سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
صفحه 1 از 4 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 37

موضوع: دانشگاه های استرالیا

1. Top | #1

تخصص
    Computer Network and Systems Engineer
    میزان امتیاز
    182

دانشگاه های استرالیا

این تاپیک رو برای بحث و بررسی و سوالات مربوط به تحصیل در استرالیا و دانشگاه های استرالیا ایجاد کردم.

2. کاربر مقابل از محمد عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

saharb66 (2015/02/25)

3. Top | #2

تخصص
    اطلاعاتی وارد نشده
    میزان امتیاز
    478
    مرسی از تاپیکت ...
    رایج ترین سوال تو این زمینه:

من اگر با ویزای 189 بیام اونجا چون PR هستم ، چه شرایط خاصی واسه تحصیل بهم میدن؟
    مثلا تا چه حد مجانی میشه تحصیلم؟
    آیا بازم باید پولی بدم؟
    مقاطع تحصیلی مختلف متفاوته شرایطشون؟
    همه این سوالا راجع به ویزای 489 هم هست ...

ممنون ...

4. 4 کاربر مقابل از mohammad_eslami عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

M.S.T (2015/02/26),saharb66 (2015/02/25),محمد (2015/02/25),حمید (2015/02/26)

5. Top | #3

تخصص
    اطلاعاتی وارد نشده
    میزان امتیاز
    478
    still waiting for a response ...

6. Top | #4

میزان امتیاز
    58
    سلام دوست من. با اجازه بقیه من تا اونجا که اطلاعاتم اجازه میده سعی می کنم مطالبی که می دونم رو بنویسم.
    جواب سوال شما رو در دو بخش میشه جستجو کرد. برای مقطع دکترا و یا فوق لیسانس؟

قبل از اینکه بخوام دو دسته فوق رو بررسی کنم ، اجازه بدین که به عنوان یه تجربه شخصی بگم که نوع ویزای شما در خود پذیرش تحصیلی فارغ از فاند ها و دریافتی های شما تاثیر داره. برای مثال همسر من برای دکترای امنیت اطلاعات اقدام کرده بود و تا ویزای اقامت دائم ما نیومده بود ، علیرغم حدود 1.5 سال تلاش ، پذیرش نداده بودند. ولی با داشتن ویزای 190 هم پذیرش و هم فاند دکترا به سرعت آماده شد. تاثیرش مشهود بود.

در مورد ویزای موقت 489 واقعا دیدی ندارم.حدس می زنم شانس پذیرش برای اقدام از داخل استرالیا بالاتر باشه ولی چون اطلاعات مستدل ندارم ، اجازه بدین صحبتی نکنم.

در مورد پذیرش دکترا ، دو نوع بورس وجود داره که یکی اش برای دانشجویان اینترنشنال هست و یکی اش برای دانشجویان لوکال که اسمش APA هست. در مورد این بورس APA می تونین اینجا اطلاهات بیشتری کسب کنین https://education.gov.au/australian-postgraduate-awards. هزینه ای که میدن حدود 25 هزارتا در سال هست و 3000 دلار هم Relocation اولیه. بسته به رشته تون واسه چند مورد اسکولارشیپ دیگه هم می تونین اقدام کنین مثل گوگل و مایکروسافت در رشته ما...... بدون فاند هم دکترا معنی نداره و هزینه ای حدود 135 هزار دلار برای شما در میادش!!!!

در مورد فوق لیسانس اما اسکولارشیپ های کمی هست. اطلاعاتم کمتره ولی بورس هایی در حدود 1000 دلار در ماه هم براش هست و هزینه تحصیل هم Waive میشه. اما دقت کنین که این درآمد برای زندگی تقریبا هیچه.هرچند که فوق لیسانس رو 1.5 ساله میشه تموم کرد.ر بدترین حا لت یه بورسیه ای برای دانشجویان با اقامت دائم هست که اگه شما بورسیه ای نشین ، می تونین اون دوره فوق رو بگذرونین و مدرکش رو بگیرین ولی هزینه دوره رو وقتی اولین کار در استرالیا رو گرفتین به صورت قصطی به دولت استرالیا برگردونین. بدون سود یا هزینه اضافه ای. اسم خوب یهم داشت این مساله و دیشب صحبتش بود با یکی از دوستان که الان هرچی فکر می کنم یادم نمیادش..پیری و هزار درد

ببخشید اگه اطلاعات کاملی نبود. در حد دانش نصفه نیمه ای که داشتم جواب دادم

7. 12 کاربر مقابل از Rezza عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

Aida rokni (2015/11/15),Ally (2015/03/03),amirfriendship (2015/10/01),M.S.T (2015/03/01),mahdi (2015/03/02),mhd.hdr (2015/03/01),mohammad_eslami (2015/03/01),mosafer (2016/05/10),Reza (2015/03/01),محمد (2015/03/01),حمید (2015/03/01),دامون (2015/03/01)

