سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 17

موضوع: مناطق رجینال استرالیا

1. Top | #1

تخصص
    mining engineer
    میزان امتیاز
    37

مناطق رجینال استرالیا

سلام . در این تاپیک در مورد مسائل مختلف مربوط به مناطق رجینال استرالیا بحث میشه .
    اول خودم سوالم رو میپرسم . من میخوام اسپانسری از یکی از مناطق رجینال نیوساتولز به نام های Murray, Northern inland , Orana, Southern inland بگیرم . ولی اصلا اطلاعاتی ازشون مثل موقعیت جغرافیایی و فاصله نسبت به سیدنی و وضعیت اقتصادی و اجتماعی و.... این مناطق ندارم . دوستانی که در این مورد اطلاعات دارن ممنون میشم منو راهنمایی کنن تا بتونم یه انتخاب درستی داشته باشم . جهت اطلاع دوستان من برای مناطق رجینال کویینزلند و ایالت نورترن تریتوری میتونم درخواست اسپانسری بدم ولی در کل یه جورایی نمیتونم تصمیم بگیرم ....

2. کاربر مقابل از piroo عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

afshin (2015/03/10)

3. Top | #2

میزان امتیاز
    3
    راستش منم مثل شما هستم و واقعا معیار های مقایسه ای رو بجز ابو هوا در خصوص مناطق رجینال و البته جمعیتشو نمیدونم در خصوص دابو میدونم 70 کیلومتری سیدنی هستش قبل بحثش خیلی داغ بود ولی خیلی از بچههایی که رفتن بعد چند ماه جابجا شدن و به جاهای دیگه مثل ادلاید رفتن.واسه کار پیدا کردن هم که چی بگم .میترسم استرالیا هم مثل دانمارک بشه که دیگه واویلا میشه

4. Top | #3

تخصص
    اطلاعاتی وارد نشده
    میزان امتیاز
    478
    نقل قول نوشته اصلی توسط piroo نمایش پست ها
    سلام . در این تاپیک در مورد مسائل مختلف مربوط به مناطق رجینال استرالیا بحث میشه .
    اول خودم سوالم رو میپرسم . من میخوام اسپانسری از یکی از مناطق رجینال نیوساتولز به نام های Murray, Northern inland , Orana, Southern inland بگیرم . ولی اصلا اطلاعاتی ازشون مثل موقعیت جغرافیایی و فاصله نسبت به سیدنی و وضعیت اقتصادی و اجتماعی و.... این مناطق ندارم . دوستانی که در این مورد اطلاعات دارن ممنون میشم منو راهنمایی کنن تا بتونم یه انتخاب درستی داشته باشم . جهت اطلاع دوستان من برای مناطق رجینال کویینزلند و ایالت نورترن تریتوری میتونم درخواست اسپانسری بدم ولی در کل یه جورایی نمیتونم تصمیم بگیرم ....
    سلام ...
    یادمه من اونموقع که دنبال این بودم که چه ویزایی سابمیت کنم ... داشتم به 489 فکر میکردم و کلی تحقیق کردم راجع به مناطق رجینال تو گوگل و کلی اظلاعات مفید پیدا کردم ...
    در حدی که تعداد ساکنین اون مناظق و فاصله از هر شهر و وضعیت معیشت و کلی چیز مفید دیگه که حاضرم شرط ببندم خود ساکنینشونم نمیدونن
    در کل منظورم اینه که گوگل واسه اینچیزا خیلی خوبه ... حتی میتونی از گوگل مپ و direction استفاده کنی و فاصله تا جاهای مختلف رو پیدا کنی!

5. کاربر مقابل از mohammad_eslami عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

حمید (2015/03/11)

6. Top | #4

میزان امتیاز
    419
    دوستان در مورد مناطق حاشیه ای ایالت نبوساوث ولز سوال کردند. من شخصا در برخی از این مناطق مثل اورنج و واگا کار کردم و همچنین مناطقی مثل هانترولی و سنترال کاوست. از نظر آب و هوایی باید بگم ایالت نبوساوث ولز جزو ایالتهای خوش آب و هوای استرالیاست و هر نقطه ای از اون رو که قدم بذارین آب و هوایی معتدل و مطبوع میبینین. طبیعتا در برخی مناطق زمستان نسبتا سردی هم وجود داره مثل ُSouthern Highland یا Blue Mountains اما در کل آب و هوای NSW با آب و هوایی که ما به عنوان آب و هوای بد میشناسیم فاطله معنا داری داره. برخی از این مناطق قطب کشاورزی و دامپروری ایالت محسوب میشند مثل اورنج. این شهر در فاطله 260 کیلومتری سیدنی قرار داره اما به دلیل محدودیت سرعت در جاده ها حداقل 5 ساعت رانندگی لازمه تا از اورنج به سیدنی برسین. دوستی در بالا اشاره کردند دابو در 70 کیلومتری .. دابو در حدود 400 کیلومتر از سیدنی فاصله داره و رفت و آمد بین دابو و سیدنی واقعا سخته با توجه به مسیر کوهستانی و ...
    اما بسیاری از این مناطق (اکثر اونها) علاوه بر مساله کشاورزی و دامپروری به نوعی قطب فعالیتهای معدنی در نیوساوث ولز هم محسوب میشند. مثلا در اورنج معدن طلای مهمی وجود داره و در هانترولی بزرگترین ذخایر ذغال سنگ منطقه مدفونه. این میکس صنایع در این مناطق باعث شده افراد زیادی به این مناطق سرازیر بشن در جستجوی شغل. معدن هم مثل کشاورزی یک صنعت مادره و تمام تخصصها از حسابداری تا رانندگی بیل رو نیاز داره. این اسپانسر شدن این مناطق هم مشخصا دلیل واضحی داره. نیاز به نیروی کار.
    اما آیا صرف وجود این همه صنایع و نیاز به افراد متخصص میتونه تضمین کننده یافتن سریع شغل مورد نظر ما باشه ؟
    جواب متاسفانه خیر هست. من شخصا معتقدم برای یک مهاجر متخصص پیدا کردن کار در شهر بزرگی مثل سیدنی به مراتب راحتتر از شهر کوجیکی مثل دابو یا اورنج هستش. حتی اگه کار پیدا کردن هم راحت باشه موندن در اون منطقه برای افراد مهاجر خیلی خوشایند نیست. دلیلش تنها یک مساله است. بافت به شدت استرالیایی این مناطق.
    مثلا شما وقتی از تهران قرار باشه برین یاسوج زندگی کنین در طی چند روز متوجه میشین توی شهر غریبه این. همه همدیگه رو میشناسن و همدیگه رو به اسم کوجیک صدا میزنن. بعضا با زبون خاصی حرف میزنن که شما نمیفهمین. حتی ممکنه شما رو دست بندازن که چقدر سوسول هستین و از مثلا تهران اومدین ! اما اگه برین از تهران به مشهد طبیعتا روال زندگی نرمال تری خواهین داشت.
    وضعیت برای مهاجر در این شهرها مشابه وضعیتیه که گفتم. البته اگه قابلیت انعطاف پذیری بالایی دارین و از فرهنگ ول غم اوزی لذت میبرین مشکل حادی نخواهین داشت. اما فکر ار کردن در این مناطق و زندگی در سیدنی رو از سر بیرون کنین. چون راهها طولانی و نفس گیره و اصلا گزینه منطقی به نظر نمیاد.
    در نهایت میتونین با Google Street View داخل شهرهای مورد نظرتون رو ببینین و بهتر تصمیم بگیرین. اکثر عکسهای خیابونهای استرالیا به روز یا حداکثر تا یکسال قدیمی هستند.
    اگه در مورد شهر خاصی سوال دارین من در خدمتم !

7. 10 کاربر مقابل از احسان_نقشه بردار عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

afshin (2015/03/10),hegza (2015/05/25),M.S.T (2015/06/08),mazdak2536 (2015/03/10),MFerri (2015/03/10),mhd.hdr (2015/03/10),mohammad_eslami (2015/03/10),Mr.Puaro (2015/07/05),حمید (2015/03/11),دامون (2015/03/10)

8. Top | #5

میزان امتیاز
    656
    احسان تو چرا اینهمه اطلاعات داری؟! یه کتاب درباره تجربیاتت در استرالیا بنویس ، دست به قلمت هم که خوبه ، کشش داره ، من قول میدم همه رو برات بفروشم

9. کاربر مقابل از mazdak2536 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

10. Top | #6

میزان امتیاز
    3
    احسان جان ممنون
    منهم نميدونم از كجا اين عدد 70 كيلومتر توذهنم بود ولي يادم ميمونه از اين به بعد بدون اطلاع كافي ادرس ندم
    حالا اگر تنها گزينه قابل دسترس همون زندگي در مناطق رجينال باشه پيشنهاد شما بررسي چه فاكتورهايي هستش؟

11. Top | #7

تخصص
    mining engineer
    میزان امتیاز
    37
    آقا احسان ترکوندي دمت گرم خیلی خوب توضیح دادی ولی در مورد مناطقی که من نوشتم در سوالم چه اطلاعاتی داری??? و نظرت در مورد ایالت نورتون تريتوري چیه ???
    Visa:489 NSW
    Assessment result : Professional Geotechnical engineer
    Lodge: 7th June 2015
    Grant: 17 December 2015
    Arriving to Australia : 2nd Mar 2016
    lodged for 190 NSW in Mar 2016
    Grant: 10 May 2016

12. Top | #8

میزان امتیاز
    37
    من هم قراره برم southern inland ولی نمیدونم واسه رشته من برق چقد شانس کار هست. ولی میدونم میشه اگه تو ریجن دیگه ای کار پیداکنی ریجنو عوض کنی. من خودمو واسه شهرهایی مثل داروین هم آماده کردم و اصلن نگران بدی آب و هوا نیستم. چون سختیش 2 سال اوله. یه دوستی دارم 4 سال سیدنی و کانبرا زندگی کرده بود. بهم گفت تو شهرهای بزرگ درسته همه مولتی نشنال هستن ولی میدل ایسترنهارو دیگه همه میشناسن و دید خوبی بهشون ندارن. میگفت کار خوبی میکنی میری ریجن چون خیلی آدمای ساده و بی شیله پیله هستن و حتی شاید ندونن ایران کجاست اصلا.

13. Top | #9

میزان امتیاز
    419
    آقا كي گفته داروين هواش بده ؟
    قشنگترين جاي استراليا ساحلهاي شمالي خليج كارپنترياست ! اوني كه شما از نورثرن تريتوري شنيدين مال آليس اسپرينگ و ايناست كه وسط بيابونه !

Sent from my iPhone using Tapatalk

14. Top | #10

میزان امتیاز
    37
    ایول پس اینکه میگن 24/7 شصت تا پشه بالاسرت اسکورتت میکنن الکیه؟ پس حله دیگه

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین