سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
صفحه 30 از 34 نخستنخست ... 202829303132 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 291 به 300 از 335

موضوع: آزمون PTE Academic

1. Top | #291

تخصص
    مدیریت
    میزان امتیاز
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط Hannah نمایش پست ها
    اون خيلى ها به دو دسته تقسيم ميشن:
    اول اونايى كه كلن ديدى ندارن اما راجع به همه چيز نظر كارشناسى ميدن.
    دوم كسايى كه سختى آيلتس براشون رايتينگه؛ كه اين گروه دوم حق دارن! چون معادل هفت يا حتى هشت گرفتن تو رايتينگ pte واقعن راحته!
    .

پس با این حساب این امتحان برای منی که ردینگم ضعیف ترین اسکیلم هست مناسب نیست. ممنون از راهنماییت هانا جان

2. Top | #292

تخصص
    حسابدار
    میزان امتیاز
    5
    سلام دوستان
    كسى فايل pdf و audio كتاب official guide و مكميلان رو داره؟ممنون ميشم اگر داريد شير كنيد.

Sent from my iPhone using Tapatalk

3. Top | #293

تخصص
    Metallurgy
    میزان امتیاز
    22
    سلام
    دوستانی که منبع آزمون رو نیاز دارن, اگه ایمیلشون رو در خصوصی برام بفرستن, لینک دانلود رو در اختیارشون میزارم تا تمام منابع رو یه جا دانلود کنن.
    علت اینکه اینجا شیر نمی کنم اینه که لینک مربوط به دراپ باکسم هست و ممکنه چند وقت دیگه تغییرش بدم, لذا بعدا دوستان شاید به مشکل بخورن
    سپاس

Sent from my HUAWEI G700-U10 using Tapatalk

4. 2 کاربر مقابل از ebi.ardi عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

Farid.VF (2016/12/04),sara472 (2016/12/01)

5. Top | #294

تخصص
    مهندسی کشاورزی
    میزان امتیاز
    10
    نقل قول نوشته اصلی توسط mi na نمایش پست ها
    .

پس با این حساب این امتحان برای منی که ردینگم ضعیف ترین اسکیلم هست مناسب نیست. ممنون از راهنماییت هانا جان
    شاید برای خیلیها این سوال باشه که کدوم آزمون رو انتخاب کنند اما به نظر من این کاملا به قابلیتهاتون بستگی داره.
    به طور مثال دوستانی که رشتشون و یا کارشون با کامپیوتر سر و کار داره معمولا ذهنشون تمرکز بیشتری داره هنگامی که جلوی کامپیوتر آزمون میدند تا کاغذ.
    نکته دیگه اینکه به هیچ عنوان نباید از روی سوالات امتحانی یک آزمون رو مورد بررسی قرار بدیم و بگم چون سوال هاش سخت تره پس امتحان سخت تری هم هست. خیلیهامون معلمهایی داشتیم که امتحان رو سخت میگرفتند اما نمره رو خوب میدادند.
    اکثر دوستانی که شیفت کردند روی PTE قبلا آیلتس دادند و دیدند که توی آیلتس چه مقدار انحراف از معیار توی نمره دهی زیاده, نمرهی 8.5 و 5.5 الی 6 اصلا به هم نمیخورند و خیلی از این دوستان از این قضیه شکایت داشتند که مثلا ریدینگ 8.5 داشتند اما رایتینگ 6. توی PTE خوشبختانه این انحراف از معیار خیلی کمه. نکتهی دیگه در مورد PTE این هست که بر خلاف IELTS سکشن ها از هم جدا نیستند و وقتی دارید بر فرض قسمت خلاصه کردن صحبت پخش شده (SUMMARIZE SPOKEN TEXT) رو انجام میدید هم اسکیل شنیداری و هم اسکیل نوشتاریتون همزمان ارزیابی میشه. این تاثیر به سزایی به امید دادن به اشخاصی داره که توی یک بخش ویژه ضعیفند. یعنی اگر توی یک نوع از سوال ها ضعف داشتید این فرصت رو دارید که توی جای دیگه جبران کنید. البته ذکر این نکته واجب هست که وزنه ی سوالها برای ارزیابی یک اسکیل باهم متفاوت هست.
    نکته ی دیگه که معمولا مورد شک هست, منابع آزمون هست. صد البته منابع برای IELTS بسیار بیشتر هست اما این دلیل نمیشه که برای PTE به اندازه کافی منبع نیست. برخلاف IELTS که اکثر منابع کتاب و در دسترس هستند در کتابفروشی هاو منابع PTE آنلاین در دسترس هستند. یک پست چند صفحه قبل گذاشته بودم که سورس سایتهای متنوعی هست برای تمرین هر اسکیل در PTE. در کنار اون شما میتونید از منابع IELTS به راحتی استفاده کنید. به عنوان مثال برای قسمت DESCRIBE IMAGE میتونید علاوه بر منابع اینترنتی از کتاب WRITING آقای معمار زاده به طور موثر استفاده کنید. بخش اول کتاب در مورد رایتینگ آکادمیک که باید با توجه به نمودارها و جداول متنی رو تولید کنید و شامل 120 نمونه هست کاملا به درد این اسکیلتون توی PTE میخوره, فقط به جای نوشتن در IELTS باید اون رو در PTE به زبون بیارید.
    در نهایت من فکر میکنم برای دوستانی که بار اول میخاند آزمون رو بدند بد نباشه که روی IELTS تمرکز کنند و بعد از دادن یک آزمون برند سراغ PTE. این نکته رو هم فراموش نکنید که توی دانشتون از زبان انگلیسی با سوییچ کردن از یک آزمون به آزمون دیگه معجزه ای اتفاق نمیوفته پس سعی کنید توی IELTS ماکزیمم نیم نمره با نمره ای که احتیاج دارید فاصله داشته باشید و بعد سوییچ کنید روی PTE.
    نکته ی آخر: خیلی از دوستان تصورشون اینه که با دادن امتحانهای بیشتر تجربشون بالاتر میره و احتمال گرفتن نمره مورد نظر بیشتر میشه, این نکته درست هست اما اگر اختلافتون با نمره ای که میخاید بگیرید خیلی زیاد هست این روش رو امتحان نکنید و به جای اون وقت بیشتری روی دانش زبانتون بذاری. دادن امتحانهای زیاد و شکست خوردن توشون علاوه بر هزینه بیشتر باعث میشه مایوس بشید و گرم شدن دوباره برای خوندن زمانگیر تر بشه.
    امیدوارم که به زودی دوستان خبرای خوبشون از نتایج رو شیر کنند و باعث خوشحالی و امید بقیه اعضا بشند.

6. Top | #295

تخصص
    مهندس ورزش
    میزان امتیاز
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehran نمایش پست ها
    من بالاخره موفق شدم با PTEسد چهارتا 7 رو رد کنم
    سلام مهران جان من الان با این سایت و تاپیک آشنا شدم از اولین پست دارم میخونم و میرم جلو واقعا خوشحال شدم که تونستی قبول بشی چون منم لنگ همین 4 تا 7 هستم و مثل خودت از آيلتس دلسرد شدم.
    احتمالا تا الان کارای پرونده ات هم به خوبی و خوشی به نتیجه مطلوب رسیده.
    هرجا هستی موفق و پیروز باشی

7. Top | #296

تخصص
    مهندسی کشاورزی
    میزان امتیاز
    10
    سلام دوستان, توی فروم expat یکی از اعضا نکات خوبی رو در مورد رایتینگ گفته بود, من اینجا شیر میکنم برای دوستانی که اونجا رو دنبال نمیکنند.
    .
    Hey Chubs, very much happy to share. I actually follow the method shared by one of the member here. I quote it off here again for you and those who need it. To be honest, I'm always struggle to get 7 in ielts writing but got 79 straight away in my 1st attempt even though I didnt prepare that much. I'm determinant to retake the PTE in January so have to work really hard. Can you please share your method when approaching the describe image section? Do you have any specific structure? My problem is that I'm always bad at maths & numbers, hence, this section really knocks me down as I've had brain fart all the time [IMG]file:///C:/Users/Plus/AppData/Local/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image001.gif[/IMG]. It always takes me forever to really understand what's going on with the given image despite the fact that I keep telling myself that I only need to talk about the lowest, the highest value and the trend for the conclusion.

So, below were my useful expressions to use in essays.
    I made sure i only will stick to these 2 types of answering the essay question, regardless what they will be.

Basically I classified essay questions to two forms: one is Take side and one is Both pros and cons.

For “take side”, as you know, it is for questions that ask for your opinion, which side you agree or disagree, to which extent... For this type of question, as Kate suggested, I made sure I only would choose one side to take (either agree of disagree). I would not stay neutral as it will require more discussion.

For “Both pros and cons”, very clearly these questions ask for your discussion on both the advantages and disadvantages, pros and cons, 2 sides of a given issue.

So the followings are the format that i used:

1.TAKE SIDE:

Intro:

Blah,,, is.... Some people think... , while others argue that...
    I am inclined to believe that....
    The following paragraphs will analyze their .... And suggest...

Body: First of all, .... For example...; Second of all,..... As an example..

Conclusion:
    In conclusion, .... The foregoing discussion propounds/validates the view that.... Further, it is expected that people take cognizance of this fact and.....

2.BOTH PROS AND CONS:

Intro: Blah blah blah is....
    Some ppl think..., while others argue that...
    This essay will elaborate on both ideas and come to a logical conclusion.

Body: On one hand, ..... For example,
    On the other hand,....... As an example

In conclusion, while...., The foregoing discussion propounds the view that... It is expected that people take cognizance of this fact and ......

This format is quite easy to use as it has similarities for both most common types of essay questions. Firstly you just talk random about the topic, introduce it a bit like “This climate change issue has become an alarming issue....”, then apply immediately “Some people think...., while others argue that...blah blah”, then the sentence that comes next will depend on which type, if its both side discussion, then write “This essay will elaborate on both ideas and ....”

So do you realise that by doing this, you are following a very strict and clear format that very likely it is regarded by computer as a good essay structure. So you start with topic sentence to introduce the topic, then you present both sides as how the question mentioned, then you show the computer that “Hey, i will elaborate on both,.....”, so it means you are answering very well what is being asked in a way that cannot be even clearer. And i thought this format did match what the system was looking for, as my writing score went up so nicely.

In the green PRactice test plus book, Pearson repeatedly comments that “This student has been given C1 for his essay (which is above 79) because he made his view/side very clearly in the introduction”. That was repeated quite a number of times. So i think definitely the clearer you present your side to the computer, you are making the job much easier for it to mark. It will go through each candidate paper quickly, and if it can detect a pattern that corresponds well with how it was told to mark, it will give high scores. I think so.

I was tempted to use a better sentence than “I am inclined to believe that...” when choosing side. I wanted to write “There is ample support for the claim that....”. You see, if i was to write it for a human marker, i would have wrote the second sentence. But i thought i was told by Kate who scored 90 constantly in writing to just write like how a high school student would write. So i just sticked with the basics. And that worked well. So again, make your point very very clear here in intro. I will attach an essay i wrote that strictly followed this format so you can match how sentences are linked together just as the format itself.

I would recommend you give only 1 reason for each side, and an example with it. Dont try coming up with many ideas and forget examples. I think examples are important, and i had this feeling that the computer was taught that any essay that has topic sentence, elaboration, followed by an example will be highly scored. So i just wanted to stick within that comfort zone.

I wrote my essay using 3 paragraphs only. Some people write 2 paragraphs for body part, one for “On one hand” and one for “On the other hand”. Personally i like that idea better. However, if u leave the paragraph alone after giving an example without a concluding sentence, ur paragraph will sound not very tight. But once you attempt to write a concluding sentence for each paragraph, I realised i would repeat myself too much in the conclusion, and also i could exceed the word limit. So weighing pros and cons, i decided to combine both ideas into only 1 body part instead.

Ah, the most beneficial thing i think i did for myself:
    STUDY WELL THE 200 MOST COMMONLY MISSPELLED WORDS

This is my best bet! I was able to avoid so many spelling mistakes in my 2nd exam thanks to this. At first i never thought about it. But i lost two marks in last exam in Write from dictation where each correctly spelled word would earn you 1 mark. So i was so happy to have gone thoroughly this list many times before exam. You cant imagine, words like: spices, species, rhythm, harassment, occurrence, maintenance, conscious, anonymous, feminine, hygiene...could be very, very confusing at times. So yes, an important task to make sure ur writing score will come out nicely is to know well how words are correctly spelled.

Please keep to word limit. Dont ever exceed or less even just a word. Try developing the habit of looking at the timer to see how many minutes left and the word count right below your typing box to plan your answer.

However, writing nice essays does not guarantee you a good score in Writing. Remember you have up to 3 summarize spoken text tasks to do, and also another up to 3 Summarize written tasks as well. They decide your score a lot as well. Previously i tried to express the ideas in a different way, using different words instead. And my marks came out 79 repeatedly. It could have been other factors than just my word choice. However, this time i most used words that have been spoken for example (in the Summarize spoken text) to answer . And it seems like system just needs from your answer words that are identical as the transcript, and given your grammar is correct, you should be awarded high marks.
    I attach here the essay i wrote about Extreme sports. I wrote this as a “Take side” essay:

Extreme sports such as parachuting, bungee-jumping and scuba-diving have burgeoned to become popular activities today. Some people think that they are good sports for a stronger personality, while others argue they are very dangerous and harmful. I am inclined to believe that these sports are in fact dangerous and they should not be promoted. The following paragraphs will analyze their inevitable dangers and suggest other better sports for people to participate.

First of all, extreme sports are dangerous and risky. These forms of sports generate high levels of risks and there are always chances of unfortunate events that will happen. For example, there have been a number of youngsters who died from participating in scuba-driving in Texas. Specifically, a research study conducted by Yale University in 2014 has found nearly 4000 cases of injuries from extreme sports in the USA alone. Second of all, there are a variety of other forms of sports that are just as exhilarating and interesting as extreme sports for people to play. They not only are safer but also bring to players a feeling of relaxation and entertainment. As an example, sports such as tennis, football and horse-racing are tremendously fun to play and also safe.

In conclusion, the foregoing discussion propounds the view that extreme sports are indeed dangerous and there are many other safer types of sports that people should participate in instead. It is expected that people take cognizance of this fact and further, the governments must establish guidelines to educate people about the aforementioned.

8. Top | #297

تخصص
    مهندس ورزش
    میزان امتیاز
    4
    باسلام خدمت همه دوستان عزیز

من همه این 30 صفحه ای که دوستان لطف کرده بودن وقت گذاشتن تجربیاتشون رو به اشتراک گذاشتن رو تک به تک مطالعه کردم.
    من خودم اولین بار که آزمون آیلتس دادم در تاریخ 10/01/2015 نمراتم به ترتیب (ایرسافام-تهران) L:7, S:7, R:6.5 W:6 overall: 6.5 شد که برای شروع کار اسس شدن مدرکم کافی بود.
    اما بعد از اینکه مدرکم اواخر بهار امسال با موفقیت اسس شد شروع کردم برای گرفتن 4 تا 7 تو آیلتس جنرال که توی مرداد امتحان دادم نتیجه بهتر شد ولی اون چیزی باید نشد (ایرسافام-تهران) L:7.5, S:7, R:6.5 W:6.5 overall: 7.
    بعد از این بار وکیلم بهم پیشنهاد داد که بیشتر موکلانش آزمون PTE رو امتحان کردن و جواب هم گرفتن بهتر روی این آزمون کار کنم چون برام سخت بود که سوییچ کنم برای همین دوباره تلاش کردم و تمرین کردم تا باز آیلتس شرکت کنم این سری 19/11/2016 امتحان دادم و تقریبا از هر نظر آماده بودم اسپیکینگ رو خیلی راحت و روان پشت سرگذاشتم و روز امتحان کتبی شد.
    وقتی که پاسخنامه ها رو پخش کردن دیدم که گویا فرمت پاسخنامه عوض شده و این برام شوک آور بود چون من با تمرین تو بخش رایتینگ با فرمت پاسخنامه های قبلی دستم اومده بود که با دستخطم چقد بنویسم تعداد لغات رو پوشش میدم کمتر بیشتر نمیشه البته ناگفته نماند که تا همین الان هم که دارم این رو مینویسم سایت آیلتس پاسخنامه های جدید رو تو سایتش نذاشته و جایی هم من نتونستم پیدا کنم.
    بگذریم 2روز پیش نتیجه اومد (دانشگاه آزاد-تهران) L:7, S:6.5, R:7 W:5.5 overall: 6.5 که واقعا باورنکردنی بود بعد که با استادم هم صحبت کردم گفت فقط تو نیستی که اینجوری شده جویا شدم میگن که این سری همه آزمون ها رو فرستادن IDP سیدنی تصحیح کرده.
    امروز هم که رفتم کارنامه رو بگیرم و ببینم بقیه نمره ها چطور بوده و از خود مرکز بپرسم داستان چیه بقیه کارنامه هارو تا اونجایی که من نگاه کردم اسپیکینگ و رایتینگ 7 ندیدم از طرف پرسیدم گفت اینقدر قدر ندونستین رفتین خارج امتحان دادین و اعتراض کردین که از این به بعد همه امتحانات ایران رو خوده IDP استرالیا تصحیح میکنه برو بیشتر بخون.
    از همین رو من دیگه 100 درصد تصمیم گرفتم که شیفت کنم رو PTE چون عامل انسانی رو هیچ اطمینانی بهش ندارم, سلیقه ها و خلق و خوی های متنوع مصحح ها و سیاست های کاری و مالی موسسات رو فقط خودشون میدونن.

ممنون که این تاپیک رو راه انداختین و این همه انرژی مثبت و اطلاعات مفید توش برای من و امثال من فراهم کردید. امیدوارم که همه دوستان که مشکل امتیاز زبان رو دارن از هر طریقی که میتونن از پسش به بهترین شکل بربیان.
    موفق و پیروز باشید.

9. Top | #298

تخصص
    مهندسی کشاورزی
    میزان امتیاز
    10
    ممنون که شیر کردی اطلاعاتت رو دوست عزیز
    این اطلاعات باعث میشه از دو دلی بین IELTS و PTE در بیایم خیلیامون.
    در ضمن شما خیلی نزدیکی به چهار تا هفت, رو فرمت امتحان کار کنی به زودی اشالا میرسی به نمره ی مورد نظرت. از نتایج امتحانت ما رو بیخبر نذار.

10. کاربر مقابل از mashoseinaqa عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

Farid.VF (2016/12/05)

11. Top | #299

تخصص
    مهندسی کشاورزی
    میزان امتیاز
    10
    راستی شما مگه برای اسسمنت نمره ی زبان ارایه دادید؟ من اسسمنتم رو گرفتم ولی نمره ی زبان نمیخاست موقع اقدام. تغییر کرده قوانینش؟

12. Top | #300

تخصص
    مهندس ورزش
    میزان امتیاز
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط mashoseinaqa نمایش پست ها
    ممنون که شیر کردی اطلاعاتت رو دوست عزیز
    این اطلاعات باعث میشه از دو دلی بین IELTS و PTE در بیایم خیلیامون.
    در ضمن شما خیلی نزدیکی به چهار تا هفت, رو فرمت امتحان کار کنی به زودی اشالا میرسی به نمره ی مورد نظرت. از نتایج امتحانت ما رو بیخبر نذار.
    زنده باشی دوست عزیز
    حتما مثل بقیه دوستان سع میکنم نتیجه ماک های و آزمون اصلی رو اینجا به اشتراک بزارم.

صفحه 30 از 34 نخستنخست ... 202829303132 ... آخرینآخرین