سلام ، آیا این بازدید اول شماست ؟ یا
صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 17

موضوع: آنها که قلبشان برای چشمهای معصوم می تپد

1. Top | #1

تخصص
    Registered Migration Agent
    میزان امتیاز
    2629

Lightbulb آنها که قلبشان برای چشمهای معصوم می تپد

سلام

شخصا همیشه جزو ایده الهام بود که بعد از پا گرفتن جامعمون ، این موضوع رو اینجا مطرح کنم و امیدوارم با استقبال رفقای خوبم ، بتونیم همه با هم کارهای موندگاری رو انجام بدیم اول از همه به خاطر اینکه حال خودمون خوبتر بشه .
    هدف اینه که بتونیم با استفاده از ابزار این فروم و آدمهایی که اینجا جمع میشن و تبلیغ دوستان علاقه مند در اینجا ، فیسبوک و هرجایی که به ذهنمون میرسه کمپینهایی رو راه بندازیم و به صورت موردی یا مستمر برای کارهای خیر ، ترجیحا کودکان نیازمند در ایران ، اگر کاری از دستمون بر می آد انجام بدیم .

دو نکته اصلی برای شروع بحث و پیشنهادات من .

چه مصارفی رو در نظر بگیریم؟
    خوب مسلما قرار نیست که ما یک خیریه و تشکیلات و.. باشیم . پس باید به یک یا چند خیریه اطمینان کنیم و به صورت موردی یا مستمر سعی کنیم که با اونها همکاری داشته باشیم .
    من با تحقیقاتی که کردم و معرفی دوستان به این چهارتا گزینه رسیدم
    بنیاد کودک: بنیادی با حدود بیست سال سابقه . روش کارشون اینه که میشه اسپانسر یک یا چند بچه بی سرپرست یا بد سرپرست شد و هزینه هاشون رو تقبل کرد و در جریان زندگی و پیشرفتهاش قرار گرفت .
    محک : فکر کنم نیاز به معرفی نداشته باشه .
    خانه ایرانی دروازه غار: احسان معرفی کرده . شاید خودش اگر اینجا رو دید ، بیشتر توضیح بده
    همکاری با بنیاد یارا : یک سری جوون علاقه مند و فعال در استرالیا که کمپین برگزار میکنند و کمکهای جمع آوری شده رو به مصارف پروژه ای برای کودکان مناطق محروم ایران میرسونند

چطور پول جمع کنیم ؟
    ببینید ، یه تاپیک هست که در مورد نحوه درآمدزایی بای فروم صحبت شده . ما یه هزینه ساپورت داریم که به ادمین و برنامه نویس سایت میدیم تا سایت سرپا باشه . فکر کنم قراره پول جمع کنیم که هاست و دامین رو هم برای حداقل ده سال آینده خریداری کنیم و قبض و رسیدش رو بزاریم در معرض عموم که همه خیالشون راحت باشه که اینجا حالا حالا ها سرپاست فارغ از بودن یا نبودن آدمها . بعد از اون اگر درآمد دیگه ای باشه میتونه با رضایت اعضای فروم صرف کارهای خیریه بشه .
    تو تاپیک خاصش در مود درامدزایی صحبت میشه و میتونید اونجا نظر بدید : پیشنهادی برای درآمدزایی فروم
    اما به صصورت موردی هم میتونیم پول جمع کنیم ، چرا که نه ؟ فقط کمی همت میخواد اطلاع رسانی توسط خودمون ، بین بچه های فروم .
    پیشنهادی که مهدی داده بود هم جالب بود . شخصا تصمیم دارم اگر جواب بده ، برنامه های مشاوره مهاجرتی آنلاین بزارم به شرطی که شرکت کننده ها مبلغ خاصی رو به برنامه های خیریه مون اهدا کنند . فکر میکنم دوستان دیگه ای که میتونند از این دست ارائه ها انجا م بدهند مثل میلاد ، احسان و... هم حاضر باشند همچین کارهایی بکنند .

خیلی دوست دارم نظراتتون رو بدونم .