8. Top | #5

میزان امتیاز
    1
    رضای عزیز سلام
    خیلی ممنون از پاسخت
    من دقیقا یه همچین شرایطی دارم برای دکتری،
    اگه امکان داره یه مقدار بیشتر توضیح بدین، اینکه از ایران اپلای کردن؟( برای گرفتن فاند) یا اقدام برای ویزا و بعد از اومدن ویزا اپلای؟
    در هر دو صورت این دو تا پروسه جاشون عوض میشن و هدف اقامت در استرالیا بودن هست، تا جایی که میدونم دانشجوی اینترنشنال هم باشی میتونی در حین تحصیل برای ویزای اقامت دایم اقدام کنی و ویزای دانشجووی رو تبدیل کنی،
    فرق این حالت اینه که 3،4سال با فاند داری زندگی می کنی و در ضمن انتظار برای گرقتن ویزا دایم رو هم نداری از داخل ایران،

9. Top | #6

تخصص
    Registered Migration Agent
    میزان امتیاز
    2629
    ممنون ار رضای ملبورن . بسیار کاربردی و مفید.
    فکر کنم چیزی که بادت رفته بود HECS-HELP و FEE-HELP بود . یادمه اون زمان که میخواستم دس خوندن رو شروع کنم ،مفصل در موردش تحقیق کرده بودم و تو بلاگم هم گذاشته بودم. اگر کسی سوال داشت ، سرجای خودش ( فکر کنم اینجا آوت آف تاپیک باشه ) ، در خدمت هستم.

10. Top | #7

تخصص
    اطلاعاتی وارد نشده
    میزان امتیاز
    478
    نقل قول نوشته اصلی توسط Rezza نمایش پست ها
    سلام دوست من. با اجازه بقیه من تا اونجا که اطلاعاتم اجازه میده سعی می کنم مطالبی که می دونم رو بنویسم.
    جواب سوال شما رو در دو بخش میشه جستجو کرد. برای مقطع دکترا و یا فوق لیسانس؟

قبل از اینکه بخوام دو دسته فوق رو بررسی کنم ، اجازه بدین که به عنوان یه تجربه شخصی بگم که نوع ویزای شما در خود پذیرش تحصیلی فارغ از فاند ها و دریافتی های شما تاثیر داره. برای مثال همسر من برای دکترای امنیت اطلاعات اقدام کرده بود و تا ویزای اقامت دائم ما نیومده بود ، علیرغم حدود 1.5 سال تلاش ، پذیرش نداده بودند. ولی با داشتن ویزای 190 هم پذیرش و هم فاند دکترا به سرعت آماده شد. تاثیرش مشهود بود.

در مورد ویزای موقت 489 واقعا دیدی ندارم.حدس می زنم شانس پذیرش برای اقدام از داخل استرالیا بالاتر باشه ولی چون اطلاعات مستدل ندارم ، اجازه بدین صحبتی نکنم.

در مورد پذیرش دکترا ، دو نوع بورس وجود داره که یکی اش برای دانشجویان اینترنشنال هست و یکی اش برای دانشجویان لوکال که اسمش APA هست. در مورد این بورس APA می تونین اینجا اطلاهات بیشتری کسب کنین https://education.gov.au/australian-postgraduate-awards. هزینه ای که میدن حدود 25 هزارتا در سال هست و 3000 دلار هم Relocation اولیه. بسته به رشته تون واسه چند مورد اسکولارشیپ دیگه هم می تونین اقدام کنین مثل گوگل و مایکروسافت در رشته ما...... بدون فاند هم دکترا معنی نداره و هزینه ای حدود 135 هزار دلار برای شما در میادش!!!!

در مورد فوق لیسانس اما اسکولارشیپ های کمی هست. اطلاعاتم کمتره ولی بورس هایی در حدود 1000 دلار در ماه هم براش هست و هزینه تحصیل هم Waive میشه. اما دقت کنین که این درآمد برای زندگی تقریبا هیچه.هرچند که فوق لیسانس رو 1.5 ساله میشه تموم کرد.ر بدترین حا لت یه بورسیه ای برای دانشجویان با اقامت دائم هست که اگه شما بورسیه ای نشین ، می تونین اون دوره فوق رو بگذرونین و مدرکش رو بگیرین ولی هزینه دوره رو وقتی اولین کار در استرالیا رو گرفتین به صورت قصطی به دولت استرالیا برگردونین. بدون سود یا هزینه اضافه ای. اسم خوب یهم داشت این مساله و دیشب صحبتش بود با یکی از دوستان که الان هرچی فکر می کنم یادم نمیادش..پیری و هزار درد

ببخشید اگه اطلاعات کاملی نبود. در حد دانش نصفه نیمه ای که داشتم جواب دادم

مرسی ...
    من چون لیسانس ندارم دنبال لیسانس خوندنم اونجا ... ببین من رفتم یه search کردم تو چندتا دانشگاه ملبورن ... واسه لیسانس اینترنشنال ها حدود سالی 18,000 تا 25,000 بود ...
    من تو م.ه خونده بودم (الآن دقیق یادم نیست) که به PR ها یه شرایط فاوند خوبی میدن تا حدودی شبیه این چیزی که شما واسه مستر گفتین!
    حالا این وسط تفاوت PR ها با native ها رو هم اگه بگی ممنونتم ...

11. کاربر مقابل از mohammad_eslami عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

Sanam Salehi (2015/08/26)

12. Top | #8

میزان امتیاز
    162
    Rezza جان. خوشحالم که شما رو اینجا میبینم. لطف میکنی بگی اونا برای دادن پذیرش و فاند چه شرایط دیگه ای بغیر از PR بودن در نظر میگیرن؟ مثل معدل و غیره..... یا اینکه بنظر شما میشه صرف داشتن PR میشه پذیرش گرفت؟

13. Top | #9

میزان امتیاز
    1
    من 1سوال دیگه هم برام پیش اومد. این که در هنگام اپلای کردن شما مدارک دال بر PRبودن رو فرستادید برای دانشگاه که پذیرش و فاند دادند؟
    ممنون

14. Top | #10

میزان امتیاز
    419
    یکی از دوستان سوالی داشتن که من اینجا هم سوال هم یک توضیحات کلی در مورد جواب میزاذم.

- سوال : آیا درس خوندن در رشته پزشکی برای کسی که اقامت استرالیا داره هزینه ای داره ؟

- جواب من : اگه جایی در استرالیا دیدین سوسیس باربیکیوی مجانی میدن حتما یک صف یه کیلومتری پشتش هست. استرالیا کشوریه که آموزش توش یک بیزنس مهم و یک منبع درآمد برای کشور محسوب میشه. هزینه های تحصیلی در استرالیا معمولا هزینه های بالایی هستن. اما اگر اقامت داشته باشین یا سیتیزن باشین هزینه ها تا حدودی کاهش پیدا میکنن و امکان گرفتن وام و کمک هزینه برای این دسته از دانشجویان وجود داره. افرادی که برای ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس به استرالیا میرن :
    1 - اگه با ویزای دانشجویی میرن باید هزینه زیادی بپردازن ، هم COURSE WORK و هم BY RESEARCH برای دانشجوها هزینه خواهد داشت. دوره فوق معمولا بین یک تا دو سال طول خواهد کشید. برای استفاده از امتیاز تحصیلات POST GRADUATE در استرالیا که فکر میکنم ده امتیاز داشته باشه (مطمئن نیستم یا شایدم پنج) باید دو سال کامل دوره فوق طول بکشه پس کورس هایی باید پیدا کنین که دو ساله باشه.
    2 - اگه با ویزای دانشجویی میاین و برای مقطع .PhD اقددام میکنین ، میتونین هزینه های تحصیل رو ندین و در ازای کار کردن روی پایان نامه یک کمک هزینه ای در حدود حداکثر 2000 دلار از دولت بگیرین. اما گرفتن پذیرش در مقطع دکترا گار راحتی نیست.
    3 - کسایی که با ویزای اقامت میان و میخوان درس بخونن در مقطع فوق لیسانس ، اگه By Course بخونن باید هزینه های دانشگاه رو بدن اما هزینه ها حدود جهل درصد هزینه های دانشجویان اینترنشنال هستش و حتی میشه از کمک هزینه و وام هایی استفاده کرد. بعضی رشته ها هم که Common Wealth Supported محسوب میشن و بار رقمشون کمتر میشه تا حدود بیست درصد.
    اما اگه By Research بخونن کلا هزینه دانشگاه رو نمیدن و ممکنه دانشگاه بهشون کمک هزینه هم بده.
    4 - اگه با اقامت بخواین Phd بخونین هزینه دانشگاه رایگانه و بهتون کمک هزینه حدود همون 2000 تا یا بیشتر هم میدن.
    در مورد رشته های پزشکی و حقوق که جزو گرونترین رشته ها هستن معمولا گرفتن پذیرش برای Post Graduate به سختی قبول میکنن. چون بکگراند شما رو قبول ندارن و باید از اول شروع کنین. هزینه کل دوره برای رشته پزشکی ذر دانشگاه ملبورن برای دانش آموزان لوکال سال 2015 به صورت زیره :

Doctor of Dental Surgery $257,440
    Doctor of Medicine $257,440

برای گرفتن اطلاعات بیشتر میتونین به سایت زیر مراجعه کنین :
    Study In Australia

15. 12 کاربر مقابل از احسان_نقشه بردار عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

Ally (2015/03/03),M.S.T (2015/03/02),mahdi (2015/03/02),Mehnoosh-Mohamad (2015/03/02),Migrant (2015/03/02),mohammad 82 (2015/08/30),mosafer (2016/05/10),Reza (2015/03/02),saharb66 (2015/03/03),Sanam Salehi (2015/08/26),محمد (2015/03/02),حمید (2015/03/04)

صفحه 1 از 4 123 ... آخرینآخرین