه!
    گبریک یه مثال کوچیک از نوع تفاوت رفتار، تو ایران وقتی یه بچه کوچیک میبینن میخوان نازش کنن ، خوراکی بدن و.. و خیلی هم امر ناپسندی نیست ، هرچند من خوشم نمیاد و بعضا برخوردی هم میکنم که منجر به ناراحتی طرف میشه ، اما اونور این امر جالبی نیست و ....
    البته حق با توست ، مثلا من خودم ادمی نیستم که سریع جوش بخورم وبعضیها فکر میکنم من خودم رو میگیرم حتی! و بخوام سوالات دیتیل بپرسم اما تو ایران خودمون خیلی ها زود پسرخاله میشن بقولی، و ..... و البته این بستگی کامل به فرد داره و میتونه متفاوت باشه از شخصی به شخص دیگه ، نمیشه نسخه کلی پیچید اما باز هم تفاوتهای بارزی هست که ا گه بدونیم بد نیست

من هدفم از این تاپیک بیان تجربیات و نحوه تفاوتها بود ، مثالی که زدی جالبه ، یادم باشه سر میز غذا با چشم بادومیها اینکارو نکنم، تفاوت غذایی هم یه مساله مهمی هست که میتونه تواین تاپیک بحث بشه ، ممنون و منتظر تجربیات ارزشمند شما دوستان

10. 3 کاربر مقابل از mazdak2536 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

MFerri (2015/03/13),mohammad_eslami (2015/03/09),shima (2015/03/18)

11. Top | #6

تخصص
    Registered Migration Agent
    میزان امتیاز
    2627
    تاپيك خوبيه مرسي مزدك جان
    فكر كنم به صورت موردي أرائه تجربه بشه خوبه .
    دست دادن خيلي باب نيست . ما ايرونيها عادت داريم تا همديگه رو ميبينيم يا ميخوايم جدا شيم با هم دست ميديم . اينجا فقط اشنايي اول ، يا وقتي مدت طولاني همديگه رو نميبينيم يا نديديم دست ميديم .
    اولين جايي كه كار كردم ، روز اول با همكارم موقع خداحافظي دست دادم ، گفت چي شده ؟ خوشت نيومد ؟ ديگه نمي آي ؟!

Sent from my iPhone using Tapatalk

12. 6 کاربر مقابل از دامون عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

Ally (2015/03/10),MFerri (2015/03/13),mhd.hdr (2015/03/09),mohammad_eslami (2015/03/09),pisces90 (2015/05/27),حمید (2015/03/10)

13. Top | #7

میزان امتیاز
    656
    نقل قول نوشته اصلی توسط دامون نمایش پست ها
    تاپيك خوبيه مرسي مزدك جان
    فكر كنم به صورت موردي أرائه تجربه بشه خوبه .
    دست دادن خيلي باب نيست . ما ايرونيها عادت داريم تا همديگه رو ميبينيم يا ميخوايم جدا شيم با هم دست ميديم . اينجا فقط اشنايي اول ، يا وقتي مدت طولاني همديگه رو نميبينيم يا نديديم دست ميديم .
    اولين جايي كه كار كردم ، روز اول با همكارم موقع خداحافظي دست دادم ، گفت چي شده ؟ خوشت نيومد ؟ ديگه نمي آي ؟!

مرسی دامون اارایه این تجربیات مسلما برای ما آموزنده هست
    یه چزی ؛ اینجا هرچی میریم جلوتر ، فکر میکنم من اوزی هستم کلا،
    امیدوارم شیوه رفتارم تو اونجا بدردم بخوره، اینجا که میگن نچسبه و خودشو میگیره

14. Top | #8

تخصص
    Registered Migration Agent
    میزان امتیاز
    2627
    نقل قول نوشته اصلی توسط mhd.hdr نمایش پست ها
    ممنون از مزدك
    موضوع خيلي خوبيه و فكر مي كنم اتفاقاً خط قرمزها توي استراليا با ايران خيلي تفاوت داره.
    دامون عزيز توي يكي از پست ها اشارات مختصري داشت و احسان هم توي تلگرام مواردي رو نوشته بود.
    اگر لطف كنند و در اين مورد راهنمايي كنند خيلي مي تونه مفيد باشه.

چيزهايي كه من از گفته هاي احسان به ياد دارم اينهاست:

- سوال در مورد درآمد
    - سوال در مورد شغل
    - سوال در مورد وضعيت خانواده (همون طور كه علي عزيز نوشته بود مثلاً تعداد فرزندان)
    - قطعاً سوال در مورد دين و مليت (كه دامون عزيز نوشته بود) و فكر مي كنم حكمش تو مايه هاي سنگسار باشه

- نمي دونم مسايلي مثل محل سكونت، علايق شخصي (مثلاً هنري) و .... چه حكمي دارند.
    به نظر من سوْال در مورد مليت ، سوْال چيپيه . سوالات خصوصي هم نبايد پرسيد ، حس بدّي به طرف مقابل ميده و ممكنه برخورد بد بشه .ديروز تو اسانسور خونه يه همسايه جديد هندي كه بار دوم بود من رو ميديد ازم در مورد تتوي روي دستم پرسيد كه معنيش چيه ؟ كاملا غير إرادي انچنان زدم تو حالش كه فكر كنم هنوز داره با خودش كلنجار ميره كه چرا ؟ اينجا عادت ميكني كه حريم داري و يواش يواش حريم بقيه هم برات مهم ميشه . كلا به نظر من رفتار مطمئن اينه كه تا با مناسبات آشنا نيستيم فقط شنونده باشيم . من بعد از چند سال هنوز زياد پيش مياد كه تو جمع جديد ، ساكتم و فقط گوش ميكنم .

15. 8 کاربر مقابل از دامون عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

davood267 (2015/03/10),mazdak2536 (2015/03/09),MFerri (2015/03/13),mhd.hdr (2015/03/09),mohammad_eslami (2015/03/09),shima (2015/03/18),shirazi (2015/03/15),sjavadin (2015/03/13)