2. 6 کاربر مقابل از دامون عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

M.S.T (2015/02/19),mata (2015/02/19),mazdak2536 (2015/02/19),mhd.hdr (2015/02/19),saharb66 (2015/02/19),sjavadin (2015/02/19)

3. Top | #2

میزان امتیاز
    656
    نقل قول نوشته اصلی توسط دامون نمایش پست ها
    سلام

شخصا همیشه جزو ایده الهام بود که بعد از پا گرفتن جامعمون ، این موضوع رو اینجا مطرح کنم و امیدوارم با استقبال رفقای خوبم ، بتونیم همه با هم کارهای موندگاری رو انجام بدیم اول از همه به خاطر اینکه حال خودمون خوبتر بشه .
    هدف اینه که بتونیم با استفاده از ابزار این فروم و آدمهایی که اینجا جمع میشن و تبلیغ دوستان علاقه مند در اینجا ، فیسبوک و هرجایی که به ذهنمون میرسه کمپینهایی رو راه بندازیم و به صورت موردی یا مستمر برای کارهای خیر ، ترجیحا کودکان نیازمند در ایران ، اگر کاری از دستمون بر می آد انجام بدیم .

دو نکته اصلی برای شروع بحث و پیشنهادات من .

چه مصارفی رو در نظر بگیریم؟
    خوب مسلما قرار نیست که ما یک خیریه و تشکیلات و.. باشیم . پس باید به یک یا چند خیریه اطمینان کنیم و به صورت موردی یا مستمر سعی کنیم که با اونها همکاری داشته باشیم .
    من با تحقیقاتی که کردم و معرفی دوستان به این چهارتا گزینه رسیدم
    بنیاد کودک: بنیادی با حدود بیست سال سابقه . روش کارشون اینه که میشه اسپانسر یک یا چند بچه بی سرپرست یا بد سرپرست شد و هزینه هاشون رو تقبل کرد و در جریان زندگی و پیشرفتهاش قرار گرفت .
    محک : فکر کنم نیاز به معرفی نداشته باشه .
    خانه ایرانی دروازه غار: احسان معرفی کرده . شاید خودش اگر اینجا رو دید ، بیشتر توضیح بده
    همکاری با بنیاد یارا : یک سری جوون علاقه مند و فعال در استرالیا که کمپین برگزار میکنند و کمکهای جمع آوری شده رو به مصارف پروژه ای برای کودکان مناطق محروم ایران میرسونند

چطور پول جمع کنیم ؟
    ببینید ، یه تاپیک هست که در مورد نحوه درآمدزایی بای فروم صحبت شده . ما یه هزینه ساپورت داریم که به ادمین و برنامه نویس سایت میدیم تا سایت سرپا باشه . فکر کنم قراره پول جمع کنیم که هاست و دامین رو هم برای حداقل ده سال آینده خریداری کنیم و قبض و رسیدش رو بزاریم در معرض عموم که همه خیالشون راحت باشه که اینجا حالا حالا ها سرپاست فارغ از بودن یا نبودن آدمها . بعد از اون اگر درآمد دیگه ای باشه میتونه با رضایت اعضای فروم صرف کارهای خیریه بشه .
    تو تاپیک خاصش در مود درامدزایی صحبت میشه و میتونید اونجا نظر بدید : پیشنهادی برای درآمدزایی فروم
    اما به صصورت موردی هم میتونیم پول جمع کنیم ، چرا که نه ؟ فقط کمی همت میخواد اطلاع رسانی توسط خودمون ، بین بچه های فروم .
    پیشنهادی که مهدی داده بود هم جالب بود . شخصا تصمیم دارم اگر جواب بده ، برنامه های مشاوره مهاجرتی آنلاین بزارم به شرطی که شرکت کننده ها مبلغ خاصی رو به برنامه های خیریه مون اهدا کنند . فکر میکنم دوستان دیگه ای که میتونند از این دست ارائه ها انجا م بدهند مثل میلاد ، احسان و... هم حاضر باشند همچین کارهایی بکنند .

خیلی دوست دارم نظراتتون رو بدونم .
    سلام پیشنهاد جالبی هست ولی نظر من در مورد کمک اینه که به جاهایی کمک کنیم که خیلی هم مشهور نیستن من خودم عضو محک هستم ولی محک اوضاعش نسبتا خوبه و درامدزایی برای خودش داره، من خودم جایی رو میشناسم که مربوط به بچه های بدسرپرست و از این جور افراد که زیاد مشهور نیست و اینجور موسسه ها مثل همون که احسان گفت شاید به کمک بیشتر احتیاج داشته باشن، در ضمن شاید تبلیغ معقول و حساب شده هم یه نوعی موجد درآمدزایی بشه برای فروم، و پیشنهاد مهدی هم که فرمودید کاملا منطقی و قابل قبوله،

4. 4 کاربر مقابل از mazdak2536 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

M.S.T (2015/02/19),mhd.hdr (2015/02/19),saharb66 (2015/02/19),sjavadin (2015/02/19)

5. Top | #3

میزان امتیاز
    36
    منم پایه ام،هرجور دوستان تصمیم گرفتن هستیم

6. 5 کاربر مقابل از sjavadin عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

mata (2015/02/19),mazdak2536 (2015/02/19),mhd.hdr (2015/02/19),saharb66 (2015/02/19),محمد (2015/02/22)

7. Top | #4

تخصص
    Construction Project Manager
    میزان امتیاز
    626
    سلام بر دامون عزيز

بسيار پيشنهاد خوبيه...
    مثل هميشه عالي و بزرگ منشانه

اما در مورد گروه ها؛ همون طور كه مزدك عزيز هم نوشته بود به نظر من هم محك الان جا افتاده و حمايت هاي خوبي رو دريافت مي كنه.
    بنياد كودك يك مزيت خيلي مهم به نظر من داره. اونم اينه كه هزينه ها رو عمدتاً روي آموزش كودكان متمركز مي كنه.... به نظر من اين سرمايه گذاري خيلي خوبيه. فكر مي كنم خيلي خوبه كه دوستان اونجا عضو بشن و يكي دو تا بچه رو تحت حمايت بگيرند.
    خانه ي ايراني رو من دورادور مي شناسم... البته دفتر شيرازشون رو... تا اونجا كه مي دونم خيلي تازه كار هستند و يه مقدار هنوز توي سازماندهي مشكل دارند (البته شايد تهران قوي تر باشند چون قديمي تر هم هستند)
    اون بچه هاي استراليا هم كه نوشته بوديد كه مستقيم حمايت مي كنند خيلي خوبن. چون به هر حال خيلي از افراد هستند كه تحت پوشش اين موسسه ها قرار نمي گيرن و نيازمند هم هستند. من شخصاً ترجيح مي دم به اين افراد كمك كنم.

اما اگر بخوام جمع بندي كنم با توجه به اين كه اين حمايت ها قراره رسمي اعلام بشه فكر مي كنم خيلي بهتر هست كه مستقيم به موسسات رسمي مثل بنياد كودك داده بشه. به هر حال متاسفانه حرف و حديث در مورد چنين كارهايي خيريه اي هميشه هست و مي تونه حاشيه هاي بدي براي فوروم ايجاد كنه. در نتيجه من فكر مي كنم در بين گزينه هاي مطرح شده بنياد كودك مناسب‌تر هست... هم رسمي تره و هم در جهت بهتري سرمايه گذاري مي كنه. البته فقط نظر شخصي اوليه... ضمن اين كه گزينه هاي ديگري هم هستند... مثل مراكز نگهداري كودكان كم توان و ... ولي من همچنان آموزش رو خيلي حوزه ي بهتري براي حمايت مي بينم.

به هر حال ممنون از شروع اين موضوع بسيار خوب.
    پشت درياها شهري ست..... قايقي بايد ساخت.......
    Subclass 189
    Lodge:2014-05-02
    Visa Granted: 2015-02-04

8. 5 کاربر مقابل از mhd.hdr عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

mata (2015/02/19),mazdak2536 (2015/02/19),saharb66 (2015/02/19),sjavadin (2015/02/19),محمد (2015/02/22)

9. Top | #5

میزان امتیاز
    419
    خوب من در مورد پیشنهاد خودم باید بگم که اون خانه کودکان کار دروازه غار پیشنهاد من بود به این دلیل که من شخصا در دوره دانشجویی باهاشون کار میکردم. اون زمان جمع خیلی کوچیکی بودیم و من مدتها باهاشون در ارتباط نبودم و حالا که دیدم انقدر بزرگ و موفق بودن دوست داشتم کاری کنم براشون. دلیل دیگه اش هم این بود که اونا ترجیح میدن کمکها رو در غالب سهمهای ده هزار تومانی از خونه ی که قراره بخرن قبول کنن. این مبلغ هم مورد رضایت اونهاست و هم اصلا باری افرادی مثل ما رقمی محسوب نمیشه. من خودم برها مثلا ده تومن زیاد دادم به پمپ بنزین ! مثلا اونا حرفشون اینه که ما ترجیح میدیم اگه شما میخوای سی تومن بدی به جاش ده تومن بده ولی دو تا از دوستات رو هم تشویق کن نفری ده تومن بدن. از این فکرشون من خوشم اومده که تکیه بر اطلاع رسانی و کمک جمعی کردن تا برن دنبال افراد خاص یا مثلا حاجی پولدارها !
    درباره بنیاد کودک من خیلی اطلاع ندارم اما فک کنم موسسه قوی باشه و در سطح بین المللی هم فعالیت میکنه. از این بابت میشه مبالغی که از استرالیا واریز میشه رو تو تکس ریترن برگردوند که کار خوبیه اگه تو استرالیا هم ثبت شده باشن. به هر حال من هم تابع جمع هستم و با اصل کار موافقم.

10. 5 کاربر مقابل از احسان_نقشه بردار عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

mata (2015/02/19),mazdak2536 (2015/02/19),mhd.hdr (2015/02/19),saharb66 (2015/02/19),sjavadin (2015/02/19)

11. Top | #6

تخصص
    Civil Engineer
    میزان امتیاز
    192
    سلام دامون جان

خیلی هدف متعالی و بزرگی رو میبینم پشت این صحبتتون و تشکر ویژه میکنم از شما دوست عزیزم که این بحث رو ایجاد کردید

مدتی هست که بنده به شخصه در راستای همین هدف شما در حال حرکت هستم و خوشحال میشم میبینم که انگار این فروم داره به هدفی به غیر از اون چیزی که همیشگی بوده فکر میکنه و این رو از همین اول خدمتتون عرض میکنم که بنده از این موضوع استقبال خواهم کرد. اما چند تا سوال دارم که در حقیقت میخواستم نقطه نظر شما رو بدونم :

1- با توجه به اینکه این فروم اصالتا برای موضوع دیگری راه اندازی شده ، مواردی مثل کمک به خیریه که فروم ها و سایتهای مختص به خودش رو داره و خیلی ها به صورت تخصصی در این سایتها فعالیت میکنند آیا جای خودش را در این فروم باز خواهد کرد؟ اگر هر سایتی مربوط به رشته تخصصی و فعالیت مرتبط با خودش باشه بهتر نیست؟ و برای کسی که بخواد برای خیریه کاری بکنه آیا این کافی نیست که شما فقط راهش رو بهش نشون بدید؟

2- مگر موضوع درآمد زایی فروم شبهه ای در اصالت و ماهیت این فروم ایجاد خواهد کرد که بخواهیم به دیگران بگوییم درآمد زایی فروم صرف امور خیریه خواهد شد؟ کما اینکه خیلی از فرومهای مطرح و مشهور مهاجرتی مثل Apply abroad هم اکنون از این راه درآمد های خوبی دارند و مشکل چندانی هم در این رابطه ندارند.

3- چرا باید درآمد زایی ناشی از این فروم صرف امور خیریه شود؟ و اگر قرار است بشود (که صلاح کار خویش خسروان دانند) چرا باید جلوی دید همگان باشد؟ آیا بهتر نیست صرفا یک تاپیک برای معرفی و توضیح سرویس دهی در خیریه های مختلف ایجاد کنیم و مانند بقیه تاپیکهای این فروم به دیگران مشاوره دهیم که مثلا فلان جا از نظر ما بهتر است؟

دامون عزیز

شما از نزدیک با بنده آشنایی دارید و میدانید منظور از این سوالها دانستن نظر شما و شاید یک هدف بزرگتر نیز باشد. امیدوارم حمل بر بی احترامی یا مخالفت نشود که حقیقتا اینطور نیست.
    مجددا دو سه خط ابتدایی را بخوانید .

موفق باشید

12. 3 کاربر مقابل از M.S.T عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

mazdak2536 (2015/02/19),sjavadin (2015/02/19),دامون (2015/02/19)

13. Top | #7

تخصص
    Registered Migration Agent
    میزان امتیاز
    2629

آنها که قلبشان برای چشمهای معصوم می تپد

اتفاقا خیلی ازت تشکر میکنم که این موارد رو مطرح کردی و خوبه که در موردشون صحبت کنیم . سعی میکنم که جواب سوالاتت رو از نظر خودم بدم .
    قبل از اینکه شروع کنم ،مهمترین نکته ای که باید عرض کنم اینه که من سخنگوی فروم نیستم . هدف این فروم از ابتدا هم این بوده که قائل به فرد نباشه . من فقط یک عضوم که "فعلا" آمار فروم نشون میده که از همه فعال ترم همین . اصلا غیر از این باشه ، هممون وقتمون رو تلف کردیم اینجا . من اصرار دارم که تعیین سیاست نمیکنم و نباید بکنم و نخواهم کرد . هرچیزی میگم فقط ایده منه از اینکه ما اینجا چی میخوایم . مطمئننا اگر جمع فعال تصمیم دیگه ای داشته باشه و زاویه داشته باشه با چیزی که من بهش اعتقاد دارم ، هدف اینه که نظر من دیگه اینجا تصمیم ساز نیست .

1- سوال رو به خودتون برمیگردونم . "فروم اصالتا برای چه هدفی راه اندازی شده ؟" شما نظرتون رو بگید .من هم نظرم رو گفتم و خوشحالم که دوباره تکرار کنم . اسمش روشه "جامعه باز ایرانیان استرالیا" . قرار این بوده که با محوریت ایجاد یک جامعه فعال از ایرانیان مقیم استرالیا ، این سایت و این فروم به عنوان یکی از ابزارها عمل کنه .تعریف اولیه اصلا با ارائه کمک در زمینه مهاجرت همخوانی نداشته . اتفاقا یکی از دوستان همون ابتدا به من میگفت که حضور تو برای هدف فروم یه ریسکه ، چون ناخودآگاه جریان اطلاعات رو میبره به سمت پرسش و پاسخ مهاجرتی . اما ، اینکه دوستانی که هنوز "مقیم" استرالیا به حساب نمی آیند ، جذب این فروم بشوند به هر دلیلی که یکیش گرفتن جواب سوالهای مهاجرتیه ، کمک میکنه که درصدی از اونها بعد از اینکه "مقیم" استرالیا شدند ،همراهیشون رو با جامعه ادامه بدهند .
    شخصا اعتقاد دارم كه هر نوع فعالیت جمعی رو که تمرین و اجرای کار گروهی وتیمی باشه در این جمع که هممون مقیم یا به زودی مقیم استرالیا خواهیم بود ، به بالندگی و حرکتمون در جهت ماندگاری و یکپارچگی جامعه کمک میکنه .
    2- این فروم یک بنگاه اقتصادی نیست . از اول قرار نبوده باشه . یک بنگاه اقتصادی درآمد زایی میکنه برای گردانندگانش . گردانندگان این فروم چه کسانی هستند ؟ من ، احسان ، شما ، مهدی و... من میگم هممون . درآمدی که ایجاد میشه باید چطور بین ما گردانندگان تقسیم بشه ؟ من میگم درستش اینه که صندوقی ایجاد میشه که درآمد اونجا میره و بعد همین گردانندگان تصمیم میگیرند که این مبلغ کجا بره . خوب چطور تصمیم میگیرند ؟ راهی غیر از پیشنهاد شنیدن و و رای دادن میشناسید ؟ من نمیشناسم . من به عنوان یک شخص پیشنهاد میدم ، شما هم همینطور و بقیه هم حق دارن پیشنهاد بدن . در مقطعی رای گیری میشه و تصمیم گیری میشه . ولی تا وقتی به فاز رای گیری برسیم ، باید حرف بزنیم ، گفتگو کنیم . جرات کنیم پیشنهاد بدیم و نقد کنیم همدیگه رو .
    3- فکر کنم در بالا جواب دادم که چرا باید در عموم مطرح بشه . یک نکته هم اضافه کنم . من به عنوان یک شخص ، علاقه به برگزاری اون دوره خاصی که مهدی اشاره کرده بود برای افرادی که میخوان مشاوره فیس تو فیس بگیرند دارم . از طرف دیگه ، با توجه به وقتی که تو فروم میزارم ، این زمان رو اگر برای افراد خاص بگذارم رو توقع دارم که بابتش دستمزد بگیرم . حالا ممکنه من تصمیم بگیرم به جای اینکه این مبلغ بیاد بره تو حساب شخصیم ، چون از طریق فروم و به نام اون برگزار میشه ، بره به حساب فروم و در مصارفی که در موردش تصمیم گرفتیم برسه . حالا باز یه مسئله شخصی دیگه هست که من شخصا خوشحال ترم که این محل هزینه ، خیریه باشه . حالا چون هیچ آبلیگیشنی ندارم ( و قشنگی قضیه برای من همینه ) ، باز هم تصمیم خودمه که آیا این وقت رو بزارم یا نه . هرکس دیگه ای که میتونه خدمتی رو ارائه کنه به بقیه و مبلغی رو به فروم اهدا کنه ، چرا که نه ؟

پ . ن : یک دو تا ا پیشنهاد در مورد درآمد زایی تو تاپیک خاص دارم که میزارم .

بازم میگم ، این فقط نظر منه . نظر "گردانندگان فروم" نیست . نظر "گردانندگان فروم" که از نظر من الان کسایی هستند که ارزش به فروم اضافه کردند ، کسایی که مثلا تعداد امتیازی که دارند از عددی مثل ده بالاتره . کسایی هستند که از روی این امتیاز مشخص میشه که فقط مصرف کننده نبودند . تعدادشون هم فکر میکنم بالای سی نفر باشه . نظر اونها ، فقط با رای گیری معلوم میشه .

Sent from my iPhone using Tapatalk
    ویرایش توسط دامون : 2015/02/19 در ساعت 12:21 PM

14. 7 کاربر مقابل از دامون عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

Ally (2015/02/20),M.S.T (2015/02/19),mata (2015/02/19),mazdak2536 (2015/02/19),mhd.hdr (2015/02/19),sjavadin (2015/02/19),محمد (2015/02/22)

15. Top | #8

میزان امتیاز
    36
    من موافقم دلمون،صندوق یا حسابی ایجاد بشه که درآمد بره اونجا و اخر هر سه ماه یا شیش ماه تصمیم جمعی بگه که واسه چی خرج بشه،نظرخواهی

16. کاربر مقابل از sjavadin عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

mazdak2536 (2015/02/19)

17. Top | #9

میزان امتیاز
    9
    تاپیک خوبیه،یعنی عالیه.
    ممنون
    می دونیم که مثل مدیریت هر کار دیگه ای دریادلی نیاز داره،
    می دونیم که صرفا چون یک کارخیر هست، فکر نکنیم ساده هست.
    می دونیم که قوانینی که وضع می کنیم باید اولترا شفاف(;D) باشن و سطح توقعمون اینفرا پایین.
    و می دونیم که همیشه هم به خودمون می گیم این کار وظیفه انسانیمونه نه لطف ما.

موسسه خیریه ای هست به نام آشیانه علی
    بعد از زلزله بم ، به همت یه بانوی خیر کهنسال (خانم خدیجه دهقان) به منظور سرپرستی بچه های بازمانده تاسیس شده و گسترش پیدا کرده.
    من کاملا با گردانندگان اون آشنایی دارم.
    برای آشنایی بیشتر این هم وبسایتش:
    وب سایت موسسه خیریه مردمی آشیانه علی (ع)

ممنون از دامون عزیز که فرصتی فراهم کرد که سهمی از تپش قلبهامون رو برای اون چشم های معصوم اختصاص بدیم

ببخشید که با وجود تازه وارد بودن خودم رو انداختم وسط رای گیریتون

18. 2 کاربر مقابل از mata عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند .

mazdak2536 (2015/02/19),sjavadin (2015/02/19)

19. Top | #10

میزان امتیاز
    36
    اتفاقا همین خوبه که تمام دوستان نظر بدن،همونطور که دامون عزیز گفت اینجا به شخص وابسته نیست و بر مبنای نظر جمعیه،پیشنهاد خوبیه،دامون جان به نظرم چند پیشنهاد بزاری مشخص برای رای گیری

20. کاربر مقابل از sjavadin عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

mazdak2536 (2015/02/19)

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین