سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
صفحه 2 از 46 نخستنخست 123412 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 458

موضوع: آزمون PTE Academic

1. Top | #11

تخصص
    .Net Developer
    میزان امتیاز
    404
    نقل قول نوشته اصلی توسط Newlife نمایش پست ها
    این کار رو من توصیه نمی کنم. واسه اینکه استرس کار بالاست، نه تنها استرس امتحان، بلکه استرس یه شهر غریب. به نظرم به تافل نگاهی بنداز، تا حد امکان از ایران بیرون نرو، با سه میلیون میشه 5تا تافل بنویسی. نمونه امتحاناش هست، تست کن خودت.
    فعلا ترجیحم همین PTE هست و بیشتر به این خاطر که توسط ممتحن تصحیح نمیشه و البته اینکه میتونم یک ماک تا حد زیادی قبل اطمینان داشته باشم، اما اگر بخوام توی ایران امتحان بدم و IELTS نباشه میرم سراغ CAE که توی میدون ونک مرکز داره.
    GRANT: 19 Nov 2015
    LAND: 27 Mar 2016
    Job: 26 Apr 2016

2. Top | #12

تخصص
    .Net Developer
    میزان امتیاز
    404

نتایج اولین ماکم، با این حساب باید چند وقت دیگه تمرین کنم و بعد ماک دوم ام رو بدم، دو تا نکته رو هم توضیح بدم:
    معادل 7 آیلتس میشه 65
    معادل 6.5 میشه 58
    نکته دوم اینکه توی نتیجه PTE علاوه بر چهار اسکیل ، یکسری توانایی ها دیگه هم که در تصویر مشخص هست نمره دهی میشه.
    تصاوير پيوست شده تصاوير پيوست شده
    • نوع فایل: jpg MyPTE.jpg (59.5 کیلو بایت, 778 نمايش)

3. 3 کاربر مقابل از mehran عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

amirmz5 (2015/05/03),M.S.T (2015/04/20),حمید (2015/04/18)

4. Top | #13

تخصص
    .Net Developer
    میزان امتیاز
    404
    من فکر می کنم حتی برای دوستانی که قصد امتحان آیلتس دارند این امتحان های ماک ،که دوتاش میشه 60 دلار ، ارزش امتحان کردن رو داره به خصوص با توجه به اون قسمت دوم نتایج که مثلا من الان متوجه شدم که با اینکه ریدینگ ام خیلی خوبه اما Vocab ام جای کار خیلی داره و اینکه چون امتحان توسط کامپیوتر تصحیح میشه خیلی قابل اطمینان تر از ماک های IELTS ای هست که در ایران برگذار میشه وقتی حتی توی امتحان واقعی آیتلس تا این حد میشه نوسان وجود داشته باشه.
    محل خرید و ثبت نام ماک : https://ptepractice.com/

5. 3 کاربر مقابل از mehran عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

farzad2016 (2015/12/26),M.S.T (2015/04/20),omid (2015/07/26)

6. Top | #14

تخصص
    Registered Migration Agent
    میزان امتیاز
    2629
    مهران ، خیلی ها از من میپریند در مورد این آزومنهای جدید .

میشه در حد وقتت یه تحلیل کلی بدی برای کسایی که مثل خودت نه به دلیل سواد انگلیسی بلکه به خاطر استاندارد نبودن آیلتس از پس نمره مورد نظر بر نمی ان ؟

7. کاربر مقابل از دامون عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

حمید (2015/04/19)

8. Top | #15

تخصص
    .Net Developer
    میزان امتیاز
    404
    من البته الان بعد از 2 سال برای آیتلس خوندن و 5 بار تست آیلتس دادن و نمرات مختلف 6 تا 8.5 گرفتن، راحت می تونم یک تحلیلی از آیتلس ارئه بدم اما در مورد این آزمون های جدید خودم هنوز کاملا اول راهم و امیدوارم دوستان دیگه ای هم باشن که بخوان تو این مسیر با هم باشیم و به هم کمک کنیم.

آزمون tofel ibt که اینترنتی و با کامپیوتر هست تا جایی که من شنیدم سخت تر از IELTS هست به خصوص اگر مثل من زبان رو با دوره ها و آموزشگاه که تمرکزی زیادی روی گرامر و ساختار دارند یاد نگرفته باشید.
    آزمون CAE که توی ایران هم توی میدان ونک مرکز برگزاری داره، با کامپیوتر هست. خوب این دو تا آزمون بالا برای منی که هم دست خطم بده و تایپم بسیار خوبه، به این خاطر که با کامپیوتر برگذار میشن نکته مثبت دارند اما خوب نمیشه از این نکته مهم چشم پوشی کرد که منابع برای IELTS و همچنین تجربیات بسیار زیاد هست.

اما آزمون PTE A که علاوه کامپیوتری بودن، این نکته به نظر من بسیار مهم رو داره که توسط ماشین ارزیابی و نمره دهی میشه حتی بخش رایتینگ و اسپیکینگ اش و این نکته اش برای خیلی ها از جمله من که با ارزیابی های انسانی آیتلس مشکل دارند می تونه خیلی مهم باشه. برای که این قسمت رو ملموس ترش کنم، من که توی 8 ماه گذشته در بدترین حالت ماهی 50 ساعت روی دانش زبان و تکنیک های و نکات آیلتس کم کردم، عدم بهبود نمره ام می تونه برام قابل پذیرش باشه اما کاهش نمرم اونم در حد یک نمره یعنی اینکه یا اون نمره 7 ای که گرفتم نادرست بوده یا اون 6.5 و 6 ای که گرفتم و در هر دو حالت یعنی ارزیابی (عامدانه یا غیر عامدانه) غیر قابل اتکا، یعنی من ماک که هیچ ، حتی روی نتیجه امتحان اصلی هم به عنوان ملاک ارزیابی از وضعیت جاری خودم نمی تونم حساب کنم.

در PTE A بر خلاف سه آزمون بالا ، آیتلس و تافل و کمبریج، لزوما هر بخش مربوط به یک اسکیل نیست، یعنی توی بخش اول که اسپینک هست مثلا سوال داره که یک جمله پخش میشه و فرد باید تکرار کنه که این سوال هم روی اسپینکینگ اش تاثیر داره و هم روی لیسینینگ اش.

اما در هر سه امتحان تافل و کمبریج و PTE A نباید فراموش بشه که اگر شما توی تایپ 10 انگشتی (تایپیستی) روان نیستید حتما باید قبل از هر کاری روی این قضیه کار کنید و شاید برای خیلی ها از این جنبه آیتلس بهتر باشه.

از لحاظ نمره دهی به نظر من برای 4 تا 6 یا حتی 4 تا 6.5 و حتی آورال 7 که هنوز نمره های بالا محسوب نمیشن، PTE A با توجه به اینکه توی ایران برگذار نمیشه ارزش اش رو نداره و به نظر IELTS میشه نمره گرفت اما نمره ها که بالاتر میره ، سخت گیرها توی IELTS به قدری زیاد میشه که تقریبا چهار تا 8 گرفتن غیر قابل باور میشه چه برسه به 4 تا 9 اما 4 تا 90 گرفتن در PTE A به نظر کاملا ممکن میرسه.

مهمترین مشکل PTE A فعلا عدم برگذاریش توی ایران هست اما در تمام کشورهای همسایه از جمله امارات و ترکیه و آذربایجان و حتی عراق در شهرهای مختلفی مرکز برگذاری داره که من احتمالا برای استانبول برنامه ریز کنم البته با حوصله و تا حد ممکن با هزینه کم.

اما به دوستانی که حتی قصد IELTS دادن دارن امتحانات ماک و نمونه سوالات PTE A رو در سایت https://ptepractice.com/ با هزینه 60 دلاریش توصیه می کنم برای سنجش وضعیت خودشون ، چون قطعا از هر ماک IELTS ای برای سنجش توانایی فرد به خصوص در رایتینگ و اسپیکینگ می تونه بهتر باشه، البته تکنیک ها و نمره دهی آیتلس داستانی که به نظر من کلا نمیشه روش حساب کرد و تا حد زیادی به شانس فرد بستگی داره.

9. 5 کاربر مقابل از mehran عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

afshin (2015/08/10),M.S.T (2015/04/20),Migrant (2015/04/20),omid (2015/07/26),دامون (2015/04/20)

10. Top | #16

میزان امتیاز
    29
    سلام
    من هم متاسفانه تاحالا ٦ بار امتحان اي التس دادم ولي از writing نتوانستم 7 بگيرم. تافل را هم امتحان كردم و بدون شك براي من از IELTS (general) سختتر بود. اما با صحبتهاي اين دوستمون دارم وسوسه ميشوم كه پي تي اي را هم انجام بدهم. البته من ساكن استراليا هستم. با اكثر دوستانم كه صحبت ميكنم مشكل سر ٧ گرفتن از قسمت writing در ielts هست. به همه 6.5 ميدهند.

11. Top | #17

تخصص
    -
    میزان امتیاز
    213
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehran نمایش پست ها
    همانظور که در جریان هستید از ابتدای 2015 اداره مهاجرت استرالیا به جمع سازمان هایی که PTE قبول می کنند پیوسته، برای من که به زودی برای 5 امین بار آیلتس میدم البته کمی دیر هست اما برای دوستان که اوایل داستان مدرک زبان هستند حتما توصیه می کنم این گزینه رو در نظر بگیرند برآورد من اینه که این آزمون در مجموع راحت تر هست.
    1- یکی از مزایاش برای کسی مثل من که با تایپ راحت هست، اینه که امتحان کلا با کامپیوتر هست و هیچ نوشتنی در کار نیست.
    2- یکی دیگه از مزیت هاش این هست که امتحانات در مرکز اصلی تصحیح میشن و دیگه اگزمینری درکار نیست که احتمالا اگاهانه یا نا آگاهانه اشتباه کنه.
    3- از نظر هزینه مشابه آیلتس 200 دلار هست.
    4- مدت زمان اعلام نتایج هم حداکثر 5 روز کاری بعد از امتحان هست و 365 روز سال امتحان اش برگذار میشه.
    5- امتحان کلا یک سه ساعت هست و دیگه اسپیکینگ جدایی نداره، تو همون سه ساعت یک جاهایی با کامپیوتر صحبت می کنید و صداتون ضبط میشه.
    6- یکی دیگه از خوبیاش این هست که وسط امتحان سه ساعتی شما یک بریک ده دقیقه دارید و چون امتحان گروهی نیست، علافی اول امتحان هم نداره، در مجموع از این لحاظ اش خیییلی بهتر از آیلتس هست به نظر من که همیشه مجبور میشم حدود 10 دقیقه از وقت ریدینگ ام رو بذارم برای سرویس بهداشتی.
    7- توی سایت رسمتی خودش امکان ماک با 35 دلار داره که به نظرمن به عنوان یک تخمین دقیق از وضعیت بسیار ارزشمند هست.
    اما از معایبش:
    1- یکی اینکه هنوز به اندازه آیتلس همه جا قبول اش نمی کنند،مثلا اداره مهاجرت کانادا قبول نمی کنه ولی خوب اداره مهاجرت استرالیا قبول می کنه.
    2- یکی از مهمترین معایب اش برای ما ایرانی ها اینه که در حال حاضر در ایران برگذار نمیشه و باید به یکی از کشورهای همسایه از جمله ترکیه و آذربایجان و امارات رفت.

PTE Academic - The English test that takes you places
    وای چقدر عالی! من اصلا هیچ اطلاعی راجع به این امتحان نداشتم. بنظر من هم از همه لحاظ خیلی بهتر از آیلتس هست، ولی... ولی منابع برای تمرین و آمادگی برای این امتحان رو باید از کجا بیاریم؟ بغیر از سایتش که گفتید امتحان ماکش پولی هست آیا منبع یا کتابی توی ایران پیدا میشه که بتونیم مطالعه کنیم؟

12. Top | #18

تخصص
    -
    میزان امتیاز
    213
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehran نمایش پست ها
    دوستان،
    برای امتحان احتمالا با یک تور تفریحی با خانواده ام برم استانبول ، تقریبا با 3 میلیون تومن میشه یک تور با یک هتل 3 ستاره برای 2 تا 3 شب برای 2.5 نفر پیدا کرد. به نظرم ارزون ترین حالت هست. فقط خیلی اطلاع ندارم که تور استانبول برای هر وقت من بخواهم گیرم میاد یا نه. امتحان رو در می دونم که برای استانبول هر روزی بخوام می تونم ثبت نام کنم، اما مراکز معروف تر باید حدود 3 تا 4 هفته قبل اش رزرو کنم.
    ما آذر ماه با نفری 900 تومن رفتیم، هتل سه ستاره ولی تمیز بود. 6 روز هم موندیم. ولی اون موقع زمستون بود و قیمتها تورها مناسب تر بود، الان شاید بخاطر نزدیک شدن به تابستون و اینکه high season محسوب میشه، قیمت تورها بالاتر باشه. اگر می تونی آمادگی لازم رو پیدا کنی، تو همین دو-سه هفته برید ارزون تره بنظرم یا مثلا تو ماه رمضون.

13. کاربر مقابل از Libra عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

mehran (2015/05/07)

14. Top | #19

تخصص
    .Net Developer
    میزان امتیاز
    404
    نقل قول نوشته اصلی توسط Libra نمایش پست ها
    وای چقدر عالی! من اصلا هیچ اطلاعی راجع به این امتحان نداشتم. بنظر من هم از همه لحاظ خیلی بهتر از آیلتس هست، ولی... ولی منابع برای تمرین و آمادگی برای این امتحان رو باید از کجا بیاریم؟ بغیر از سایتش که گفتید امتحان ماکش پولی هست آیا منبع یا کتابی توی ایران پیدا میشه که بتونیم مطالعه کنیم؟
    خوب منابع اش که قطعا خیلی محدودتر از آیلتس و تافل هست اما غیر از اون سایت و دوتا امتحان ماکش، یک کتاب انتشارات خود longman فکر کنم داره و یک کتاب دیگه هم انتشارات macmillan داره که من سعی می کنم همینجا شیرشون کنم.

15. Top | #20

تخصص
    .Net Developer
    میزان امتیاز
    404
    نقل قول نوشته اصلی توسط Libra نمایش پست ها
    ما آذر ماه با نفری 900 تومن رفتیم، هتل سه ستاره ولی تمیز بود. 6 روز هم موندیم. ولی اون موقع زمستون بود و قیمتها تورها مناسب تر بود، الان شاید بخاطر نزدیک شدن به تابستون و اینکه high season محسوب میشه، قیمت تورها بالاتر باشه. اگر می تونی آمادگی لازم رو پیدا کنی، تو همین دو-سه هفته برید ارزون تره بنظرم یا مثلا تو ماه رمضون.
    من که برام 6 روز کمی زیاد هست، تور 4 روزه الان با قیمت 1 تومن نفری پیدا میشه، حتی برای اوایل اردیبهشت با 700 تومن هم گیر میومد. من برنامه ام برای ماه رمضون هست، آخر خرداد.

صفحه 2 از 46 نخستنخست 123412 ... آخرینآخرین